صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواستگارم برای جواب منفی، از من دلیل میخواد

علاقه
    کتاب-بحث-نت
    نوشته
    38
    حضور
    15 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    180

خواستگارم برای جواب منفی، از من دلیل میخواد

سلام دوستان

یکی از همکلاسیم بهم پیشنهاد داده بیشتر با هم اشنا بشیم
    منتها من اصلا ازش خوشم نمیاد :هم از لحاظ ظاهری هم رفتاری هم شخصیتش-خیلی بچه است
    تضاد تفاوت های زیاد دیگه ای هم داریم ک باعث شد من از همان اول پیشنهادشو رد کنم

حالا ایشون ول کن نیس میگه تو که چیزی ازم نمیدونی چرا بیخودی رد میکنی من هر چقدر باهاش بد حرف زدم و یکدندگی کردم موثر واقع نشد
    میگه تا نگی دلیل منطقیت چیه ول نمیکنم

بنظرتون چی باید بهش بگم؟نمیتونم حقیقتو بهش بگم چون خیلی پسره لوس و حساسیه سریع بهش برمیخوره
    من گفتم فرض کن پای شخص دیگه ای در میونه ولی گفت میدونم داری دروغ میگی!حالا یه ماه بهت وقت میدم فکراتو بکنی

بنظرتون همینو ادامه بدم؟و بگم واقعا یکی هستش؟من از دروغ تو این مواقع مخصوصا اصلا خاطره خوبی ندارم میترسم بعدا گندش دربیاد

اگر ممکنه سریع تر راهنمایی ام کنید
    چون نمیخام بیشتر از 3 روز طول بکشه و طرف امیدوار بشه فکر کنه دارم در موردش فکر میکنم
    سعی کن عظمت درنگاهت باشد نه درچیزی که به ان مینگری.
    (اندره ژید)

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط *انعکاس* نمایش پست ها
    سلام دوستان

حالا ایشون ول کن نیس میگه تو که چیزی ازم نمیدونی چرا بیخودی رد میکنی من هر چقدر باهاش بد حرف زدم و یکدندگی کردم موثر واقع نشد

بنظرتون چی باید بهش بگم؟نمیتونم حقیقتو بهش بگم چون خیلی پسره لوس و حساسیه سریع بهش برمیخوره
    من گفتم فرض کن پای شخص دیگه ای در میونه ولی گفت میدونم داری دروغ میگی!حالا یه ماه بهت وقت میدم فکراتو بکنی

بنظرتون همینو ادامه بدم؟و بگم واقعا یکی هستش؟من از دروغ تو این مواقع مخصوصا اصلا خاطره خوبی ندارم میترسم بعدا گندش دربیاد

چون نمیخام بیشتر از 3 روز طول بکشه و طرف امیدوار بشه فکر کنه دارم در موردش فکر میکنم
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و عرض خوش آمد محضر جنابعالی
    در ابتدا لازم است نسبت به تصمیمی که می گیرید مطمئن باشید و همه احتمالات و فرضها را در نظر بگیرید. در صورتی که به عدم شایستگی ایشان مطمئن هستید، لازم است به گونه ای با وی مواجه شوید و سخن بگویید که وی از رای منفی شما مطمئن شود. بر این مبنا لازم است میان قول و فعل شما در قبال وی، وحدت وجود داشته باشد.
    پاسخ منفی شما لازم است همراه با قاطعیت باشد به گونه ای که باب چاره و در نظر گرفتن احتمالات برای وی بسته شود. مثلا اگر به ایشان بگویید "فعلا قصد ازدواج ندارم"، این احتمال وجود دارد که ایشان همچنان برای ازدواج با شما امید داشته باشند و اینگونه تصور کنند " پس من هم صبر می کنم". اما اگر بگویید که شما فاقد معیارهای لازم (اخلاقی، فرهنگی، سنی، تحصیلی و...) بنده هستید و با فرد مطلوب بنده فاصله زیادی دارید، انتظار می رود وی در رویکرد خود تجدید نظر کند مگر اینکه شیفته شما شده باشد!
    راه دیگر این است که به ایشان فرصت و اجازه خواستگاری رسمی دهید تا این شائبه برای وی پیش نیاید که شما، او را نشناخته رد کرده اید. چون در غیر اینصورت ممکن است ایشان همچنان این دغدغه را داشته باشند که تا زمانی که خود را به شما معرفی نکرده اند، پیگیر موضوع باشند.

http://www.askdin.com/thread36149.html

در پناه خدای متعال موفق باشید
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 13

علاقه
    کتاب-بحث-نت
    نوشته
    38
    حضور
    15 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    180

مرسی جناب امیدوار

من در فاطله این دو روزه این حرفا رو بهش زدم گفتم به درد هم نمیخوریم و حتی تلویحا گفتم منتظر شخص دیگه ای هستم غیر مستقیم هم بهشون گفتم اصلا از شخصیتشون خوشم نمیاد
    ولی ایشون خیلی جو گیر هستند
    برای هر چیزی دلیل بچه گانه ای میاره
    دیروز اومد حرف زدن و با اینکه من حتی یک کلمه جوابشو ندادم ادامه داد ک:بخاطر نداشتن کاره؟خب میرم سرکار از همین فردا و تا سر یکسال میتونم پول خوبی در بیارم
    بخاطر نداشتن خونه و ماشین و ...؟خب اونم با پول حل میشه دیگه میرم سرکار
    بخاطر نداشتن کارت پایان خدمته؟
    یا کلا از شخصیتم بدت میاد؟!خب بهم بگو کجاهای رفتارم بده من خودمو اصلاح کنم

ینی کلا "نه"تو کارش نیس برای هر دلیلی یک راه حل بلند پروازانه تو ذهنش داره

منم بهش گفتم جوابم به هر دلیلی منفیه!حالا دونستن دلیل چ مشکلیو حل میکنه؟ولی ایشون گوش نکرد و گفت باید دلیلتو بگی اگر نتونستم حلش کنم خودم پامو عقب میکشم
    بعد اخرش گفت من میخام باخانواده مزاححم بشم حتی اگر جوابتون منفیه بزار اینو از زبون خانوادت بشنوم

منتها اقای امیدوار من اصلا دوست ندارم پای ایشون به خونه ما باز بشه که مطمئنم دردسر سازه
    (اندره ژید)

9. صلوات ها 4

علاقه
    کتاب-بحث-نت
    نوشته
    38
    حضور
    15 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    180

در ضمن ایشون زنگ زده بودن ب یکی از دوستان من و از ایشون خواسته بودن واسطه بشه
    (اندره ژید)

11. صلوات ها 4

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

مرسی جناب امیدوار

من در فاطله این دو روزه این حرفا رو بهش زدم گفتم به درد هم نمیخوریم و حتی تلویحا گفتم منتظر شخص دیگه ای هستم غیر مستقیم هم بهشون گفتم اصلا از شخصیتشون خوشم نمیاد
    ولی ایشون خیلی جو گیر هستند
    برای هر چیزی دلیل بچه گانه ای میاره
    دیروز اومد حرف زدن و با اینکه من حتی یک کلمه جوابشو ندادم ادامه داد ک:بخاطر نداشتن کاره؟خب میرم سرکار از همین فردا و تا سر یکسال میتونم پول خوبی در بیارم
    بخاطر نداشتن خونه و ماشین و ...؟خب اونم با پول حل میشه دیگه میرم سرکار
    بخاطر نداشتن کارت پایان خدمته؟
    یا کلا از شخصیتم بدت میاد؟!خب بهم بگو کجاهای رفتارم بده من خودمو اصلاح کنم

ینی کلا "نه"تو کارش نیس برای هر دلیلی یک راه حل بلند پروازانه تو ذهنش داره

منم بهش گفتم جوابم به هر دلیلی منفیه!حالا دونستن دلیل چ مشکلیو حل میکنه؟ولی ایشون گوش نکرد و گفت باید دلیلتو بگی اگر نتونستم حلش کنم خودم پامو عقب میکشم
    بعد اخرش گفت من میخام باخانواده مزاححم بشم حتی اگر جوابتون منفیه بزار اینو از زبون خانوادت بشنوم

منتها اقای امیدوار من اصلا دوست ندارم پای ایشون به خونه ما باز بشه که مطمئنم دردسر سازه
    بسمه تعالی
    با سلام و عرض تشکر
    عکس العمل های ایشان طبیعی است و ناظر به همان فرضی است که خدمتتان عرض کردم. یعنی ایشان همچنان باب احتمالات را باز می دانند و بر این اساس عکس العملهای ایشان منطقی است! ایشان تلاش خود را می کند تا شما را راضی کند و چون احتمال می دهد عدم موافقت شما ناشی از عواملی است که وی می تواند انها را تدارک ببیند ( کار، ماشین و...) به تلاش خود ادامه می دهد، اما اگر ایشان متوجه شوند که عدم موافقت شما به علت فاکتورهایی است که ایشان نمی توانند آنها را تدارک ببینند در پیگیری موضوع تجدید نظر خواهند کرد و البته اینکه این موضع را چگونه به ایشان منتقل کنید به موقعیت و هنر شما بستگی دارد.
    شاید لازم باشد از والدین در این زمینه کمک بگیرید و همانگونه که ایشان گفتند این جواب منفی را از زبان مادر و یا پدر نیز بشنوند، شما می توانید این فرایند را به صورت تلفنی دنبال کنید.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

13. صلوات ها 9

علاقه
    .
    نوشته
    312
    حضور
    30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    2
    صلوات
    2316

با سلام

اول: بسی زیاد ممنون از استاد امیدوار...

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    شاید لازم باشد از والدین در این زمینه کمک بگیرید و همانگونه که ایشان گفتند این جواب منفی را از زبان مادر و یا پدر نیز بشنوند
    دوم: دوست خوبم بنده هم با این مورد بس موافقم... شاید دراینصورت به نتیجه دلخواه برسید

+ ان شاء الله هرچیز که خیر و بهترین هست نصیبتون بشه

15. صلوات ها 9

علاقه
    کتاب-بحث-نت
    نوشته
    38
    حضور
    15 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    180

ممنونم
    منتها ی چیزی برام مشخص نشد:
    ایشون میگن:اگر با اخلاقیات من مشکل داری:1-شناخت درستی ازم نداری 2-اگرم شناخت پدا کردی و باز مشکل داشتی ،بهم بگو قول میدم درستش کنم

خب با این اوصاف من چطوری بهش بگم از تو و شخصیت و رفتارات خوشم نمیاد؟
    خب این جوری ول نمیکنه ک!!!!میگه بگو کجاش؟من درست میکنم

در ضمن بنظرم چون تا سه ماه دیگه تا ابد همو نمیبینم و تنها ارتباطمون میشه تلفن،بهتره از همین حالا جواب تماسهاشو ندم تا این گزینه رو از ذهنش حذف نکنه و نخاد تا چند وقت دیگه زنگ بزنه و مزاحم بشه
    (اندره ژید)

17. صلوات ها 6

نوشته
    2,558
    حضور
    65 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100
    صلوات
    9248

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    راه دیگر این است که به ایشان فرصت و اجازه خواستگاری رسمی دهید تا این شائبه برای وی پیش نیاید که شما، او را نشناخته رد کرده اید. چون در غیر اینصورت ممکن است ایشان همچنان این دغدغه را داشته باشند که تا زمانی که خود را به شما معرفی نکرده اند، پیگیر موضوع باشند
    بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام خدمت کارشناس گرامی.

پیشاپیش بابت جسارتم از شما معذرت خواهی میکنم.

اینگونه که سرکار انعکاس فرمودند خواستگارشان از نظر روحی و روانی حساس هست.

بنده تجربه خودم را در برخورد با اینجور افراد بیان میکنم. کسانی که لوس و احساساتی هستند به این دلیل لوس شده اند : زمانی که در خانه چیزی را طلب میکنند خانواده یک قدم عقب میرود تا فرزند به خواسته اش برسد. هرقدر خانواده عقب برود ، آن فرزند لوس تر و حساس تر میشود تا جایی که خانواده نمیتواند به او نه بگوید.

بنده فکر میکنم اگر این شخص اجازه پیدا کند به خواستگاری رسمی برود. سعی میکند این روند ادامه پیدا کند تا به مقصود خود برسد.

به نظر بنده اگر سرکار خانم انعکاس به یک مشاور و روانشناس به صورت حضوری مراجعه کند و مشکلات رابیان کند و سپس همراه آن پسر نزد مشاور برود ، یا اینکه به آن پسر بگوید به این مشاور مراجعه کن بهتر بتوانند نتیجه بگیرند.تا اینکه راه را برای ان پسر هموارتر کند.

البته مشاور بعد از اینکه آن پسر با پاسخهای منفی و قاطع قانع نشد توصیه میشود.

برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

به این تاپیک حتما سر بزنید :
    طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
    تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
    تاپیک های دیگر :
    شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
    هدفم قدس و آرزویم شهادت!

19. صلوات ها 4

نوشته
    109
    حضور
    4 روز 12 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    302

سلام دوستان

سريع باهاش ازدواج كن الان شوهر كجا گير مياد؟

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)