من یک زنم و از زن بودنم دلگیرم!

تب‌های اولیه

72 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من یک زنم و از زن بودنم دلگیرم!

بسم الله الرحمن الرحیم

من یک زنم و از زن بودنم دلم گرفته!

لطفا کسی الکی دلداری نده!
من تاپیک

آیا شأن انسانی زن در اسلام ، همانند مرد است؟

رو مقداریش رو خوندم.
اگر چه وقتی آدم می بینه که اون خطبه ی نهج البلاغه ممکنه جعلی باشه و یا سهم ارث کم زن می تونه عادلانه باشه
ولی بازم آروم نمیشی چون...
خیلی مسایل دیگه هست که به ذهنت هجوم می آره.
مثلا چرا این همه حدیثی که در ظاهر و یا در باطن زن رو مذمت می کنن یا خورد می کنن و یا در بهترین حالت اونو مثل یه بچه ی ناتوان که نیازمند دلسوزی و دلجویی هست، سزاوار ملاطفت میدونن
یک حدیث من ندیدم که در مورد مردا این طوری گفته باشه!!!!
چرا وقتی مفاتیح رو باز می کنی دعا به جهت "پسر شدن فرزند" هست ولی دعا به جهت دختر شدن فرزند نیست!!

اصلا چرا بابای من که حاضر نشد بگه دختر بده و به دختراش افتخار کرده الان اسمش بعد از صد سال دیگه باید محو بشه !!!!!
چطوری؟:
من که ازدواج کردم و فامیلی همسرم هم یک چیز دیگه است و خواهرم هم همین طور ...
بچه ی ما هر جا که بره اسم پدرش رو ازش می پرسن و پدرش هم به اسم پدرش شناخته میشه و ....
پس بابای من چی؟؟؟!!!

از طرفی من یک روز نشستم و فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که مهمترین وظیفه ی یک زن تربیت فرزند صالح است ....
خیلی خوب پس من حتی اگه علامه هم بشم و حتی اگه نابغه هم باشم ،
درستش اینه که خیلی زود ازدواج کنم و بعدش هم چون از خوبیهای یک زن اینه که فرزند بیاره!.... زود هم باید بچه دار بشم و.....بعدش هم همه ی انرژیم روی تربیت بچه هام باشه ...

نتیجه اینکه بابای من حتی اگه یه گل دختر نابغه داشته باشه نهایتا 17 الی 18 سال باید نازشو بکشه و لای پنبه بزرگش کنه و بعدش هم بده دست یه آقا پسر که براش فرزند تربیت کنه و اون فرزند هم اگه پسر بود و علامه شد یا شهید شد و یا هر چی .....
همه می گن پسر فلانیه ..... نهایتش یه نفر بپرسه مادرش کیه و اسم منم بگن
پس بابای من که ثمره ی زندگیش فقط دختر بوده چی؟؟؟؟؟؟

از اون ور هم تنها در آمدی که یک زن میتونه شرعا داشته باشه یک مهریه است (که الان هم بابتش کلی منت میذارن و کمتر مردی اونو میده) حالا اگه من دلم بخواد به پدر و مادرم کمک مالی کنم و مهریه ام هم در توان همسر مهترم نباشه چیکار کنم؟؟؟
در صورتی که آقا هر قدر بخوان به هرکس که بخوان می بخشن!!!

فکر می کنم سرکار هورشید بودن که در مورد کلمه ی رجال در آیه ی "و للرجال علیهن درجه" توضیح دادن . من می خوام اینو بگم:
به فرض که صحبت شما درست باشه.
چند تا مرد این جوری که واقعا مرد باشن دور و ورتون می بینید؟
آخه خیلی غیر منطقی میاد که یک همچین آیه ای جمعیت مورد خطابش اینقدر کم باشن ولی ما می بینیم که برای همه ی مردا دارن به کارش میبرن و ازش استفاده می کنن!!!!
غیر از اینه که اگه همسر من شهید بشه (حالا شایدم خدای نکرده یه جور دیگه بمیره) پدر بزرگ پدریش قیمش میشه!!!!! (البته من هنوز شک دارم که حکمش اینه یا نه؟)
آخه این عادلانه است!!!

شاید بگین :
چون زن ضعیف است و بچه براش دردسر میشه و ووو
ولی آخه این عادلانه است که یک زن با این همه احساس نسبت به بچه اش خلق بشه و بعد این حکم بی رحمانه هم وجود داشته باشه!!!! لاقل ما زنا رو آدم آهنی خلق می کرد خدا جونم!!!!

یا اینکه تو یکی از احادیث خوندم که حق زن فراهم کردن خوراک و پوشاکشه و اینکه بر او روی در هم نکشد اما هیچ حرفی از احترام متقابل ندیدم.

به علاوه اگر زن انسان ساز است و این همه ارزش دارد ، فرض کنیم پذیرفتیم که چرا زن نمی تواند پیامبر شود ، ولی چرا
اون قدر که در باره ی عظمت پیامبران سخن اومده در باره ی عظمت مادرانشون سخن نیومده؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
خيلي خوب كه فرموديد الكي كسي دلداري نده
راستش من كه سال هاست در حوزه دين تحقيق و كار علمي مي كنم به خودم جرأت نمي دهم كه بگويم اسلام را شناخته ام.
آقاي قرائني مي گفتند به شهيد بهشتي گفتم چه كنم در تبليغ و تربيت جوانان موفق باشم؟
گفتند: به آنها بگوييد حساب دين را از دينداران جدا كنيد.
خطابات قرآني و روايي به همه مردم است اين كه در زماني كه گوشش به كلام خدا و وحي بدهكار نيست عيب از اسلام نيست.
نبايد زود نتيجه گيري كنيم و بگوييم نظر اسلام در باره زن اين است اين حرف خيلي سنگين است يعني ما چه طور مي توانيم درباره ديني كه همه رهبران آسمانيش براي آن شهيد شدند مي توانيم راحت قضاوت كنيم.
چه طور مي توانيم بدون جامع نگري چيزي درباره دين بگوييم.
اگر من مذهبي بد عمل مي كنم
اگر فلان روحاني رفتارش با گفتارش همخواني ندارد
اگر جمعيتي از روي هواي نفس مردسالار يا زن سالار يا فرزند سالار مي شوند و...اين غربت دين را مي رساند.
چرا قرآن روز قيامت از ما شكايت مي كند؟
چرا پيامبر به آن مردي كه گفت غريبه ام فرمودند تو غريب نيستي غريب واقعي عالمي است كه از علمش بهره نبرند، قرآني است كه خوانده نشود و.....

مولوي داستاني درباره فيل مي گويد كه در اتاقي تاريك بود و عده اي به آن اتاق وارد مي شدند و دستي به قسمتي از بدن آن مي كشيدند و مناسب با همان چيزي كه حس كرده بودند ادعاي علم و دانش مي كردند.
اگر اتاق روشن مي شد همه به جهلشان هشيار مي شدند.
همسر شهيد مطهري از ايشان چه مي گويند
چرا علامه طباطبايي كه اسلام شناس، فيلسوف و مفسر قران است در فراق همسرشان گريه مي كردند.
چرا پيامبر حضرت زهرا را ام ابيها خواند و ايشان را سرور زنان دو عالم.

موفقيت هاي اعتباري
موفقيت هاي شغلي و تحصيلي اعتباري است موفقيت حقيقي تقرب به خداست. مردي كه همسرش را نردبان موفقيت مادي و تحصيلي خود قرار داده است از اسلام فرسنگ ها فاصله دارد.اين كه چرا بين زنان نبي نداريم دلائل مختلفي مي تواند داشته باشد:
اگر هيچ دليلي به ذهنمان هم نرسد ولي همين كه بدانيم خداوند حكيم است و كار عبث از مقام او به دور است كافي است كه بگوييم حكيم كار غيرعادلانه انجام نمي دهد.
بسياري از انبيا مجبور بودن براي كار تبليغي خود مسافرت كنند، با اشرار صحبت كنند با دشمنان بجنگند و....اين با نيروي بدني مرد سازگار تر است.
به اضافه اين كه مردانگاري زن به نفع او نيست؛ اگر همه حقوقي كه براي مرد قائل شده اند به زن بدهيم اين به معني قبول برتر بودن مرد بر زن است. اما اسلام برتري ارزشي را به تقوا و تقرب به خداوند مي داند.
امروزه در دنيا با مردانگاري زن و كشاندن ايشان به كارهاي مردانه سبب ظلم جديد بر زن هستند. تجاوزهاي جنسي و جنسيتي در حيطه هاي شغل هاي مردان در كشورهاي پيشرفته گواه اين سخن است تا جايي كه گروه از فمنيست ها اعلام كردند كه اصلا زن بايد از مرد جداگانه زندگي كند.

به هرحال بدون پير طريقت نبايد به خربات دنيا رفت وگرنه بد خواهيم ديد.
اسلام را از سخنان اسلام شناسان بخوانيم
يك تجربه
چند سال همكار روحاني اي داشتم در يك كلينك. ايشان مي گفتند زماني كه ازدواج كردم همسرم ديپلم هم نداشت ولي با هماهنگي هم و همياري زمينه رشد علمي ايشان و خودم را فراهم كردم تا اين كه فوق ليسانس گرفت
خب
ممكن است گفته شود از اين مردان كم داريم
اين تقصير اسلام نيست كه مرداني از زنان و برعكس سؤ استفاده مي كنند بايد گشت و گشت و گشت بهترين ها را براي همسري گزينش كرد.
موفق باشيد

با این توضیحات خانم مشکات نتیجه میگیریم خداوند حکمت که ندارد هیچ ، عدالت هم ندارد.:ok:
خدایا چرا ما زنارو بیهوده آفریدی؟ نکنه ما به تماشای جهان آمده ایم؟
:Nishkhand:

یا اشکال از دینداران و راویان دین است؟؟

خانم مشکات پیشنهاد میکنم برید بیشتر مطالعه کنید و به حرفهای اطرافیان هم در این رابطه خیلی گوش ندید.

موفق باشید.

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام
مي دانيد چرا بانوان دائما از تضييع حقوقشان در دين در جامعه در تاريخ! ناله سر مي دهند؟

چون در مقابل مسائل،زنان نياز به سخن گفتن دارند و مردان نياز به سكوت!

زنان با صحبت سبك مي شوند و مردها در سكوت.

به همين خاطر مردها از دردها سر نمي دهند ناله اي آهي فغاني!

مادر مثل مداد است شاهد تمام شدن ذره ذره اش هستي!
ولي پدر مانند خودكار است ناگهان مي بيني نمي نويسد!واين اثر همان سكوت از دردهاست!

مشکات;483736 نوشت:

خوب اول بايد ببينيم من ِشما كيست يعني شخصيت شما شرايط محيطي شما و... كه منجر به اين طرز تفكر شده واين نيازمند روانشناس ِدقيق است.

دوم بايد ببينيم شما يك هستيد يا احساس دوگانگي مرد-زن داريد جواب البته از طريق بله يا نه گفتن شما حاصل نمي شود!

سوم بايد ديد الان شخصيت شما بيشتر مرد هست يا زن سپس قضاوت نمود كه جواب اين سوال باز هم در دستان شما نيست!

پاسخ سوالات بالا تنها در دست روان شناس ماهر مي باشد.
در راه حل مشكلتان بايد كنار يك روان شناس توقف نماييد و دين و سايت اسكدين تنها بخشي از راهي است كه بايد بپيماييد به هر حال اگر پيگير مشكلتان شديد نتيجه را براي ما نيز ارسال كنيد تا كمكي به حل اين مسئله شده باشد.

موفق باشيد:Gol:[/]

آرامش;487456 نوشت:
با این توضیحات خانم مشکات نتیجه میگیریم خداوند حکمت که ندارد هیچ ، عدالت هم ندارد.:ok:
خدایا چرا ما زنارو بیهوده آفریدی؟ نکنه ما به تماشای جهان آمده ایم؟
:Nishkhand:

یا اشکال از دینداران و راویان دین است؟؟

خانم مشکات پیشنهاد میکنم برید بیشتر مطالعه کنید و به حرفهای اطرافیان هم در این رابطه خیلی گوش ندید.

موفق باشید.

همیشه از این سخنان کم ارزش و بیهوده که در اثر جو گرفتگی افراد بوده و هیچ زمینه فکری پشتش نیست بدم میومده و میاد

بنده مرد هستم و گاهی غبطه بانوان را میخورم . نه اینکه از مرد بودنم راضی نیستم یا برام فرقی بکنه زن یا مرد باشم بلکه وقتی صافی و صفا زنها را میبینم به آن غبطه میخورم که زنها چقدر به خدا نزدیک هستند و چقدر راحت میتوانند به خدا برسند .
نگاه من به زن ، نگاه به حضرت رباب است . زنی که شیر خوار شش ماهه اش باب الحوائج است و میبینیم علمای بزرگ هر وقت کارشان گیر میکند متوسل ایشانند .
ادامه توضیح را در اینباره پاک کردم چون گفتم وقتی سوره کوثر هست چرا از یک چیز دیگر بنویسم .
خدا به پیغمبر میفرمایدما به تو خیر کثیر دادیم و نماز بخوان و قربانی کن که اون کسی که به تو گفت ابتر خودش ابتره .
1- خیر کثیر عطا شده به پیغمبر دختر است
2- نسل پیغمبر از دختر مانده

همه ما معمولا اشکالات فکری داریم و باید ببینیم منشا اشکال فکری مان کجاست ؟ یکی از منشاهای اشکالات فکری ما دنیا طلبی است . این دنیا طلبی ما است که باعث یرخی فکرها میشود و عمرمان را در آن حرفها طی میکینم

اتفاقا من خیلی مطالعه کردم از هر کسی که بهش دسترسی داشتم پرسیدم ( از کارشناسان اینجا تا سایت های دیگر و نظر مراجع و احادیث و .....) بالاخره به این نتیجه رسیدم از صمیم قلب بگم از زن بودن خودم خجالت میکشم
اصلا برام مهم نیست که دیگران چه فکری میکنند فکر کنید به خاطر جوگرفتگیه به خاطر سواد کمه به خاطر لجبازی یا .........
واقعیت اینه مردان براشون مهم نیست که قانون بر ضد زنان باشد همین که به نفع خودشون هست کافیه کی دوست داره چیزی که به نفع خودش باشه حتی اگر به ضرر دیگران باشد از دست بدهد؟؟؟؟
خوب اگر منم مرد بودم راحت میگفتم اینا دارن شلوغش میکنن چون همه چی به نفعم بود هم قانون هم دین دیگه چی میخواستم !!!!!!
گرچه الان دیگه تصمیم گرفتم بیخیال بشم چون مطمئنم به نتیجه ای نمیرسم خیلی دوست داشتم منم حرفهام رو بزنم ممنون میشم کسی روی این پست من نقل قول نزند

[="Navy"]

مشکات;483736 نوشت:

سلام
انسان متشكل از دو قسم است جسم و روح!
حال اگر شخصي اصالت را به جسم بدهد بايد گلايه كند كه چرا من زن يا مرد هستم يا مثلا چرا من مثلا زشت هستم چرا من قدم بلند نيست چرا من ....
اما اگر اصالت را به روح بدهد بايد به انسان بودن خود افتخار كند كه اشرف مخلوقات است ديگر برايش مرد يا زن بودن مطرح نيست ديگر اين مسايل برايش ارزش قايل نخواهد بود زيرا مي داند ارزش انسان و همان كرامت انسان به روح اوست نه جسم او كه اگر مثلا در جسم با ديگران تفاوت داشت دلگير شود و فكر كند كه ارزش انسان به جسم اوست.[/]

سلام خانم مشکات

متاسفانه مردان در جامعه ما حاکم هستند و به هیچ عنوان نمی خواهند و دوست ندارند
حق و حقوق زنان را رعایت کنند

تقصیر خودشان هم نیست طبیعت انسان این است که حاضر نیست مزایایش را از دست بدهد

شاید اگر زنها هم حاکم بودن باز به این راحتی حاضر نبودن حق و حقوق مرد را رعایت کنند

متاسفانه اسلحه هم دست مردان برای حفظ قدرتشان زیاد است

انبوهی از احادیث که صحت انها مشخص نیست

و تعابیر غلط و اشتباه از ایات و روایات

و تا بخواهی هم از حقوق زن دفاع کنی بر چسب فمینیست می خوری
یا کافر و یا مرتد ....

خوب حق دارند مردها !!!!!!
نمی خواهند قدرتشان و مزایایشان را از دست بدهند !!!!!

همین امروز در اخبار شنیدم
در سازمان ملل سازمانی تشکیل شده به نام
مردان مدافع حقوق زنان
و از مردها خواسته از حقوق مادران و خواهران و فرزندان دخترشان دفاع کنند

افرین بر این ابتکار

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام.

دل ارام;487556 نوشت:
انبوهی از احادیث که صحت انها مشخص نیست

و تعابیر غلط و اشتباه از ایات و روایات

در برابر هرچیزی که گفته شده است زنان انجام ندهند یک حقی به زن داده اند.
هیچ یک از احکام به گونه ای نیست که چیزی را سلب کنند در مقابل چیزی ندهند.

زن اجازه ندارد بی اذن مرد از خانه خارج شود در عوض میتواند بایت تمام فعالیتهایش در منزل از مرد طلب حقوق کند.
زن حتی به خاطر تمکینش میتواند نفقه دریافت کند.
و وووو.

درضمن شما هر حدیثی را که مشکل دارید در تاپیکی مجزا مطرح کنید تا سندش برسی شود.

دل ارام;487556 نوشت:
سازمان ملل

سازمان ملل فقط یک سازمانی است که قوانینی را تصویب میکند (البته قوانینی با رویکرد خاص)
سازمانی که نمیتواند از مردمان بی گناه فلسطین دفاع کند به درد زباله دان هم نمیخورد.

سازمانی که چشمهایش را به روی جنایتهای غاصبان بسته است حق ندارد دم از حقوق بشر بزند ، غلط میکند که دم از حقوق بشر بزند.

سازمانی که چشمهایش را به روی کشتار زنان و کودکان بی گناه میانمار ، عراق ، سوریه ، فلسطین وووووو میبندد حق ندارد پیرامون حقوق زنان سخن بگوید ، اصلا غلط میکند که سخن بگوید.

پیغمبر(ص) با آن همه جاه و جلالش ، زمانی که رطب خورده بود ، کودکی را نصحیت نکرد که رطب کمتر بخور.
در روز بعد که خودش رطب نخورد کودک را نصیحت به کمتر رطب خوردن کرده است.

حال آمریکا یا سازمان ملل مگر که هستند که خودشان هر غلطی را بکنند و دیگران را به آرامش دعوت کنند!؟[/]

مشکات;483736 نوشت:

سلام
راستش خواستم جواب ایرادهایی که گرفتین بدم دیدم خیلی هاشو تو سایت بحث کردن بعضیاش هم خودتون فکر کنید ب جواب میرسین(ولی به شرط صبر و انصاف) و البته بعضیاش قصه ی همون گفته ی جناب حامیه که رفتار مسلمان هارو نباید پای اسلام نوشت....
این مسائل همه ب خاطر اینه که جایگاه زن درست تو جامعه ی ما جا نیافتاده
ارزش یک مادر توی احادیث (و البته قران) کم نیست ولی اونقدری ک باید ماها بلدش میکریم نکردیم.و همین میشه که ی زن وقتی فقط یک مادر باشد احساس حقارت میکنه و میخواد نقشهای مردانه روهم بپذیره.
مسئولیتهای بیشتر قبول کردن برای یک زن ممنوع نیست از نظر اسلام (البته موضوع زن ب عنوان همسر رو با زن ب عنوان انسان قاطی نکنید!تو همون تاپیک ک گفتید یه چیزایی نوشته بودم اگه یادتون باشه...)

خلاصه که این پستو زدم فقط برای نقل یه خاطره از امام خمینی و دخترشون.امامی که خیلی ها معتقدند از زمان ائمه و بعد ایشان هیچ کس از نظر قرب الهی به پاشون نمیرسه.امامی که مطمئنا برای دلخوشی دیگران دروغ نمیگه و اغراق نمیکنه....

دکتر فریده مصطفوی درباره نوه‏ های حضرت امام خمینی (ره) چنین می‏گوید: «نوه‏ های آقا همه شلوغ بودند، امام به دختر من که از شیطنت بچه خود گله می‏کرد می ‏گفتند: من حاضرم ثوابی که تو از تحمل شیطنت حسین می‏بری، با ثواب تمام عبادات خود عوض کنم
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=231796

Ali407;487500 نوشت:
همیشه از این سخنان کم ارزش و بیهوده که در اثر جو گرفتگی افراد بوده و هیچ زمینه فکری پشتش نیست بدم میومده و میاد

شنیدن حرف حق سخته دیگه میدونم!:ok:
منم همیشه از زود قضاوت کردن بدم میومده ومیاد .
موفق باشید.

حامی;487192 نوشت:
نبايد زود نتيجه گيري كنيم و بگوييم نظر اسلام در باره زن اين است اين حرف خيلي سنگين است يعني ما چه طور مي توانيم درباره ديني كه همه رهبران آسمانيش براي آن شهيد شدند مي توانيم راحت قضاوت كنيم.
چه طور مي توانيم بدون جامع نگري چيزي درباره دين بگوييم.
اگر من مذهبي بد عمل مي كنم
اگر فلان روحاني رفتارش با گفتارش همخواني ندارد
اگر جمعيتي از روي هواي نفس مردسالار يا زن سالار يا فرزند سالار مي شوند و...اين غربت دين را مي رساند.
چرا قرآن روز قيامت از ما شكايت مي كند؟

سلام جناب حامی
دین رو باید از کجا شناخت ؟ از کجا باید فهمید نظر اسلام درباره زن چیه ؟
من هر چی خوندم به جایی نرسیدم وقتی هم میگیم به جواب نرسیدم یا جواب ها قانع کننده نیست دیگران سریع آن را به پای هیجان کاذب، وجود قصد و نیتی میگذارند. یکبار منصفانه نگاه کنید ببیند علت این همه ناراحتی زنان از احکام چیست ؟ هر وقت احکام زنان رو میخوانم فقط احساس حقارت میکنم این همه تفاوت و تمایز اون هم فقط بخاطر جنسیت ؟؟؟؟؟؟؟
من هم از زن بودنم متنفرم. خیلی از مطالب باعث میشه از شدت ناراحتی نفسم بالا نیاد و تنها جوابی که داده میشه خداوند مصلحت رو در نظر گرفته مصلحتی که حکمت آن مشخص نیست و اگر بخواهم کافر نباشم باید به همه آنها بی چون و چرا ایمان بیاورم آخه با این همه شک و تردید چطور میشه پذیرفت

سلام خانوم مشکات ... من دقیقا عکس شما فکر میکنم ...
من با احادیث و روایات کاری ندارم ولی اون چیزی رو که دارم میبینم قدرتمند تر بودن ... و موفق تر بودن خانوم ها هستش ...

1- یه خانوم خیلی خیلی راحت تر میتونه کار پیدا کنه .
2- یه خانوم حقوقش هیچ فرقی با آقایون نداره کافی هستش که به همون میزان علم داشته باشه .
3- یه خانوم راحت میتونه شوهرش رو تحت کنترلش بگیره .

راستش من تو همه چیز خانوم ها رو بالاتر از آقایون میدونم ... تنها چیزی که آقایون بالاتر هستند این هستش که اونها عاقل تر هستند ... کمتر احساسی میشن .... کمتر بابته احساساتشون فریب میخورن ... و اینکه صداشون رو راحت تر بالا میبرن ...
اینی که شما میخواین تو خونه بمونین ...
یا اینکه دوست داریم نقش یه دختر کوچولو رو برای شوهرتمون بازیکنیم ...
برمیگرده به همون عاقل نبودن که همش به خودمون برمیگرده ...

همه چیز از خودمون هست ... و اگر بخوایم خیلی خیلی راحت تر میتونیم از آقایون موفق تر باشیم ... فقط کافی هستش که بخوایم ...

در ثانی تمام این احادیث که خانوم ها رو کالا خطاب کردند و ... رو من قبلا هم خوندم ... به نظره من تمام این چیزها به خاطر ضعف آقایون هستش ... و به خاطر همین ضعف آقایون اینقدر در دینمون به آقایون بها دادن که خانوم و آقا برابر بشن .... اگر شرکتی برای کار رفته باشی میدونی چی میگم ... کافیه کمی به خودت برسی ... از آبدارچی شرکت ... تا مدیر شرکت وقتی میخوان باهات حرف بزنن به تته پته میوفتن ... همه میخوان خوشحالت کنن ... هیچ قصدی هم ندارن ها ... فقط دوست دارن که شما رو راضیت کنن ... به همین خاطر هم هست که تمام مدیر عامل ها منشی های زیبا استخدام میکنن ...

مدیر سابق شرکتی که توش کار میکردم ... با مالکش دعواش شده بود ... یه منشی بسیار زیبا داشت ... اون رو فرستاد برای جمع کردن استشهاد محلی ... هر کی میدیدش تندی امضا میکرد ... همه زیباییش رو تحسین میکردن و نمیخواستن که ناراحتش کنن ... اونم کارش رو بلد بود .... اگر خوده مدیرمون میخواست برای امضا جمع کردن بره ... حتی نمیتونست یه دونه امضا بگیره ...

از این نمونه مثال ها زیاده ... مثلا یه روزی کمی به خودت برس ... و برو تو بانک ... اگر حوصله تو صفوای سادن رو نداشتی برو پیش مدیر بانک ... بگو آقای مدیر دیرم شده باید خودم رو برسونم دانشگاه ... امکانش هست کارم رو راه بندازین .... بعدش میبینی مدیر بانک راه میوفته تو بانک ... تا تندتر کاره شما رو راه بندازه ....

منم یک بنده ام و از بنده بودن خودم دلگیرم....خیلی هم دلگیرم...
منم یک موجودم و از موجود بودن خودم دلگیرم...

منم خیلی وقته از هست بودن خودم ناراضی ام.... یه روزایی و یه وقتایی دلم میخواست نیست بودم.... نیست.....هیچ...یکی از اون لقاح های ناموفق به حساب میومدم...
دوست داشتم یقه ی خدا رو بگیرم بیارم پایین بگم براچی منو افریدی؟
هان ؟ بهشت و جهنم و خوب و بد و براچی برا من گذاشتی ؟
مگه من دلم خواسته بود؟

کاری به شکایت و دلگیری هایی که عنوان کردین ندارم...
قصدم اصلا دلداری دادن نیست.... چون همین دلداری ها ماها رو پررو کرده .... اونقدری که بندگی رو کنار گذاشتیم و فقط از نداشته هامون شاکی هستیم...

منم یه زنم مثه شما....برامم اصلا مهم نیست فامیلیم رو بچه ام باشه یا نه.... تنها چیزی که برام مهمه اینه فردا نگن خدا لعنت کنه ننه ی این بچه رو با این بچه تربیت کردنش....

فک کنم وقتش باشه به جای این جمله ها و شعارای ابدوغ خیاری فکری به حال و روز و عمر کوتاهمون کنیم....از این دکلمه های فیسبوکی دست بکشیم و سن و وقتمون رو با این چیز ها به هدر ندیم....

ملاصدرا;487553 نوشت:
سلام
انسان متشكل از دو قسم است جسم و روح!
حال اگر شخصي اصالت را به جسم بدهد بايد گلايه كند كه چرا من زن يا مرد هستم يا مثلا چرا من مثلا زشت هستم چرا من قدم بلند نيست چرا من ....
اما اگر اصالت را به روح بدهد بايد به انسان بودن خود افتخار كند كه اشرف مخلوقات است ديگر برايش مرد يا زن بودن مطرح نيست ديگر اين مسايل برايش ارزش قايل نخواهد بود زيرا مي داند ارزش انسان و همان كرامت انسان به روح اوست نه جسم او كه اگر مثلا در جسم با ديگران تفاوت داشت دلگير شود و فكر كند كه ارزش انسان به جسم اوست.

بعد از سلام
ما هم داریم همینو می گیم . بابا زن ناقص العقله (حالا مثلا چون وزن مغزش از آقایون کمتره) قبول ، ضعیفه ،قبول ، چه و چه و چه و چه است، قبول.
این که ایمانش ناقصه رو کجای دلمون بذاریم. ایمان اصلآ چه ربطی به زن یا مرد بودن داره؟ «

بعضی وقتا فکر می کنم آدم اگه خیلی چیزا رو ندونه خیلی بیشتر به نفعشه. یکی از شما آقایون یه لحظه« آن چه را برای خودش می پسنده برای دیگران بپسنده . »نکنه اینم فقط برای آقایون و بین خودشون گفته شده !!!!
دلم نمی خواست سوالم لحن به این بدی داشته باشه ولی به خدا چیزی که تو دلمه و عشقم به خدا و اسلام رو نشونه گرفته از این نوشته ها آزاردهنده تره.

golsa;487617 نوشت:
بابا زن ناقص العقله (حالا مثلا چون وزن مغزش از آقایون کمتره) قبول ، ضعیفه ،قبول ، چه و چه و چه و چه است، قبول.

دوست عزیز هیچ کدام از این چیزها قابل قبول نیست این افکار فقط از گذشته به ما تحمیل شده
زن اگر ناقص العقل بود که نمی توانست نقشه هایی بکشد که حتی به ذهن مردان خطور نکند الان برخی سیاستمداران موفق زن هستند و حتی در قران اشاره شده به زن فرمانروایی که نه تنها چیزی از مردان کم نداشته بلکه خیلی هم نسبت به آنان از تدبیر بالایی برخوردار بوده است

SH!SH-GoOoSHe*;487612 نوشت:
منم یک بنده ام و از بنده بودن خودم دلگیرم....خیلی هم دلگیرم...
منم یک موجودم و از موجود بودن خودم دلگیرم...

منم خیلی وقته از هست بودن خودم ناراضی ام.... یه روزایی و یه وقتایی دلم میخواست نیست بودم.... نیست.....هیچ...یکی از اون لقاح های ناموفق به حساب میومدم...
دوست داشتم یقه ی خدا رو بگیرم بیارم پایین بگم براچی منو افریدی؟
هان ؟ بهشت و جهنم و خوب و بد و براچی برا من گذاشتی ؟
مگه من دلم خواسته بود؟

کاری به شکایت و دلگیری هایی که عنوان کردین ندارم...
قصدم اصلا دلداری دادن نیست.... چون همین دلداری ها ماها رو پررو کرده .... اونقدری که بندگی رو کنار گذاشتیم و فقط از نداشته هامون شاکی هستیم...

منم یه زنم مثه شما....برامم اصلا مهم نیست فامیلیم رو بچه ام باشه یا نه.... تنها چیزی که برام مهمه اینه فردا نگن خدا لعنت کنه ننه ی این بچه رو با این بچه تربیت کردنش....

فک کنم وقتش باشه به جای این جمله ها و شعارای ابدوغ خیاری فکری به حال و روز و عمر کوتاهمون کنیم....از این دکلمه های فیسبوکی دست بکشیم و سن و وقتمون رو با این چیز ها به هدر ندیم....

خوش به حالتون که براتون مهم نیست .کاش ما هم اصلا برامون مهم نبود ولی وقتی می دونیم که ...

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام.

(نگین);487626 نوشت:
دوست عزیز هیچ کدام از این چیزها قابل قبول نیست این افکار فقط از گذشته به ما تحمیل شده
زن اگر ناقص العقل بود که نمی توانست نقشه هایی بکشد که حتی به ذهن مردان خطور نکند الان برخی سیاستمداران موفق زن هستند و حتی در قران اشاره شده به زن فرمانروایی که نه تنها چیزی از مردان کم نداشته بلکه خیلی هم نسبت به آنان از تدبیر بالایی برخوردار بوده است

سیاستمداران زنی که در اروپا وجود دارند و از خود نمیتوانند تصمیم بگیرند بود و نبودشان فرقی نمیکند. زیرا آنها فقط نکات دیکته شده را انجام میدهند.

تنها فرمانروایی زنی که در قرآن از آن یاد شد. ملکه صبا بود. و در قرآن نگفته است ملکه صبا در سیاستش از خیلی از مردان بهتر بود. بلکه ملکه صبا را طاغوتی خواند ، و حضرت سلیمان مامور شد تا سلطنت را از بلقیس (ملکه صبا) بگیرد.
لطفا در هنگام بیان آیات قرآن از تحریف آیات بپرهیزید.[/]

[="Black"]

نفرنفر;487588 نوشت:
مدیر سابق شرکتی که توش کار میکردم ... با مالکش دعواش شده بود ... یه منشی بسیار زیبا داشت ... اون رو فرستاد برای جمع کردن استشهاد محلی ... هر کی میدیدش تندی امضا میکرد ... همه زیباییش رو تحسین میکردن و نمیخواستن که ناراحتش کنن ... اونم کارش رو بلد بود .... اگر خوده مدیرمون میخواست برای امضا جمع کردن بره ... حتی نمیتونست یه دونه امضا بگیره ...

از کی تا به حال خود فروشی آن هم به صورت نگاه کردن چشم چران ها ، از کی تا به حال کسی که خود را در جایگاه هوس رانی قرار دهد برای ما مهم بود که اینگونه سخن میگویید؟

نفرنفر;487588 نوشت:
این احادیث که خانوم ها رو کالا خطاب کردند و ... رو من قبلا هم خوندم ... به نظره من تمام این چیزها به خاطر ضعف آقایون هستش

این جمله خودتان را ثابت کنید ، در غیر این صورت سخن نگویید.

نفرنفر;487588 نوشت:
من با احادیث و روایات کاری ندارم

آیات و روایات هم با شما کاری ندارند.

نفرنفر;487588 نوشت:
یه خانوم راحت میتونه شوهرش رو تحت کنترلش بگیره .

امیدوارم همسری گیرتون بیاد که اینگونه سخن نگویید.[/]

عرض سلام و ادب

golsa;487617 نوشت:
این که ایمانش ناقصه رو کجای دلمون بذاریم. ایمان اصلآ چه ربطی به زن یا مرد بودن داره؟

در همان متن نهج البلاغه منظور از نقص ایمان جایگاه فرد در برابر خدا نیست. جایگاه هرکس به اندازه ایمان اوست.

نقص ایمان به خاطر عادت ماهیانه زنان است ، که در آن دوره بعضی از اعمال را نمیتوانند انجام دهند. نه اینکه ایمانشان مشکل داشته باشد.[/]

[="Tahoma"][="Teal"]از حرف هاي نژاد پرستانه حالم به هم مي خوره!چه زن چه مرد.
بيكاريه ديگه بد درديه!
[/]

امام عشق;487636 نوشت:
سیاستمداران زنی که در اروپا وجود دارند و از خود نمیتوانند تصمیم بگیرند بود و نبودشان فرقی نمیکند. زیرا آنها فقط نکات دیکته شده را انجام میدهند.

چرا اینقدر با اطمینان صحبت میکنید این اطلاعات دقیق رو از کجا میارید؟ اگر سیاستمداران زن از خود تصمیم نمیگیرند لابد مردان تنهایی تصمیم می گیرند!!!!
[SPOILER]( اینها خودشان در کتاب روانشناسی اعتراف کردند که به قدرت رسیدن زنان چقدر به نفع دنیاست )[/SPOILER]

امام عشق;487636 نوشت:
تنها فرمانروایی زنی که در قرآن از آن یاد شد. ملکه صبا بود. و در قرآن نگفته است ملکه صبا در سیاستش از خیلی از مردان بهتر بود. بلکه ملکه صبا را طاغوتی خواند ، و حضرت سلیمان مامور شد تا سلطنت را از بلقیس (ملکه صبا) بگیرد.
لطفا در هنگام بیان آیات قرآن از تحریف آیات بپرهیزید.

آیات وقتی تحریف میشود که بخواهیم به نفع خود استفاده کنیم وقتی داستان فرمانروای زنی در قران می آید و گفته می شود همه چیز به او داده شد و ازش تعریف می شود همچنین با تدبیر خویش از ایجاد جنگ جلوگیری میکند این برداشت ها خیلی واضحه چرا باید این داستان را طوری تفسیر کرد تا چیز دیگری ازش استخراج کنیم؟؟؟؟
این چیزها به قدری واضحه که فکر نکنم دیگه لازم باشه بیشتر از این توضیح بدم فقط ادامه بحث باعث انحراف تاپیک میشود
دوست عزیز بحث من و شما هیچ نتیجه ای نداره چون نه من نظر شما رو قبول میکنم نه شما نظر منو پس دیگه این بحث را ادامه نمی دهم بیشتر از این ادامه بدم برخی دوستان هر چی به ذهنشون میرسه میگن از فمنیسم گرفته تا ....

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
ما در اینجا دو رویکرد داریم.رویکردی که فرد با یکسری پیشفرض ها،تمامی متون روایی در خصوص زن که به نظر می رسد به زن نسبت های منفی می دهند (که این چنین نیست) را رد می کند و می گوید این حرف ها غلط هستند.حال ملاکش یا خودش و مشاهدات خودش است،یا یکسری ملاک های دیگر که فعلاً حرفی از آن ها نمی زنیم.
رویکرد دیگر این است که فرد بپذیرد مادامی که خودش را نشناخته،نمی تواند در خصوص این روایات اظهار نظر کند.در رویکرد بالا،فرد با خودش فرض کرده که من خودم را می شناسم و می دانم که فلان ویژگی در من نیست.یا بقیه که من را می شناسند می گویند فلان ویژگی در من نیست.ولی در رویکرد دوم فرد به خودش می گوید که چه بسا من خودم را درست و دقیق نشناسم.
نتیجه رویکرد اول این است که تمامی روایات را رد کند و در عین حال سعی کند توجیه کند یا اصلاً از اسلام خارج شود.
نتیجه رویکرد دوم این است که نمی گوییم همه،بلکه برخی روایات را خواهد پذیرفت چون خودش را می شناسد و وجود آن ویژگی خاص در خودش را تایید خواهد کرد.

بنده به شما توصیه می کنم رویکرد دوم را در پیش بگیرید و مانند خیلی از افراد دیگر نشوید.یکی از همین افراد با رویکرد اول،چند دقیقه قبل به بنده گفت "خیلی نفرت برانگیزی".خب علتش چیست؟کسی که ملاک درست نداشته باشد هیچ کدام از حرف های دینی را تایید نخواهد کرد و چون ما از این روایات دفاع می کنیم،روزانه چندین فحش و توهین تقدیم ما می کنند.
مثلاً در بحث های مربوط به زنان،خانم های مخالف ما تمسک می جویند به وضعیت فعلی و کشور های غربی.آیا این ملاک درستی است؟این ناشی از عدم آشنایی با ملاک های صحیح است.اول انسان باید از خودش بپرسد آیا غربی ها کارهایشان درست است یا نه؟بعد به چنین استدلال هایی بپردازد.
اگر فرد رویکرد اول را در پیش بگیرد،بهتر است به خودش زحمتی ندهد.چون خود معصومین (ع) هم بیایند حرفشان را قبول نخواهد کرد.مگر این که قصدش از تحقیق این باشد که واقعاً این ها از معصومین (ع) هستند یا نه تا مقابل دین موضع بگیرد.

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

باسلام

(نگین);487645 نوشت:
چرا اینقدر با اطمینان صحبت میکنید این اطلاعات دقیق رو از کجا میارید؟ اگر سیاستمداران زن از خود تصمیم نمیگیرند لابد مردان تنهایی تصمیم می گیرند!!!!

نمونه بارز زن سیاستمدار ملکه انگلیس است ، که فقط یک مترسکه که از سازمان امنیتی انگلیس کسب تکلیف میکنه.
و هر بار که رژیم منحوس صهیونیست قصد انجام کاری را دارد تابع فرمان صهیونیست است و...

(نگین);487645 نوشت:
آیات وقتی تحریف میشود که بخواهیم به نفع خود استفاده کنیم وقتی داستان فرمانروای زنی در قران می آید و گفته می شود همه چیز به او داده شد و ازش تعریف می شود همچنین با تدبیر خویش از ایجاد جنگ جلوگیری میکند این برداشت ها خیلی واضحه چرا باید این داستان را طوری تفسیر کرد تا چیز دیگری ازش استخراج کنیم؟؟؟؟
این چیزها به قدری واضحه که فکر نکنم دیگه لازم باشه بیشتر از این توضیح بدم فقط ادامه بحث باعث انحراف تاپیک میشود
دوست عزیز بحث من و شما هیچ نتیجه ای نداره چون نه من نظر شما رو قبول میکنم نه شما نظر منو پس دیگه این بحث را ادامه نمی دهم بیشتر از این ادامه بدم برخی دوستان هر چی به ذهنشون میرسه میگن از فمنیسم گرفته تا ....

وقتی داستان قرآن را کاملا بلد نیستید نظر قطعی ندهید.

به گفته خود بلقیس در قرآن اگر مردان سپاهش نبودند حتی قادر به انجام کوچکترین کارهم نبود.
در قران نگفته است که هدیه فرستادن بلقیس نزد سلیمان برای برسی اوضاع فکر خود بلیس بود. بلکه بعد از مشورط با بزرگان و برسی نظرات یک راه بیان کرد.
اگر حکومت بلقیس درست بود هیچگاه حضرت سلیمان برای نابودی حکومت بلقیس دست به کار نمیشد.
در قرآن گفته است بلقیس از مکنت دنیوی چیزی کم نداشت.قارون هم از مکنت دنیا هیچ چیزی کم نداشت.از کی تا به حال مکنت دنیا داشتن حقانیت کسی را ثابت میکند؟؟؟ نه اینکه با ونریزی و کشت و کشتار مکنت به دست آورد؟؟؟؟
البته مکنت داشتن بلقیس سخن هدهد بود که در ادمه مشخص شد اشتباه است.
در اخر بلقیس به این دلیل به سلیمان(ع) حمله نکرد ، زیرا وقتی فرستادگانش برگشتند و گفتند ما را توان مقابله مبا او نیست و اگر حمله کنیم خودمان نابود میشویم.قصد سفر نزد سلیمان را داشت. چه بسا اگر قدرت نابودی سلیمان(ع) را داشت به او حمله میکرد.

وووووو هزار نکته ی دیگر که در تاپیک خودش به کلی بحث شده است.[/]

فک کنم وقتش باشه به جای این جمله ها و شعارای ابدوغ خیاری فکری به حال و روز و عمر کوتاهمون کنیم....

از این دکلمه های فیسبوکی دست بکشیم و سن و وقتمون رو با این چیز ها به هدر ندیم....

سلام و عرض ادب
دوست عزیز کجا شعار بود چطور میشه نسبت به برخی از مسائل بی تفاوت بود همین بی توجهی باعث میشه برخی ها در همین عمر کوتاه دنیویشون فقط زجر و عذاب بکشند و فرصت فکر کرن به چیزهای دیگه رو نداشته باشند باید نسبت به برخی احکام تجدیدنظر شود تا زنان نیز از وضع خود راضی شوند نه دچار حس حقارت گردند.

[SPOILER]نمیدونم کجای عبارات بکار رفته فیسبوکی بوده حالا به فرض شباهت هایی هم داشته قبول کنید بعضی ها پاشون هم به فیسبوک نمیزارن من که هر چی سعی کردم نتونستم عضو شم [/SPOILER]

نفرنفر نوشت:

در ثانی تمام این احادیث که خانوم ها رو کالا خطاب کردند و ... رو من قبلا هم خوندم

امام عشق;487637 نوشت:

این جمله خودتان را ثابت کنید ، در غیر این صورت سخن نگویید.

رسول خدا صلىٰ الله علیه وسلم که فرمود: «الدُّنْیَا مَتَاعٌ وَخَیْرُ مَتَاعِ الدُّنْیَا الْمَرْأَةُ الصَّالِحَةُ»؛ «دنیا کالائیست و بهترین کالای دنیا زن صالحه می‌باشد

نفرنفر;487668 نوشت:
رسول خدا صلىٰ الله علیه وسلم که فرمود: «الدُّنْیَا مَتَاعٌ وَخَیْرُ مَتَاعِ الدُّنْیَا الْمَرْأَةُ الصَّالِحَةُ»؛ «دنیا کالائیست و بهترین کالای دنیا زن صالحه می‌باشد

این حدیث ربطی به سوال بنده نداشت.

شما گفتی توجه به مردان و بعضی از احکام که علیه زنان است به خاطر ضعیف بودن مردان است.
این سخن را با سند ثابت کنید.[/]

بسم الله الرحمن الرحیم.

(نگین);487664 نوشت:

این که نشد هر جایی از قران به نفع زنان صحبت کرده باشه اونم رد کنیم بیایم بگیم منظور این چیزی نیست که شما فکر میکنی منظور چیز دیگری است والا اینجوریشو دیگه ندیده بودیم

این آیات جزء آیات روشن قران هستند و کسی غیر از متن نمیتواند تفسیر کند.
بنده آیاتی که به نفع زنان هست را رد نکردم. اما ملکه صبا در تایید زنان نیست.

بسم الله الرحمن الرحیم

(نگین);487674 نوشت:
من تحریف قران نکردم یکی از دوستان گفتند عقل زن ناقصه

عقل زن نقص دارد. این نقص به معنای پایین بودن درک و شعور و فهم نیست.این نقص به معنی احمق بودن نیست.

این نقص به این دلیل است در بعضی از زمانها در بعضی از شرایط زن از احساسات خود پیروی میکند.
یعنی بعضی از شرایط باعث میشود احساسات زن برانگیخته شود. و ناخواسته عملی را انجام دهد.

پیرامون ملکه صبا بارها و بارها در تاپیکهای مختلف بحث شده است. فکر کنم ادامه بحث بی فایده باشد.(البته پیرامون ملکه صبا)

مطمئن باشید اگر مرد هم بودید باز هم با مشاهده برخی به قول خودتون ضعف ها و کمبود ها و ... ناراضی می بودید
توصیه میکنم نسبت به اموری که در اختیار خودتون نیست این افکار وسواسی خطرناک رو کنار بگذارید و در نقشی که خدا براتون(وبرامون) خواسته سعی بکنیم بهترین باشیم ...

یاعلی

[=arial narrow]سلام بر همه بویژه مشکات همه

انبیاء و اولیاء فمنیست بودند ؛ فمنیست بدین معنا که جنس زن را برتر از جنس مرد میدانستند . در برتری جنس برترین مصداق معیار است که برترین مصداق زن فاطمه است و برترین مصداق مرد محمد و علی و فرزندان فاطمه هستند حال توجه شما را به دو حدیث جلب میکنم .
حدیث اول : حدیث معروف لولاک لما خلقت افلاک است . این حدیث میگوید اگر محمد نبود افلاک نبود و اگر علی نبود محمد نبود و اگر فاطمه نبود نه محمدی بود و نه علی . این حدیث میگوید عالم وجود طیفلی وجود محمد است و محمد طفیلی وجود علی است و محمد و علی طفیلی وجود فاطمه اند . اگر زن ( فاطمه ) نبود نه محمد بود نه علی بود و نه عالم وجود . [=arial narrow]

[=arial narrow]حدیث دوم : حدیثی بدین مضمون از امام عسگری هست که میفرمایند : ما امامان حجت خدا بر مردم هستیم و فاطمه زهراء حجت خدا بر ماست . آری حجت خدا بر محمد و علی تا قائم یک زن ( فاطمه ) است . در اینکه جنس زن برتر از جنس مرد است دلایل عقلی و نقلی بسیار زیاد است .

[=arial narrow]
[=arial narrow]

من یک مرد هستم و هر لحظه به خدا شکایت میکنم که چرا مرا زن نیافرید

غنی از فقر;487782 نوشت:
[=arial narrow]سلام بر همه بویژه مشکات همه

انبیاء و اولیاء فمنیست بودند ؛ فمنیست بدین معنا که جنس زن را برتر از جنس مرد میدانستند . در برتری جنس برترین مصداق معیار است که برترین مصداق زن فاطمه است و برترین مصداق مرد محمد و علی و فرزندان فاطمه هستند حال توجه شما را به دو حدیث جلب میکنم .
حدیث اول : حدیث معروف لولاک لما خلقت افلاک است . این حدیث میگوید اگر محمد نبود افلاک نبود و اگر علی نبود محمد نبود و اگر فاطمه نبود نه محمدی بود و نه علی . این حدیث میگوید عالم وجود طیفلی وجود محمد است و محمد طفیلی وجود علی است و محمد و علی طفیلی وجود فاطمه اند . اگر زن ( فاطمه ) نبود نه محمد بود نه علی بود و نه عالم وجود .

[=arial narrow]حدیث دوم : حدیثی بدین مضمون از امام عسگری هست که میفرمایند : ما امامان حجت خدا بر مردم هستیم و فاطمه زهراء حجت خدا بر ماست . آری حجت خدا بر محمد و علی تا قائم یک زن ( فاطمه ) است . در اینکه جنس زن برتر از جنس مرد است دلایل عقلی و نقلی بسیار زیاد است .

[=arial narrow]

بابته اینکه با صداقت این صحبت رو کردین ... ازتون تشکر میکنم . امیدوارم روز به روز بیشتر حقیقت براتون روشن تر بشه ....
موفق باشین .

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

غنی از فقر;487782 نوشت:
سلام بر همه بویژه مشکات همه

حدیث اول : حدیث معروف لولاک لما خلقت افلاک است . این حدیث میگوید اگر محمد نبود افلاک نبود و اگر علی نبود محمد نبود و اگر فاطمه نبود نه محمدی بود و نه علی . این حدیث میگوید عالم وجود طیفلی وجود محمد است و محمد طفیلی وجود علی است و محمد و علی طفیلی وجود فاطمه اند . اگر زن ( فاطمه ) نبود نه محمد بود نه علی بود و نه عالم وجود .
حدیث دوم : حدیثی بدین مضمون از امام عسگری هست که میفرمایند : ما امامان حجت خدا بر مردم هستیم و فاطمه زهراء حجت خدا بر ماست . آری حجت خدا بر محمد و علی تا قائم یک زن ( فاطمه ) است . در اینکه جنس زن برتر از جنس مرد است دلایل عقلی و نقلی بسیار زیاد است .

نتیجه ای که از روایات گرفته اید صحیح نیست.از حجت بودن معنای برتری به این شکل که شما می گویید قابل استنتاج نیست.اگر بحث بر روی روایات است،ما روایاتی داریم که مستقیماً می گویند حضرت محمد (ص) برترین مخلوق خداوند است.ادله عقلی هم در این مورد هست با توجه به حقیقت محمدیه.
علاوه بر این بحث تاپیک بالقوه است نه بالفعل.ما زن و مرد بودن را داریم بالقوه بررسی می کنیم نه بالفعل که می توانیم بگوییم سخنی که گفتید،بالفعل است نه بالقوه.با فرض بالفعل بودن هم گفتیم که باید نشان دهید حجت بودن نشان برتری است و نیز آن مسئله مربوط به خلقت،مستقیماً به برتری مربوط می شود که احادیث و روایات زیادی هستند که نقیض حرف شما را می گویند.
ما در این خصوص می توانیم بگوییم که اگر حضرت فاطمه (س) نبود،حضرت محمد (ص) نبود،مانند آن است که بگوییم اگر حضرت محمد (ص) نبود،حضرت محمد (ص) نبود.این روایت قابل بررسی است و نمی شود انقدر راحت از آن به برتری زنان پل زد.آن هم برتری بالقوه.علاوه بر این می دانیم که حضرت فاطمه (س) در عین عصمت،مقام امامت ندارند.لذا چندین تناقض ظاهری در مقابل نتیجه ای که گرفتید مطرح است.
علاوه بر این رسیدن به مقام،دلیل برتری بالقوه نیست.در واقع به انسان استعداد هایی داده شده و با توجه به این استعداد ها او به برتری رسیده است.حال در خصوص کسی که این استعداد ها را تا این حد ندارد،معیار باید عوض شود.در حالی که در اسلام معیار تقواست.لذا برتری به تقواست و این منافاتی با تفاوت های مرد و زن در استعداد های مربوط به جنسشان ندارد.
در واقع می توانیم بگوییم بالقوه عقل مردان کاملتر است ولی چون ملاک تقواست،بالفعل حضرت زهرا (س) به چنین مقامی رسیده است.
پس اشکالاتی که به مطلب شما وارد هستند:
1-چگونه از حجت بودن و مسئله آفرینش به برتری پل زدید؟
2-روایاتی داریم که حضرت محمد (ص) برترین مخلوق است.این ها را چطور با نتیجه ای که گرفتید وفق می دهید؟
3-ادله عقلی داریم بر برتری حضرت محمد (ص).
4-بحث ما بالقوه است نه بالفعل.
5-حضرت زهرا (س) مقام عصمت دارند ولی مقام امامت ندارند.این را با مطلب خود چطور وفق می دهید؟ (چون در وهله اول،انسان کسی که هم امامت داشته باشد هم عصمت را برتری می داند که شاید غلط باشد).
6-در اسلام معیار تقواست و این منافاتی با تفاوت ها ندارد.کسی که به مقامی رسیده،از این تقوا رسیده.در عین حال ممکن است نسبت به انسانی که به تقوای کمتری رسیده،بالقوه عقلش کمتر باشد.پس کسی که به مقامی می رسد،از جهت تقوا می رسد نه از نظر سایر قوا.فقط می توانیم بگوییم تقوایش از همه بیشتر است (و ملاک هایی که در عین تقوا هستند).از این برتری نمی توانیم به این برسیم که زورش از همه بیشتر است.

این ایرادات بر مطلب شما وارد هستند که مورد 6 اساسی ترین ایراد است.
لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

سلام دوستان
من همه پستها رو مطالعه نکردم ، ولی فقط این نکته مهم که اگر زن قدر وجودی خودشو بدونه ، انچنان غروری از خلقت بهش دست میده که فقط خدا میدونه.

یکی از کفه های سنگین مرد در قیامت همسرشه!! خیلی عجیبه کارها و وظایفی که برای مرد واجب شده، چقدرش برا زن واجب شده؟

این نشان از برتری و برتری جویی نیست ، این نشان از دیده شدن زن نزد خداست،

خانمهای مجرد هم باید اینو بدونن خدا از همون اول خلقت برا یه دختر نقشه به معراج فرستادن مرد رو کشیده.

محل صعود به معراج دامن زن در نظر گرفته شده،

خانهایی که متاهلن بدونن صد در صد در سعادت و شقاوت یک زندگی دخیلن ،

متاسفانه خانمها خودشونو دست کم میگیرن.

سلام.

برام جالبه بعضی از دوستان هنوز فرق بین حجت و برتری رو نمیدونند.

امام زمان(عج) فرمود در زمان غیبت علما حجت من بر مردم هستند. به نظر شما آیا علما از تمام مردم بالاتر هستند!!؟؟

فمنیست یعنی نابرابری ، کسانی که ادعا میکنند معصومین(ع) فمنیست بودند و کسانی که این ادعا را تایید میکنند ابتدا باید این ادعای توهین آمیزخودشان را ثابت کنند.
و در وهله دوم از الفبای ایمان و اسلام چیزی نمیفهمند.

شما اصلا میدانید فمونیسم یعنی چه؟ فمونیسم یعنی نابرابری و تلاش برای رسیدن به حق سلب شده.
معصومین(ع) کدام یک از حقوقهای شما را سلب کرده اند که اینگونه گستاخانه سخن میگویید؟
چگونه واژه ای که از فرانسه و هلند آمده است را به معصومین(ع) نسبت میدهید؟

قبل از اسلام در سرتاسر دنیا از ایران تا روم. از شرق تا غرب ، از جنوب تا شمال ، به زن به عنوان یک کالا مانند سیب زمینی نگاه میکردنند.
اسلام آمد حق آزادی تفکر ، آزادی مال ، و هزار آزادی دیگر را به زن داده است ، حال شما سخن از فمنویست بودن معصومین(ع) به میان می آورید؟

این کدام منطق است که شما از آن سخن میگویید؟
این کدام حقیقتی است که از آن سخن میگویید؟

پیرامون مقام رسول مکرم اسلام(ص)
بالاترین مقام در بهشت مقام محمود است. مقام محمود متعلق به کیست؟
مقام محمود متعلق است به وجود نازنین حضرت محمد مصطفی (ص).
حال با کدام منطق میگویید مقام حضرت زهرا(س) بالاتر از پیغمبر(ص) است؟[/]

برتری داشتن !!!
داستان شمس و مولانا برای من خیلی جالب بود ... مخصوصا طریقه آشنائیشون و اینکه چه چیزی باعث شد که اینقدر مولانا عاشق و شیفته شمس بشه ... مولانا یک واعظ بوده که تو شهرها قدم میزده و مردم رو موعظه میکرده ... تا اینکه یک روز یه مرد ترک ... چهره سوخته در مقابلش ظاهر میشه ... مولانا بر روی اسب نشسته بوده و خدم و حشم در کنارش ... مرده سیاه چرده جلو میاد و از مولانا یک سوال میپرسه .... سوالی بسیار ساده ... { به نظر شما مقام و عظمت حضرت محمد در نزد خداوند بالاتر است ... یا بایزید بسطامی ؟؟؟ } مولانا لبخندی میزنه و میگه معلومه ... حضرت محمد ... بایزید مردی بود که با یک پیمانه مست کرد ... اما حضرت محمد دریا نوش بود .... این صحبت رو کرد ... ولی دلش آروم نشد ... و ....

مولانا جلویه شمس زانو زد . سالیان سال تلمذ این استاد رو کرد ... و پله پله تا ملاقات با خدا جلو رفت ....

برتری داشتن ... زن ؟؟؟ مرد ؟؟؟

نفرنفر;487817 نوشت:
برتری داشتن !!!
داستان شمس و مولانا برای من خیلی جالب بود ... مخصوصا طریقه آشنائیشون و اینکه چه چیزی باعث شد که اینقدر مولانا عاشق و شیفته شمس بشه ... مولانا یک واعظ بوده که تو شهرها قدم میزده و مردم رو موعظه میکرده ... تا اینکه یک روز یه مرد ترک ... چهره سوخته در مقابلش ظاهر میشه ... مولانا بر روی اسب نشسته بوده و خدم و حشم در کنارش ... مرده سیاه چرده جلو میاد و از مولانا یک سوال میپرسه .... سوالی بسیار ساده ... { به نظر شما مقام و عظمت حضرت محمد در نزد خداوند بالاتر است ... یا بایزید بسطامی ؟؟؟ } مولانا لبخندی میزنه و میگه معلومه ... حضرت محمد ... بایزید مردی بود که با یک پیمانه مست کرد ... اما حضرت محمد دریا نوش بود .... این صحبت رو کرد ... ولی دلش آروم نشد ... و ....

مولانا جلویه شمس زانو زد . سالیان سال تلمذ این استاد رو کرد ... و پله پله تا ملاقات با خدا جلو رفت ....

برتری داشتن ... زن ؟؟؟ مرد ؟؟؟

شما هروقت فرق بین حجت و برتری رو فهمیدی بعد سخن بگو.

شما از داستان مولانا و شمس تنیجه گرفته اید که مقام زن بالاتر از مرد است؟؟؟؟؟ از این بچه گانه تر نتیجه ای ندیدم.[/]

امام عشق;487659 نوشت:
به گفته خود بلقیس در قرآن اگر مردان سپاهش نبودند حتی قادر به انجام کوچکترین کارهم نبود.
در قران نگفته است که هدیه فرستادن بلقیس نزد سلیمان برای برسی اوضاع فکر خود بلیس بود. بلکه بعد از مشورط با بزرگان و برسی نظرات یک راه بیان کرد.

اتفاقا همین رفتار بلقیس هست که اونو فرمانروای مدبری میکنه! اگه خودرای بودو مشاوره نمیگرفت که حکومترانیش زود به سر میرسید! هیچ کس نمیتونه در همه زمینه ها متخصص باشه برای همین مشورت کردن با دیگران از خصیصه های افراد عاقله.

ریحانه النبی;487806 نوشت:
خانمهای مجرد هم باید اینو بدونن خدا از همون اول خلقت برا یه دختر نقشه به معراج فرستادن مرد رو کشیده.

چرا برعکس نمیگین؟!چرا مرد نباید نقش به معراج فرستادن زن رو داشته باشه؟!
چرا همه جا میگن همیشه پشت یه مرد موفق یه زن موفقه!!!!!!!! چرا عکسش نباید گفته شه؟

البته من به شخصه خوشحالم از اینکه یه زنم.ولی خیلی ها رو دیدم که دوس نداشتن زن باشن!و از اون طرف پسری رو ندیدم که از پسر بودنش ناراضی باشه!

maryam27;487828 نوشت:
اتفاقا همین رفتار بلقیس هست که اونو فرمانروای مدبری میکنه! اگه خودرای بودو مشاوره نمیگرفت که حکومترانیش زود به سر میرسید! هیچ کس نمیتونه در همه زمینه ها متخصص باشه برای همین مشورت کردن با دیگران از خصیصه های افراد عاقله.

چه جالب! به نکته ی زیبای اشاره فرموده اید! پس بلقیس وقتی با مشورت فرمانده هاش کودکان بی گناه را برای خورشید قربانی میکرد هم بخاطر تدبیرش بود!

خونریزی هاش بابت کشور گشایی هاش بخاطر عقلش بود!

اگه حکومت طاغوتیش بخاطر تدبیر و عقل و درک و فهمش بود ، باید بحال همچین تدبیر و عقلی گریست.

[/]

سلام.

فاتح;487830 نوشت:
نظرتون چیه ؟

فکر خوبیه.

منم کلی چرا توی ذهنم است.

چرا به من مهریه نمیدن؟
چرا به خاطر مسائل جنسی به من نفقه نمیدن؟
چرا دخترا نباید برن سربازی؟ چرا نباید این فریضه الهی رو انجام بدن؟
چرا اگه من تو خونه غذایی درست کنم نمیتونم درخواست دستمزد کنم؟
چرا وظیفه منه که مسکن و غذا و .... زنم رو تامیین کنم؟
چرا من نباید شیر بها بگیرم؟
اصلا چرا من باید برم خواستگاری دختر؟

و هزار چرای دیگر.......

اما من سر تسلیم فرود می آورم نه به این خاطر که نتوانم کاری انجام دهم بلکه به خواست خدای خود سر تسلیم فرود می آورم.
شاید از گناهانم در گذرد و مرا ببخشد.
[/]

maryam27;487832 نوشت:
و از اون طرف پسری رو ندیدم که از پسر بودنش ناراضی باشه!

اتفاقا بعضی از پسرها انقدر ناراضی هستند که تغییر جنسیت میدن!!!!!!!!!![/]

با سلام

همه این مشکلات از نشناختن خدای متعال وسنن وی سرچشمه میگیرد . باید قبول کرد بعضی مسائل از اختیار ما خارج است وهرچه دست وپا بزنیم ، فروتر میرویم .

بنابراین اسلام یعنی تسلیم و در این قبیل مسائل چرا نباید گفت همانطور که امامان ورهبران ما فرمودند .

بجای افسردگی ، با برنامه ریزی و تفریح ولذت صحیح و رفتن به دامن طبیعت وتماشای شبهای باعظمت کویر وکوهستان و تفکر در نفس خویش ؛ نشاط وشادابی و آرامش را تجربه و نهادینه کنیم .

!Shabnam!;487666 نوشت:
چطور میشه نسبت به برخی از مسائل بی تفاوت بود همین بی توجهی باعث میشه برخی ها در همین عمر کوتاه دنیویشون فقط زجر و عذاب بکشند

من خود زنم .... اما اینکه بعضی از خانمها تو این دنیا زجر میکشند فک نمیکنم ربطی به اینکه فامیلیشون رو بچه اشونه یا نه !!داشته باشه:ok:

اگه زجری هم باشه قطعا راه حلی براش وجود داره...

!Shabnam!;487666 نوشت:
فرصت فکر کرن به چیزهای دیگه رو نداشته باشند

فرصت فک کردن به چیز های دیگه رو نداریم چون وقت کوتاهمون و تو این دنیا برای این گذاشتیم که چرا فامیلی مرد میره روی بچه نه فامیلی زن ؟!

!Shabnam!;487666 نوشت:
نسبت به برخی احکام تجدیدنظر شود تا زنان نیز از وضع خود راضی شوند نه دچار حس حقارت گردند.

احکام اسمش روشه....حکمه خواهر من....حکم یه خالق واسه مخلوقش...تجدید نظر توش ؛ لااقل واسه یه مسلمون درست نیست

( در عجبم واقعا این جمله ها و شعارا بیشتر از یه مسلمون سر میزنه.... اگه اسمتون مسلمونه که باید تسلیم خالقتون باشین....یک کلام دیگه !!ً)

ما میگیم اینا حکم خداست نباید در موردش صحبت کنیم چون عقل ما نمیرسه !!!!!
خوب اگر حکمی باعث ظلم به یک جنس شود باید به همین راحتی بگیم جون ما مصلحتش رو نمیدونیم سکوت کنیم اگر نباید از عقل خودمان استفاده کنیم و فقط قرار بر تقلید باشد چه فرقی با مذهب های دیگه داریم که خیلی حکم هاشون برای ما غیرمنطقی هست

همین دستوراتی که ما فکر میگیم صدرصد از جانب خداست و کاری به شرایط و دلیل صدور آن حکم نداریم میگیم مال همه زمان هاست باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای بعضی ها شده که طبق گفته یکی از دوستان خانمی به خاطر همین مشکل خودکشی میکند بعد راحت چون هنوز توی اون موقعیت نیستی نظر میدی !!!!

من به خیلی از احکام برخوردم که شرع ان را خلاف ندانسته بود ولی اگر یه کم انصاف داشته باشیم متوجه غیراخلاقی بودنش میشیم
واقعا تعجب میکنم چرا هر کاری که دلیلش را نمیدانیم احساسمون میگه نادرسته باید درست تلقی کنیم

در عجب هستید که ما این شعارها را سر میدهیم در عجب نیستی چه قوانینی داره ثبت میشود در عجب نیستی که یکی از هم جنس هات به خاطر همین قوانینی که خیلی ها ازش طرفداری میکنند خودکشی کرده!!!

امام عشق;487841 نوشت:
چرا به من مهریه نمیدن؟
چرا به خاطر مسائل جنسی به من نفقه نمیدن؟
چرا دخترا نباید برن سربازی؟ چرا نباید این فریضه الهی رو انجام بدن؟
چرا اگه من تو خونه غذایی درست کنم نمیتونم درخواست دستمزد کنم؟
چرا وظیفه منه که مسکن و غذا و .... زنم رو تامیین کنم؟
چرا من نباید شیر بها بگیرم؟
اصلا چرا من باید برم خواستگاری دختر؟

سلام
من نظر شخصی خودم رو میگم حاضرم تمامی این حقوق ( البته حقوقی که خیلی از اونها ازشون فقط اسمی مونده ) رو به شما مردها بدهند
ولی حقوق و آزادی هایی که تو دین برای شما در نظر گرفتند رو بردارند ( این نظر شخصی خودم بود ربطی هم به دیگر خانمها ندارد )

SH!SH-GoOoSHe*;487866 نوشت:
اگه زجری هم باشه قطعا راه حلی براش وجود داره...

سلام مجدد
قطعا راه حلی وجود دارد البته اگر بعضی ها بگذارند

SH!SH-GoOoSHe*;487866 نوشت:
احکام اسمش روشه....حکمه خواهر من....حکم یه خالق واسه مخلوقش...تجدید نظر توش ؛ لااقل واسه یه مسلمون درست نیست

( در عجبم واقعا این جمله ها و شعارا بیشتر از یه مسلمون سر میزنه.... اگه اسمتون مسلمونه که باید تسلیم خالقتون باشین....یک کلام دیگه !!ً)

هر حکمی شرایط خودش رو می طلبه اجرای آن در همه زمانها و در همه حالات درست نیست ( برخی احکام بخصوص منظورمه که تمایلی ندارم مجدد اینجا این مباحث رو مطرح کنم )
حالا این دغدغه فکری شما نیست خیلی خوبه و دلیل نمیشه وقتی مسلمانی سوالی میپرسه شک کنید طرف مسلمونه جالبه واقعا اولین چیزی که به ذهن همه میرسه همینه .:Moteajeb!:
شاید یه زمانی شرایط شما هم مشابه شرایط برخی خانمها شود و این سوالات براتون پیش بیاید . گذر زمان نظر ادمها رو خیلی عوض میکنه

(نگین);487883 نوشت:
ما میگیم اینا حکم خداست نباید در موردش صحبت کنیم چون عقل ما نمیرسه !!!!!

والا ما اینو نگفتیم....البته در اینکه هر عقلی !!! نمیتونه هر مساله ای رو درک کنه !! شکی نیست:ok:

(نگین);487883 نوشت:
خوب اگر حکمی باعث ظلم به یک جنس شود باید به همین راحتی بگیم جون ما مصلحتش رو نمیدونیم سکوت کنیم

تا ظلم رو تو چی ببینی .... ظلم به اونایی داره میشه که به اسم حقوق زن ازشون یه مترسک سر جالیز یا یه عروسک خوش برو و رو میسازن...

(نگین);487883 نوشت:
در عجب هستید که ما این شعارها را سر میدهیم در عجب نیستی چه قوانینی داره ثبت میشود در عجب نیستی که یکی از هم جنست به خاطر همین قوانینی که خیلی ها ازش طرفداری میکنند خودکشی کرده!!!

چرا اتفاقا در عجبم از اینکه چرا هم جنسای من باید اینقد ضعیف و بی اراده باشن که خودکشی ( کاری مختص افراد بی فکر ... ) رو به خودشون اختصاص بدن.... و بیشتر از اون ، از این مسئله در عجبم که با این ضعف دنبال شعارهایی هستن که بگن نه ! ما تو تصمیم گیری هامون از احساسات استفاده نمی کنیم :Gig:

SH!SH-GoOoSHe*;487887 نوشت:
والا ما اینو نگفتیم....البته در اینکه هر عقلی !!! نمیتونه هر مساله ای رو درک کنه !! شکی نیست

بله هر عقلی نباید هر مساله ای رو درک کنه ولی هر مساله ای نه کل مسائل زنان رو تا به امروز هر سوالی در مورد زنان برای ما پیش امد جوابش یه کلام بود عقل نمیرسه این جزو حکمت های خداست

تا ظلم رو تو چی ببینی .... ظلم به اونایی داره میشه که به اسم حقوق زن ازشون یه مترسک سر جالیز یا یه عروسک خوش برو و رو میسازن...

ظلم داره به اونایی میشه که شوهرشون به راحتی میتونه چهار زن و بی نهایت صیغه داشته باشد به د لیل اینکه مردان تنوع طلب هستند و حق اعتراض هم نداشته باشد ظلم به اونایی میشه که شوهرش میتونه تو خونه حبسش کنه و حتی مالک بچه ای که به دنیا میاره نباشد

چرا اتفاقا در عجبم از اینکه چرا هم جنسای من باید اینقد ضعیف و بی اراده باشن که خودکشی ( کاری مختص افراد بی فکر ... ) رو به خودشون اختصاص بدن.... و بیشتر از اون ، از این مسئله در عجبم که با این ضعف دنبال شعارهایی هستن که بگن نه ! ما تو تصمیم گیری هامون از احساسات استفاده نمی کنیم

دوست عزیز هر وقت تو موقعیت اون خانم قرار گرفتی و این حرفها رو زدی جای تشویق داری البته امیدوارم هیچ وقت چنین مشکلی برات پیش نیاد ولی یه چیزی رو بدون اینکه درباره دیگران صحبت کردن راحته باید توی اون موقعیت باشی ببینی باز میتونی از این احکام دفاع کنی
[SPOILER]دوست عزیز تاپیک های زنان برو بخون متوجه منظور ما میشی [/SPOILER]

golsa;487617 نوشت:
بعد از سلام
ما هم داریم همینو می گیم . بابا زن ناقص العقله (حالا مثلا چون وزن مغزش از آقایون کمتره) قبول ، ضعیفه ،قبول ، چه و چه و چه و چه است، قبول.
این که ایمانش ناقصه رو کجای دلمون بذاریم. ایمان اصلآ چه ربطی به زن یا مرد بودن داره؟ «
بعضی وقتا فکر می کنم آدم اگه خیلی چیزا رو ندونه خیلی بیشتر به نفعشه. یکی از شما آقایون یه لحظه« آن چه را برای خودش می پسنده برای دیگران بپسنده . »نکنه اینم فقط برای آقایون و بین خودشون گفته شده !!!!
دلم نمی خواست سوالم لحن به این بدی داشته باشه ولی به خدا چیزی که تو دلمه و عشقم به خدا و اسلام رو نشونه گرفته از این نوشته ها آزاردهنده تره.

سلام
اولا اگر منظورتان از اين مواردي كه مطرح كرديد رواياتي كه در اين زمينه مثلا خطبه 80 نهج البلاغه است كه جاي مطرح كردن آن در اين تاپيك نيست اگر مايل بوديد در تاپيك مربوط به آن مطلب را پيگيري نماييد تا منظور دقيق از آن روايات را متوجه شويد.
ثانيا بين زن و مرد از لحاظ تكوين و آفرينش جسمي تفاوت وجود دارد و اين قوانين تشريعي كه شرع آن را بيان داشته بر اساس همين تفاوت هاست كه باعث ايجاد تفاوت در مسئوليت ها مي شود يعني به تبع تفاوت هاي بين زن و مرد بايد قوانين هم تفاوت كند و خداوند متعال با در نظر داشتن تمام جوانب اين احكام و قوانين رابيان داشته.

موضوع قفل شده است