صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پاسخی بر شبهه وارده بر معجزه شق القمر

نوشته
    162
    حضور
    3 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    968

پاسخی بر شبهه وارده بر معجزه شق القمر

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)، متن فوق بخشی از سخنان آیت الله بی آزار شیرازی در نشست «شق القمر معجزه پیامبر اعظم (ص) با استناد به تحقیقات ناسا» است که به همت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی (مرکز پژوهش ها و فعالیت های قرآن و عترت)، 12 مهرماه در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.
    متن کامل سخنرانی ایشان در این نشست بدین شرح است:
    دکتر عبدالکریم بی آزار شیرازی با قرائت آیه «اقْتَرَبَتِ السَّاعَةُ وَانشَقَّ الْقَمَرُ» گفت: همان طور که می دانید در قرآن سوره ای به نام «قمر» آمده است. ابتدای این سوره در مورد معجزه بزرگی است که توسط پیامبر (ص) برای مردم مکه ارائه شده است و آن مسأله این است که مردم مکه مانند سایر امم پیشین وقتی با معجزات طبیعی مواجه می شدند آن را حمل بر سحر و جادو می کردند تا این که مطرح کردند که چگونه متوجه شدیم که او پیامبر (ص) است؛ زیرا هر کاری که او انجام می دهد می گویند سحر است.
    وی گفت: در این رابطه سران قریش گفتند که سحر جادو در آسمان کارگر نیست بیایید یک معجزه آسمانی از پیامبر (ص) بخواهیم، نزد حضرت رسول (ص) رسیدند و گفتند: اگر تو واقعاً پیامبر خدا هستی و کارهایت گرو جادو نیست، ماه را دو نیم کن. حضرت (ص) فرمودند: اگر من از خدا بخواهم و خداوند این کار را انجام دهد آیا واقعا مسلمان می شوید؟ پاسخ دادند: بله.
    وی افزود: ماه در حالت بدر بود که سبب هنگام پیامبر (ص) با سران قریش در طبیعت رفتند و پیامبر آن جا از خداوند متعال درخواست کردند که ماه شکافته شود و این معجزه را مردم مشاهده کنند.
    با این دعا ماه شکافته شد به طوری که از میان دو نیمه ماه کوه احر را مشاهده می کردند زمانی که این منظره را مشاهده کردند ابوجهل که عناد نسبت به پیامبر (ص) می ورزید گفت: ما مطمئن نیستیم که این سحر نباشد، ما صبر می کنیم تا مردمانی که از صحرا باز می گردند بیایند و از آن ها بپرسیم که آیا این صحنه را دیده اند یا نه؟ و اگر گفتند که دیدیم پس جادو نیست پس از مدتی افرادی از صحرا بازگشتند و مورد سئوال قرار گرفتند و در پاسخ گفتند آری ما دیدیم که ماه دو نیم شده است در عین حال برخی دست از عناد برنداشتند.
    وی در ادمه سخنانش گفت: در این زمینه آیات اولیه سوره قمر نازل شده است آن چه که این آیات بیان می کند این است که ماه در گذشته شکاف عظیمی برداشته است و دو نیم شده است و صریحا می فرماید: «وَانشَقَّ الْقَمَرُ» دوم اینکه شکاف آن قدر بزرگ است که به عنوان آیت خدا یا معجزه الهی یاد شده است «و إن یروا آیة اگر ببیند این آیت و معجزه الهی» راه سوم برخی شکافته شدن ماه را مشاهده کردند؛ اما این را باز به حساب سحر و جادو گذاشتند و «وَ یَقُولُوا سِحْرٌ مُّسْتَمِرٌّ» برخی این معجزه را تکذیب کردند و «وَ کَذَّبُواْ بِآیَاتِنَا» و بسیاری فعل گذشته «انشَقَّ» را به فعل مضارع که در آینده است تفسیر کردند و این دو نیم شدن به عنوان یکی از آثار ظهور صورت می گیرد.
    وی گفت: اما این معجزه مانند معجزه قرآن یک معجزه باقیه شده؛ زیرا بزرگ ترین امتیاز دین اسلام این است که معجزه دارد، شما اگر از یک یهودی یا یک مسیحی بپرسید که آیا شما معجزه ای در دست دارید که نشان دهد دینتان بر حق است می گویند ما عصای موسی (ع) را نداریم که به شما نشان دهیم چگونه اژدها می شود. مسیحیان نیز می گویند ما حضرت عیسی (ع) را نداریم که برای شما مرده را زنده و یا مریض را شفا دهد تا این که شما متوجه شوید.
    وی افزود: اما اگر از یک مسلمان بپرسند شما دلیلی بر حقانیت دینتان دارید پاسخ می دهند من یک معجزه ای داریم که معجزه باقیه است و مطالب بسیار مختلفی را در زمینه های متفاوت بیان کرده است که امروزه دانشمندان می توانند آن را مشاهده کنند یکی دیگر از معجزات پیامبر (ص) و آثارش را فضانوردانی که با آپولو به کره ماه رفتند مشاهده کردند و سال ها در رابطه با آن مطالعه و تحقیق کرده اند که بحث امشب ما در این باره است.
    وی گفت: در این زمینه شخصیتی به نام دکتر «دیوید پیت کوک» که هم اکنون رئیس کرسی حزب اسلامی بریتانیا است می گوید: من به وسیله آیه «اقْتَرَبَتِ السَّاعَةُ وَانشَقَّ الْقَمَرُ» مسلمان شدم.
    وی می گوید: من علاقه مند به مطالعه ادیان تطبیقی بودم درباره همه ادیان مطالعه کردم به دین اسلام رسیدم، دوستی مسلمان داشتم به او گفتم من می خواهم در رابطه با اسلام تحقیق کنم، قرآنی با ترجمه انگلیسی به من داد و من خوشحال شدم. شب هنگام همین که قرآن را ورق می زدم نظرم جلب سوره قمر شد آن را باز کردم ببنیم قرآن درباره ماه، چه گفته است دیدم قرآن بیان کرده «اقْتَرَبَتِ السَّاعَةُ وَانشَقَّ الْقَمَرُ» آن قدر به فکر فرو رفتم و از خدا پرسیدم، بر فرض ماه شکافته شد چگونه دو مرتبه به حالت اولی بازگشت هرچه به فکرم مراجعه کردم برایم قابل هضم نبود به طوری که از قرآن منزجر شدم و آن را کنار گذاشتم و این آیه مرا از مطالعه قرآن منصرف کرد.
    وی ادامه می دهد: از آن جایی که کارم خالصانه بود. چند شب بعد تلویزیون برنامه ای را دیدم که سه فضانورد را نشان می داد که مطالعات خود را در روی کرده ارائه می کنند. مجری برنامه این سوال را از فضانوران می پرسید که شما بودجه بسیار سنگینی را به کره ماه بردید در صورتی که در کره زمین این همه مردم نیازمند هستند آیا بهتر نبود این پول ها را خرج مردم کره زمین می کردید؟ فضانوردان در پاسخ گفتند: پول هایی که ما خرج این سفرها کردیم به بی راهه نرفته است بلکه ما به یک حقایقی دست یافتیم که اگر چندین برابر این پول را خرج می کردیم باز هم ارزشمند بود. مجری می گوید این حقیقت چه بود این همه ارزش داشت؟، آن ها گفتند: ما از قبل با رصد کردن ماه شکاف هایی را بر روی این کره مشاهده کرده بودیم؛ اما به هیچ وجه نمی توانستیم در رابطه با آن ها اظهارنظر کنیم تا این که به کره ماه رفتیم و توسط آپولوی 10 ،عکس برداری کردیم و ما از فاصله 14 کیلومتری تصاویری را مشاهده کردیم که این ها به خوبی نشان می داد که این ماه در گذشته یک شکاف عظیمی برداشته است و زمانی که با آپولوی 11 بر سطح کره ماه فرود آمدیم از نزدیک این شکاف ها را مشاهه کردیم. آن ها ادامه دادند و گفتند ما اگر می خواستیم این مسائل را برای مردم بیان کنیم کسی حرف ما را نمی پذیرفت تا این که این سفرهای مکرر باعث شد که ما چنین کشف مهمی را انجام دهیم.
    فضانوردان گفتند: موسسه ناسا سال ها در این رابطه مطالعه و تحقیق انجام داده است و مقالاتی فراوانی در این رابطه ارائه داده اند. در این رابطه شکاف هایی فراوانی را می توان توسط عکس ها بر روی کره ماه دید این شکاف ها بر سه نوع است؛ اول شکاف های مارپیچی است دوم شکاف های دایره ای است که گاهی قطرش به هزار کیلومتر می رسد و آخر شکاف های مستقیمی است که به طور کمربندی دور ماه را گرفته است. دانشمندان احتمال می دهند که شکاف های دایره ای در اثر سقوط سنگ های آسمانی است؛ اما شکاف هایی کمربندی که دور ماه را گرفته است نمی تواند با سقوط سنگ آسمانی پدید آمده باشد. آن ها ادامه دادند: طبق تصاویری که از توسط فضانوردان ارائه شده است کاملا مشخصی می شد که این دو نیم کره چگونه پس از جدا شده از هم به یکدیگر جوش خورده و متصل شده اند.
    وی ادامه داد: دکتر «دیوید پیت کوک» افزود که مسئله شکاف و جوش خوردن در کره زمین هم اتفاق می افتد، در زیر اقیانوس ها شکاف های عظیمی ایجاد می شود و سپس با مواد مذاب به هم جوش می خورد که گاهی سبب به وجود آمدن کوه های عظیمی در زیر اقیانوس ها می شود. این موضوع را یک دانشمند آلمانی کشف کرده است که این قاره های کره زمین ابتدا یکی بودند یعنی تمام این خشکی ها روزی یکی بوده و لذا اگر این قطعات قاره ها را هم نزدیک کنیم همه به هم متصل می شوند و یک قاره را تشکیل می دهند و این در اثر شکافی است که در زیر اقیانوس به وجود آمده است و روز به روز به این امتداد قاره ها افزوده می شود و فاصله آن بیشتر می شود به طوری که سالی چند صدم سانتی متر این فاصله ها افزایش می یابد و این همان معجزه قرآن کریم است که فرموده: «وَالأَرْضَ مَدَدْنَاهَا» یعنی ما خشکی را کشش و گسترش دادیم و هم می تواند یکی از نکات جالبی باشد که قرآن کریم آمده است و علم روز و دانشمندان آن را کشف کرده اند.
    بی آزار شیرازی در ادامه سئوالی طرح کرد و گفت: یک بحثی که این جا مطرح است آن است که اگر شق القمر در زمان پیامبر (ص) صورت گرفته است چگونه مکان های دیگر آن را ندیده اند و فقط در عربستان مشاهده کرده اند.
    وی در پاسخ به سئوالش گفت: در این باره آثاری است که نشان گر این موضوع است که این معجزه را تنها در عربستان ندیده اند بلکه در کشورهای دیگر هم دیده شده است در یکی از نسخ خطی هندی که در موزه بریتانیا در شهر لندن قرار دارد درباره مشاهده شق القمر در 14 قرن پیش سخن گفته شده است و یکی از دانشمندان اسلامی به نام دکتر «محمد حمیدا» در کتابش که درباره زندگی پیامبر اکرم (ص) است آن را نقل کرده است.
    حجت الاسلام بی آزار شیرازی ادامه داد: او می گوید: یکی از پادشاهان منطقه جنوب غربی هند این انشقاق را در زمان خود مشاهده کرده و مردم این مشاهده را نقل کردند و بعد که عده ای از تجار مسلمان به هندوستان سفر می کنند زمانی که به این شهر می رسند خبر شق القمر را می شنوند و می گویند ما در هندوستان این واقعه را مشاهده کردیم این تجار صحت حرف آن ها را تأیید می کنند و می گویند این معجزه اسلام (ص) است و پادشاه هند فرزند خود را به عربستان می فرستند تا تحقیق کند و زمانی که متوجه می شود این معجزه پیامبر (ص) بود مسلمان می شود.
    دیوید پی کوک می گوید: با دیدن این برنامه انقلابی در من به وجود آمد و چه عجیب معجزه خداوند به دست پیامبر خود 14 قرن قبل ارائه کرده و امروزه این فضانوردان به راحتی آن را مشاهده کردند و در اختیار ما قرار داده اند.
    بی آزار شیرازی در توضیح این مسأله که دانشجویان علوم قرآن و حدیث چگونه می توانند در زمینه تفسیر علمی داخل شوند گفت: در گذشته بعضی ها آیات قرآنی را با اقوال دانشمندان مقایسه و بررسی می کردند بعد این اشکال به آن ها وارد شد که این فرضیه ها و نظریه ها تغییر می کند و قرآن یک امر ثابت است و اگر بخواهیم قرآن را با نظریات دانشمندان تطبیق دهیم بعد که این نظریه تغییر یافت قرآن را از آن وجاهت می اندازد.
    وی افزود: ولی من معتقدم که آن چه را که قرآن بیان کرده است اصل قرار می دهیم و آن چه را که علم روز بیان کرده است اگر مطابق باشد می آوریم و این چنین نبود که قرآن را به خورد نظریه دانشمندان دهیم بلکه عکس این قضیه بود. امروزه کاملا وضعیت متفاوت شده است اصلا موضوعاتی را با رأس العین مشاهده می کنیم مانند معجزه شق القمر که به رأس العین توسط دانشمندان غربی دیده و توضیح و تبین شده است و این فرضیه و نظریه فلان دانشمندان نیست و تغییر در آن صورت نمی گیرد. مثلا کروی بودن زمین زمانی فرضیه بود به طوری که تا زمان مرحوم صاحب حدائق می گفتند زمین مسطح است ام امروزه کروی بودن زمین را مشاهده و عکس برداری کردند.
    وی در ادامه سخنانش گفت: همچنین بسیاری از حقایق علمی قرآن را امروزه مشاده کرده اند منتهی موضوعات قرآن که علمی است به گفته خود قرآن «قُلْ أَنزَلَهُ الَّذِی یَعْلَمُ» خداوند این قرآن را با علم خودش نازل کرده است نه با علم بشری یعنی علمی وسیع که ارتباط با خدا، آخرت، طبیعت و ماورا لطبیعه دارد برخلاف علم بشری که بسیاری محدود است بنابراین قرآن خود وعده کرده است «سَنُرِیهِمْ آیَاتِنَا فِی الْآفَاقِ وَفِی أَنفُسِهِمْ حَتَّی یَتَبَیَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ» مابه زودی آیات خود را در کیهان و آفرینش خود انسان را به انسان ها نشان خواهیم داد تا معلوم شود خداوند حق است.
    بی آزار شیرازی در ایان سخنانش گفت: قرآن حق است چرا که خود می فرماید: «وَیَرَی الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ الَّذِی أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ هُوَ الْحَقَّ» آن کسانی که اهل علم هستند متوجه می شوند که آن چه که بر تو نازل شده است حق است امروزه بسیاری از دانشمندان بزرگ در آمریکا و اروپا با مشاهده این آیات درباره کیهان و آفرینش بشر و این آیات بسیار با عظمت مسلمان می شوند. ولی متأسفانه ما آیات قرآنی را بسیار سطحی نگاه می کنیم و تنها قرائت می کنیم «وَکَأَیِّن مِّن آیَةٍ فِی السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ یَمُرُّونَ عَلَیْهَا وَهُمْ عَنْهَا مُعْرِضُونَ» چه بسیار آیاتی که در آسمان ها و زمین است و این ها از آن عبور کرده و روی می گردانند.
    نشست «شق القمر معجزه پیامبر اعظم (ص) با استناد به تحقیقات ناسا» از سلسله نشست های بخش دانشگاهی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به همت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی (مرکز پژوهش ها و فعالیت های قرآن و عترت) با سخنرانی دکتر «عبدالکریم بی آزار شیرازی»، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و با حضور دکتر «سید بابک فرزانه» رئیس مرکز پژوهش ها و فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی، 12مهرماه از ساعت 20 تا 22 در سالن شماره 3 پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.
    منبع خبر: www.iqna.ir
    /
    ویرایش توسط مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۳/۰۱ در ساعت ۰۹:۲۰
    هیچ مسولیتی در مورد صحت نوشته هایم یا سایر فعالیت هایم بر عهده نمیگیریم

2. صلوات ها 19

3.  

نوشته
    133
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    791

با سلام

شق القمر یکی از معجزات مسلم پیامبر اکرم جهت هدایت برخی از انسان های مشرک و لجوج بوده و مسلمانان بر آن اتفاق نظر دارند .

همانطور که آنروز پس از این اتفاق باز هم با بهانه های واهی ایمان نیاوردند ؛ هیچ بعید به نظر نمی رسد که امروز نیز عده ای نپذیرند .

اما اینکه دانشمندی به نتیجه نرسیده که ماه دو نیم شده چیز زیاد مهمی نیست . دانشمندان خیلی چیزها را نمی دانند .

ممکن است آقای حایری در استفاده از نظر یک دانشمند به عنوان شاهد مثال راه صحیحی نپیموده باشد ؛ ولی این کار هیچ ضرری به صحت شق القمر وارد نمی سازد .

موفق باشید .

5. صلوات ها 15

علاقه
    خدا و حضرت زهرا (س) و امام زمان(عج)
    نوشته
    6,241
    حضور
    60 روز 3 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    66
    آپلود
    42
    گالری
    3111
    صلوات
    55734

هر چند غربیان تلاش می کنند تا معجزات رسول اکرم (ص) و آثار و نشانه های اسلامی را پاک کرده و یا آنها راکمرنگ جلوه دهند اما همچنان در خفا به دنبال تحقیق و جستجو در دلایل این معجزات و اجرای تحقیقات علمی و فرستادن ماهواره های تحقیقاتی برای اطمینان از حصول آن معجزات می باشند. یکی از این معجزات شق القمر یا شکافته شدن ماه است.

حسب اخباری که از ناسا انتشار یافته ، تصاویری از ماه وجود دارد که حاکی از وجود یک رشته صخره های تغییر شکل یافته در سطح ماه می باشد که تا عمق آن امتداد یافته و از نیمه دیگر آن برآمده و این دلیلی بر شکافته شدن ماه و پیوند دوباره آن در دورانی از حیات آن می باشد.

در روایات اسلامی آمده که کفار مکه از پیامبر اسلام (ص) تقاضا کردند برای صدق دعوی خود ماه را به دو نیم بشکافد و به او قول دادند که اگر چنین نماید به دین اسلام و صدق گفتار او ایمان خواهند آورد... آن شب آسمان صاف و ماه به صورت کامل ( بدر) بود، پیامبر (ص) از خداوند خواست تا آنچه را که کفار مکه از او خواسته اند به آنها نشان بدهد تا ایمان بیاورند ...خداوند دعای پیامبرش را اجابت کرد ...و سپس ماه به دو نیم شکافته شد نیمی در کوه صفا و نیم دیگر در کوه قیقعان در مقابل آن قرار گرفت.

کفار مکه که در حال مشاهده این واقعه بودند گفتند که محمد (ص) ما را سحر کرده است، سپس گفتند ، اگر او ما را سحر کرده باشد نمی تواند همه مردم را سحر کند، ابوجهل گفت صبر کنید تا یکی از اهل بادیه بیاید و از او سئوال کنیم که آیا انشقاق ماه را دیده است یا نه، اگر تایید کرد ایمان می آوریم و اگر نه معلوم می شود که محمد (ص) چشمان مارا سحر کرده است.
    بالاخره یکی از اهالی بادیه به مکه آمد و این خبر را تصدیق کرد و آنگاه ابو جهل و مشرکان گفتند " این سحر مستمر است" و آنگاه این آیات مبارک نازل شد... "اقتربت الساع ة وانشق القمر ..." باری این موضوع پایان یافت و مشرکان ایمان نیاوردند.

در یکی از نشستهای دکتر زغلول النجار در یکی از دانشگاههای انگلیس، وی در خصوص معجزه شق القمر در صدر اسلام به دست پیامبر (ص) به عنوان یکی از معجزات پیامبر (ص) که توط ناسا به اثبات رسیده است صحبت می کرد. در این میان یکی از حاضران که به اسلام خیلی توجه و اهتمام داشت به نام "داوود موسی بیتکوک " که در حال حاضر نیز رئیس حزب اسلامی بریتانیا است ماجرای مسلمان شدن خود را اینگونه نقل کرد:
    هنگامی که می خواستم در مورد اسلام تحقیق کنم یکی از دوستانم ترجمه ای از قران کریم به زبان انگلیسی را به من هدیه کرد و من نیز بطور اتفاقی آن را باز کردم و اتفاقا سوره قمر آمد. سپس شروع به خواندن کردم ....و ماه شکافته شد...وقتی به این جمله رسیدم از خود پرسیدم آیا واقعا ماه شکافته شده است؟؟! سپس با ناباوری کتاب را بسته و به کناری گذاشتم و از تحقیق در باره اسلام هم منصرف شدم. و دیگر سراغ آن کتاب هم نرفتم. روزی در مقابل تلویزیون نشسته بودم و طبق معمول شبکه بی بی سی را مشاهده می کردم ، برنامه ای بود که در آن مجری با سه نفر از دانشمندان ناسا متخصص در علوم فضایی مصاحبه داشت. موضوع برنامه جنگ ستارگان و صرف میلیاردها دلار در این راه و اعتراض به این موضوع بود. مجری با بیان اینکه صدها میلیون نفر در سراسر جهان از گرسنگی رنج می برند دانشمندان را مورد انتقاد قرار داده بود و آنان هم با بیان مفید بودن این تحقیقات در مجالات کشاورزی و صنعت و غیره از این طرحها دفاع می کردند... مجری سپس سئوال دیگری را طرح می کند بااین مضمون که "شما در یکی از سفرهای خود به ماه حوالی 100 میلیارد دولار هزینه کردید و تنها خواسته اید که پرچم آمریکا را بر روی ماه نصب کنید...آیا این عاقلانه است"؟؟! در جواب این گوینده دانشمند آمریکایی لب به سخن گشوده و می گوید که در آن سفر ، هدف ما مطالعه ترکیب داخلی ماه بوده که بدانیم چه تشابهاتی با زمین دارد و در این زمینه به موضوع عجیبی برخورد کردیم که عبارت بود از یک کمر بندی از سنگها و صخره های تغییر شکل یافته که سطح کره ماه را به طرف عمق و به طرف سطح دیگر آن پوشانده بود و هنگامی که این اطلاعات را به زمین شناسان منتقل کردیم مایه شگفتی آنان شده و گفتند چنین چیزی امکان ندارد مگر آنکه ماه در مرحله ای از حیات خود به دو نیم تقسیم شده و سپس دوباره جمع شده باشد و به شکل اول بازگشته باشد.و این نوار از صخره های تغییر شکل یافته نتیجه برخورد دو نیمه ماه در لحظه جمع شدن و به هم پیوستن دو نیمه آن می باشد.

"داوود موسی بیتکوک " سپس می گوید: با شنیدن این مطلب از جای خود پریدم و گفتم این معجزه ای است که در 1400 سال قبل به دست پیامبر اسلام در قلب صحرا اتفاق افتاده و از عجایب روزگار این است که آمریکایی ها باید میلیاردها دلار خرج کنند تا آن را برای مسلمانان اثبات نمایند! بی شک این دین حق و حقیقت است...

به این ترتیب سوره قمر سبب اسلام آوردن این شخص شد ، پس از آنکه عاملی برای دوری او از اسلام شده بود و این خود از دیگر معجزات اسلام است.

منبع
    ویرایش توسط سلیلة الزهراء : ۱۳۸۹/۰۳/۱۰ در ساعت ۰۸:۰۴
    مــــولاي غريبــــــم!

اشتياقــــــي که به ديــــدار تـــو دارد دل مــــن

دل مـــــن دانـــد

و مـــــــن دانــــــم و

تنــــها دل مــــــن ...

شـــادی
    روح شـــهـــدا صـــلـــوات

7. صلوات ها 12

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

9. صلوات ها 10

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

The Splitting up of Moon

حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

11. صلوات ها 6

نوشته
    126
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

نقل قول نوشته اصلی توسط حکیم نمایش پست ها
    نوشته اصلی توسط : خردبین
    آنچه که آیت الله بی آزار شیرازی به نقل از دکتر «دیوید پیت کوک» فرموده اند، توسط خود دکتر «دیوید پیت کوک» تکذیب شده است. تا کنون هیچ شیار کمربندی بر روی ماه یافت نشده و ناسا هم هرگز هیچگونه گزارش و مقاله ای در اینمورد ندارد، در برنامه ی تلویزیونی که آیت الله بی آزار شیرازی ادعا کرده است فضا نوردان گفته اند روی ماه شیاری کمربندی دیده اند، هرگز سخنی از چنین شیاری برده نشده است و ادعای آیت الله بی آزار شیرازی در اینمورد کذب محض است. آنچنانکه خود کتر «دیوید پیت کوک» میگوید، سخنان وی بصورت یک کلاغ چهل کلاغ در آمده و خود او، آنچه را که به نقل از وی گفته شده است را سخنان «یاوه و مزخرف و مهمل» خوانده است و داستان مسلمان شدن خودش با دیدن این برنامه ی تلویزیونی را هم تکریب کرده است.
    در اینمورد قبلا در کانون بحث شده و بنده مدارک کافی که ثابت میکند مدعیات آیت الله بی آزار شیرازی کذب است را عرضه کرده ام.
    بعنوان نمونه به تاپیکهای زیر رجوع کنید:
    هشت دلیل بر انکار معجزه ی «شق القمر» پیامبر
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=15682
    ترجمه ی مکاتبه با دکتر پیدکوک را در اینزمینه در اینجا بخوانید. در این مکاتبه، دکتر پیدکوک آنچه را که از طرف وی در مورد شیار کمربندی ماه نقل شده است را تکذیب نموده.

انكار معجزه شق القمر (2)
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=16162
    خلاصه ای از مدارک را هم در زیر میبینید:
    یکی از شایعاتی که شوربختانه بطور گسترده در سطح اینترنت در مورد معجزه شق القمر پخش شده است، مربوط است به سخنرانی آيت‌الله بی‌آزار شيرازی که گویا در نشست «شق‌القمر معجزه پيامبر اعظم (ص) با استناد به تحقيقات ناسا» ایراد شده است. این نشست توسط معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی (مركز پژوهش‌ها و فعاليت‌های قرآن و عترت) برگزار شده است.
    در طی این سخنرانی، آیت الله بی آزار شیرازی، به نقل از دكتر «ديويد پيد كوك» (رئيس كرسی حزب اسلامی بريتانيا) اظهار کرده است که سه فضانورد که توسط آپولوی 10 به ماه سفر کرده بوده اند، در یک برنامه ی تلویزیونی شرکت کرده و ادعا نموده اند که بر روی کره ی ماه، "شكاف‌هايی كمربندی" وجود دارد که "دور تا دور ماه" را در بر گرفته است و ماه را به دو قسمت مساوی تقسیم نموده است. همچنین ادعا شده است که این سه فضانورد، این شیارها را ناشی از "دونیمه شدن ماه و جوش خوردن مجدد آن" دانسته اند. در این رابطه نیز به عکسی که توسط آپولو 10 گرفته شده است استناد میشود.

بنده در مورد این خبر که متاسفانه بدون تحقیق و بررسی و بطور گسترده در اینترنت و رسانه ها و مطبوعات منتشر شده است، تحقیق نموده و دریافتم که این خبر کذب است. در اینجا لازم است که بنده نتیجه ی پیگیری های خودم را به منظور نشان دادن بطلان این خبر درج نمایم:

1 - فردی که آیت الله بی آزار شیرازی از وی نقل قول کرده است، دکتر «ديويد موسی پيدکوک» (رئيس حزب اسلامی بريتانيا) می باشد که در رابطه با نقل قولهایی که از جانب وی صورت گرفته شده است، فردی از طریق ایمیل با وی مکاتبه نموده و وی این نقل قولها را شایعه و کذب دانسته است.
    توجه: هر یک از دوستان که مایل باشند، میتوانند از طریق سایت دکتر پیدکوک (و یا ایمیل feedback@islamicparty.com)، با او تماس گرفته و خودشان کذب بودن این را مدعیات را سوال نمایند.
    صفحه ی شخصی دکتر پيدکوک را در اینجا ببینید: http://www.islamicparty.com/people/david.htm
    صفحه ی ارسال سوال برای آقای پیدکوک: http://www.islamicparty.com/feedback.htm
    صفحه ی مربوط به ایمیلی که از پیدکوک در مورد نقل قولها سوال شده است و وی آنرا شایعه دانسته است:
    http://www.mail-archive.com/islamcit.../msg02010.html
    و...................
    خردبین سبز اندیش.

نقد بخش اول

بسم الله الرحمن الرحيم

« يُرِيدُونَ لِيُطْفُِواْ نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكَافِرُون‏[1]» (آنان مى ‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند ولى خدا نور خود را كامل می ‏كند هر چند كافران خوش نداشته باشند).

از همه دوستاني كه در صدد دفاع از ساحت مقدس قرآن مجيد و پيامبراكرم(ص) بر آمدند سپاسگزارم. در شرائطي كه دشمنان اسلام از كشيدن كاريكاتور پيامبر(ص) و سوزاندن قرآن و تلاش هاي مذبوحانه ديگر به نتيجه اي نرسيدند برخي افراد سعی دارند که از راه هاي ديگر از جمله شبهه پراكني قصد خدشه در معارف قرآني و عقائد اسلامي مسلمانان ايجاد کنند. هرچند اميدوارم شبهه افكن حاضر آن طور كه خودشان ادعا مي كنند از اين دسته نباشند. ولي اين اقدام نيز ان شاالله مانند ساير تلاش هايشان ناكام و ابتر خواهد ماند.
    از کاربر گرامی كه زمينه اي فراهم نمود تا بنده بتوانم نسبت به ساحت مقدس قرآن كريم عرض ارادت و ايمان نماييم (و البته ایشان اصل بحث را در سایت و انجمن گفتگوی قرآنی یا همان اسک قرآن مطرح کرده بود و در آنجا با شانتاژ و جو سازی تلاش کرده بود که خود را غالب جلوه دهد ) و همچنين با اثبات بي اساس بودن شبهات وارده ايشان، ايمان و اعتقاد پيروان قرآن مجيد و عاشقان نبي مكرم اسلام(ص)‌ روز افزون شود تشكر مي‌كنم. از آنجا كه شبهات مطرح شده ايشان به نظر بنده، باطل بودنش آشكار است و نيازي به پاسخ ندارد، علاقه مند بودم از ساير ادله ايشان_ اگر ادله اي وجود داشته باشد_مطلع شوم. با اين وجود بنابر درخواست ايشان و وظيفه انساني و ديني به طور خلاصه به اين شبهات پاسخ مي دهم.
    1- اين كه شما از قول قرآن گفتيد پيامبر(ص) مانند ساير انسان ها است و هيچ تفاوتي با آنها ندارد، اگر به ادامه همان آيات توجه مي كرديد به راحتي پاسخ آن را دريافت مي‌كرديد. زيرا اگرچه رسول خدا(ص) مانند ساير انسان ها است و از جهت بشري با ديگران تفاوتي ندارد،‌ اما از جهت ديگري با ديگران تفاوت دارد و آن مسئله دريافت و ابلاغ وحي است. به عنوان نمونه مي توانيد به آخرين آيه سوره كهف مراجعه فرمائيد:«بگو: «من فقط بشرى هستم مثل شما (امتيازم اين است كه) به من وحى مى‏شود».
    اينكه آيا معجزه به قدرت خداوند انجام مي شود يا قدرت پيامبر(ص)‌، پاسخ اش واضح است كه اين نيرو و اعجاز از جانب خداوند است اما تحقق و اجراء آن توسط پيامبر(ص)‌ مي باشد. همان طور كه در مورد ساير پيامبران نيز چنين بود، مثلاً حضرت عيسي(ع)‌ كه مرده زنده مي كرد به اذن و اراده الهي بود:«من از گِل، چيزى به شكل پرنده مى‏سازم سپس در آن مى‏دمم و به فرمان خدا، پرنده‏اى مى‏گردد. و به اذن خدا، كورِ مادرزاد و مبتلايان به برص [پيسى‏] را بهبودى مى‏بخشم و مردگان را به اذن خدا زنده مى‏كنم و از آنچه مى‏خوريد، و در خانه‏هاى خود ذخيره مى‏كنيد، به شما خبر مى‏دهم مسلماً در اينها، نشانه‏اى براى شماست، اگر ايمان داشته باشيد[2]».
    و عصاي حضرت موسي(ع)‌ به اذن خداوند به مار بزرگ يا اژدها تبديل مي شد:«و آنچه را در دست راست دارى بيفكن، تمام آنچه را ساخته‏اند مى‏بلعد! آنچه ساخته‏اند تنها مكر ساحر است و ساحر هر جا رود رستگار نخواهد شد[3]».
    اما نكته مهم اين است كه اين پيامبران در اثر عبادت و بندگيِ خداوند، به چنين مقامي رسيدند كه از جانب خدا براي انجام اين مأموريت ها انتخاب شدند. آيا دريافت و ابلاغ وحي و انجام معجزات به دست پيامبران از نظر شما مطلب كوچك و كم اهميتي است؟!
    2- در دليل دوم نيز مانند دليل اول شما مي خواهيد معجزه پيامبر(ص) را مستقل از خداوند ‌بدانيد و بعد نتيجه بگيرد كه پيامبر(ص)‌ هيچ معجزه اي نداشت. مثلاً اين عبارت‌تان: از طرفی در هیچ کجای قرآن پیامبر صراحتا معجزه ای را بهخود نسبت نداده است. همانطور كه ذكر شد قدرت انجام معجزه از جانب خداوند به پيامبران عطا مي شد. بنابراين معني كلام پيامبر(ص) كه مي فرمايد كن نمي توانم معجزه بياورم، يعني من در آوردن معجزه مستقل نيستم و انجام معجزه مشروط به اذن خداوند مي باشد. بلكه دشمنان پيامبر(ص) معجزات فراواني را مشاهده كرده بودند. از جمله ابوجهل در مسجدالحرام پيامبر(ص)‌ را در حال نماز مي بيند و تصميم مي گيرد كه سنگي بر سر حضرت بزند اما موفق نشد خودش داستان را اين طور نقل مي كند: خواستم سنگ را بيندازم؛ اما وقتى به محمد نزديك‏تر شدم، از پشت سر او شترى نر به من حمله آورد و خواست مرا نابود كند. سوگند به خدا، تاكنون سر و گردن و دندان هيچ شترى را به اين بزرگى نديده بودم[4].

[1] - سوره صف،آيه8.

[2] - سوره آل عمران،آيه49.

[3] - سوره طه،آيه69.

[4] - سيرة ابن اسحاق(كتاب السير و المغازي) ،ص:200.
    ویرایش توسط مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۷/۱۴ در ساعت ۱۰:۰۶

باروضۀ حسین نفس تازه می کنم

وقتی هوای شهر نفس گیر می شود ...

13. صلوات ها 11

نوشته
    126
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

بخش دوم

در مورد آياتي كه به آنها استناد كرديد مانندآيات181 تا 184 سوره آل عمران،‌ با توجه در مضمون آيات ياد شده مشخص مي شود كه بحث پيامبر(ص) با يهوديان لجباز و بهانه جو است كه علي رغم مشاهده معجزات مكرر از پيامبران خويش و پيامبر اسلام(ص) باز از پذيرش حق سر باز مي زدند، بنابراين خداوند مي فرمايد كه اين افراد كساني نيستند كه حق برايشان آشكار نباشد و بدنبال يافتن حقيقت باشند، لذا درخواست معجزه هاي مكررشان جز به منظور طفره رفتن از حق نيست. علاوه براين همان طور كه مي دانيد سوره آل عمران از سوره هاي مدني است و طبيعتاً پس از هجرت پيامبر(ص)‌ به مدينه اساساً مشركين قريش از ايشان درخواست معجزه نداشتند.

در مورد آيه 7 سوره رعد و آيه 37 سوره انعام كه به يك مضمون هستند، همان طور كه بيان شد خداوند مي فرمايد معجزه به دست من است و هدف از انجام معحزه اثبات حقانيت دعوت و ادعاي پيامبران است. اين چنين نيست كه هر لحظه مشركين درخواست هر معجزه اي كنند، انبياء آن را انجام دهند. بلكه پس از آوردن معجزات كافي كه بيانگر حقانيت پيامبر است، ديگري لزومي براي انجام مكرر معجزات مختلف وجود ندارد.« در خانه اگر كس است يك حرف بس است».

در مورد آيه 59 سوره اسراء، خداوند داستان شتر حضرت صالح(ع)‌را ذكر مي كند، كه خداوند طبق درخواست قومش اين معجزه را محقق مي كند و با اين كار حجت بر آنها تمام مي شود، يعني اگر در مقابل اين معجزه رفتار مناسبي نداشته باشند، عذاب الهي شامل حالشان خواهد شد و اين چنين شد. اما از آنجا كه پيامبر اسلام(ص)‌ رحمت براي همه مردم بود:«ما تو را جز براى رحمت جهانيان نفرستاديم[5]» خداوند نمي خواست با انجام چنين معجزاتي حجت بر آنان تمام و عذاب بر سرشان نازل شود.

3- در شبهه سوم گفتيد آيات مربوط به شق القمر كه در سوره « قمر» آمده قديمي تر از ساير آياتي است كه در آنها از پيامبر(ص)‌ درخواست معجزه شده است. يعني پس از نزول آيات مربوط به شق القمر، باز هم مشركين از ايشان درخواست معجزه داشتند و پيامبر(ص)‌ به آنان پاسخ مثبت نداد، و شما انجام ندادن مجدد معجزه توسط پيامبر(ص) را، اظهار ناتواني قلمداد مي كنيد! آيا افرادي كه با ديدن معجزه اي مانند شق القمر، ايمان نياوردند با چه معجزه اي ايمان خواهند آورد؟!

علاوه بر اين در كجاي قرآن يا منابع تاريخي معتبر آمده است كه اهالي مكه از پيامبر(ص)‌ معجزه اي خواسته باشند،‌ و حضرت امتناع كرده باشند. آن مواردي كه شما ذكر كرديد عموما درباره يهوديان است كه به دليل بهانه جويي هاي متعددشان خداوند آوردن معجزه جديد را برايشان مفيد ندانستند.

علاوه بر اين پيامبر(ص)‌ كجا از انجام معجزه اظهار ناتواني كرد؟ اگر منظورتان آيات مطرح در شبهه قبلي و يا ساير آيات نظير آن باشد كه پاسخ آن بيان شد، اگر دليل ديگري داريد بفرماييد.

4- در مورد شبهه چهارم شما كه بي ارتباط با شبهه سوم نيست، دو نكته قابل توجه است اول اينكه از كجا شما مي فرماييد تنها معجزه پيامبر(ص)‌شق القمر بود؟! مگر جريان هجرت پيامبر(ص)‌ و رفتن به غار و تنيده شدن تار عنكبوت بر در غار، در قرآن نيامده[6]؟! آيا پرتاب كردن خاك و سنگ ريزه توسط پيامبر(ص)‌ كه در چشمان مشركين فرو رفت و موجب وحشت آنان شد و خداوند اين معجزه را به خودش نسبت مي دهد[7] اخبار غيبي جنگ ميان ايران و روم[8] و افشاء راز پيامبر(ص)[9] و معجزات فراوان ديگري كه در قرآن و كتب سيره ذكر شده است، از نظر شما معجزه محسوب نمي‌شود؟!

نكته دوم اين كه، قرار نيست هر زمان كسي درخواست معجزه كرد، برايش معجزه آورده شود و راه ايمان آوردن مردم از طريق معجزه نيست، بلكه معجزه تنها وسيله اي جهت اثبات نبوت پيامبران است تا مردم بدانند كه او در ادعاي پيامبري اش راست مي گويد. نه اين كه هر كسي ايمان آوردن خود را متوقف بر آوردن معجزه مورد نظرش كند.

5- درست است كه معني غالب كلمه «االساعه» در قرآن، قيامت است، اما اين مطلب دليلي بر ادعاي شما نمي شود، زيرا قرآن قيامت را نزديك مي داند:« قيامت نزديك است گرچه در مقياس عمر دنيا ممكن است هزاران سال طول بكشد، اما با توجه به مجموع عمر اين جهان از يك سو، و با توجه به اينكه تمام عمر دنيا در برابر قيامت لحظه زودگذرى بيش نيست منظور از اين تعبير روشن مى‏شودذكر اين دو حادثه با هم، همانگونه كه جمعى از مفسران گفته‏اند، به خاطر آن است كه اصولا ظهور پيامبر اسلام (ص) كه آخرين پيامبران الهى است خود از نشانه‏هاى نزديكى قيامت است، لذا در حديثى از خود پيامبر ص مى‏خوانيم كه فرمود:" مبعوث شدن من و قيامت همچون اين دو است (اشاره به دو انگشت مباركش كه در كنار هم قرار گرفته)»[10].

[5] - سوره انبياء،آيه107.

[6] - سوره توبه،آيه40.

[7] - سوره انفال،آيه17.

[8] - سوره روم،آيه2-6.

[9] - سوره تحريم،آيه3.

[10] - تفسير نمونه،ج23،ص8.

ویرایش توسط حکیم : ۱۳۸۹/۰۷/۱۴ در ساعت ۱۰:۱۱

15. صلوات ها 10

نوشته
    126
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

بخش سوم

با مطالبي كه بيان شد، روشن مي شود اگركلمه « الساعه» به معني قيامت باشد تناقضي با مسئله شق القمر ندارد.

6- پاسخ شبهه ششم شما در مطالب قبلي بيان شد، ولي يك بار ديگر به اختصار ذكر مي كنم. اشكال شما در مورد فاعل شق القمر است، يعني چه كسي اين كار را انجام داده و شما مي خواهيد بفرمائيد اين كار توسط پيامبر(ص) انجام نشده است.
    يك سوال مطرح مي شود: اگر شق القمر توسط پيامبر(ص) انجام نشده توسط چه شخصي انجام شد؟ آيا هيچ انسان ديگر مدعي انجام اين كار است؟ اگر بگوييد اين كار توسط خداوند انجام شد، اين مطلب در مورد همه معجزات مطرح است، زيرا تمام معجزات به امر و قدرت خداوند انجام مي‌شود، اما مجري انجام آن پيامبران هستند و هنر پيامبران همين است كه به مرحله و درجه اي رسيده اند كه خداوند آنان را واسطه و مجري تحقق معجزه قرار داده است.
    7- در شبهه هفتم شما گفتيد تمام سندها و مطالب پيرامون شق القمر توسط مسلمانان بيان شده است. به نظر شما آيا انتظاري غير از اين بايد داشت. آيا معجزات حضرت موسي(ع)‌ توسط غير يهوديان ذكر شد؟ آيا غير از مسيحيان كسي يافت مي شود كه از معجزات حضرت عيسي(ع)‌خبر داده باشد؟ حال كه چنين نيست چرا در مورد معجزات پيامبر اسلام(ص)‌ انتظار داريد غير مسلمانان آن را بيان كنند؟! و كتاب آسماني ديگري پس از قرآن نازل نشد كه بخواهد مانند قرآن
    اينكه ادعا مي كنيد معجزات پيامبر اسلام(ع)، ‌پس از ايشان و توسط مسلمانان خيال پرداز بيان شده است، ‌با معجزاتي كه در قرآن مجيد آمده و برخي از آنان در شبهه چهارم ذكر شد، منافات دارد. يعني اولاً اين معجزات مربوط به زمان خود پيامبر(ص)‌ مي باشد و ثانياً خيال نمي باشد بلكه در كتاب حق و حقيقت يعني قرآن مجيد بيان شد. ساير معجزاتي كه در سيره پيامبر(ص)‌ ذكر شده است را در صورتي ما مي پذيريم كه داراي سند و مدرك صحيح باشد و اگر مطلبي ذكر شود كه دچار اشكال باشد ما نيز آن را نمي پذيريم.
    در مورد اين كه اگر اين معجزه انفاق افتاده بود حتماً مي بايست افراد مختلفي آن را مي ديدندو بيان مي كردند، علاوه بر مواردي كه خودتان اشاره كرديد،‌ نكته مهم و اساسي ديگري وجود دارد كه مورد توجه قرار نداديد. اين معجزه براي افرادي كه آن را درخواست كرده بودند و گفته بودند كه اگر پيامبر(ص)‌ اين كار را انجام دهد ايمان خواهند آورد انجام شد. بنابراين نكته اساسي در اين معجزه ديدن درخواست كنندگان آن است كه محقق شد. اما اينكه آيا ديگران آن را ديدند يا نه و يا چرا نديده اند،‌ موضوع و مورد نظر و هدف معجزه نبود. فرض كنيد افرادي در نقاط مختلف شق القمر را مي ديدند، آيا براي چنين افرادي كه از هدف انجام شق القمر بي اطلاع بودند اين مشاهده فايده وتأثيري داشت؟!
    8- در مورد شبهه هشتم كه شايد مهمترين شبهه شما باشد و به همين دليل آن را در آخر ذكر كرديد نكاتي را عرض مي كنم.
    اين كه گفتيد دو نيم شدن ماه موجب بروز تغييرات در كره زمين و ماه مي شود،‌ يك نكته اساسي در اين رابطه مورد غفلت قرار گرفته است،‌ بحث در اين است كه اين عمل توسط خداوند و به صورت معجزه اي با واسطه پيامبر(ص)‌ انجام شده است،‌ نه اين كه يك رويداد طبيعي باشد تا عوارض و پيامد هاي طبيعي و خاص خود را به دنبال داشته باشد.
    آيا در مورد عصاي حضرت موسي(ع)‌ كه به مار بزرگ يا اژدها تبديل و دوباره به حالت قبل بر مي گشت،‌ مي توانيد با قوانين فيزيك و شيمي آن را مورد بررسي قرار دهيد؟ و يا اگر مورد بررسي قرار دهيد،‌ نشانه اي از تغيير و تبديل شدن آن به مار بزرگ در آن يافت مي شود؟ آيا در مورد دست حضرت موسي(ع) هنگامي كه در گريبان مي گذاشت درخشان مي شد و دوباره به حالت قبل بر مي گشت، مي توان با توجه به علوم بشري مانند پزشكي در مورد آن اظهار نظر كرد؟ و يا آثار آن حالت پس از برگشتن به حالت طبيعي در آن يافت مي شد؟ آيا معجزه حضرت صالح كه كوه شكافته شد و شتري از آن خارج شده و كوه به حالت اول برگشت را مي توان با علومي مانند فيزيك و جغرافيا مورد كاوش قرار داد؟! آيا مي توان گفت اين معجزه اگر پاسخ شما به اين سوالات و سوالات بي شمار ديگر از اين قبيل منفي است، چطور مي خواهيد معجزه شق القمر را با اين قوانين مورد بررسي قرار دهيد؟!

ویرایش توسط حکیم : ۱۳۸۹/۰۷/۱۴ در ساعت ۱۰:۱۶

17. صلوات ها 11

نوشته
    126
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

بخش چهارم ( پایانی )

مطلب ديگري كه روي آن مانور زيادي داديد و خواستيد بوسيله آن معجزه شق القمر را زير سوال ببريد،‌ مربوط به اظهار نظري بود كه برخي براساس گزارشي منسوب به سه تن از دانشمندان ناسا بيان كردند. طبق اين اظهار اين فضا نوردان گفته بودند كه در روي كره ماه يك شيار سراسري وجود دارد كه ناشي از دو نيمه شدن ماه و جوش خوردن دوباره آن است،‌ بعد گفتيد كه اين گزارش و ادعا صحيح نيست و از اين نتيجه گرفتيد كه شق القمري انجام نشد!از شما سوال مي كنم،‌ مگر ادعا و اثبات شق القمر بر اساس و پايه اظهار نظر اين سه دانشمند بود كه اكنون با تكذيب اين گزارش اصل مسئله شق القمر زير سوال برود و دروغ باشد؟!اساساً اگر مطالب علمي و اكتشافات دانشمندان علوم مختلف مطابق با اخبار و گزارش ها و گزاره‌هاي ديني بود،‌ مويدي بر صحت مطالب ديني محسوب مي شود نه دليل درستي مطالب ديني. بنابراين اگر گزارش علمي درباره مسائل ديني مطرح و بعد كذب يا اشتباه بودن آن اثبات شد، اين گزارش اشتباه علمي موجب بي اعتباري مسائل ديني نمي شود. بنابراين رد گزارش ذكر شده دليلي بر انكار شق القمر محسوب نمي شود. بنابراينانتساب شق القمر به پیامبر(ص) ‌بر خلاف آنچه شما تصور كرديد، مخالف با عقل و شواهد علمی و خلافنص صریح قرآن نيست.آنچه كه شما به عنوان تفسير معقول و خرد پسند از ميان تفاسير مختلف پسنديد،‌ تنها موافق نظر شما مي باشد،‌ زيرا عموم مفسران قرآن كريم جز مورد شاذي كه شما اشاره كرديد اين تفسير را نپذيرفتند و اين آيه را اشاره به معجزه شق القمر پيامبر اسلام(ص)‌ مي دانند.به اميد اينكه همه ما با در دست گرفتن معيار صحيح در تفسير قرآن و كنار گذاشتن نظرات و سليقه هاي شخصي از هدايت قرآن بهره مند شويم.
    و العاقبه للمتقین
    ع. درزی

ویرایش توسط حکیم : ۱۳۸۹/۰۷/۱۴ در ساعت ۱۰:۲۱

19. صلوات ها 11

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط ایمان نمایش پست ها
    اما اینکه دانشمندی به نتیجه نرسیده که ماه دو نیم شده چیز زیاد مهمی نیست . دانشمندان خیلی چیزها را نمی دانند .
    پس آنها نیز مقابل می گویند بسیاری از باور های مذهبیون خرافات و خیالپردازی است !
    ایمان اینکه نشد جواب !!!! انصافا خودت بگو شما خود مگر چه می دانید؟؟

خودت انصافاً قضاوت کن که شما بیشتر وامدار تفکر ات و زحمات دانشمندان و مدیون اندیشه های آنها هستی یا آنها مدیون تو ؟؟

آیا به هواپیمایی که با آن پرواز می کنی فکر کرده ای؟؟ آن را تفکرات تو و امثال تو ساخته است یا تفکرات دانشمندان ؟؟
    آیا به ماشینی که سوار می شوی اندیشیده ای ؟؟؟ آن را اندیشه هایی چون فکر تو ساخته یا زحمات دانشمندان ؟؟
    آیا به رایانه ای که در حال استفاده از آن هستی فکر کرده ای ؟؟؟ آن را تو ساخته ای یا آنان ؟؟/

نمک می خوری و نمکدان می شکنی ؟؟؟؟ این چه مذهبی است که تو داری ؟؟؟

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۷/۱۴ در ساعت ۱۸:۴۸

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری