تضمین برگشت سرمایه به سند ملکی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تضمین برگشت سرمایه به سند ملکی

سلام
برای شروع کار حلال نیاز به 5 میلیون سرمایه دارم
شنیدم میشه در قبال یک معامله یا رهن ملک یا وسیله نقلیه این مبلغ را از کسی دریافت و میزان مشخصی سود پرداخت کرد
به عنوان نمونه :
من منزل مسکونی خودم را به یک نفر به مبلغ 5 میلیون تومان رهن میدهم این مورد در محضر یا بنگاه املاک ثبت شود
مجددا بنده این واحد مسکونی را از طرف مقابل اجاره میکنم از قرار ماهیانه 200 هزار تومان یا بیشتر بسته به توافق
در طول سال حتما میتوانم مبلغ رهن را مسترد کنم
ایا این معامله حرام است یا حلال لطفا راهنمایی کنید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

محمدعلی مهدی;482310 نوشت:
سلام
برای شروع کار حلال نیاز به 5 میلیون سرمایه دارم
شنیدم میشه در قبال یک معامله یا رهن ملک یا وسیله نقلیه این مبلغ را از کسی دریافت و میزان مشخصی سود پرداخت کرد
به عنوان نمونه :
من منزل مسکونی خودم را به یک نفر به مبلغ 5 میلیون تومان رهن میدهم این مورد در محضر یا بنگاه املاک ثبت شود
مجددا بنده این واحد مسکونی را از طرف مقابل اجاره میکنم از قرار ماهیانه 200 هزار تومان یا بیشتر بسته به توافق
در طول سال حتما میتوانم مبلغ رهن را مسترد کنم
ایا این معامله حرام است یا حلال لطفا راهنمایی کنید

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

این روشی که مطرح کرده اید صحیح نیست اما روش صحیح آن این است که شما قسمتی از خانه تانرا به او بفروشید وآن قسمت را از او اجاره کنید مثلا یک ساله که در این صورت صحیح است.

(مثلا اگر خانه 100 میلیون قیمتش است یک بیستم آن را به مبلغ 5 میلیون می خرد وبه شما به مدت یک ساله به مبلغ ماهیانه 200 هزار تومان اجاره می دهد وبعد از یک سال آن قسمت از خانه را می توانید از او بخرید)
موضوع قفل شده است