ازدواج کنم یا ادامه تحصیل؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج کنم یا ادامه تحصیل؟

با سلام خدمت شما.
من متولد سال 1372 هستم.در حال حاضر تهران دانشجوی کارشناسی نرم افزار هستم.ترم دوم. خیلی علاقه مند به ادامه تحصیلم.هزینه درس خوندنم رو پدرم پرداخت میکنه.هیچ درآمدی ندارم.
محل سکونت اصلی زاهدان - سیستان و بلوچستان هست. در زاهدان عاشق دختری هستم و حدود 1 سال رابطه سالم داشتیم فقط در جهت آشنایی.از این موضوع خانواده بنده میدونن و فقط مادر این خانوم.
پدرشون از این قضیه خبر ندارن هنوز.
ایشون متولد 68 هستن.
مشکل اینجاست که من میخوام با این خانوم ازدواج کنم ولی از نداشتن شغل و هنوز نرفتن به سربازی ترس دارم.
خیلی هم علاقه دارم به ادامه تحصیل.و یکی از ترس هام این هست که اگر به دلیل ازدواج ترک تحصیل کنم بعد از کارشناسی و زندگی خوبی بدلیل مشکلات شغلی و مالی توی زندگی داشته باشیم این زندگی پر میشه از دعوا.
مشکل بدنی هم ندارم و میتونم کار کنم.هر کاری. ولی متاسفانه در شهر ما صنعت کار رشته بنده وجود نداره و تخصص ها و مشاغل در تهران جمع آوری شده.
این خانوم رو هم خیلی دوست دارم و ایشون هم همینطور.
پدر و مادرم و مادر ایشون هم راضی هستند و انتخاب این زندگی رو به خودمون واگذار کردند.
فکر کنم اگر ایشون رو از دست بدم شاید شخص دیگه ای پیدا نکنم که به اندازه ایشون من رو دوست داشته باشه!
ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما و تشكر از اين كه سؤال تون را با ما درميان گذاشتيد.
راستش شرايط و موقعيت ها و امكانات فرق دارد.
اين كه شما و اين خانم يعني همسر احتمالي تان چه قدر قانع هستيد.
چه قدر همسرتان رشته تحصيلي شما را دوست داشته باشد.
خانواده چه قدر بعد از ازدواج حمايت مالي تان كند
آيا همسرتان مي تواند با كار در منزل يا بيرون بتواند كمك كار شما باشد
آيا در تهران و شهر هاي بزرگ مي خواهيد زندگي كنيد يا شهر خودتان
آيا فرصت كار نيمه يا پاره وقت داريد
خانواده همسرتان چه قدر با شما همراه باشند يا حمايت( عاطفي و مالي و...) كنند .
چه قدر رشته تحصيلي تان را دوست داريد و اين رشته چه قدر با علاقه و استعداد شما همخواني دارد.
و.....

توضيح برخي نكات بالا
1- به عنوان نمونه اگر شما بخواهيد در شهرهاي بزرگ زندگي كنيد اجاره منزل يا خريد منزل هزينه بالايي مي خواهد كه اين بدون حمايت خانواده ها مقدور نيست.
2- اگر شما به رشته تحصيلي تان زياد علاقه نداشته باشيد مي توانيد تغيير رشته دهيد و رشته اي انتخاب كنيد كه با علاقه و استعداد و مجال و فرصت كاري در شهرتان همخواني داشته باشد، طبيعي است كه با حمايت خانواده مي توانيد تحصيل و ازدواج را با هم جمع كنيد.

بنابراين نمي توان در اين موارد نسخه واحدي پيچيد. با فراهم بودن شرايط مي توان ازدواج و تحصيل را با هم جمع كرد و منافاتي هم نخواهد داشت.
موفق باشيد

موضوع قفل شده است