محبوبیت

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
محبوبیت

با عرض سلام و خسته نباشید
من توی مدرسه ی راهنمایی خیلی محبوب بودم.بیشتر بچه ها دوستم داشتن .اخلاق خوبی هم دارم اما تو راهنمایی چون زور زیادی دارم همه هم ازم حساب میبردن.همچنین همیشه شیک میگشتم
اما وقتی اومدم تو مدرسه ترسیدم شاید این کار غرور باشه.بره همین سعی کردم در قبال توهین ها و خیلی اذیت ها کاری نکنم و جوری شده که حدودا در برابر خیلی کارا هیچی نمیگم.همچنین تیپم هم خیلی ساده شده محبوبیتم هم کمتر شده
میخواستم ببینم آیا این ظاهر ساده و هیچی نگفتن درسته یا نه+اینکه کمکم کنید چه جوری دوباره محبوب شم.
محبوبیت رو هم بره خودم نمیخوام.میخوام با محبوبیت و اینکه همه قبولم داشته باشن و ازم حساب ببرن حرف دین رو پیش ببرم
پیشاپیش تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

jafari.ali31;483549 نوشت:
با عرض سلام و خسته نباشید
من توی مدرسه ی راهنمایی خیلی محبوب بودم.بیشتر بچه ها دوستم داشتن .اخلاق خوبی هم دارم اما تو راهنمایی چون زور زیادی دارم همه هم ازم حساب میبردن.همچنین همیشه شیک میگشتم
اما وقتی اومدم تو مدرسه ترسیدم شاید این کار غرور باشه.بره همین سعی کردم در قبال توهین ها و خیلی اذیت ها کاری نکنم و جوری شده که حدودا در برابر خیلی کارا هیچی نمیگم.همچنین تیپم هم خیلی ساده شده محبوبیتم هم کمتر شده
میخواستم ببینم آیا این ظاهر ساده و هیچی نگفتن درسته یا نه+اینکه کمکم کنید چه جوری دوباره محبوب شم.
محبوبیت رو هم بره خودم نمیخوام.میخوام با محبوبیت و اینکه همه قبولم داشته باشن و ازم حساب ببرن حرف دین رو پیش ببرم
پیشاپیش تشکر

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی
ضمن تبریک به خاطر رویکرد قابل تحسین شما به نکات زیر توجه بفرمایید؛

_ سعی کنید کارها را برای رضای خدای متعال انجام دهید و به قضاوت دیگران چندان اهمیتی ندهید. اگر کاری مطلوب است آن را انجام دهید و اگر مذموم است ترک کنید، بر این اساس اجازه ندهید افکاری مانند ریاکاری و گرفتار غرور شدن و...مانع انجام وظیف شما گردد.

_ آراستگی و رسیدگی به ظاهر از آداب مورد توصیه دین مبین است، و شیک پوشی (همراه با سادگی و پرهیز از تجمل) از مصادیق آراستگی است. لذا شایسته است مانند گذشته به آراستگی خود توجه نمائید.

_ در هر کاری لازم است از افراط و تفریط پرهیز شود. بر این مبنا نه گوشه نشینی اختیار کنید و نه در هر کاری ورود داشته باشید. تواضع و عفو شما در قبال دیگران لازم است در شعاع قاطعیت و صلابت شکل بگیرد، به نحویکه دیگران متوجه شوند، سکوت شما از روی اختیار است و نه نشانه ای از ضعف شما.

از درگاه خداوند متعال برای شما برادر ارجمند و گرامی توفیق روزافزون را مسئلت دارم.

به نظره من باید به این فکر کنی که میخوای بین چه کسانی محبوب بشی ... و محبوبیتت رو برای چه سن و سالی در نظر گرفتی ...

1- ببین ... الان شما ممکن هست محبوبیتت رو برای سن 10 سالگی نشونه گرفته باشی ... ممکن هست برای 15 سالگی ... ممکن هست برای 25 سالگی و ... خوده من تا چندین سال پیش از آدمایی که مرموز باشن ... کارهای عجیب و غریب بکنن ... زرنگ باشن ... خوشم میومد ... ولی الان از آدمایی خوشم میاد که

1- عاقل باشن .
2- از زندگی عقب نمونده باشن .
3- ساده و بی آلایش باشن ... و با مردم راحت باشن ...
4- مهربان باشن ... و ...

شاید با خودت بگی اینها که چیزی نیستن ... ولی تجربه به من نشون داده ... عاقل بودن ... از زندگی عقب نبودن ... ساده و بی آلایش بودن .... مهربان بودن ... نیاز به قلق داره ... قلقی که باید از سنین کودکی آدم دنبالش باشه ... تا اینکه بتونه تو سنه 25 سالگی ازش بهره برداری کنه ... قبول دارم ... این فرم جدیدی که جدیدا پیش گرفتی ممکن هست که کمی محبوبیت شما رو پایین آورده باشه ... ولی شما دارین یاد میگیرین .... دارین یاد میگیرین که ...

1- چگونه بدون زورتون تو زندگی موفق باشین .
2- چگونه تعامل کنین
3- چگونه از زبانتون برای رسیدن به اهدافتون استفاده کنین .

مطمئنا شما فردا که برین سره کار نمیتونین زوره بازوتون رو به کسی نشون بدین ... تا اینکه ایشون مطیع شما بشه ... شما نیاز به تعامل کردن خواهین داشت ... پس بنابراین شما مسیره درستی رو انتخاب کردین ... تنها در این مسیر کودک هستین ... و نیاز هست که زمانی بگذره ... تا قلق ها رو بدست بیارین ...

و صد البته ... باشگاه برین و بدنتون رو ورزیده نگه دارین ... چرا که نه !!!

[="DarkGreen"]قال رَسولُ الله(ص):
رسول اکرم (ص) فرموده است :دل های مردم با این تمایل فطری آفریده شده است که نیکی کنندگان به خود را دوست داشته باشند و بدکنندگان به خویش را دشمن دارند.
منبع : تحف العقول ،ص37

قالَ امام علیٌّ (ع) :

• علی (ع) فرموده است :کسیکه در برخورد با مردم از در الفت و محبت وارد شود ،مردم دوستدار وی خواهند شد.
منبع : غررالحکم ،ص622

[/]

آخه من خیلی سعی کردم باهاشون مهربون باشم و راه بیام اما نمی دونم مشکل از منه ، از اوناس ...

موضوع قفل شده است