صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من یک زنم و از زن بودنم دلگیرم!

علاقه
    حرف حساب
    نوشته
    185
    حضور
    4 روز 18 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    693

من یک زنم و از زن بودنم دلگیرم!

بسم الله الرحمن الرحیم

من یک زنم و از زن بودنم دلم گرفته!

لطفا کسی الکی دلداری نده!
    من تاپیک

آیا شأن انسانی زن در اسلام ، همانند مرد است؟

رو مقداریش رو خوندم.
    اگر چه وقتی آدم می بینه که اون خطبه ی نهج البلاغه ممکنه جعلی باشه و یا سهم ارث کم زن می تونه عادلانه باشه
    ولی بازم آروم نمیشی چون...
    خیلی مسایل دیگه هست که به ذهنت هجوم می آره.
    مثلا چرا این همه حدیثی که در ظاهر و یا در باطن زن رو مذمت می کنن یا خورد می کنن و یا در بهترین حالت اونو مثل یه بچه ی ناتوان که نیازمند دلسوزی و دلجویی هست، سزاوار ملاطفت میدونن
    یک حدیث من ندیدم که در مورد مردا این طوری گفته باشه!!!!
    چرا وقتی مفاتیح رو باز می کنی دعا به جهت "پسر شدن فرزند" هست ولی دعا به جهت دختر شدن فرزند نیست!!

اصلا چرا بابای من که حاضر نشد بگه دختر بده و به دختراش افتخار کرده الان اسمش بعد از صد سال دیگه باید محو بشه !!!!!
    چطوری؟:
    من که ازدواج کردم و فامیلی همسرم هم یک چیز دیگه است و خواهرم هم همین طور ...
    بچه ی ما هر جا که بره اسم پدرش رو ازش می پرسن و پدرش هم به اسم پدرش شناخته میشه و ....
    پس بابای من چی؟؟؟!!!

از طرفی من یک روز نشستم و فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که مهمترین وظیفه ی یک زن تربیت فرزند صالح است ....
    خیلی خوب پس من حتی اگه علامه هم بشم و حتی اگه نابغه هم باشم ،
    درستش اینه که خیلی زود ازدواج کنم و بعدش هم چون از خوبیهای یک زن اینه که فرزند بیاره!.... زود هم باید بچه دار بشم و.....بعدش هم همه ی انرژیم روی تربیت بچه هام باشه ...

نتیجه اینکه بابای من حتی اگه یه گل دختر نابغه داشته باشه نهایتا 17 الی 18 سال باید نازشو بکشه و لای پنبه بزرگش کنه و بعدش هم بده دست یه آقا پسر که براش فرزند تربیت کنه و اون فرزند هم اگه پسر بود و علامه شد یا شهید شد و یا هر چی .....
    همه می گن پسر فلانیه ..... نهایتش یه نفر بپرسه مادرش کیه و اسم منم بگن
    پس بابای من که ثمره ی زندگیش فقط دختر بوده چی؟؟؟؟؟؟

از اون ور هم تنها در آمدی که یک زن میتونه شرعا داشته باشه یک مهریه است (که الان هم بابتش کلی منت میذارن و کمتر مردی اونو میده) حالا اگه من دلم بخواد به پدر و مادرم کمک مالی کنم و مهریه ام هم در توان همسر مهترم نباشه چیکار کنم؟؟؟
    در صورتی که آقا هر قدر بخوان به هرکس که بخوان می بخشن!!!

فکر می کنم سرکار هورشید بودن که در مورد کلمه ی رجال در آیه ی "و للرجال علیهن درجه" توضیح دادن . من می خوام اینو بگم:
    به فرض که صحبت شما درست باشه.
    چند تا مرد این جوری که واقعا مرد باشن دور و ورتون می بینید؟
    آخه خیلی غیر منطقی میاد که یک همچین آیه ای جمعیت مورد خطابش اینقدر کم باشن ولی ما می بینیم که برای همه ی مردا دارن به کارش میبرن و ازش استفاده می کنن!!!!
    غیر از اینه که اگه همسر من شهید بشه (حالا شایدم خدای نکرده یه جور دیگه بمیره) پدر بزرگ پدریش قیمش میشه!!!!! (البته من هنوز شک دارم که حکمش اینه یا نه؟)
    آخه این عادلانه است!!!

شاید بگین :
    چون زن ضعیف است و بچه براش دردسر میشه و ووو
    ولی آخه این عادلانه است که یک زن با این همه احساس نسبت به بچه اش خلق بشه و بعد این حکم بی رحمانه هم وجود داشته باشه!!!! لاقل ما زنا رو آدم آهنی خلق می کرد خدا جونم!!!!

یا اینکه تو یکی از احادیث خوندم که حق زن فراهم کردن خوراک و پوشاکشه و اینکه بر او روی در هم نکشد اما هیچ حرفی از احترام متقابل ندیدم.

به علاوه اگر زن انسان ساز است و این همه ارزش دارد ، فرض کنیم پذیرفتیم که چرا زن نمی تواند پیامبر شود ، ولی چرا
    اون قدر که در باره ی عظمت پیامبران سخن اومده در باره ی عظمت مادرانشون سخن نیومده؟؟؟

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۹:۱۳ دلیل: تلخیص سوال کاربر
    مهم این نیست که عاشقانه برای حسین سینه بزنی...
    مهم اینه که...
    حسین زمانت رو بشناسی
    و نذاری فریاد حسین زمانت در مظلومیت، بمیره!

2. صلوات ها 32

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,556
    حضور
    175 روز 12 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58346

با نام و یاد دوست

من یک زنم و از زن بودنم دلگیرم!

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 13

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام بر شما
    خيلي خوب كه فرموديد الكي كسي دلداري نده
    راستش من كه سال هاست در حوزه دين تحقيق و كار علمي مي كنم به خودم جرأت نمي دهم كه بگويم اسلام را شناخته ام.
    آقاي قرائني مي گفتند به شهيد بهشتي گفتم چه كنم در تبليغ و تربيت جوانان موفق باشم؟
    گفتند: به آنها بگوييد حساب دين را از دينداران جدا كنيد.
    خطابات قرآني و روايي به همه مردم است اين كه در زماني كه گوشش به كلام خدا و وحي بدهكار نيست عيب از اسلام نيست.
    نبايد زود نتيجه گيري كنيم و بگوييم نظر اسلام در باره زن اين است اين حرف خيلي سنگين است يعني ما چه طور مي توانيم درباره ديني كه همه رهبران آسمانيش براي آن شهيد شدند مي توانيم راحت قضاوت كنيم.
    چه طور مي توانيم بدون جامع نگري چيزي درباره دين بگوييم.
    اگر من مذهبي بد عمل مي كنم
    اگر فلان روحاني رفتارش با گفتارش همخواني ندارد
    اگر جمعيتي از روي هواي نفس مردسالار يا زن سالار يا فرزند سالار مي شوند و...اين غربت دين را مي رساند.
    چرا قرآن روز قيامت از ما شكايت مي كند؟
    چرا پيامبر به آن مردي كه گفت غريبه ام فرمودند تو غريب نيستي غريب واقعي عالمي است كه از علمش بهره نبرند، قرآني است كه خوانده نشود و.....

مولوي داستاني درباره فيل مي گويد كه در اتاقي تاريك بود و عده اي به آن اتاق وارد مي شدند و دستي به قسمتي از بدن آن مي كشيدند و مناسب با همان چيزي كه حس كرده بودند ادعاي علم و دانش مي كردند.
    اگر اتاق روشن مي شد همه به جهلشان هشيار مي شدند.
    همسر شهيد مطهري از ايشان چه مي گويند
    چرا علامه طباطبايي كه اسلام شناس، فيلسوف و مفسر قران است در فراق همسرشان گريه مي كردند.
    چرا پيامبر حضرت زهرا را ام ابيها خواند و ايشان را سرور زنان دو عالم.

موفقيت هاي اعتباري
    موفقيت هاي شغلي و تحصيلي اعتباري است موفقيت حقيقي تقرب به خداست. مردي كه همسرش را نردبان موفقيت مادي و تحصيلي خود قرار داده است از اسلام فرسنگ ها فاصله دارد.اين كه چرا بين زنان نبي نداريم دلائل مختلفي مي تواند داشته باشد:
    اگر هيچ دليلي به ذهنمان هم نرسد ولي همين كه بدانيم خداوند حكيم است و كار عبث از مقام او به دور است كافي است كه بگوييم حكيم كار غيرعادلانه انجام نمي دهد.
    بسياري از انبيا مجبور بودن براي كار تبليغي خود مسافرت كنند، با اشرار صحبت كنند با دشمنان بجنگند و....اين با نيروي بدني مرد سازگار تر است.
    به اضافه اين كه مردانگاري زن به نفع او نيست؛ اگر همه حقوقي كه براي مرد قائل شده اند به زن بدهيم اين به معني قبول برتر بودن مرد بر زن است. اما اسلام برتري ارزشي را به تقوا و تقرب به خداوند مي داند.
    امروزه در دنيا با مردانگاري زن و كشاندن ايشان به كارهاي مردانه سبب ظلم جديد بر زن هستند. تجاوزهاي جنسي و جنسيتي در حيطه هاي شغل هاي مردان در كشورهاي پيشرفته گواه اين سخن است تا جايي كه گروه از فمنيست ها اعلام كردند كه اصلا زن بايد از مرد جداگانه زندگي كند.

به هرحال بدون پير طريقت نبايد به خربات دنيا رفت وگرنه بد خواهيم ديد.
    اسلام را از سخنان اسلام شناسان بخوانيم
    يك تجربه
    چند سال همكار روحاني اي داشتم در يك كلينك. ايشان مي گفتند زماني كه ازدواج كردم همسرم ديپلم هم نداشت ولي با هماهنگي هم و همياري زمينه رشد علمي ايشان و خودم را فراهم كردم تا اين كه فوق ليسانس گرفت
    خب
    ممكن است گفته شود از اين مردان كم داريم
    اين تقصير اسلام نيست كه مرداني از زنان و برعكس سؤ استفاده مي كنند بايد گشت و گشت و گشت بهترين ها را براي همسري گزينش كرد.
    موفق باشيد
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 22

علاقه
    خدا هنر فلسفه دین مادر...
    نوشته
    534
    حضور
    31 روز 17 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    23
    صلوات
    3743

با این توضیحات خانم مشکات نتیجه میگیریم خداوند حکمت که ندارد هیچ ، عدالت هم ندارد.
    خدایا چرا ما زنارو بیهوده آفریدی؟ نکنه ما به تماشای جهان آمده ایم؟

یا اشکال از دینداران و راویان دین است؟؟

خانم مشکات پیشنهاد میکنم برید بیشتر مطالعه کنید و به حرفهای اطرافیان هم در این رابطه خیلی گوش ندید.

موفق باشید.

9. صلوات ها 6

نوشته
    810
    حضور
    33 روز 5 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    55
    صلوات
    3874

به نام خدا
    سلام
    مي دانيد چرا بانوان دائما از تضييع حقوقشان در دين در جامعه در تاريخ! ناله سر مي دهند؟

چون در مقابل مسائل،زنان نياز به سخن گفتن دارند و مردان نياز به سكوت!

زنان با صحبت سبك مي شوند و مردها در سكوت.

به همين خاطر مردها از دردها سر نمي دهند ناله اي آهي فغاني!

مادر مثل مداد است شاهد تمام شدن ذره ذره اش هستي!
    ولي پدر مانند خودكار است ناگهان مي بيني نمي نويسد!واين اثر همان سكوت از دردهاست!

نقل قول نوشته اصلی توسط مشکات نمایش پست ها
    خوب اول بايد ببينيم من ِشما كيست يعني شخصيت شما شرايط محيطي شما و... كه منجر به اين طرز تفكر شده واين نيازمند روانشناس ِدقيق است.

دوم بايد ببينيم شما يك هستيد يا احساس دوگانگي مرد-زن داريد جواب البته از طريق بله يا نه گفتن شما حاصل نمي شود!

سوم بايد ديد الان شخصيت شما بيشتر مرد هست يا زن سپس قضاوت نمود كه جواب اين سوال باز هم در دستان شما نيست!

پاسخ سوالات بالا تنها در دست روان شناس ماهر مي باشد.
    در راه حل مشكلتان بايد كنار يك روان شناس توقف نماييد و دين و سايت اسكدين تنها بخشي از راهي است كه بايد بپيماييد به هر حال اگر پيگير مشكلتان شديد نتيجه را براي ما نيز ارسال كنيد تا كمكي به حل اين مسئله شده باشد.

موفق باشيد

ویرایش توسط ناگفته هاي ناب : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ در ساعت ۰۱:۴۵
    شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

11. صلوات ها 8

علاقه
    آسمون
    نوشته
    291
    حضور
    6 روز 23 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط آرامش نمایش پست ها
    با این توضیحات خانم مشکات نتیجه میگیریم خداوند حکمت که ندارد هیچ ، عدالت هم ندارد.
    خدایا چرا ما زنارو بیهوده آفریدی؟ نکنه ما به تماشای جهان آمده ایم؟

یا اشکال از دینداران و راویان دین است؟؟

خانم مشکات پیشنهاد میکنم برید بیشتر مطالعه کنید و به حرفهای اطرافیان هم در این رابطه خیلی گوش ندید.

موفق باشید.
    همیشه از این سخنان کم ارزش و بیهوده که در اثر جو گرفتگی افراد بوده و هیچ زمینه فکری پشتش نیست بدم میومده و میاد

13. صلوات ها 7

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

بنده مرد هستم و گاهی غبطه بانوان را میخورم . نه اینکه از مرد بودنم راضی نیستم یا برام فرقی بکنه زن یا مرد باشم بلکه وقتی صافی و صفا زنها را میبینم به آن غبطه میخورم که زنها چقدر به خدا نزدیک هستند و چقدر راحت میتوانند به خدا برسند .
    نگاه من به زن ، نگاه به حضرت رباب است . زنی که شیر خوار شش ماهه اش باب الحوائج است و میبینیم علمای بزرگ هر وقت کارشان گیر میکند متوسل ایشانند .
    ادامه توضیح را در اینباره پاک کردم چون گفتم وقتی سوره کوثر هست چرا از یک چیز دیگر بنویسم .
    خدا به پیغمبر میفرمایدما به تو خیر کثیر دادیم و نماز بخوان و قربانی کن که اون کسی که به تو گفت ابتر خودش ابتره .
    1- خیر کثیر عطا شده به پیغمبر دختر است
    2- نسل پیغمبر از دختر مانده

همه ما معمولا اشکالات فکری داریم و باید ببینیم منشا اشکال فکری مان کجاست ؟ یکی از منشاهای اشکالات فکری ما دنیا طلبی است . این دنیا طلبی ما است که باعث یرخی فکرها میشود و عمرمان را در آن حرفها طی میکینم

15. صلوات ها 9

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

اتفاقا من خیلی مطالعه کردم از هر کسی که بهش دسترسی داشتم پرسیدم ( از کارشناسان اینجا تا سایت های دیگر و نظر مراجع و احادیث و .....) بالاخره به این نتیجه رسیدم از صمیم قلب بگم از زن بودن خودم خجالت میکشم
    اصلا برام مهم نیست که دیگران چه فکری میکنند فکر کنید به خاطر جوگرفتگیه به خاطر سواد کمه به خاطر لجبازی یا .........
    واقعیت اینه مردان براشون مهم نیست که قانون بر ضد زنان باشد همین که به نفع خودشون هست کافیه کی دوست داره چیزی که به نفع خودش باشه حتی اگر به ضرر دیگران باشد از دست بدهد؟؟؟؟
    خوب اگر منم مرد بودم راحت میگفتم اینا دارن شلوغش میکنن چون همه چی به نفعم بود هم قانون هم دین دیگه چی میخواستم !!!!!!
    گرچه الان دیگه تصمیم گرفتم بیخیال بشم چون مطمئنم به نتیجه ای نمیرسم خیلی دوست داشتم منم حرفهام رو بزنم ممنون میشم کسی روی این پست من نقل قول نزند

17. صلوات ها 12

نوشته
    1,843
    حضور
    51 روز 12 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4099

نقل قول نوشته اصلی توسط مشکات نمایش پست ها
    سلام
    انسان متشكل از دو قسم است جسم و روح!
    حال اگر شخصي اصالت را به جسم بدهد بايد گلايه كند كه چرا من زن يا مرد هستم يا مثلا چرا من مثلا زشت هستم چرا من قدم بلند نيست چرا من ....
    اما اگر اصالت را به روح بدهد بايد به انسان بودن خود افتخار كند كه اشرف مخلوقات است ديگر برايش مرد يا زن بودن مطرح نيست ديگر اين مسايل برايش ارزش قايل نخواهد بود زيرا مي داند ارزش انسان و همان كرامت انسان به روح اوست نه جسم او كه اگر مثلا در جسم با ديگران تفاوت داشت دلگير شود و فكر كند كه ارزش انسان به جسم اوست.

19. صلوات ها 12

علاقه
    شعر
    نوشته
    683
    حضور
    13 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2275

سلام خانم مشکات

متاسفانه مردان در جامعه ما حاکم هستند و به هیچ عنوان نمی خواهند و دوست ندارند
    حق و حقوق زنان را رعایت کنند

تقصیر خودشان هم نیست طبیعت انسان این است که حاضر نیست مزایایش را از دست بدهد

شاید اگر زنها هم حاکم بودن باز به این راحتی حاضر نبودن حق و حقوق مرد را رعایت کنند

متاسفانه اسلحه هم دست مردان برای حفظ قدرتشان زیاد است

انبوهی از احادیث که صحت انها مشخص نیست

و تعابیر غلط و اشتباه از ایات و روایات

و تا بخواهی هم از حقوق زن دفاع کنی بر چسب فمینیست می خوری
    یا کافر و یا مرتد ....

خوب حق دارند مردها !!!!!!
    نمی خواهند قدرتشان و مزایایشان را از دست بدهند !!!!!

همین امروز در اخبار شنیدم
    در سازمان ملل سازمانی تشکیل شده به نام
    مردان مدافع حقوق زنان
    و از مردها خواسته از حقوق مادران و خواهران و فرزندان دخترشان دفاع کنند

افرین بر این ابتکار

ویرایش توسط دل ارام : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ در ساعت ۱۲:۳۲

21. صلوات ها 14

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۷/۰۷, ۱۲:۵۵ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری