ازدواج فامیلی یا غیر فامیلی؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج فامیلی یا غیر فامیلی؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم.
میدونم که شاید تاپیک مشابه وجود داره ولی چون جواب خودم رو پیدا نکردم موضوع رو ایجاد کردم.

شخصی رو میشناسیم که میخواد ازدواج کنه اونم با کسی که نمیدونه اگه ازدواج کنه ازدواجشون فامیلیه یا نه!
دختری رو که مورد نظرشه میشه دختر پسر عمه ی مادرش! میخواست بدونه که ازدواجشون فامیلی محسوب میشه؟
آیا از نظر پزشکی و دین اشکالی داره یا نه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

منتظر المهدى;484143 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم.
میدونم که شاید تاپیک مشابه وجود داره ولی چون جواب خودم رو پیدا نکردم موضوع رو ایجاد کردم.

شخصی رو میشناسیم که میخواد ازدواج کنه اونم با کسی که نمیدونه اگه ازدواج کنه ازدواجشون فامیلیه یا نه!
دختری رو که مورد نظرشه میشه دختر پسر عمه ی مادرش! میخواست بدونه که ازدواجشون فامیلی محسوب میشه؟
آیا از نظر پزشکی و دین اشکالی داره یا نه؟

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر حضرتعالی

علت مخالفت علم پزشکی با ازدواجهای فامیلی، افزایش ضریب نواقص ژنتیکی در فرزندان است. اگرچه دامنه این معلولیتها در ازدواج فامیلی بیشتر از ازدواجهای غیر فامیلی است، اما نباید از خاطر برد که مشکلات ژنتیک در دیگر ازدواجها نیز ممکن است بوقوع بپیوندد و از طرفی نیز اینگونه نیست که نتیجه هر ازدواج فامیلی، فرزندان معلول باشد.
این در حالی است که در شرع مقدس نسبت به ازدواج فامیلی منعی وجود ندارد و تشخیص بر عهده افراد گذاشته شده است.

در رابطه با دختر پسر عمه نیز به نظر می رسد که این سطح از خویشاوندی مشمول قاعده فوق نمی گردد.

به هر حال در همه موارد مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج در همه موارد توصیه می شود.

در پناه خدای متعال موفق باشید.

و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

منتظر المهدى;484143 نوشت:
میشه دختر پسر عمه ی مادرش!
سلام... ببخشید میشه اینو یه خرده باز ترش بکنید تا ما بالاخره بفهمیم کی قراره با کی ازدواج کنه؟!!!!

سلام. ببخشید دیر خوندم از طاهر و امیدوار عزیز متشکرم.
درپاسخ alabd:
فکر کنم این عکس قضیه رو معلوم کنه:

موضوع قفل شده است