جمع بندی وضو به نیت قربه الی الله

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وضو به نیت قربه الی الله

سلام : ببخشید من حدود یک ساعت قبل از شروع اذان به نیت خواندن نماز وضو می گیرم و هنگام نیت ان در انتهای نیت که برای مثال ادای نماز های واجب است قربه الی الله را می گویم ایا می توانم با ان وضو نماز بخوانم،برای مثال چنین می گویم (وضوی واجب می گیرم برای ادای 4 رکعت نماز واجب ظهر و ادای 4 رکعت نماز واجب عصر ،قربه الی الله)
و سوال دیگری داشتم در مورد اینکه اگر خدایی نکرده نماز صبحم قضا شد هنگام وضو گرفتن برای نماز های واجب دیگر می توانم نیت وضویم را هم برای ان نمازهای واجب وهم برای نماز قضایم تغییر دهم یعنی نیتم هم برای ادای نماز های واجب و هم برای قضای نماز صبحم باشد ...با تشکر....
مرجع تقلید : ایت الله مکارم شیرازی

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

aaty;487099 نوشت:
سلام : ببخشید من حدود یک ساعت قبل از شروع اذان به نیت خواندن نماز وضو می گیرم و هنگام نیت ان در انتهای نیت که برای مثال ادای نماز های واجب است قربه الی الله را می گویم ایا می توانم با ان وضو نماز بخوانم،برای مثال چنین می گویم (وضوی واجب می گیرم برای ادای 4 رکعت نماز واجب ظهر و ادای 4 رکعت نماز واجب عصر ،قربه الی الله)
و سوال دیگری داشتم در مورد اینکه اگر خدایی نکرده نماز صبحم قضا شد هنگام وضو گرفتن برای نماز های واجب دیگر می توانم نیت وضویم را هم برای ان نمازهای واجب وهم برای نماز قضایم تغییر دهم یعنی نیتم هم برای ادای نماز های واجب و هم برای قضای نماز صبحم باشد ...با تشکر....
مرجع تقلید : ایت الله مکارم شیرازی

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

1. معمول این وضو ها صحیح است چون کسی که چند ساعت قبل اذان برای نماز وضو می گیرد به صورتی نیست که اگر بخواهد مثلا به قرآن دست بزند بگوید من که برای دست زدن به قرآن وضو ندارم فقط برای نماز وضو گرفتم ! از اینجا معلوم می شود که وضوی او برای تنها نماز نبوده بلکه برای نماز خواندن و با طهارت بودن ، وضو گرفته است از این رو این وضو و نماز مشکلی ندارد .

2. مانعی ندارد .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

هدف از گرفتن وضو طهارت واحترام هست.مساله انقدر پیچیده نیست.

موضوع قفل شده است