تفاوت قد در بحث معیار ها و ملاک های ازدواج

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تفاوت قد در بحث معیار ها و ملاک های ازدواج

سلام خدمت تمامی دوستان و کارشناسان سایت اسک دین

سوالی مدت هاست که ذهنم را درگیر کرده

من مدتیه از دختر خانمی خوشم اومده که قد ایشون حدود 23 سانت از کوتاه تر هستند

من ایشون را زیاد نمیشناسم و میخواستم که واسه خواستگاری و ........ اقدام کنم

ولی میخواستم ببینم که توی بحث ظاهری و تناسب ظاهری میتونه واسمون مشکل ایجاد کنه ؟

ممنون میشم که دوستان راهنمایی بفرمایید.........

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

oscar;483004 نوشت:
سلام خدمت تمامی دوستان و کارشناسان سایت اسک دین

سوالی مدت هاست که ذهنم را درگیر کرده

من مدتیه از دختر خانمی خوشم اومده که قد ایشون حدود 23 سانت از کوتاه تر هستند

من ایشون را زیاد نمیشناسم و میخواستم که واسه خواستگاری و ........ اقدام کنم

ولی میخواستم ببینم که توی بحث ظاهری و تناسب ظاهری میتونه واسمون مشکل ایجاد کنه ؟

ممنون میشم که دوستان راهنمایی بفرمایید.........

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی
مستحضرید که معیارهای مورد نظر افراد برای گزینش همسر متفاوت است؛ بر این اساس این شما هستید که باید تصمیم بگیرید فرد مورد نظر معیارهای لازم از نگاه شما را واجد هستند و یا فاقد.
قطع نظر از این مطلب توجه داشته باشید؛ طبعا شما در کنار فردی احساس راحتی می کنید که انطباق بیشتری با داده ها و تصویرهای ذهنی شما از گذشته تا کنون نسبت به همسر آینده تان داشته و یا دارد. بر این مبنا لازم است اولا وزن ملاکهای ظاهری و از جمله میزان قد را در قبال سایر ملاکها مشخص کنید که چه میزان برای شما مهم است و چه نسبتی میان این ملاک و سایر ملاکهای شما وجود دارد و ثانیا بررسی کنید ایشان تا چه اندازه به تصویر ذهنی شما از همسر آینده تان نزدیک است.
در این خصوص از نقش اعتماد به نفس نیز نباید غافل شد، اگر شما فردی باشید فاقد اعتماد به نفس لازم، حتی اگر این خانم، فرد مطلوب شما باشد، ممکن است به خاطر قضاوت احتمالی دیگران، قدری از سطح رضایت شما از زندگی با وی کاسته شود. اما اگر دارای اعتماد به نفس لازم باشید قضاوت دیگران شما را در تصمیمی که گرفته اید دچار تردید نخواهد کرد

در پناه خدای متعال موفق باشید.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

موضوع قفل شده است