«عدم تکفیر قائلین به شهادتین» فتوای تاریخی الازهر است

تب‌های اولیه

28 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
«عدم تکفیر قائلین به شهادتین» فتوای تاریخی الازهر است

عالم اهل تسنن سوریه در گفت‌وگو با شفقنا: «عدم تکفیر قائلین به شهادتین» فتوای تاریخی الازهر است

شفقنا(پایگاه بین‌المللی همکاری‌های خبری شیعه)-«علاء‌الدين زعتری»، عالم اهل تسنن سوریه و دبير اداره فتوا و تدريس دينی وزارت اوقاف این کشور، با اشاره به اظهارات روز جمعه شیخ الازهر مبنی بر این که اسلام قائلین به شهادتین را تکفیر نمی‌کند، گفت: این اظهارات شیخ الازهر را می‌توان فتوایی تاریخی دانست که راه را بر برخی اظهارات سخیف و بهانه‌جویانه تکفیری‌ها خواهد بست.

علاءالدین زعتری، با بیان این مطلب گفت: شاید برخی مواضع و اظهارات مسئولان الازهر مورد تایید پیروان تمامی مذاهب اسلامی نباشد و ما در این گفتار نمی‌خواهیم مهر تایید بر تمامی اقدامات الازهر بزنیم، اما اظهارات روز جمعه شیخ الازهر مبنی بر این که «دین اسلام افرادی را كه شهادتین بر زبان آورده و به سوی یك قبله نماز می‌خوانند، هرگز تكفیر نمی‌كند»، اظهاراتی تاریخی از سوی شیخ الازهر است که با قاطعیت تمام مرزبندی اهل سنت با جریان‌های تکفیری را نشان‌ داد.
او افزود: شیخ الازهر با این فتوای تاریخی در واقع به نوعی به برخی اظهارات جریان‌های تکفیری به ویژه سران داعش(دولت اسلامی عراق و شام) که اقدامات وحشیانه خود علیه شیعیان را به نام دفاع از اهل سنت توجیه می‌کنند، پاسخ داد.
زعتری تصریح کرد: فتوای روز جمعه شیخ الازهر مبنی بر این که اسلام قائلین به شهادتین را تکفیر نمی‌کند، به نوعی تداعی کننده فتوای «شیخ شلتوت»، شیخ اسبق الازهر است که تعبد بر مذهب شیعی را جایز دانسته بود، که در آن زمان در نوع خود فتوایی بی‌نظیربود.

[="Tahoma"][="Blue"]
این عالم اهل سنت سوری به نگرانی‌های شیخ الازهر نسبت به رسوخ پدیده تکفیر به جهان اسلام و تضیعف جوامع عربی و اسلامی اشاره کرده و گفت: امروز پدیده تکفیر علاوه بر سوریه و عراق در حال نفوذ به کشورهای حاشیه خلیج فارس است و مقابله با این جریان گمراه خزنده نیازمند همفکری علما و عقلای جهان اسلام و تعامل بیشتر آنان با یکدیگر است.
زعتری در ادامه گفت‌وگو با شفقنا، تکفیر برخی پیروان مذاهب اسلامی به بهانه این که اعتقادات آنان مغایر با جریان‌های تکفیری است، را مصیبت و آفتی بزرگ برای اسلام و مسلمانان دانست و گفت: اگر همه ما مسلمانان به نبی مکرم اسلام ایمان داریم پس باید به این نکته توجه کنیم که پیامبر(ص) در مکه با کفار زندگی می‌کرد و با آنان تعامل داشت و این طور نبود که هرکس خارج از دایره ایمان و فکر وی قرار داشت را تکفیر کند.
او از دیگر مصیبت‌هایی که امروز جهان اسلام به آن دچار شده است را مشروع دانستن این اقدامات از سوی مرتکبان آنان دانست و گفت: گروهی جوانان گمراه به دام این افراد افتاده‌اند که به توطئه علیه اسلام برخاسته‌اند و متاسفانه این جوانان به این باور رسیده‌اند که در حال جنگیدن با کفر هستند، در حالی که آنان برادران دینی خود را به قتل می‌رسانند.
دبیر اداره فتوار وزارت اوقاف سوریه با اشاره به اظهارات شیخ الازهر که تکفیر را محقق‌کننده اهداف صهیونیسم جهانی دانست، گفت: این که فعالیت‌های جریان‌های تکفیری را مستقیما به اسرائیل و لابی صهیونیستی نسبت دهیم، شاید خیلی معقول و منطقی نباشد، چراکه برخی اقدامات این گروه‌ها نتیجه برداشت و تلقی نادرست از برخی تعالیم و آموزه‌های اسلامی است، اما شکی نیست که اقدامات این جریان‌های متعصب با ایجاد تفرقه و اختلاف میان مذاهب اسلامی کاملا در جهت خدمت به منافع اسرائیل و اجریی‌شدن توطئه‌ها و اهداف این رژیم حرکت می‌کنند، بنابراین شیخ الازهر در اظهارات روز جمعه به خوبی به این نکته اشاره کرد و اسرائیل را برنده اصلی هرج و مرج‌ها در جهان اسلام دانست.
زعتری تصریح کرد: درگیری‌ها به ظاهر در سوریه نظامی به نظر می‌رسد، اما در حقیقت امروز در سوریه شاهد یک تهاجم فرهنگی قوی علیه جهان عرب و اسلام برای تسلیم شدن آنها در مقابل غرب هستیم، این در حالی است که مردم و دولت سوریه تاکنون قویا در مقابل این جریان‌های تکفیری ایستاده‌اند.
زعتری در ادامه، هوشیاری شیعیان و اهل سنت در مقطع حساس کنونی را ستودنی دانست و گفت: گروه‌های تکفیری درصدد بودند با منتسب کردن خود به اهل سنت و توجیه اقدامات خود به بهانه دفاع از اهل سنت، آنان را علیه شیعیان تحریک کنند، اما مردمان نجیب اهل سنت به خوبی به این توطئه‌ها واقف بودند، و اظهارات روز جمعه شیخ الازهر بسیار به موقع و سنجیده بود.
این عالم اهل سنت سوری با اشاره به این که تکفیر منهج و مسلک خطرناکی است که عقلا و افراد خرمند و آگاه هرگز به دام آن نمی‌افتند، گفت: امروز تکفیر به ابزاری برای جنایتکاران و بازیچه سیاسیون تبدیل شده است که هدف از آن ایجاد هرج و مرج و تفرقه و اختلاف میان مسلمانان است، بنابراین وظیفه علما و حکما در مقطع حساس کنونی جلوگیری از ریختن خون است.

او با اشاره به این که در قرآن کریم تقسیم‌بندی مسلمانان به شیعه و سنی وجود ندارد، گفت: شیعیان و اهل سنت دارای دین واحد، قرآن و قبله واحد هستند و همگی به ذات اقدس الهی ایمان دارند، بنابراین رد یکدیگر و به نوعی تکفیر یکدیگر، امر بسیار مذموم و ناپسندیده‌ای است و شیعیان و اهل سنت به هیچ وجه نباید یکدیگر را از دایره فکری اسلام خارج بدانند و اگر جریان‌های متعصب اقدام به تکفیر پیروان مذهبی خاص می‌کنند نباید دنباله‌رو این اقامات باشند.
علاء الدین زعتری در پایان این گفت‌وگو به اعزام تروریست ها از مناطق مختلف جهان به سوریه اشاره کرد و گفت: کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس باید آگاه باشد که این تکفیری‌ها و تروریست‌ها که امروز با حمایت آنان به سرزمین شام عازم می‌شود و اقدام به کشتار و تخریب و ریختن خون افراد بی‌گناه می‌کنند، روزی گریبان آنان را خواهد گرفت و اگر آنان به کشورهای خود برگردند، شکی نیست که بحریان‌های زیادی برای این کشورها به وجود خواهند آورد.
لازم به ذکر است، شیخ الازهر روز جمعه (2 اسفندماه) با هشدار نسبت به گسترش پدیده تکفیر تاکید کرد: تکفیر حق هیچ یک از مردم یا هیچ گروهی نیست، زیرا دین اسلام افرادی را که شهادتین بر زبان آورده و به سوی یک قبله نماز می‌خوانند، هرگز تکفیر نمی‌کند.
وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «المصری الیوم» با بیان این مطلب گفت: فتواهای تکفیری در سال‌های اخیر در جوامع اسلامی و عربی بسیار افزایش یافته است، این درحالی است که در گذشته کمتر شاهد این‌گونه فتواها بودیم.
شیخ الازهر تصریح کرد: اگر پدیده تکفیر در جامعه رسوخ پیدا کند، جامعه را به ضعف و نابودی خواهد کشاند، و تضعیف جوامع عربی و اسلامی، یکی از اهداف صهیونیسم جهانی است.
احمد الطیب از مسئولان و حاکمان کشورهای عربی و در راس آنان علمای مسلمان خواست تا راه‌حلی برای مقابله با تکفیر بیاندیشند تا جامعه از این درد رهایی یابد.
وی با تاکید بر اینکه مسئله تکفیر به مرحله خطرناکی رسیده است، گفت: تکفیر حق هیچ یک از مردم یا هیچ گروهی نیست، زیرا دین اسلام افرادی را که شهادتین بر زبان آورده و به سوی یک قبله نماز می‌خوانند، هرگز تکفیر نمی‌کند.[/]

[=Times New Roman]
سلام
کاش این مقدار روشن‌اندیشی و تبعیت از دستور قرآنی «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» بین همهٔ علماء شیعه هم نفوذ می‌کرد ــ گرچه بین برخی از علماء دارای سعهٔ صدر هست ــ تا دیگر کسی از این قبیل فتاوای تکفیری نمی‌داد:

[=Times New Roman]http://www.askdin.com/thread36715.html#post481187

[=times new roman] قرآن می‌گوید: و لاتقولوا لمن ألقی الیکم السلام لست مؤمناً

فرهنگ;483877 نوشت:
سلام
کاش این مقدار روشن‌اندیشی و تبعیت از دستور قرآنی «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» بین همهٔ علماء شیعه هم نفوذ می‌کرد ــ گرچه بین برخی از علماء دارای سعهٔ صدر هست ــ تا دیگر کسی از این قبیل فتاوای تکفیری نمی‌داد:

حكم كسي كه نگوید علی بهترین خلق است

قرآن می‌گوید: و لاتقولوا لمن ألقی الیکم السلام لست مؤمناً

نقل قول از استاد شفا ( از لینکی که گذاشته اید ) :

سلام علیکم

1- طبق نظررهبری و ایت الله العظمی مکارم شیرازی :

آنچه موجب ارتداد می شود انکار کردن ضروری دین است،واین مساله ضروری،مذهب می باشدکه موجب ارتداد نمی شود.

( حدود ضروری دین : انکار خداوند , نبوت عامه و خاصه , معاد )

2- سوال :
با شايع بودن اين كه مى‌گويند اهل تسنّن عدل و امامت و يا عصمت آل محمّد صلوات اللّٰه عليهم اجمعين را قبول ندارند آيا پاكند يا نجس و جزء كفّار محسوبند يا نه؟.
[=Noor_Lotus] ج
[=Noor_Lotus][=Noor_NazliBold] - مسلمان هستند و پاك , مگر نواصب و خوارج و اشخاصى كه بغض اهل بيت عصمت را داشته باشند.

یاحق

فرهنگ;483877 نوشت:
[=Times New Roman]
سلام
کاش این مقدار روشن‌اندیشی و تبعیت از دستور قرآنی «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» بین همهٔ علماء شیعه هم نفوذ می‌کرد
[=Times New Roman]

[=times new roman] قرآن می‌گوید: و لاتقولوا لمن ألقی الیکم السلام لست مؤمناً

و علیکم
متاسفانه
این شیعیان هستند که به جرم کفر، هر روز در پاکستان و عراق و سوریه و... کشته می شوند و البته سنی ها هم
این شیعه و سنی ای که کشته می شود دشمنی مشترک دارد به نام ادیان و اقوام صهیونیستی.

شیعیان با انکه دلایل متقنی بر کفر دیگران دارند هیچگاه دست به چنین جنایاتی نزده اند
و خود مبدع و احیاء کننده وحدت می باشند.

ما دو نوع مذهبی داریم
یکی اهل مقاومت و ضد استکبار
و دیگری
امریکایی .

من ندیده ام شما جنایات بر علیه بشریت را تا حالا محکوم کرده باشی
کشتار کودکان به دست صهیونیست ها....
و جنایاتی که سلفی ها و اخوانی ها در سوریه بر علیه سنی ها و شیعیان واقعی یعنی ضد استکباری ها براه انداخته اند

چه شده است
حالا دوست دار بشریت شده ای؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگر در کلامت ضادقی ، حمله این همپیمانان صهیونیست( ترکیه، قطر، عربستان و امریکا را ،به سوریه را محکوم کن و جمله ای بر علیه ان یاطین بگو تا برادری ات ثابت شود)

همان کاری که شیخ بوطی انجام داد و شهیدش کردند
و حالا شیخ رعتری انجام داده و می دهد

من ندیدم شما حتی کشته شدن این شیخ شهید، یعنی علامه بوطی را محکوم کرده باشی!!!!!

خدا همه ما را هدایت کند
خصوصا پیروان نادانسته صهیونیست ها را:Doaa:

برادر شهید علی اصغر پازوکی شما فتوای شلتوت را بگذارید تا دوستان بهره مند شوند
انی لم اکفر من اهل القبله امام ابو حنیفه چنین سخنی می گوید ابن تیمیه در کتاب درع التعارض ص53 می گوید: واما ابوحنیفه..انه لم یکفر احدا من اهل القبله ابو حنیفه احدی از از اهل قبله را تکفیر نکرد
نووی در کتاب المجموع ج4ص254 می گوید:شهاده .. اهل الاهوا من شهادت فرق اسلامی را قبول می کنم. یعنی این ها را مسلمان می دانم
عضد الدین ایجی جمهور المتکلمین والفقهاء علی انه لا یکفر احد من اهل القبله نباید هیچ یک از اهل قبله را تکفیر کرد.

فرهنگ;483877 نوشت:
سلام

حكم كسي كه نگوید علی بهترین خلق است

قرآن می‌گوید: و لاتقولوا لمن ألقی الیکم السلام لست مؤمناً

دوست گرامی شما مباحث را با هم خلط می کنید مبحث حدیثی یک بحث است و مبحث احکام یک بحث دیگر همانطور که دیدید از نظر ایت الله العظمی مکارم شیرازی و ایت الله العظمی خامنه ای چنین کسی مرتد نمی شود و کافر نمی شود ..و این یک بحث اختلافی نیست بلکه این حدیث ر اهل سنت در کتب خود اورده اند پس این تفرقه ای نیست بلکه عین وحدت است ما این حدیث را قبول داریم ان ها هم قبول دارند ،و کفر هم در احادیث به معنای مختلفی امده است به همین علت بنده چنین سوالی پرسیدم ..

فاتح;483901 نوشت:
با شايع بودن اين كه مى‌گويند اهل تسنّن عدل و امامت و يا عصمت آل محمّد صلوات اللّٰه عليهم اجمعين را قبول ندارند آيا پاكند يا نجس و جزء كفّار محسوبند يا نه؟.

اهل سنت امامت را اصل دین می نامند.شما در سایت ولایت بروید مقاله ای با چنین مضمون امده است و امامت اصل مذهب است نه اصل دین!!!
[h=1]حضرت آيت ا... العظمي خويي (ره) كه از فقهاء بنام معاصر ما است، مي‌فرمايد: نعم، الولاية بمعني الخلافة من ضروريات المذهب، لا من ضروريات الدين.[/h]بله، ولايت به معني خلافت، از ضروريات مذهب است، نه از ضروريات دين. كتاب الطهارة للسيد الخوئي، ج2، ص83
اميدوارم برخي از ماهواره‌هاي وهابي كه تلاش مي‌كنند به يك نوعي، از باب تكفير، خون شيعه را حلال كنند، گوش شنوايي داشته باشند و بدانند كه اين فتواي حضرت آيت ا... العظمي خويي (ره) است.
امام خميني (ره) هم مي‌فرمايد:
فالإمامة من اصول المذهب، لا الدين. امامت از اصول مذهب است، نه دين. كتاب الطهارة للسيد الخميني، ج3، ص323
منبع سایت ولایت بهره گیزی از سخنان ایت الله قزوینی

فرهنگ;483877 نوشت:
کاش این مقدار روشن‌اندیشی و تبعیت از دستور قرآنی «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» بین همهٔ علماء شیعه هم نفوذ می‌کرد ـ

اما بعد

جناب فرهنگ گرامی , شما تن این چند نفر معدود از علمای الازهر را در این فتوی تقریبی میتوانید به تن علمای شیعه نزدیک کنید و بگوئید آنها معتقد به تکفیر مقرین بشهادتین نیستند

ولی نمی دانم آیا تا بحال در گوگل سرچی کرده اید ببینید علمای !! منافق , مدلس , کذاب و مفتری وهابی و سلفی تان از خود چه فتاوائی در تکفیر و قتل شیعه صادرات داشته اند و
مقدین غیر مقلد ایشان چه تشنه خون بیگناهان بصرف شیعه بودن هستند ؟

آیا بر عقل یک انسان عاقل رواست که این دو گروه را یک شکل ببیند و یا حتی گروه اول را کم تر از گروه دوم ؟

نمی دانم شاید ندانید و ندانسته اینطور مینویسید . شاید تا بحال حتی گوگلرا سرچ نکرده اید یا یک سایت باز نکرده اید نظراتشان را بخوانید یا یک کتاب هم ندیده اید بفرمائید : کلیک کنید بخوانید

...

[=Times New Roman]جناب ammarshia در آن لینکی که گذاشتم بحث منحصر به حدیث نبود، ظاهراً فتوا بود. نوشتهٔ خودتان را بخوانید. بعد هم صریحاً کلمهٔ «کفر» آمده بود؛ توضیحات اضافه هم داشت که این بدترین نوع کفر است. و اهل مدینه هم کافرند. و ثبوت کفرشان اشکال ندارد و .....
نوشتهٔ خودتان را دیگر بار بخوانید.

[="Tahoma"][="Blue"]پاسخ مرا هم دوباره و صدباره بخوانید

البته به یقین فرد خواب زده به خویش هیچگاه از خواب بیدار نمی شود[/]

نقل قول:
[=Times New Roman][=Times New Roman]جناب، چون درپروفایلت نوشته‌ای بازنشسته احترامت را نگه داشتم و پاسخی ندادم. نوشته‌ات را گزارش کردم، بهتر است خودت پاکش کنی. ضمناً تضمینی نیست که اگر همان رویه را تکرار کنی من هم همین رویه را تکرار کنم:

باسلام

من که چیزی نگفتم
گفتم جنایتکاران را محکوم نما تا برادریت ثابت شود

از انجا که این کار را بار ها انجام نداه ای
کاملا به شما مشکوکم

لذا حرفهایتان وحدت افرین نیست

از اینکه احترم منو داشتی ممنونم
ولی باور بفرما محکوم نکردن مجرمین
و سنگ اندازی در جبهه مقاومت رویه خوبی نیست که ادامه می دهید
شاید ناخواسته باشد ولی فتنه گرایانه می باشد

[=Times New Roman]اگر می‌خواستم آن نوشته را اینجا بگذارم بلد بودم؛ به هر حال اگر قرار است صحبت‌های دونفره هم اینجا بیاید بگذار این یکی پیغامم هم بیاید:

نقل قول:
[=Times New Roman]ظاهراً بیکاری و از صبح تا شب توی این سایت بودن شما را سخت می‌آزارد.
مایلی من هم جواب متقابلی به شما بدهم، بدون اینکه «چیزی» گفته باشم؟

در جواب به این پیغام شماست:

نقل قول:
باسلام

من که چیزی نگفتم
گفتم جنایتکاران را محکوم نما تا برادریت ثابت شود

از انجا که این کار را بار ها انجام نداه ای
کاملا به شما مشکوکم( سند هم دو خط بالا)

لذا حرفهایتان نه تنها وحدت افرین نیست بلکه فتنه گرایانه می باشد
اگر از کسی قرا باشد گزارش شود ان شما هستید نه بنده
دنیا عوض شده

تکفیر قائلین به شهادتین جرم بزرگی از سوی بیخردان بود
که توسط مفتیان درباری و وابسته به استکبار
متاسفانه جنایات زیادی را درمنطقه بهمراه داست

بشکلی که متاسفانه روزانه افراد بی گناه زیادی به خاطر فتوای ونادانی این مفتیان به شهادت رسیدند
بریدن سر کودکان و زنان ، جهاد زنا بطور گسترده در کشور های عربی، اسارت زنان بی دفاع ،... همه از اثرات حکم اینان بود

که متاسفانه با سکوت بسیار زیادی از متحجران روشنفکرنما همراه بود،
دیدن یک فتوا از فردی محترم بارقه امید را برای مومنین روشن میکند

اما جنایات ان افراد به اسم جهاد فراموش شدنی نیست
هر چند این فتوا 3 سال با تخیر انجام شد و این نشان دهنده رخوت و کاهلی در این شخص بوده ، قطعا در گناهان و جنایات گذشته ،افرادی حتی مثل ایشان هم سهیمند

و در تاریخ ثبت خواهد شد

[="Tahoma"][="Blue"]ساکتین فتنه در قبال جنایات سوریه ،
که نظاره گر قتل بی گناهان بوده و از طرفی باعث خوشحالی صهیونیست ها و دیکتاتور های منطقه تا بحال شده اند
بدون شک نزد خداوند متعال بایدپاسخگو باشند
[/]

[="Tahoma"][="Blue"]برادرانی بودن که گفتند: 1000 پیش ما اشتباه کردیم در برابر یزید دم بر نیاوردیم و اولاد رسول الله صلوات الله علیهبه شهادت رسیدند

امروز نیز دوباره ان اشتباه را تکرار کردند و در برابر حتاکان به اهل البیت صلوات الله علیهم اجمعین ساکت نشسته و
خوشحالی استکبار را نظاره گرند[/]

کاربر فرهنگ ..دوست عزیز نظر هیچ یک از علمای قبل برای تقلید من حجت نیست چون تقلید بر میت جایز نیست الان مرجع من ایت الله العظمی مکارم شیرازی و ایت الله العظمی خامنه ای هستند که چنین میگویند

شهید علی اصغر پازوکی;484090 نوشت:
و در تاریخ ثبت خواهد شد

سلام علیکم و رحمه الله

تفاوتی هست بین ثبت تاریخ در حال حاضر و در گذشته و آن اینکه این تاریخ مصور است و برای خواننده تصور وقایع و درک حدود و وسعت آن آسانتر ,

اما سوال :
ایا این افراد قادرند در مورد این فتاوی با علمای شیعه و سنی مناظره کنند و طبق کتاب و سنت دلایل تکفیر را اثبات نمایند ؟
نتیجه فتاوای علمای سلفی و وهابی بر قتل غیر خودشان و شیعه و تاثیر آن بر مسلمین و کشورهای اسلامی چه بوده ؟
آیا میتوانند توضیح دهند ؟

در این کلیپ , دکتر عدنان ابراهیم شافعی از نتیجه فتوی های ایشان یعنی کشتن کودکان شیعه و هلهله فریب خوردگان مکتب نجد شکایت میکند .

یاحق

بحث تکفیری ها و سلفی ها که از نظر حقیر روشن است
سلفی ها خوارج دوران و تکفیری ها هم همان ادامه ،یزیدیان می باشند

اما ما از اهل سنت که قصه یشان از انان جدا بود توقع داشتیم
زودتر در برابر این شیاطین موضع بگیرند، الحمدلله در ایران و سوریه و عراق ،بزرگان اهل سنت این موضع گیری را کرده بودند و در اخر هم مفتی محترم الازهر
تا این هم خون ریخته نشود، اما سکوت کلی تری، جان مومنین و پیروان واقعی حضرت رسول اکرم صلوات الله علیه را در خطر قرارداد

من در عجبم که این خود کافران ،چگونه به معاد فکر نمی کنند

ببینید جنایات تکفیری ها تحت حمایت اسراییل را
امروز در پاکستان عالم شیعی را شهید کرده اند...
در بغداد صدامی های تحت حمایت این مفبی های ، مفت در خدمت امریکا عده ای دیگر را شهید...
در لبنان انان همزمان با اسراییل به حزب الله حمله میکنندو...

خاک بر سر این های که اسمشان را مسلمان می گذارند و در برابر صهائنه ساکتند
...
اینان دنبال سلفشان ابوسفیان و هند جگر خوارند

[="Tahoma"][="Blue"]جناب فرهنگ نظرت در باره این جنایت چیست؟

جنایت دیگری از تکفیری‌های داعش؛
شهیدی که قبر خود را با دستانش کَند!

align: center

تروریست‌های تکفیری دولت اسلامی عراق و شام موسوم به "داعش" پس از شکنجه افسر عراقی وی را مجبور کردند تا با دستان خود این قبر را بکَنَد.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ پایگاه‌های خبری حامی گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به "داعش" تصاویری از یک افسر عراقی که او را مجبور به کندن قبر خود کرده‌اند، در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.
در یکی از این تصاویر «خطاب عمر حسین» یکی از افسران پلیس عراق که لباس نظامی بر تن دارد در حالی که چشم‌هایش از شدت شکنجه مزدوران تکفیری داعش ورم کرده نشان داده می‌شود و یک عنصر تکفیری داعش نیز در پشت سر وی ایستاده است.

در تصویر دیگر منتشر شده خطاب حسین در حفره‌ای که گویا با دستان خود کنده است ایستاده است و مظلومانه به دوربین نگاه می‌کند. تروریست‌های داعش پس از شکنجه این افسر عراقی وی را مجبور کرده‌اند تا با دستان خود این قبر را بکَنَد.
پس از اتمام کندن قبر خطاب حسین با شلیک مستقیم گلوله به سرش به شهادت رسیده است.
انتشار این دو عکس خشم عده زیادی از فعالان شبکه‌های اجتماعی و شهروندان عراقی را برانگیخته است.

یکی از فعالان شبکه‌های اجتماعی در این‌باره می‌گوید: "ایستادن و نگاه نظامی او به دوربین نشان از شجاعت و شهادت او در راه خداوند و وطن است".
دیگری گفت که "شیر، شیر می‌ماند حتی اگر بمیرد".
خانم از فعالان دیگر اجتماعی «هند جبار» نوشت: "خداوند او را با شهدا محشور می‌گرداند، ان‌شاءالله".
«زاهر موسی» نیز گفته است: "قاتلان خطاب حسین از اوباش و تروریست‌ها هستند و کسانی که از آنان حمایت می‌کنند نیز از اوباش هستند".

گفتنی است که گروه ترویستی داعش ماه گذشته تعدادی از سربازان ارتش عراق را در شهر الفلوجه استان الانبار با شلیک گلوله به سرشان اعدام کردند. همچنین تکفیری‌های داعش چندی قبل از آن نیز تعدادی از نیروهای ویژه عراق را در منطقه البوبالی واقع در شرق الرمادی اعدام کردند.[/]

جنایتی مثل جنایات بالا بخاطر فتوای بعضی از اقایان صورت می گیرد:Ghamgin:
که اگر افرادی مثل مفتی الازهر تاخیر نمی کردند شاید این جنایت صورت نمی گرفت
از باب امر بمعروف می گویم:
حناب فرهنگ شما هم در برابر جنایتکاران موضع بگیرید تا دستان اغشته در خون یی گناهان نباشد:Sham:

دوستان دو مبحث بحث علمی و بحث وحدت را با هم خلط نکنید
این احادیث مورد متفق شیعه و سنی است تازه اگر بخواهید من احادیثی رگبار وار در اینکه پیامبر خدا در مورد حضرت علی چه فرمودند را می زنم و اهل سنت هم چنین هستند که هر کس فقط فضائل حضرت علی ع را انکار کند ناصبی است ، که حکمش را می دانند که زنا زاده می میرد
از فرهيختگان عربستان سعودي که مالکي مذهب است نقل کنم به نام حسن بن فرحان مالکي که مي‌گويد:
النصب فهو كل انحراف عن على واهل البيت سواء بلعنه أو تفسيقه ، كما كان يفعل بعض بنى أمية أو بالتقليل من فضائله كما يفعل محبّوهم أو تضعيف الأحاديث الصحيحة في فضله أو عدم تصويبه في حروبه أو التشكيك فى شرعيّة خلافته وبيعته أو المبالغة فى مدح خصومه ، فهذا وأمثاله هو النصب .

نحو إنقاذ التاريخ الإسلامي، ص 298، ناشر مؤسسة اليمامة الصحفيّة ، الاردن.
هر انحراف از علي و اهل بيت را نصب مي‌گويند و کسي که منحرف باشد از امير المؤمنين و اهل بيت، ناصبي است.
فرقي نمي‌کند که امير المؤمنين و اهل بيت را لعنت کند يا نسبت فسق به اين‌ها دهد، (همان طوري که بعضي از بني امية انجام مي‌دادند که در رأس آن‌ها معاوية بن ابي سفيان است.) فضائل را کوچک بشمارند (مقايسه کنند فضائل علي را با فضائل ديگر و بگويند: علي که فضائلي ندارند همان طوري که محبين بني اميه مثل کارشناسان منحرف شبکه‌هاي نفاق که وقتي به فضائل امير المؤمنين مي‌رسند يا تضعيف مي‌کنند و يا رد مي‌کنند و يا مي‌گويند: چند برابر اين درباره افراد ديگر آمده است) يا روايت صحيح در فضيلت علي را تضعيف کنند (همان طوري که ابن تيميه تمام کتابش مملو از اين‌ها است و هر روايت صحيحي را که در فضيلت علي برمي‌خورد يک نوعي تضعيف مي‌کند) يا بگويند علي در جنگ‌ها به حق نبوده است يا تشکيک در شرعيت خلافت او داشته باشد، امثال اين‌ها همه ناصبي‌ هستند.

منبع سایت ولایت
این متفق میان شیعه و سنی است و ان وهابی ها هستند که عده ای شون به ناصبی هستند پس دوستان به بنده عیب نگیرید و مصداق توهین با بحث علمی را خلط نکنید
و همین مال بن فرحان زنگ زده بود شبکه المستقله ابروی تمام وهابی ها را ریخت مثل ملازاده که می گوید تو ناصبی هستی خیلی خوشم اومد

[="Tahoma"][="Blue"]

ammarshia;484349 نوشت:
دوستان دو مبحث بحث علمی و بحث وحدت را با هم خلط نکنید

سلام برادر

باید بیدار شد و انانی که خوابند را هم بیدار نمود
و هر کس را هم فریب خورده، اگاه،
تا این همه قتل و جنایت اتفاق نیفتد

برادر هر چه در توان داری برای هدایت این خلق و برای رفع خون ریزی ها بکار بگیر:Sham:

امروز از تمام روش های الهی
برای جلوگیری از مظلوم کشی باید استفاده کرد[/]

شهید علی اصغر پازوکی;483906 نوشت:
و علیکم
حرف هایت مرا یاد منافقین اخوان المسلمین و خوارج تکفیری انداخت
متاسفانه
این شیعیان هستند که به جرم کفر، هر روز در پاکستان و عراق و سوریه و... کشته می شوند و البته سنی ها هم
این شیعه و سنی ای که کشته می شود دشمنی مشترک دارد به نام ادیان و اقوام صهیونیستی.

شیعیان با انکه دلایل متقنی بر کفر دیگران دارند هیچگاه دست به چنین جنایاتی نزده اند
و خود مبدع و احیاء کننده وحدت می باشند.

ما دو نوع مذهبی داریم
یکی اهل مقاومت و ضد استکبار
و دیگری
امریکایی .
شما از کدام قماش تشریف دارید( امریکایی یا اهل مقاومت)

من ندیده ام شما جنایات بر علیه بشریت را تا حالا محکوم کرده باشی
کشتار کودکان به دست صهیونیست ها....
و جنایاتی که سلفی ها و اخوانی ها در سوریه بر علیه سنی ها و شیعیان واقعی یعنی ضد استکباری ها براه انداخته اند

چه شده است
حالا دوست دار بشریت شده ای؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگر در کلامت ضادقی ، حمله این همپیمانان صهیونیست( ترکیه، قطر، عربستان و امریکا را ،به سوریه را محکوم کن و جمله ای بر علیه ان یاطین بگو تا برادری ات ثابت شود)

همان کاری که شیخ بوطی انجام داد و شهیدش کردند
و حالا شیخ رعتری انجام داده و می دهد

من ندیدم شما حتی کشته شدن این شیخ شهید، یعنی علامه بوطی را محکوم کرده باشی!!!!!

خدا همه ما را هدایت کند
خصوصا پیروان نادانسته صهیونیست ها را

شهید علی اصغر پازوکی;484057 نوشت:
پاسخ مرا هم دوباره و صدباره بخوانید البته به یقین فرد خواب زده به خویش هیچگاه از خواب بیدار نمی شود

[=Times New Roman]
شهید علی اصغر پازوکی;484278 نوشت:
جناب فرهنگ نظرت در باره این جنایت چیست؟

شهید علی اصغر پازوکی;484279 نوشت:
از باب امر بمعروف می گویم: حناب فرهنگ شما هم در برابر جنایتکاران موضع بگیرید تا دستان اغشته در خون یی گناهان نباشد
[=times new roman]

سلام جناب پازوکی، این‌طور که متوجه شدم ظاهراً شما رزمنده بوده‌اید؛ از بابت احترامی که برای رزمندگان جنگ قائلم خوش‌حالم که مقابله به مثل نکردم و پاسخ مشابه به شما ندادم.

[=times new roman]رویکرد و سخنان شما [=times new roman]و بسیاری دیگر از دوستان در چنین مواقعی برای من آشنا و قابل درک است. اما با توجه به اینکه ظاهراً متوجه نادرستی سخنانتان نشده‌اید (و از همهٔ پست‌هایتان راضی هستید و آن را گواهی آخرت خود می‌دانید) به نظرم می‌رسد که لازم باشد اینجا توضیحی بنویسم هم برای شما و هم دیگرانی که بعدها این‌ها را خواهند خواند ــ گرچه امید چندانی هم ندارم که دوباره همین حرف‌ها در پستی دیگر تکرار نشود.

فکر می‌کنم هر کس نوشتهٔ من و مطلب شما دربارهٔ صهیونیست و سلفی و تکفیری بودن من را بخواند متوجه عجیب و غریبی نتیجه‌گیری‌های شما خواهد شد. به واقع آیا اگر کسی سلفی و تکفیری و صهیونیست باشد برای آن پست اول درباب محکومیت تکفیری‌ها از دیدگاه اهل سنت صلوات می‌زند؟! و بعد آیاتی در امر به وحدت و نهی از تکفیر دیگران می‌نویسد؟! و از آن دسته از علماء شیعه‌ای که دیگران را کافر می‌دانند انتقاد می‌کند؟! آیا من تنها کسی بوده‌ام که از چنین علمائی نقد کرده‌ام؟ در همین انجمن می‌توانید نظرات دیگران را راجع به علمائی که رعایت وحدت را نمی‌کنند بخوانید. آیا همین برای روشن شدن موضع من کافی نیست برای کسی که بخواهد بفهمد؟

واقعاً دلیل این نتیجه‌گیری‌های شما چه بوده؟ اینکه من تاکنون بیانیه‌ای در محکومیت تکفیری‌ها صادر نکرده‌ام؟ یا شما ندیده‌اید که من محکوم کنم؟ (گذشته از اینکه من بیش از ۳ ماه در این سایت نبوده‌ام! و اصلاً نمی‌دانم علامه بوطی کیست و دلیل شهادتش چیست!) آیا بقیهٔ کاربران این سایت همگی محکوم کرده‌اند؟ یا آیا خود شما هر عمل نامناسبی را در این سابت محکوم کرده‌اید؟ آیا هرجا سخن از کفر و شرک و زنا و لواط و سرقت و ... بوده شما محکوم کرده‌اید؟ آیا می‌پسندید من این محکوم نکردن‌هایتان را شاهدی بدانم که شما از این‌ها طرفداری می‌کنید؟ و به شما بگویم بیایید محکوم کنید یا عذرخواهی و اعلام برائت کنید تا در گناهان آن‌ها شریک نباشید؟! آیا همه یا به طور خاص من، به دلیل اینکه شما در ذهنتان بنابر شواهد توهمی به من بدبین شده‌اید، موظف بوده‌ام این‌ها را محکوم کنم و حتماً به رؤیت شما برسانم؟ آیا اساساً ما موظفیم هروقت کسی بنابر توهمات خودش به ما بدبین شد بیاییم بیانیهٔ محکومیت بدهیم؟ واقعاً اگر محکوم می‌کردم مشکل حل می‌بود؟ یکی از مواردی را نشانتان می‌دهم که ازقضا من هم محکوم کرده‌ام و بی‌شک شما هم دیده‌اید اما مشکل حل نشده: http://www.askdin.com/thread32308-3.html#post412240

(برای آن یکی آقا هم حل نشده و من ناگزیر تعهد داده‌ام که با ایشان بحث نکنم و هرگاه ایشان مرا مخاطب ساخت جز «سلام» چیزی نگویم: http://www.askdin.com/thread32308-5.html#post412718)

مسئلهٔ اصلی من در غالب نوشته‌هایم مخالفت با تنگ‌نظری، تکفیر، احمق پنداشتن دیگران بوده. غالباً کوشیده‌ام افراد را به سعهٔ صدر دعوت کنم؛ از برچسب کفر و نفهم و احمق زدن به دیگران نهی کنم؛ از تکثر آراء دفاع کنم؛ بگویم اسلام یک قالب کوچک محدود ندارد که هر کس در آن نباشد کافر و ملحد باشد؛ سعی کرده‌ام اختلاف آراء بین علماء را به رسمیت بشناسم؛ واقعاً چه شباهتی بین تفکر من و تکفیریان بوده؟ این تهمت به من بهتر می‌چسبیده یا به کسانی که مدعی هستند شیعه دلائل متقنی برای کفر دیگران دارد؟! آیا این نتیجه‌گیری شما بیش از اندازه نامربوط نبوده؟! برایم عجیب است که شما که فرد متدینی هستید چطور حتی درصدی هم احتمال ندادید سخنان شما تهمت و دروغ و ناشی از بدفهمی خودتان باشد و گناهی از جنس حق‌الناس گردن شما را بگیرد؟!

[=times new roman]

سخنان دیگری هم هست که خواهم گفت.

[="Tahoma"][="Blue"]

فرهنگ;485453 نوشت:

......./QUOTE]
باسلام
ممکن است زبان قاصر باشد
و مطلب را نرسانده باشم
کل حرف حقیر 2 جمله است
امروز دو جبهه بیشتر وجود ندارد
یکی
«جبهه استکبار»صهیونسیت( یهودی، مسیحی، سنی و شیعی...)
و دیگری نیز
«جبهه مقاومت»ضد صهیونیست ( یهودی ، مسیحی، سنی، شیعی...)[SPOILER]
بزبان دیگر امروز حنگ کفر از بک سو ودیگری ازادگان که شامل مسلمانان حقیقی نیز در سوی دیگر عیان می باشد

اری بحث های درون جبهه ای را مضر و در راستای جبهه دیگر میدانم

حال خودتان قضاوت فرمایید
در کدام جبهه میباشد
برای انسجام جبهه منتخبتان چه کرده اید
برای اضمحلال جبهه مقابل چه قدمی برداشته اید

لطفا از مطالبم نتیجه گیری غیر موجود در مطلب ( نیت خوانی)ننمایید

امیدوارم یا جزو شهدای اینده باشی و یا کسی که اجر شهید را ببری:Gol::Gol: [/SPOILER][/]

ساهد از راه رسید
جیش الاسلام میگه من مسلمونم!!!!
خوب ایا این جیش در جبهه ما می باشد یا جبهه دشمن؟
ندید می گویم چون تروریست می باشد در جبهه امریکاست:khandeh!:
ولی حالا سندش هم پیدا شد
ببینید:
[تلاش صدای آمریکا برای توجیه گروگان‌گیران
کارشناس VOA: تروریست‌های «جیش‌العدل» فعال حقوق بشرند!

align: center

شبکه دولتی صدای آمریکا که در طول سال‌های گذشته به تریبون گروهک‌های تروریستی همچون سازمان منافقین و گروهک تروریستی ریگی تبدیل شده بود، این روزها بلندگوی گروهک تروریستی موسوم به جیش‌العدل شده است.

[SPOILER] به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شبکه دولتی صدای آمریکا (VOA) که در طول سال های گذشته به تریبون گروهک های تروریستی همچون سازمان منافقین و گروهک تروریستی ریگی تبدیل شده بود، در جدیدترین اقدام خود در حمایت از تروریست ها، بلندگوی گروهک تروریستی موسوم به "جیش العدل" (عامل به شهادت رسیدن 14 مرزبان مظلوم جمهوری اسلامی در استان سیستان و بلوچستان و گروگانگیری 5 مرزبان نیروی انتظامی) شده است.
بر اساس این گزارش، سیامک دهقانپور مجری برنامه افق در تلویزیون صدای آمریکا، با دعوت از "الکس وطنخواه" (تحلیلگر امور نظامی و سیاسی انستیتو خاورمیانه) کوشید گروگانگیری 5 سرباز ایرانی توسط جیش العدل را توجیه کند.
کارشناس صدای آمریکا در برنامه یادشده ادعا کرد: «با نگاهی به تاریخ شورش های بلوچ ها در منطقه که عمر آن به هفتاد سال می رسد، درمی یابیم که آن ها به دنبال حقوق بشر هستند و همیشه یا از سوی گروه های چپ حمایت شدند یا از سوی ملی گراها... ما هیچ گاه شاهد نبوده ایم که این گروه ها بگویند ما با شما می جنگیم یا اینکه همین 5 سرباز را گروگان گرفته ایم به دلیل اینکه شیعه هستند. حتی عبدالمالک ریگی هم هیچ گاه دلیل اقدامات خود را شیعه بودن افرادی که او با آن ها مقابله می کرد نمی دانست و هرگز به دنبال ضربه زدن به شیعه نبود.»
این دروغ کارشناس صدای آمریکا در حالی است که تروریست مورد حمایت این شبکه یعنی عبدالمالک ریگی به صراحت در یکی از ویدئوهای منتشره خود اعلام کرد که: «بر هیچ مسلمان آگاهی جای شک نیست که شیعیان، کافر و از دایره اسلام خارج هستند و دوستی و همکاری با آن ها موجب ارتداد است! و هرکسی که شیعیان را مسلمان بداند، او نیز کافر می باشد و در ارتدادش هیچ شکی نیست.»
البته حمایت و توجیه اقدامات تروریستی از سوی صدای آمریکا مسبوق به سابقه است.
در دوره ای که گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی به کشتار مردم بی گناه می پرداخت، رسانه دولتی آمریکا به عنوان اولین رسانه، به تریبون وی برای توجیه اقدامات تروریستی اش تبدیل شد و حتی از این تروریست شرق کشور با عنوان "رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران" یاد می کرد!
چند ماه قبل و به دنبال شهادت 14 مرزبان ایرانی به دست گروهک تروریستی جیش العدل، صدای آمریکا با دعوت از کارشناسان همسو با این گروهک تروریستی، رسما از ادامه اقدامات تروریستی این گروهک خبر داده بود.
بخش خبری این شبکه، پس از شهادت مرزبانان ایرانی به دست اعضای این گروه تروریستی، مصاحبه ای را با "رضا حسین بر" (از هواداران گروهک جیش العدل) ترتیب داد و نامبرده از طریق صدای آمریکا به دوستانش پیام داد که خشونت ها را ادامه دهند. وی همچنین از دولت دکتر روحانی به دلیل اعدام اشرار عضو این گروهک تروریستی انتقاد کرد: «خشونت تکرار خواهد شد؛ به خصوص در دولتی که خودش را دولت اعتدال می نامد، خیلی جالب است که این آدم های بیگناه[!] کشته شوند. طبیعی است که اینها فامیل دارند و تلافی خواهند کرد.»
البته دیگر شبکه تحت حمایت دولت آمریکا یعنی "رادیو فردا" نیز پس از ماجرای شهادت مرزبانان ایرانی به دست جیش العدل، کشتار 14 مرزبان ایرانی توسط تروریست های وابسته به جیش العدل را "اقدام اعتراضی" نامید و با ترتیب دادن یک مصاحبه، از «عبدالرئوف ریگی» درخواست کرد انگیزه خود را از اقدام اعتراضی سراوان تشریح کند.
[/SPOILER]

حالا حرکس که حرف زد ملاک نیست!
مهم این است اول جبهه اش را مشخص نماید

جبهه مقاومت یا استکبار
هرکس با جبهه استکبار باشد
اگر حافظ قران هم باشد ، شیطان در لباس مومن می باشد
و.....

بحث این بوده
کدام جبهه را قبولداری؟ تابحث ادامه پیدا کند.

کدام جبهه؟

[="Tahoma"][="Blue"]البته من دیگه نیستم
خداحافظ
اگر ناخواسته نارحتتون کردم حلالم کنید:Gol:
[/]

سلام علیکم و رحمه الله

برای نتیجه گیری در مساله تقریب مذاهب و اتفاق بر امور مشترک و حل اختلافات صرفا از طریق گفتگو در قالب اسلامی اش علمای اسلامی تعریف نموده اند و بحث کرده اند و همگی اتفاق نظر دارند که افراطی گری و تکفیر مانع اصلی تقریب است.

حال اگر عده ای این مشکل را داشته باشند که غیر خود را حتی اگر گوینده شهادتین باشند بواسطه اعتقادی هرچند جزئی تکفیر نمایند واضح است که تقریب و توجه به مسائل مشترک نمیتواند شکل بگیرد.
و
کسانی که بالکل مساله تقریب مذاهب را تشبه به کفار میدانند نمیتوان عقاید اینها را با مسلمین جمع نمود .

پس لازم است مساله افراطی گری و تکفیر گویندگان شهادتین و صدور فتوی قتل غیر خود از بین برود تا بتوانند سر یک میز بنشینند و صحبت کنند.

اینکه علمای شیعه بگویند که اهل سنت مسلمان و پاک اند پس جان و مال و ناموسشان محترم است و نماز خواندن پشت سر ایشان جایز است تا به الان بالاترین قدم را در تقریب اینها هستند که برداشته اند.

و اینکه شما میفرمائید ای کاش علمای شیعه هم مانند این چندتن از علمای الازهر بودند معنایش چیست باید خودتان توضیح دهید در عین اینکه این سخن در لفافه میتواند این مفهوم را برساند که علمای شیعه تقریبی نیستند.

یاحق

موضوع قفل شده است