درخواست راهکار برای رهایی از این افکار

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست راهکار برای رهایی از این افکار

سلام
یکی از نزدیک ترین دوستانم متاهل هستند
متاسفانه همسرشون از نیاز ایشون تقریبا خبر دارن ولی بهایی نمی دن و ایشون قبل از خواب تا به مسایل جنسی فکر نکنه خوابش نمی بره
به کس خاصی فکر نمی کنن و یا حتی این شخص تصویری هم نداره ولی مطمئنا همسرشون نخواهد بود چون به نحوی از ایشون دلسرد شدن
آیا تفکرات ایشون گناه ذهنی است؟
چطور رهایی پیدا کنن؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

فضه الزهرا;485276 نوشت:
سلام
یکی از نزدیک ترین دوستانم متاهل هستند
متاسفانه همسرشون از نیاز ایشون تقریبا خبر دارن ولی بهایی نمی دن و ایشون قبل از خواب تا به مسایل جنسی فکر نکنه خوابش نمی بره
به کس خاصی فکر نمی کنن و یا حتی این شخص تصویری هم نداره ولی مطمئنا همسرشون نخواهد بود چون به نحوی از ایشون دلسرد شدن
آیا تفکرات ایشون گناه ذهنی است؟
چطور رهایی پیدا کنن؟

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر حضرتعالی

_ اینکه چنین تفکراتی حرام است یا خیر موضوعی است که لازم است تفصیل آن را کارشناسان محترم احکام جویا شوید.

_ در رابطه با رهایی از این افکار توجه داشته باشید که روش اصولی این است که شیوه ای پایدار و اساسی برای پاسخ به نیاز خود و برون رفت از این وضعیت بیابند و این مهم میسر نیست مگر اینکه چرایی عدم همکاری همسرشان تبیین گرد و متناسب با ان راهکار ارائه داده شود تا هم از دلسردی ایشان جلوگیری شود و هم سطح این افکار کاهش بیابد. لذا پیشنهاد می شود که از یک مشاوره حضوری بهره گرفته شود.
در کنار این هدف بلند مدت، لازم است؛
_ مادامی که خسته نشده و مستعد خواب رفتن نیستند، به رختخواب نروند
_ در طول روز به اندازه کافی تحرک فیزیکی داشته باشند و از تنهایی فاصله بگیرند
_ از حضور در موقعیتهای ذهنی و خارجی که می تواند به این افکار دامن بزند جلوگیری کنند
_ اگر ناخواسته این افکار به ذهنشان خطور کرد، با تغییر موقعیت فیزیکی سعی در تغییر موضوع فکر داشته باشند و یا اینکه سعی کنند فکر خود را به موضوع دیگری مشغول کنند مثلا شمارش اعداد معکوس با سه پله...
_ تصمیم بگیرند که به این افکار دامن نزنند در غیر اینصورت از عوامل بازدارنده استفاده کنند. مثلا با رعایت شرایط فقهی نذر کنند که روزه بگیرند، مبلغ قابل توجهی را صدقه بدهند و...

نکته ای که قابل یاداوری است این است که لازم است به گونه ای با موضوع برخورد شود که منجر به وسواس نشود. لذا از سختگیری افراطی لازم است پرهیز گردد.

در پناه خداوند متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

بنظر من که اگه گناهی هم باشه گردن همسرشونه

یامهدی مددی;485647 نوشت:
بنظر من که اگه گناهی هم باشه گردن همسرشونه

درسته
اگر همسرش زنش اجازه همبستر .... رو ندهد شوهرش کار خلاف میکنه مثال چشم چرانی میکنه گناهش میره برای زنش و در قیامت خطاب چشم چرانی میکند و زن میگه من که چشم چرانی نکردم
خدا میگه شوهرت کرد اما تقصیر توهه
اینجوری اره تو جایی خوندم
والسلام

اميدوار;485600 نوشت:
بسمه تعالی

_ اینکه چنین تفکراتی حرام است یا خیر موضوعی است که لازم است تفصیل آن را کارشناسان محترم احکام جویا شوید.

_ در رابطه با رهایی از این افکار توجه داشته باشید که روش اصولی این است که شیوه ای پایدار و اساسی برای پاسخ به نیاز خود و برون رفت از این وضعیت بیابند و این مهم میسر نیست مگر اینکه چرایی عدم همکاری همسرشان تبیین گرد و متناسب با ان راهکار ارائه داده شود تا هم از دلسردی ایشان جلوگیری شود و هم سطح این افکار کاهش بیابد. لذا پیشنهاد می شود که از یک مشاوره حضوری بهره گرفته شود.
در کنار این هدف بلند مدت، لازم است؛
_ از حضور در موقعیتهای ذهنی و خارجی که می تواند به این افکار دامن بزند جلوگیری کنند
_ اگر ناخواسته این افکار به ذهنشان خطور کرد، با تغییر موقعیت فیزیکی سعی در تغییر موضوع فکر داشته باشند و یا اینکه سعی کنند فکر خود را به موضوع دیگری مشغول کنند مثلا شمارش اعداد معکوس با سه پله...
_ تصمیم بگیرند که به این افکار دامن نزنند در غیر اینصورت از عوامل بازدارنده استفاده کنند. مثلا با رعایت شرایط فقهی نذر کنند که روزه بگیرند، مبلغ قابل توجهی را صدقه بدهند و...

نکته ای که قابل یاداوری است این است که لازم است به گونه ای با موضوع برخورد شود که منجر به وسواس نشود. لذا از سختگیری افراطی لازم است پرهیز گردد.

در پناه خداوند متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

سلامعلیکم

استاد پوزش میخوام ولی ایشون فرمودن متاهل هستند اون بنده خدا !! به نظر میاد این راه حل ها برای دور کردن مجرد هاست از افکار و امیال جنسی نه ... !!

باید با همسر ایشون صحبت بشه(یا خودشون یا با واسطه یا کارشناس یا ...) به هر حال باید ریشه این موضوع پیدا و حل بشه ! تاکی باید این خانم
_ تصمیم بگیرند که به این افکار دامن نزنند در غیر اینصورت از عوامل بازدارنده استفاده کنند
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

متحیر";485830 نوشت:
سلامعلیکم

استاد پوزش میخوام ولی ایشون فرمودن متاهل هستند اون بنده خدا !! به نظر میاد این راه حل ها برای دور کردن مجرد هاست از افکار و امیال جنسی نه ... !!

باید با همسر ایشون صحبت بشه(یا خودشون یا با واسطه یا کارشناس یا ...) به هر حال باید ریشه این موضوع پیدا و حل بشه ! تاکی باید این خانم
_ تصمیم بگیرند که به این افکار دامن نزنند در غیر اینصورت از عوامل بازدارنده استفاده کنند
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟� �؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بسمه تعالی
ضمن تشکر از لطف و بذل عنایت شما، توجه داشته باشید که بنده نیز در عرایضم این روشهای را فرعی دانستم و راه حل بنیادین را حل تعارضهای زناشویی معرفی کردم یعنی همان چیزی که مد نظر شماست.

امیدوار";485830 نوشت:
در رابطه با رهایی از این افکار توجه داشته باشید که روش اصولی این است که شیوه ای پایدار و اساسی برای پاسخ به نیاز خود و برون رفت از این وضعیت بیابند و این مهم میسر نیست مگر اینکه چرایی عدم همکاری همسرشان تبیین گرد و متناسب با ان راهکار ارائه داده شود تا هم از دلسردی ایشان جلوگیری شود و هم سطح این افکار کاهش بیابد. لذا پیشنهاد می شود که از یک مشاوره حضوری بهره گرفته شود.

با تشکر مجدد

سلام
ایشون با نام کاربری bahar-taki عضو شدن ولیتوانایی ÷ست گذاشتن رو نداشتن و نمی دونم چرا...
به هر حال این صحبت های ایشونه
سلام دوباره
من یه خانم متدینم و آبرومند
همسرم هم مرد خوبیه
و من از وقتی به طور ناخودآگاه به این افکار رو آوردم خیلی آروم شدم و الآن زندگیم هم هیچ مشکلی نداره
قبل از این که این فکر ها بیاد سراغم بارها به همسرم گفتم بیا با هم باشیم، ولی ایشون بعد یه مدتی گفتن که این طوری دوست ندارم و این کار برای سلامتی ضرر داره
ولی وقتی انجمن احکام گفت این افکار حرامه من نا امید شدم...
خوب چکار کنم؟
همسرم هم مشاورها رو قبول نداره
از طرفی اجاره نشین هستیم و هزینه هاش هم فشار میاره

راستش از وقتی این راه رو ÷یدا کردم، چون دیگه به همسرم هی ابراز نیاز نمی کنم، اعتماد به نفسم بالا رفته و البته فکر می کنم ایشون هم لذت بیش تری می برن
بعدش هم اگه زن بخواد کاری انجام بده، و مرد نخواد هیچ کاری نمی شه کرد
مگه این فکر ها چه ضرری داره؟
من گاهی فکر می کنم با افکارم ازدواج کردم ولی روی لذت و یا خوب و خوش بودن زندگیم، تاثیری نذاشته
اگه من خودم رو خسته کنم همسرم ناراحت میشه
چون معمولا قبل خواب با هم صحبت می کنیم

*"مهندس محمد جواد"*;485808 نوشت:
درسته
اگر همسرش زنش اجازه همبستر .... رو ندهد شوهرش کار خلاف میکنه مثال چشم چرانی میکنه گناهش میره برای زنش و در قیامت خطاب چشم چرانی میکند و زن میگه من که چشم چرانی نکردم
خدا میگه شوهرت کرد اما تقصیر توهه
اینجوری اره تو جایی خوندم
والسلام
من اگه جاش بودم میرفتم یزن دیگه میگرفتم.آدم ازدواج میکنه به گناه نیافته بعضی وقتام زنا خیلی نامردمیشنا.

فضه الزهرا;486323 نوشت:
راستش از وقتی این راه رو پیدا کردم،

کدام راه رو؟!

سلام
من به توصیه های مشاور عمل کردم ولی متاسفانه اوضاعم خیلی بدتر شد. بعد از این که حسابی خودم رو خسته کردم دیگه سراغ این افکار نرفتم ولی همسرم رو هم نتونستم تا حالا تمکین کنم...
دیشب همسرم ناراحت بود. می خواد من رو ببره دکتر! به دکتر من چی بگم؟...
خیلی ناراحتم. وقتی آشفتگی همسرم رو دیدم، بیشتر از قبل توی فکر رفتم. آیا من ÷ریشون نبودم...
خلاصه دیشب همسرم بهم گفت حق نداری خودتو خسته کنی و ضعف و... داشته باشی
تو قبلا خیلی خوب بودی و...
بعد یواشکی زیر لب گفت من بهت نیاز دارم...
می فهمید این یعنی چی؟؟؟؟

این رو توی اولین ÷ست توضیح دادم که این افکار چیه
البته نه به صورت مبسوط...

عجب ..! این حرفتون با سوال تون تناقض داره که !! در سوال طرح شده طوری ادعا شده که به علت عدم توجه همسر به نیاز و نیاز موجود دنبال راه حل هستید ولی حالا ... !!؟!

می خوام رها شم از این افکار چون حرامه

فضه الزهرا;488668 نوشت:
می خوام رها شم از این افکار چون حرامه

سلام
از پستهای بالا به نظر می‌رسد در ارتباط با حق همسر از جانب شما کوتاهی صورت می گیرد در حالیکه در پست اول به کوتاهی همسر اشاره کرده بودید !!!

یک کتاب برای ادب فکر و خیال برای شما بعد از ادای حق همسر پیشنهاد می‌کنم

[h=2]16- ادب خیال ,عقل وقلب[/h]
http://almizan.lobolmizan.ir/index.php/1389-07-28-17-06-19

به دلیل پیشنهاد مشاور کوتاهی صورت گرفته بود
البته دوستم کلا بی خیال این سایت شد چون اوضاعش بدتر شد

موضوع قفل شده است