احکام مربوط به کشت جنین و نمونه گیری اسپرم مردان

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احکام مربوط به کشت جنین و نمونه گیری اسپرم مردان

[="Tahoma"][="Indigo"]بسم الله الرحمن الرحیم
می خواستم بدونم که احکام مربوط به کشت جنین و نمونه گیری اپرم مردان برای تشخیص سلامت مرد چیه؟
آخه فکر میکنم در هر دو مورد متاسفانه نمونه ی اسپرمی که مرد باید آماده کند از طریق استمناء تهیه میشود!!
حداقل مورد دومی رو مطمئنم جون و حتی هیچ مکانی نیست که زن و شوهر با هم بروند و نمونه بگیرند!!
در مورد اولی، یعنی کشت جنین ، هم فکر می کنم که اصلا به خاطر اینکه خانم توی اتاق عمل است اصلا امکانش نیست و مرد احتمالا باز هم با استمناء اسپرمی که قراره جنین بشه رو تهیه می کنه!! (البته مطمئن نیستم . لطفا اگه کسی دقیق می دونه توضیح بده)
[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

مشکات;483823 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
می خواستم بدونم که احکام مربوط به کشت جنین و نمونه گیری اپرم مردان برای تشخیص سلامت مرد چیه؟
آخه فکر میکنم در هر دو مورد متاسفانه نمونه ی اسپرمی که مرد باید آماده کند از طریق استمناء تهیه میشود!!
حداقل مورد دومی رو مطمئنم جون و حتی هیچ مکانی نیست که زن و شوهر با هم بروند و نمونه بگیرند!!
در مورد اولی، یعنی کشت جنین ، هم فکر می کنم که اصلا به خاطر اینکه خانم توی اتاق عمل است اصلا امکانش نیست و مرد احتمالا باز هم با استمناء اسپرمی که قراره جنین بشه رو تهیه می کنه!! (البته مطمئن نیستم . لطفا اگه کسی دقیق می دونه توضیح بده)

با سلام عرض ادب

به لحاظ شرعی استمنا در این موارد جایز نیست.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،احکام پزشکی

[="Tahoma"][="Indigo"]آخه پس تکلیف چیه؟
چرا تو جامعه ی اسلامی اینجوریه؟
چرا حوزه ی علمیه هیچ کاری نمی کنه؟:please:
[/]

مشکات;483823 نوشت:

در هر دو موردی که ذکر کردید دسترسی به همسر وجود دارد. نمونه گیری در منزل انجام میشود و سپس به آزمایشگاه برده میشود. در مورد ivf هم فکر میکنم در محیط آزمایشگاه یک سری از مراحل اولیه انجام میشود و بعد از چند روز خانوم باید بستری شوند نه از همان روز اول.

در کل حتما راهکارهایی وجود دارد که توسط کادر پزشکی به افراد پیشنهاد میشود...

[="Tahoma"][="Indigo"]

Niyaz;486824 نوشت:
در هر دو موردی که ذکر کردید دسترسی به همسر وجود دارد. نمونه گیری در منزل انجام میشود و سپس به آزمایشگاه برده میشود. در مورد ivf هم فکر میکنم در محیط آزمایشگاه یک سری از مراحل اولیه انجام میشود و بعد از چند روز خانوم باید بستری شوند نه از همان روز اول.

من نمیدونم شما اینو که فرمودید مطمین هستید یا نه؟
ولی من یک بار برای خودم نیاز به نمونه گیری پیش اومد. همون طور که می دونید اسپرم یک عمر مشخصی داره و بیشتر از اون نمیتونه دووم بیاره به همین خاطر نمونه گیری در منزل و انتقال اون به آزمایشکاه حتی اگه فوری هم اقدام کنی
با این وضعیت ترافیک و دوری منزل و ... فکر نمی کنم ممکن باشه!!!
تازه اگه طرف از شهرستان بیاد و منزل هم نداشته باشه که هیچی دیگه!!!!

در مورد ivf من اطلاع دقیق ندارم و فقط میدونم یکی از بستگانمون این کار رو انجام داده بودند و من بهشون توصیه کردم که دفعه ی بعد که خواستین برای بچه ی بعد اقدام کنین سعی کنید با هم باشید و نمونه تهیه کنید (البته به خاطر حیایی که بود سر بسته منظورم رو رسوندم) و ایشون گفتن که نمی شه و امکانش نیست چون اون موقع من باید تو اتاق عمل باشم!

در مورد جمله ی آخرتون هم باید بگم:
متاسفانه من توی کادر پزشکی کمتر دیدم به این نکات شرعی بها داده بشه!!!
الان هم دردم از این اومده:Ghamgin:[/]

Niyaz;486824 نوشت:

اگر مجرد باشه ؟!(برای آزمایشات واریکوسل و ...)

به هر حال این مشکلیه که وجود داره و من از طریق آشنایانی که اقدام کرده بودن شنیده بودم ...التبه فکر میکردم چون راه دیگه وجود نداره بهش گفتم که مشکلی نداره الان از پاسخ استفتا به شدت متعجب شدم...

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر شما

بنظرم استفاده از کلمه استمنا در این مبحث کاربردی ندارد - چرا که گرفتن نمونه از نیت تحریک جنسی مقوله ای متفاوتست.

موضوع قفل شده است