صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور میشه هر روز بیش از پیش عاشق همسرت بشی؟

نوشته
    111
    حضور
    4 روز 1 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    343

چطور میشه هر روز بیش از پیش عاشق همسرت بشی؟

موندم که ازدواج چه معنی میده اگرچه اگه یکی ازت بپرسه خیلی قشنگ براش جواب میدی که واسه ارامش واسه که اسلام گفته واسه نیاز و چی و چی ولی به نظرم ازدواج یعنی هر روز بیشتر عاشق شدن نه که ...
    ولی خوب نمیشه من که خودم دور وبر دارم میبینم که اولش عاشقن خیلی خواهانن ولی بعد به یک نوع روزمرگی تبدیل میشه واسه هم تکراری میشن
    نمیدونم مطلب رو گرفتین یا نه ولی اگه راهکار دادین شعاری نباشه اول ببین برا خودت هم همین طوریه یا نه

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

چطور میشه هر روز بیش از پیش عاشق همسرت بشی؟

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ در ساعت ۱۹:۱۳

5. صلوات ها 8

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    به نظر من اگه بنای زندگی روی چیز مستحکمی گذاشته بشه با گذشت زمان نه تنها از علاقه روزهای اول کم نمیشه، بلکه برعکس خواهد شد. چون بنای زندگی محکم و عاقلانه گذاشته شده.

7. صلوات ها 5

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

سلام علیکم
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من اگه بنای زندگی روی چیز مستحکمی گذاشته بشه با گذشت زمان نه تنها از علاقه روزهای اول کم نمیشه، بلکه برعکس خواهد شد. چون بنای زندگی محکم و عاقلانه گذاشته شده.
    این بنای محکم وعاقلانه چی میتونه باشه؟
    من دارم یه زندگی جدید رو شروع میکنم وواقعا از این موضوع تکراری شدن میترسم...

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

9. صلوات ها 7

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

نقل قول نوشته اصلی توسط شاپرک نمایش پست ها
    این بنای محکم وعاقلانه چی میتونه باشه؟
    من دارم یه زندگی جدید رو شروع میکنم وواقعا از این موضوع تکراری شدن میترسم...
    یکی از مواردش اینه که ملاک های انتخابمون رو بر اساس آموزه های اسلامی قرار بدیم. یعنی طرف مقابل رو از این جنبه ها بسنجیم و خواسته های شخصی رو دخالت ندیم.

11. صلوات ها 5

نوشته
    266
    حضور
    3 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1504

سلام....
    درصورتی عاشقی کم رنگ نمی شه که زن وشوهر بفهمن باید چطور رفتار کنن به خودشون بستگی داره یعنی باید :1 اخلاقیات هم دیگه رو بفهمن 2 راه هاشو بلد باشن 3 احساسات همدیگه رو درک کنن 4 نیاز های همدیگه رو بفهمن ....
    البته نا گفته نماند تا تجربش نکنی هر چی بگیم بازم .....
    پس ....
    موفق باشید....
    وقتی عقل عاشق شود ، عشق عاقل می شود
    آنگاه شهید می شوی ...
    شهید چمران...

13. صلوات ها 7

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

سلام ...

عشق از رفتن و نرسیدن بوجود میاد ... هیچ وقت زن و مردی که در درون رابطه زناشویی هستند نباید برای همدیگه تموم بشن ... مرد و زن باید تبدیل به گردبادهایی بشن که همدیگه رو در درون خودشون ببلعند ... اینی که یک زن و مرد برای همدیگه عادی میشن ... به خاطره این هستش که ابعاد وجودیشون ثابت میمونه و تغییر نمیکنه ... ابعادی از انسلان وجود داره که هیچ وقت تموم نمیشه ... و اگر مرد و زنی که در درون یک رابطه زناشونیی قرار دارند مرتب در حال upgrade کردن خودشون باشن هیچ وقت تموم نمیشه ...

به نظره من باید مرد و زن در ابعاد زیر دائما در حال رشد کردن باشن .. تا بتونن جذابیت عشقیشون رو حفظ کنن ...

1- روز به روز زیباتر بشن و سعی کنن زییائیشون رو حفظ کنن ...
    2- روز به روز و هر چه بیشتر مراعات اخلاق رو بکنن ... کتاب بخونن و سعی کنن اخلاقشون رو نیک تر بکنن ...
    3- روز به روز و هر چه بیشتر دانا تر بشن ... سوادشون بیشتر بشه ... اونقدر سرعت رشد کدنشون زیاد بشه که همسرشون به گرد پاش هم نرسه ...
    4- مثلا همسره آدم که میاد خونه باید یهو ببینه خونش تغییر کرده ... و دکوراسیون جدیدی تو خونه حکم فراست ...

حالا تو چه خونه هایی عشق از بین میره ...

مثلا خانوم میمونه خونه ... این عمل باعث میشه همش ظرف بشوره ... و ...
    این عمل باعث میشه این خانوم هیچ بعد جدیدی نتونه داشته باشه که برای شوهرش جدید باشه ... بنابراین عشق از بین میره ... در نهایت نظره من این هستش که زن و مردی که در درون یک رابه زناشویی قرار دارند ... همیشه باید در حال رشد کردن باشن ... هر چقدر سرعت رشد کردنشون بالاتر باشه ... مطمئنا با دیروزشون بیشتر فرق خواهند داشت ... و این باعث میشه همیشه عشق وجود داشته باشه ...
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

15. صلوات ها 4

نوشته
    109
    حضور
    4 روز 12 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    302

نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    موندم که ازدواج چه معنی میده اگرچه اگه یکی ازت بپرسه خیلی قشنگ براش جواب میدی که واسه ارامش واسه که اسلام گفته واسه نیاز و چی و چی ولی به نظرم ازدواج یعنی هر روز بیشتر عاشق شدن نه که ...
    ولی خوب نمیشه من که خودم دور وبر دارم میبینم که اولش عاشقن خیلی خواهانن ولی بعد به یک نوع روزمرگی تبدیل میشه واسه هم تکراری میشن
    نمیدونم مطلب رو گرفتین یا نه ولی اگه راهکار دادین شعاری نباشه اول ببین برا خودت هم همین طوریه یا نه
    با سلام خدمت دوستان
    به نظر من اينكه ما دنبال تداوم عشق اوليه زندگي در طول زندگي باشيم اصولا غلطه به چند دليل
    دليل اول اينكه وقتي خلقت انسان اينطوره كه بعد از مدتي از آتش عشق اوليه كم بشه نشون ميده پس اين بهتر و به صلاحشه وگرنه خدا خودش بلد بود كاري كنه كه عشق كم نشه
    دليل دوم اينكه همونطور كه وقتي شما گرسنه هستيد و تمايل زيادي به غذا داريد و شروع به خوردن غذا ميكنيد هرچي بيشتر مي خوريد تمايل كم ميشه تا به جايي مي رسيد كه ديگه تمايل نداريد و دست از غذا ميكشيد حالا تصور كنيد ميل به غذا كاهش نمي يافت چه اتفاقي مي افتاد؟
    دليل سوم اينكه اگه قرار بود آتش عشق اوليه باقي بمونه و زن و مرد اصلا تحمل دوري همديگه را نداشته باشند و همش دوست داشته باشند بشينند و با هم حرف بزنند و با هم باشند و اين وضيعت براي خانواده ادامه داشته باشه نظام امور اون خانواده بهم ميخوره ديگه مرد دلش نميخواد بره دنبال كار يا اگه به زور مي رفت ،در محل كار تمركز فكري لازم را نداشت و در پست هاي حساس و مهم كار دست خودش و همكاراش ميداد يا اگه كاسب باشه چون حواسش پرت همسرشه كلاه سرش ميزارن و غيره
    دليل سوم اگر آتش عشق كم نشه خداي نكرده هركدام از اين دو نفر حتي بعد 10 سال فوت كنه ضربه روحي شديدي به اون يكي وارد ميشه كه ميتونه منجر به خود كشي بشه و اگر هم خودكشي نكنه ديگه به خاطر باقي ماندن عشق و علاقه همسر فوت شده اش تن به ازدواج بعدي نميده
    دليل بعدي اينكه همانطور كه ميدانيم يكي از احكام مترقي اسلام براي جلوگيري از گسترش فساد در جامعه و يا براي سرو سامان گرفتن زنان بدون سرپرست و فقير در جامغه قانون چند همسري براي مردان است حالا تصور كنيد زن و شوهري كه آتش عشقشون مثل روز اول باقي بمونه اولا ديگه مرد نيازي در درونش براي تجديد فراش احساس نميكنه ثانيا برفرض مرد هم اينكار را بكنه به دليل شدت علاقه زن به همسرش اين كار همسرش ممكنه خيلي براي عذاب آور و دردناك باشه
    و چند دليل ديگه كه حاشو ندارم بنويسم

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    ازدواج از راه‌های شناخت خداست که در سوره روم آیه 20 به آن اشاره شده است( و من آیاته .....)

وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ﴿الروم: ٢١﴾

پس با آرامشی که در آیه آمده خودش محبت شدید(مودة) و عوامل رشد(رحمه) را بین زوجین قرار می دهد ....آرى، در اين [نعمت‌] براى مردمى كه مى‌انديشند قطعاً نشانه‌هايى است.

اگر گناه در این نعمت وارد نشود انسان به سمت شناخت بیشتر حرکت می کند ...

وقتی کسی با شناخت خدا سر و کارش افتاد قطعا به همه ی مخلوقات او عشق می ورزد ... و یک انسان عاشق می شود

انسان عاشق زمینه را برای شناحت دیگران فراهم می کند ... و این چرخه عشق به خودش هم سود می رساند

پس بیاییم نگذاریم گناه در زندگی وارد شود ... به جای آن با قرآن و احادیث به سمت شناخت بیشتر برویم

یک گناه عدم شناخت مخلوقات خداست ... شناخت همسر و روحیات اوست .... در هدیه از کتاب مفید برای شناخت غافل نشویم

دو کتاب برای این منظور لازم است در کنار قرآن و احادیث بخوانیم ...

1- همسر دوست داشتنی
    2- مردان مریخی زنان ونوسی
    ویرایش توسط متعلم : ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ در ساعت ۱۵:۳۶
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

18. صلوات ها 2

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام بر همگي
    به به چه سؤال دقيق و خوبي
    البته فرار از يكنواختي در كل زندگي لازم است به خصوص در زندگي زناشويي كه مرتبط با يك نفر ديگر هستيم

فعلا اين سخنراني جالب از استاد نكونام را گوش كنيد ادامه خواهيم داد

http://www.askdin.com/thread27205-5.html#post483789
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

20. صلوات ها 8

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)