جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 99 صفتی که مرد دوست دارد آن را در همسر خود ببیند

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,787
  حضور
  112 روز 22 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37612

  99 صفتی که مرد دوست دارد آن را در همسر خود ببیند

  اين مطلب به معني اين نيست كه مرد هيچ كاري نبايد انجام دهد و بايد به حقوق زن بر شوهر و منزلت زن از ديدگاه اسلام نيز توجه داشت.

  این صفت ها و خصلت هایی است که هر مردی می خواهد بلکه دوست دارد و مشتاق است در همسرش ببیند :  1- در هر حال ، چه در خفا و چه در آشکار از الله و رسولش اطاعت کند و درستکار باشد .

  2- در صورت غیابش از خودش و اموالش نگهداری کند .

  3- هرگاه مرد به او نگاه کند خوشحال گردد و آن میسر نمی شود جز به زیباییهای جسمانی و روحی وعقلی ، هر چه زن در شکل ظاهری نیکو و زیباتر باشد ، برای شوهر جذاب تر می شود و بیشتر با او انس می گیرد .

  4- از خانه خارج نشود مگر با اجازه شوهر .

  5- مرد دوست دارد همسرش را همیشه بشاش و خنده رو ببیند .

  6- زن شاکر و سپاسگزار شوهر خود باشد و همچنین شکر گزار الله باشد بخاطر اینکه به او نعمت شوهر ارزانی داده که او را در پاکدامن بودن کمک نموده و بسبب او فرزندانی نصیبش شده و طعم و لذت مادربودن را چشیده است .

  7- زمانی که زن چیزی از همسر خود می خواهد ومی ترسد که خواسته اش رد شود ، در وقت مناسب و با اخلاق خوب و با کلمات دل نشین خواسته خود را بیان کند .

  8- خوش برخورد و خوش اخلاق باشد .


  9- بدون حجاب کامل از منزل بیرون نرود هر چند که شوهر او چندان به امور دینی ملتزم نباشد ، ولی اغلب مردان در برابر زن خود غیرت دارند و نمی خواهند زن آنها در جلو چشمهای مردان بیگانه بدون حجاب ظاهر شود .( مگر مردان بی غیرت )


  10- زمانی که بین ایشان بگو مگو پیش آمد صدای خود بر همسرش بالا نبرد .


  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 2. صلوات ها 13


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,787
  حضور
  112 روز 22 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37612  11- اگر شوهر تنگدست است صابر باشد و اگر شوهر مالدار است ، شکر گزار باشد.

  12- شوهر را برای زیارت پدر مادر و دوستانش تشویق نماید .

  13- خوبیها را دوست بدارد و در خوبی رساندن کوشا باشد .

  14- خود را به راستگویی زینت دهد و از دروغ پرهیز نماید .

  15- فرزندان خود را بر محبت الله و رسولش تربیت نماید و همچنین آنها را به احترام و فرمانبری از پدرشان تشویق و تربیت نماید و در مسایلی که شوهر دوست ندارد آنها ر ا همراهی نکند .

  16- از خشمگین شدن و عکس العمل نشان دادن دوری کند .

  17- در مقابل شوهرش دیگران را مسخره نکند .

  18- شخصیتی متواضع و دور از کبر و غرور داشته باشد .

  19- هنگام خروج از منزل چشم خود را از نگاه به نامحرم حفظ کند .

  20- دل به دنیا نبندد و خواهان آخرت باشد و دیدار الله را بخواهد .

  21- در هر حال ، پنهان و آشکار بر الله توکل نماید و آنرا کم نشمارد و مایوس نشود .

  22- بر عبادتهایی که الله بر او فرض نموده پایبند باشد .

  23- و به اینکه همسرش بزرگ و آقای اوست معترف باشد (وَأَلْفَيَا سَيِّدَهَا لَدَى الْبَابِ) آيه 25 سوره مباركه یوسف

  24- بداند که حق همسرش زیاد است زیادتر از حق زن بر مرد .

  25- در اعتراف نمودن به اشتباه خود متردد نباشد بلکه سریع اعتراف نماید و علت اشتباهش را بگوید .

  26- یاد الله را فراموش نکند و زبان خود را به ذکر الله عادت دهد .

  27- در همبستر شدن با همسرش با هر کیفیت که خواست ممانعت نکند مگر از پشت که حرام است .

  28- خواسته هایش مطابق با وسع همسرش باشد و به اندک راضی باشد .

  29- به جوانی و زیبایی و علم و کار خود مغرور نباشد زیرا همه اینها از بین می رود .

  30- در نظافت بدن ، لباس ، شکل ظاهری و زیبایی خود کوشا باشد .


  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 4. صلوات ها 8


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,787
  حضور
  112 روز 22 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37612  31 - تقدیر و تشکر از مردها: هر عبارت یا جمله‌ای که در بر دارنده‌ی تقدیر و تشکر از رفتار یک مرد باشد موجب خشنودی‌اش می‌شود؛ چرا که مردها دوست دارند از آن‌ها تقدیر شود. اگر هر ماه که با دست خود نفقه را به همسرش تقدیم می‌کند، همسرش پیشانی او را ببوسد و به او بگوید: «خدا روزی‌ات را زیاد کند و تو را غنی گرداند و این از فضل و خیر توست» بسیار خوشحال می‌شود.


  32- ستایش پیشرفت‌هایش: مرد بسیار دوست دارد که از پیشرفت‌ها و کارها و تلاشش تعریف شود. در حقیقت آن‌ها دوست دارند همسرشان تلاششان را ببینند. مثل تشکر و قدردانی از زحمات و خستگی او به خاطر خانواده، یا تشکر برای تلاشش به خاطر به پایان رساندن انجام معامله‌ای.

  یک نکته مهم در دنیای مردان وجود دارد که لازم است آن را بدانیم و آن این‌ که هرچه سن مرد بالا می‌رود، کلمات و جملاتی که او مایل به شنیدن آن‌هاست و کارهایی که دوست دارد در قبالشان انجام دهیم تغییر می‌کند، به عبارت دیگر علایق و سلایق با بالا رفتن سن تغییر می‌کند.


  پس پسر 20 ساله با یک مرد 40 ساله فرق دارد و این دو با یک مرد 60 ساله متفاوت هستند؛ چرا که مردان با مرور زمان در تجدی و تغییر از زنان سریع‌تر پیش می‌روند.

  بنابراین زن زیرک و باهوش روی تغییر اعمال و جملاتش در زمان‌های متفاوت حساس و حریص است و با این کار باعث می‌شود مرد بیشتر به او تعلق خاطر پیدا کرده و برای کارهای جدیدی که همسرش می‌خواهد انجام دهد مشتاق است.

  33- احساس این‌ که به او نیاز دارید: مرد دوست دارد که همسرش به او وابسته باشد حس تکیه‌گاه بودن، مردانگی را در آن‌ها تقویت می‌کنند، نیازهایتان را به مردهایتان بگویید این‌گونه احساس موفق بودن را در خود حس می‌کنند، برای استقلال خود تلاش نکنید بلکه همیشه به شوهرتان تکیه دهید، که این امر محبت را میانتان بیشتر می‌کند.


  34-صحبت مردها را قطع نکنید و تا انتها گوش دهید: سکوت چیزی نیست که آن را بیان کنید، اما در دنیای مردان معنای خاصی دارد و مردها کسی را که برایشان ساکت می‌مانند دوست می‌دارند، اگر زن سخن آنان را قطع کند، این مقاطعه را بی‌احترامی قلمداد می‌کنند، این برخلاف آن چیزی است که در دنیای زنان
  مشاهده می‌شود، قطع کردن کلام یک زن، او را ناراحت نمی‌کند بلکه او این امر را به منزله فعالیت و جوشش مخاطب خود می‌داند.


  35-لبخند و صورت شاداب: لبخند کلام و سخنی بدون لفظ است، مردان این نوع از کلام را بسیار دوست می‌دارند.

  سخن به دو بخش لفظی و غیرلفظی تقسیم می‌شود و مرد با دیدن حال خوب و لبخند زیبا و چهره‌ی شاد همسرش بسیار خوشنود می‌شود و از زن بدخلق، اخمو، بهانه‌گیر و بدبین بیزار است.

  36-از خود گذشتگی و وفا: مرد وقتی می‌بیند که همسرش نسبت به او و زندگی‌شان از خوگذشتگی دارد، صداقت پیشه می‌کند، حافظ مال و جان‌اش است و به خوبی تدبیر امور مالی‌اش را پیش می‌برد، اسراف نمی‌کند و نسبت به او وفادار می‌باشد، حاضر است تمام زندگی و عمرش را برای آن زن فدا کند.


  37-اعتبار و احترام: مرد اسیر کسی است که از او تقدیر می‌کند چه با کلام و چه در عمل او را محترم می‌شمارد. این از مهم‌ترین اولویت‌های مردان است.
  مرد حاضر است از هر عیب همسر خود چشم پوشی کند، مگر اینکه زنش او را بی‌اعتبار و احترام بنگارد که در این حالت برای خلاص شدن از دست او هر کاری می‌کند.

  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 6. صلوات ها 4


 7. #4

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,787
  حضور
  112 روز 22 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37612
  37- در نظر داشته باشید مردها طوری با شما رفتار می كنند كه خودتان به آنها اجازه می دهید، سعی کنید، تماس های مکرر با همسر خود را فراموش كنید ، همیشه در دسترس بودن خانم ها خوب نیست.

  38-بسیاری از زنان فکر می کنند که برای اینکه مردی عاشقشان شود باید مانند یک سوپرمدل باشند. اما واقعا اینگونه نیست اگر چه به زیبایی بهای بسیاری می دهند اما اصلا آن چیزی نیست که زنان انتظارش را دارند. مردان انتظار ندارند که زنان شان مانند زنان و مانکن های مجلات باشند.

  39- مردان از زنان با نشاط و با روحیه خوششان می آید. پس سعی كنید شادمانی را به زندگی خود راه دهید. زنانى كه همیشه شاد هستند و در مورد خود احساس خوبى دارند، بیشتر مورد توجه همسرشان هستند و از جذابیت بیشترى برخوردارند

  40- مردان دوست دارند همسران قدرشناسی داشته باشند؛ وقتی شوهرتان خسته از كار روزانه به خانه برمی‌ گردد به استقبالش بروید و با خوشرویی از او پذیرایی كنید و هنگام رفتن به سر كار او را بدرقه كنید. وسایل او را از دستش بگیرید و از خریدهایش تعریف كنید.

  41- یكی از خصایص بارزی كه می تواند احساس رضایتمندی را در كانون خانواده حاكم كند، قناعت است تلاش کنید قانع و راضی باشید.

  42- مردها معتقدند: خانم ها زیاد حرف می زنند یا بسیار غرغر می زنند، پس ثابت کنید اینگونه نیست. مردان از این خصیصه خوششان نمی‌آید، سنجیده و بجا سخن بگوید و غر نزنید، تلاش کنید چیزی هایی که برای همسرتان تعریف میکنید تکراری نباشد

  43- اگر می خواهید شوهرتان را اسیر کنید از ابراز احساسات غافل نشوید؛ البته نه تنها با رفتارها و گفتار کلیشه ای.

  44- یکی از اشتباهات بزرگ زنان این است که فکر می کنند هر چه سربه زیرتر باشند جذابترند، همیشه مهربان و با گذشت نباشید، انعطاف پذیر باشید.

  45- مردان معمولا نیاز خود به نوازش و توجه را بر زبان نمی آورند.

  46- مردان بیشتر از آنکه به جا، مکان یا غذا بهاء بدهند، به مسائل جنسی اهمیت می دهند. بنابراین ریشه مشکلات خانوادگی را باید در خلوتگاه آنها یافت.

  47- مردان دوست دارند بیش از همسر خود در آمد داشته باشند زیرا به آنها احساس قدرت و امنیت می دهد.

  48- مرد ها دوست دارند تا جایی که ممکن است وسایل راحتی فکر و جسم آنها در خانه فراهم باشد.

  49- مردان ترجیح می دهند درمورد احساساتشان غیر مستقیم صحبت کنند. هیچ مردی از زن خود فقط نوازش طلب نمی کند، اما شما اگر واقعاً زندگی و همسر خود را دوست دارید حتما این کار را انجام دهید.

  50- غرور برای مردان اهمیت زیادی دارد و به هر طریقی اگر غرور او را بشکنید، او را از دست خواهید داد.

  51- شاید عجیب باشد ولی خیلی شنیده می‌شود كه مردان، زنان باهوش را دوست ندارند و دلشان می‌خواهد همسرشان نسبت به آنان معلومات کمتری داشته باشند.

  این موضوع به آنان حس بهتری می‌دهد و برعكس این موضوع حس حسادت و رقابتشان را برمی‌انگیزد. بنابراین جلوی آنها ابراز فضل نكنید و تا جایی كه می‌ توانید با وجود توانایی جسمی و فكری از آنان كمك بخواهید. به همسرتان احترام بگذارید و به جای رقیب درست كردن برای او از او تعریف و تمجید كنید.

  52- مردها دوست ندارند که زن ها آنان را سرزنش کنند و راه درست را به آنان نشان دهند. به زن اندرز دهنده نیاز ندارند. گاه زن‌ها اشتباهات مردها را به آن‌ها گوشزد می‌کنند. این کار به خصوص اگر در مقابل دیگران انجام شود فاجعه است.

  53- اگرچه مردان سعی می کنند در بسیاری از فعالیت های خانواده مشارکت کنند. اما همه آنها نیاز دارند، زمانی مخصوص خود داشته باشند، به مرد ها فرصت بدهید، به مردها آزادی عمل بدهید، بگذارید به آنچه دوست دارند، دست پیدا کنند آنها را تشویق کنید مسافرت بروند و تفریح کنند، با دوستان خود باشند و یادی از دوران مجردی و کودکی خود کنند.

  54- هیچگاه همسر خود را با مردان دیگر مقایسه نکنید، او را سرزنش نکنید یا نقاط ضعف و منفی همسرتان را مدام به رخ او نکشید، تنها او را سلطان قلب خود و مردان دیگر بدانید و این را هم باور داشته باشید.

  55- در ناراحتی‌هایش شریك شوید و شنونده خوبی باشید و پند و اندرز دادن را كنار بگذارید و از گفته‌هایش سوء استفاده نكنید. آشپزخانه پر رونقی داشته باشید و اگر می‌خواهید از شوهرتان كمك بگیرید از كارهای ناشیانه‌اش ایراد نگیرید و هر كار خوب او را تحسین كنید تا برای انجام بقیه كارها، ترغیب شود
  .

  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,787
  حضور
  112 روز 22 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37612  56- سعی کن بدانی که همسرت چه چیزی را دوست دارد ، همان را انجام بده و آنچه را که دوست ندارد، انجام نده.


  57-هرگز دروغ نگو به خصوص با شوهرت همیشه صادق و صریح باش ،تا اگر هم اشتباهی مرتکب شدی تو را ببخشید، امّا اگر به او دروغ بگویی به تو اطمینان نخواهد نمود ، خداوند نیز خطا و فراموشی را برای انسان عذر قرار داده ، امّا دروغ را عذر قرار نداده است.


  58- اگر گاهی نظر و دیدگاه شوهرت را در باره ی چیزی نادرست دانستی ، جلوی خویشان و نزدیکان عیبها و محاسن یا عادتها و نظرات او وهر چیزی را که مناسب نمی دانی را بیان نکن.  59- از نیش و کنایه بپرهیز زیرا مردان، زنی را که با نیش و کنایه و تمسخر با آنان صحبت می کنند، نمی بخشند، امّا می توانی با محبت و نرمی و ادب، درباره ی عیب هایش با او صحبت کنی و این صحبت لازم است تنها بین تو و او باشد ، نه جلوی دیگران.

  60- با دقّت به سخنان شوهرت گوش بده، و از اینکه با تو در خانه است اظهار خوشحالی و سرور کن، و او را به ابراز احساسات مثبت و خوب ترغیب نما.


  61- چنان آرام بخش و خوشرفتار باش که تازگی و شادی را در آنجا به ارمغان آوری.  62-تو از خطاهای کوچک شوهرت بگذر تا او نیز از اشتباهات تو چشم پوشی کند.  63- هرگاه دیدی شوهرت دارد عصبانی می شود ، فوراً سکوت کن و دیگر به صحبت ادامه نده و وقتی خشمگین شد، صحنه را ترک کن.  64-برای گفتگو در باره ی دلایل اختلاف و خشم خودتان روش آرامی را در نظر بگیر. باید اختلافات عادّی را بدون دخالت دیگران ،بین خودتان حلّ کنید، و این را هم به یاد داشته باشید که شما و شوهرتان در زندگی باهم دو شریک هستید نه دو رقیب(یا دوحریف).

  67- زیاد از زندگی شکوه نکن و بدان که چه زمانی صحبت می کنی و کی سکوت می کنی ؟. وظیفه خود در قبال خانواده ی شوهرت را فراموش نکن ، و لازم است که در مراسم ها با آنان باشی و به دیدنشان بروی.

  68- باید این حقیقت رانیز بپذیری که همسرت قسمتی از وجود تو نیست، بلکه انسانی دیگر است و ناگزیر با تو در نظر، شخصیت، افکار و دیدگاه اختلافاتی دارد و این اختلافات ، علیه و ضد تو نیست ، بنابر این باید این تفاوتها را با دیده احترام بنگری.  69-کاملاً به شوهر و ازدواجی که کرده ای پایبند و وفادار باش و هرگز وقتی احساس کردی زندگیت ایده آل نیست، در عقب نشینی و درخواست طلاق عجله نکن ، بلکه وظیفه ی تو این است که سعی کنی ازدواج موفقی بسازی ؛ از کسانی نباش که نسبت به شریک زندگی خود ناسپاس و نافرمان هستند ، بدون تردید شوهرت صفات خوب بسیاری دارد، پس سعی کن آنها را پیدا کنی.


  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 10. صلوات ها 4


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود