صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: «عدم تکفیر قائلین به شهادتین» فتوای تاریخی الازهر است

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065

  «عدم تکفیر قائلین به شهادتین» فتوای تاریخی الازهر است
  عالم اهل تسنن سوریه در گفت‌وگو با شفقنا: «عدم تکفیر قائلین به شهادتین» فتوای تاریخی الازهر است


  «عدم تکفیر قائلین به شهادتین» فتوای تاریخی الازهر است
  شفقنا(پایگاه بین‌المللی همکاری‌های خبری شیعه)-«علاء‌الدين زعتری»، عالم اهل تسنن سوریه و دبير اداره فتوا و تدريس دينی وزارت اوقاف این کشور، با اشاره به اظهارات روز جمعه شیخ الازهر مبنی بر این که اسلام قائلین به شهادتین را تکفیر نمی‌کند، گفت: این اظهارات شیخ الازهر را می‌توان فتوایی تاریخی دانست که راه را بر برخی اظهارات سخیف و بهانه‌جویانه تکفیری‌ها خواهد بست.


 2. صلوات ها 2


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065
  علاءالدین زعتری، با بیان این مطلب گفت: شاید برخی مواضع و اظهارات مسئولان الازهر مورد تایید پیروان تمامی مذاهب اسلامی نباشد و ما در این گفتار نمی‌خواهیم مهر تایید بر تمامی اقدامات الازهر بزنیم، اما اظهارات روز جمعه شیخ الازهر مبنی بر این که «دین اسلام افرادی را كه شهادتین بر زبان آورده و به سوی یك قبله نماز می‌خوانند، هرگز تكفیر نمی‌كند»، اظهاراتی تاریخی از سوی شیخ الازهر است که با قاطعیت تمام مرزبندی اهل سنت با جریان‌های تکفیری را نشان‌ داد.
  او افزود: شیخ الازهر با این فتوای تاریخی در واقع به نوعی به برخی اظهارات جریان‌های تکفیری به ویژه سران داعش(دولت اسلامی عراق و شام) که اقدامات وحشیانه خود علیه شیعیان را به نام دفاع از اهل سنت توجیه می‌کنند، پاسخ داد.
  زعتری تصریح کرد: فتوای روز جمعه شیخ الازهر مبنی بر این که اسلام قائلین به شهادتین را تکفیر نمی‌کند، به نوعی تداعی کننده فتوای «شیخ شلتوت»، شیخ اسبق الازهر است که تعبد بر مذهب شیعی را جایز دانسته بود، که در آن زمان در نوع خود فتوایی بی‌نظیربود.


 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065
  این عالم اهل سنت سوری به نگرانی‌های شیخ الازهر نسبت به رسوخ پدیده تکفیر به جهان اسلام و تضیعف جوامع عربی و اسلامی اشاره کرده و گفت: امروز پدیده تکفیر علاوه بر سوریه و عراق در حال نفوذ به کشورهای حاشیه خلیج فارس است و مقابله با این جریان گمراه خزنده نیازمند همفکری علما و عقلای جهان اسلام و تعامل بیشتر آنان با یکدیگر است.
  زعتری در ادامه گفت‌وگو با شفقنا، تکفیر برخی پیروان مذاهب اسلامی به بهانه این که اعتقادات آنان مغایر با جریان‌های تکفیری است، را مصیبت و آفتی بزرگ برای اسلام و مسلمانان دانست و گفت: اگر همه ما مسلمانان به نبی مکرم اسلام ایمان داریم پس باید به این نکته توجه کنیم که پیامبر(ص) در مکه با کفار زندگی می‌کرد و با آنان تعامل داشت و این طور نبود که هرکس خارج از دایره ایمان و فکر وی قرار داشت را تکفیر کند.
  او از دیگر مصیبت‌هایی که امروز جهان اسلام به آن دچار شده است را مشروع دانستن این اقدامات از سوی مرتکبان آنان دانست و گفت: گروهی جوانان گمراه به دام این افراد افتاده‌اند که به توطئه علیه اسلام برخاسته‌اند و متاسفانه این جوانان به این باور رسیده‌اند که در حال جنگیدن با کفر هستند، در حالی که آنان برادران دینی خود را به قتل می‌رسانند.
  دبیر اداره فتوار وزارت اوقاف سوریه با اشاره به اظهارات شیخ الازهر که تکفیر را محقق‌کننده اهداف صهیونیسم جهانی دانست، گفت: این که فعالیت‌های جریان‌های تکفیری را مستقیما به اسرائیل و لابی صهیونیستی نسبت دهیم، شاید خیلی معقول و منطقی نباشد، چراکه برخی اقدامات این گروه‌ها نتیجه برداشت و تلقی نادرست از برخی تعالیم و آموزه‌های اسلامی است، اما شکی نیست که اقدامات این جریان‌های متعصب با ایجاد تفرقه و اختلاف میان مذاهب اسلامی کاملا در جهت خدمت به منافع اسرائیل و اجریی‌شدن توطئه‌ها و اهداف این رژیم حرکت می‌کنند، بنابراین شیخ الازهر در اظهارات روز جمعه به خوبی به این نکته اشاره کرد و اسرائیل را برنده اصلی هرج و مرج‌ها در جهان اسلام دانست.
  زعتری تصریح کرد: درگیری‌ها به ظاهر در سوریه نظامی به نظر می‌رسد، اما در حقیقت امروز در سوریه شاهد یک تهاجم فرهنگی قوی علیه جهان عرب و اسلام برای تسلیم شدن آنها در مقابل غرب هستیم، این در حالی است که مردم و دولت سوریه تاکنون قویا در مقابل این جریان‌های تکفیری ایستاده‌اند.
  زعتری در ادامه، هوشیاری شیعیان و اهل سنت در مقطع حساس کنونی را ستودنی دانست و گفت: گروه‌های تکفیری درصدد بودند با منتسب کردن خود به اهل سنت و توجیه اقدامات خود به بهانه دفاع از اهل سنت، آنان را علیه شیعیان تحریک کنند، اما مردمان نجیب اهل سنت به خوبی به این توطئه‌ها واقف بودند، و اظهارات روز جمعه شیخ الازهر بسیار به موقع و سنجیده بود.
  این عالم اهل سنت سوری با اشاره به این که تکفیر منهج و مسلک خطرناکی است که عقلا و افراد خرمند و آگاه هرگز به دام آن نمی‌افتند، گفت: امروز تکفیر به ابزاری برای جنایتکاران و بازیچه سیاسیون تبدیل شده است که هدف از آن ایجاد هرج و مرج و تفرقه و اختلاف میان مسلمانان است، بنابراین وظیفه علما و حکما در مقطع حساس کنونی جلوگیری از ریختن خون است.

  او با اشاره به این که در قرآن کریم تقسیم‌بندی مسلمانان به شیعه و سنی وجود ندارد، گفت: شیعیان و اهل سنت دارای دین واحد، قرآن و قبله واحد هستند و همگی به ذات اقدس الهی ایمان دارند، بنابراین رد یکدیگر و به نوعی تکفیر یکدیگر، امر بسیار مذموم و ناپسندیده‌ای است و شیعیان و اهل سنت به هیچ وجه نباید یکدیگر را از دایره فکری اسلام خارج بدانند و اگر جریان‌های متعصب اقدام به تکفیر پیروان مذهبی خاص می‌کنند نباید دنباله‌رو این اقامات باشند.
  علاء الدین زعتری در پایان این گفت‌وگو به اعزام تروریست ها از مناطق مختلف جهان به سوریه اشاره کرد و گفت: کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس باید آگاه باشد که این تکفیری‌ها و تروریست‌ها که امروز با حمایت آنان به سرزمین شام عازم می‌شود و اقدام به کشتار و تخریب و ریختن خون افراد بی‌گناه می‌کنند، روزی گریبان آنان را خواهد گرفت و اگر آنان به کشورهای خود برگردند، شکی نیست که بحریان‌های زیادی برای این کشورها به وجود خواهند آورد.
  لازم به ذکر است، شیخ الازهر روز جمعه (2 اسفندماه) با هشدار نسبت به گسترش پدیده تکفیر تاکید کرد: تکفیر حق هیچ یک از مردم یا هیچ گروهی نیست، زیرا دین اسلام افرادی را که شهادتین بر زبان آورده و به سوی یک قبله نماز می‌خوانند، هرگز تکفیر نمی‌کند.
  وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «المصری الیوم» با بیان این مطلب گفت: فتواهای تکفیری در سال‌های اخیر در جوامع اسلامی و عربی بسیار افزایش یافته است، این درحالی است که در گذشته کمتر شاهد این‌گونه فتواها بودیم.
  شیخ الازهر تصریح کرد: اگر پدیده تکفیر در جامعه رسوخ پیدا کند، جامعه را به ضعف و نابودی خواهد کشاند، و تضعیف جوامع عربی و اسلامی، یکی از اهداف صهیونیسم جهانی است.
  احمد الطیب از مسئولان و حاکمان کشورهای عربی و در راس آنان علمای مسلمان خواست تا راه‌حلی برای مقابله با تکفیر بیاندیشند تا جامعه از این درد رهایی یابد.
  وی با تاکید بر اینکه مسئله تکفیر به مرحله خطرناکی رسیده است، گفت: تکفیر حق هیچ یک از مردم یا هیچ گروهی نیست، زیرا دین اسلام افرادی را که شهادتین بر زبان آورده و به سوی یک قبله نماز می‌خوانند، هرگز تکفیر نمی‌کند.


 6. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  تصفیه آنچه به عنوان دین و مذهب به ما معرفی شده است.
  نوشته
  312
  حضور
  14 روز 9 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  654
  سلام
  کاش این مقدار روشن‌اندیشی و تبعیت از دستور قرآنی «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» بین همهٔ علماء شیعه هم نفوذ می‌کرد ــ گرچه بین برخی از علماء دارای سعهٔ صدر هست ــ تا دیگر کسی از این قبیل فتاوای تکفیری نمی‌داد:

  http://www.askdin.com/thread36715.html#post481187

  قرآن می‌گوید: و لاتقولوا لمن ألقی الیکم السلام لست مؤمناً
  ویرایش توسط فرهنگ : ۱۳۹۲/۱۲/۰۸ در ساعت ۰۸:۳۳

  مُنِيبِينَ إِلَيْهِ وَاتَّقُوهُ وَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ وَلَا تَكُونُوا مِنَ الْمُشْرِكِينَ؛ مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ.
  الروم: ۳۱ و ۳۲

  به سويش توبه بريد و از او پروا بداريد و نماز را برپا كنيد و از مشركان مباشيد: از كسانى كه دين خود را قطعه قطعه كردند و فرقه فرقه شدند؛ هر حزبى بدانچه پيش آن‌هاست دلخوش شدند.

 7. #5

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  2,102
  حضور
  117 روز 8 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  126
  آپلود
  6
  گالری
  8
  صلوات
  5646  نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ نمایش پست ها
  سلام
  کاش این مقدار روشن‌اندیشی و تبعیت از دستور قرآنی «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» بین همهٔ علماء شیعه هم نفوذ می‌کرد ــ گرچه بین برخی از علماء دارای سعهٔ صدر هست ــ تا دیگر کسی از این قبیل فتاوای تکفیری نمی‌داد:

  حكم كسي كه نگوید علی بهترین خلق است

  قرآن می‌گوید: و لاتقولوا لمن ألقی الیکم السلام لست مؤمناً
  نقل قول از استاد شفا ( از لینکی که گذاشته اید ) :

  سلام علیکم

  1- طبق نظررهبری و ایت الله العظمی مکارم شیرازی
  :

  آنچه موجب ارتداد می شود انکار کردن ضروری دین است،واین مساله ضروری،مذهب می باشدکه موجب ارتداد نمی شود.

  ( حدود ضروری دین : انکار خداوند , نبوت عامه و خاصه , معاد )

  2- سوال :
  با شايع بودن اين كه مى‌گويند اهل تسنّن عدل و امامت و يا عصمت آل محمّد صلوات اللّٰه عليهم اجمعين را قبول ندارند آيا پاكند يا نجس و جزء كفّار محسوبند يا نه؟.
  ج
  - مسلمان هستند و پاك , مگر نواصب و خوارج و اشخاصى كه بغض اهل بيت عصمت را داشته باشند.


  یاحق
  قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

  قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
  و قال :
  اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

  مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

 8. صلوات


 9. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ نمایش پست ها

  سلام
  کاش این مقدار روشن‌اندیشی و تبعیت از دستور قرآنی «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» بین همهٔ علماء شیعه هم نفوذ می‌کرد


  قرآن می‌گوید: و لاتقولوا لمن ألقی الیکم السلام لست مؤمناً
  و علیکم
  متاسفانه
  این شیعیان هستند که به جرم کفر، هر روز در پاکستان و عراق و سوریه و... کشته می شوند و البته سنی ها هم
  این شیعه و سنی ای که کشته می شود دشمنی مشترک دارد به نام ادیان و اقوام صهیونیستی.

  شیعیان با انکه دلایل متقنی بر کفر دیگران دارند هیچگاه دست به چنین جنایاتی نزده اند
  و خود مبدع و احیاء کننده وحدت می باشند.

  ما دو نوع مذهبی داریم
  یکی اهل مقاومت و ضد استکبار
  و دیگری
  امریکایی .

  من ندیده ام شما جنایات بر علیه بشریت را تا حالا محکوم کرده باشی
  کشتار کودکان به دست صهیونیست ها....
  و جنایاتی که سلفی ها و اخوانی ها در سوریه بر علیه سنی ها و شیعیان واقعی یعنی ضد استکباری ها براه انداخته اند

  چه شده است
  حالا دوست دار بشریت شده ای؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  اگر در کلامت ضادقی ، حمله این همپیمانان صهیونیست( ترکیه، قطر، عربستان و امریکا را ،به سوریه را محکوم کن و جمله ای بر علیه ان یاطین بگو تا برادری ات ثابت شود)

  همان کاری که شیخ بوطی انجام داد و شهیدش کردند
  و حالا شیخ رعتری انجام داده و می دهد

  من ندیدم شما حتی کشته شدن این شیخ شهید، یعنی علامه بوطی را محکوم کرده باشی!!!!!

  خدا همه ما را هدایت کند
  خصوصا پیروان نادانسته صهیونیست ها را

  ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۲/۱۲/۱۵ در ساعت ۱۷:۵۸ دلیل: بحث طرفینی و نزاع بر انگیز

 10. صلوات


 11. #7

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۱
  علاقه
  دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
  نوشته
  1,425
  حضور
  33 روز 6 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  71
  آپلود
  2
  گالری
  2
  صلوات
  2939  برادر شهید علی اصغر پازوکی شما فتوای شلتوت را بگذارید تا دوستان بهره مند شوند
  انی لم اکفر من اهل القبله امام ابو حنیفه چنین سخنی می گوید ابن تیمیه در کتاب درع التعارض ص53 می گوید: واما ابوحنیفه..انه لم یکفر احدا من اهل القبله ابو حنیفه احدی از از اهل قبله را تکفیر نکرد
  نووی در کتاب المجموع ج4ص254 می گوید:شهاده .. اهل الاهوا من شهادت فرق اسلامی را قبول می کنم. یعنی این ها را مسلمان می دانم
  عضد الدین ایجی جمهور المتکلمین والفقهاء علی انه لا یکفر احد من اهل القبله نباید هیچ یک از اهل قبله را تکفیر کرد.

  نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ نمایش پست ها
  سلام
  کاش این مقدار روشن‌اندیشی و تبعیت از دستور قرآنی «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» بین همهٔ علماء شیعه هم نفوذ می‌کرد ــ گرچه بین برخی از علماء دارای سعهٔ صدر هست ــ تا دیگر کسی از این قبیل فتاوای تکفیری نمی‌داد:

  حكم كسي كه نگوید علی بهترین خلق است

  قرآن می‌گوید: و لاتقولوا لمن ألقی الیکم السلام لست مؤمناً
  دوست گرامی شما مباحث را با هم خلط می کنید مبحث حدیثی یک بحث است و مبحث احکام یک بحث دیگر همانطور که دیدید از نظر ایت الله العظمی مکارم شیرازی و ایت الله العظمی خامنه ای چنین کسی مرتد نمی شود و کافر نمی شود ..و این یک بحث اختلافی نیست بلکه این حدیث ر اهل سنت در کتب خود اورده اند پس این تفرقه ای نیست بلکه عین وحدت است ما این حدیث را قبول داریم ان ها هم قبول دارند ،و کفر هم در احادیث به معنای مختلفی امده است به همین علت بنده چنین سوالی پرسیدم ..


  قابل توجه تهمت زنندگان ::
  ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
  نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
  امام سجاد ع می فرمایند:
  لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
  ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

 12. صلوات


 13. #8

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۱
  علاقه
  دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
  نوشته
  1,425
  حضور
  33 روز 6 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  71
  آپلود
  2
  گالری
  2
  صلوات
  2939  نقل قول نوشته اصلی توسط فاتح نمایش پست ها
  با شايع بودن اين كه مى‌گويند اهل تسنّن عدل و امامت و يا عصمت آل محمّد صلوات اللّٰه عليهم اجمعين را قبول ندارند آيا پاكند يا نجس و جزء كفّار محسوبند يا نه؟.
  اهل سنت امامت را اصل دین می نامند.شما در سایت ولایت بروید مقاله ای با چنین مضمون امده است و امامت اصل مذهب است نه اصل دین!!!
  حضرت آيت ا... العظمي خويي (ره) كه از فقهاء بنام معاصر ما است، مي‌فرمايد: نعم، الولاية بمعني الخلافة من ضروريات المذهب، لا من ضروريات الدين.

  بله، ولايت به معني خلافت، از ضروريات مذهب است، نه از ضروريات دين. كتاب الطهارة للسيد الخوئي، ج2، ص83
  اميدوارم برخي از ماهواره‌هاي وهابي كه تلاش مي‌كنند به يك نوعي، از باب تكفير، خون شيعه را حلال كنند، گوش شنوايي داشته باشند و بدانند كه اين فتواي حضرت آيت ا... العظمي خويي (ره) است.
  امام خميني (ره) هم مي‌فرمايد:
  فالإمامة من اصول المذهب، لا الدين. امامت از اصول مذهب است، نه دين. كتاب الطهارة للسيد الخميني، ج3، ص323
  منبع سایت ولایت بهره گیزی از سخنان ایت الله قزوینی

  قابل توجه تهمت زنندگان ::
  ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
  نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
  امام سجاد ع می فرمایند:
  لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
  ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

 14. صلوات


 15. #9

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  2,102
  حضور
  117 روز 8 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  126
  آپلود
  6
  گالری
  8
  صلوات
  5646

  بسم الله الرحمن الرحیم
  نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ نمایش پست ها
  کاش این مقدار روشن‌اندیشی و تبعیت از دستور قرآنی «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» بین همهٔ علماء شیعه هم نفوذ می‌کرد ـ
  اما بعد

  جناب فرهنگ گرامی , شما تن این چند نفر معدود از علمای الازهر را در این فتوی تقریبی میتوانید به تن علمای شیعه نزدیک کنید و بگوئید آنها معتقد به تکفیر مقرین بشهادتین نیستند

  ولی نمی دانم آیا تا بحال در گوگل سرچی کرده اید ببینید علمای !! منافق , مدلس , کذاب و مفتری وهابی و سلفی تان از خود چه فتاوائی در تکفیر و قتل شیعه صادرات داشته اند و
  مقدین غیر مقلد ایشان چه تشنه خون بیگناهان بصرف شیعه بودن هستند ؟

  آیا بر عقل یک انسان عاقل رواست که این دو گروه را یک شکل ببیند و یا حتی گروه اول را کم تر از گروه دوم ؟

  نمی دانم شاید ندانید و ندانسته اینطور مینویسید . شاید تا بحال حتی گوگلرا سرچ نکرده اید یا یک سایت باز نکرده اید نظراتشان را بخوانید یا یک کتاب هم ندیده اید بفرمائید : کلیک کنید بخوانید

  ...
  ویرایش توسط فاتح : ۱۳۹۲/۱۲/۰۸ در ساعت ۱۳:۴۸
  قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

  قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
  و قال :
  اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

  مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

 16. صلوات


 17. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  تصفیه آنچه به عنوان دین و مذهب به ما معرفی شده است.
  نوشته
  312
  حضور
  14 روز 9 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  654  جناب ammarshia در آن لینکی که گذاشتم بحث منحصر به حدیث نبود، ظاهراً فتوا بود. نوشتهٔ خودتان را بخوانید. بعد هم صریحاً کلمهٔ «کفر» آمده بود؛ توضیحات اضافه هم داشت که این بدترین نوع کفر است. و اهل مدینه هم کافرند. و ثبوت کفرشان اشکال ندارد و .....
  نوشتهٔ خودتان را دیگر بار بخوانید.

  ویرایش توسط فرهنگ : ۱۳۹۲/۱۲/۰۸ در ساعت ۱۴:۳۵

  مُنِيبِينَ إِلَيْهِ وَاتَّقُوهُ وَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ وَلَا تَكُونُوا مِنَ الْمُشْرِكِينَ؛ مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ.
  الروم: ۳۱ و ۳۲

  به سويش توبه بريد و از او پروا بداريد و نماز را برپا كنيد و از مشركان مباشيد: از كسانى كه دين خود را قطعه قطعه كردند و فرقه فرقه شدند؛ هر حزبى بدانچه پيش آن‌هاست دلخوش شدند.

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود