هم کلاسی ام ازم کمک می خواد

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هم کلاسی ام ازم کمک می خواد

سلام.
چند روز پیش بود. وقتی وارد کلاس شدم دیدم یکی از هم کلاسیام که خیلی با هم صمیمی نبودیم از اون سر کلاس صندلیشو آورده پیش من.
اولش فکر کردم احتمالا چند نفری دارن از رو دفتر یکی کپی می کنن. رفتم بشینم سرجام یه دفعه بغل دستیم پا شد اومد سمت من.
آروم بهم گفت این پسره اومده پیش ما، می خواد استمناء رو ترک کنه.
راستم گفت. به خاطر وجهه ی مذهبی من و بغل دستیم اومده بود پیش ما. آخه اون سمت کلاس معمولا بحثایی می کنن که ...
خودتون می دونین دیگه.
این همکلاسیم هم تا چند روز پیش قاطی اونا بود اما ظاهرا خسته شده.
شروع کرده نمازاشو می خونه، می خواد ترک کنه.
از من خواسته کمکش کنم اما من نمی دونم چه طوری.
البته بگم اینور کلاس هم این جور تیکه ها هست اما دیگه فحش و خاطره و اینا خیلی خیلی کمتر از اون سمته.
چه طور باید بهش کمک کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

الحیاة;485726 نوشت:
سلام.
چند روز پیش بود. وقتی وارد کلاس شدم دیدم یکی از هم کلاسیام که خیلی با هم صمیمی نبودیم از اون سر کلاس صندلیشو آورده پیش من.
اولش فکر کردم احتمالا چند نفری دارن از رو دفتر یکی کپی می کنن. رفتم بشینم سرجام یه دفعه بغل دستیم پا شد اومد سمت من.
راستم گفت. به خاطر وجهه ی مذهبی من و بغل دستیم اومده بود پیش ما. آخه اون سمت کلاس معمولا بحثایی می کنن که ...
خودتون می دونین دیگه.
البته بگم اینور کلاس هم این جور تیکه ها هست اما دیگه فحش و خاطره و اینا خیلی خیلی کمتر از اون سمته.
چه طور باید بهش کمک کنم؟

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر حضرتعالی

ضمن تشکر؛
_ اینکه ایشان اراده برقراری ارتباط با شما دارند را مغتنم بشمارید و سعی در استحکام و تعمیق آن داشته باشید. با ایجاد جاذبه در ارتباط به شیوه همدلی، راهنمایی، کمک، ورود به دنیای علاقمندیها، هدیه دادن و... از بازگشت وی به سمت دوستان و افراد قبلی جلوگیری کنید.

_ خودارضایی، ارتباط زیادی با تنهایی و نیز احساس تنهایی دارد لذا برای فرصتهای خارج از کلاس و پس از مدرسه نیز برای ارتباط با وی و نیز پر کردن اوقات ایشان با فعالیتهای متنوع برنامه ریزی داشته باشید تا کمتر با تنهایی مواجه شوند.

_ از وی برای حضور در اماکن مقدس مانند مسجد، زیارتگاه ...مناسک مذهبی مانند جلسات قرآن و دعا دعوت کنید و خود نیز با وی همراه شوید. البته مراقب پرهیز از زیاده روی باشید.

_ کمک کنید تا سطح اعتماد به نفس و خودباوری وی افزایش بیابد.

_ یکی دیگر از زمینه های این رفتار اضطراب و نیز احساس گناه است، برای کاهش سطح اضطراب به وی امیدواری دهید و به رحمت خداوند منان دلگرم نمایید. اراده ترک و توبه، کار بزرگی است که لازم است آن را برجسته کنید.

_ ترغیب وی به ورزش منظم، پرهیز از ارتباط با افراد ناصالح، کنترل چشم و.... از دیگر مواردی است که لازم است مورد توجه قرار بگیرد.

از درگاه خداوند متعال توفیق روزافزون حضرتعالی و دیگر نوجوانان عزیز را مسئلت دارم.

و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و کسب اجازه از استاد امیدوار

این تاپیک هم میتونه در کنار فرمایشات استاد کمک کننده باشه:

http://www.askdin.com/thread10594.html

الحیاة;485726 نوشت:
سلام.
خودتون می دونین دیگه.
چه طور باید بهش کمک کنم؟

سلام
طبق دستور العمل استاد امیدوار پیشنهاد می‌کنم مخصوصا جلسه‌ی دعای کمیل، و قرائت قرآن یک استاد خوب را بطور منظم با دوستتان شرکت کنید

برای بخشی از اوقات فراغت از کتب دینی ساده از استاد مطهری و دیگران هم که به تحکیم اعتقادات و آشتی با خدا کمک می کند استفاده کنید

اگر او به برنامه ریزی درسی آشنا نیست از سایت تبیان استفاده کنید تا به اعتماد به نفس ایشان افزوده شود

کلاسهای ورزشی منظم مخصوصا در کانونهای فرهنگی، یک نیاز برای افزایش اعتماد به نفس و سلامتی است
موفق باشید

موضوع قفل شده است