صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فکر کردن زیاد

علاقه
    در حال بارگزاری ...
    نوشته
    52
    حضور
    13 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    115

راهنما فکر کردن زیاد

سلام

من زیاد فکر میکنم - مثل به اینده فکر میکنم میگم من کی درسام تموم میشه کی ماشینی رو که دوسش دارم خواهم خرید ، کی خانه میخرم , دیگخ خسته شدم .

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

فکر کردن زیاد

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.sh نمایش پست ها
    سلام

من زیاد فکر میکنم - مثل به اینده فکر میکنم میگم من کی درسام تموم میشه کی ماشینی رو که دوسش دارم خواهم خرید ، کی خانه میخرم , دیگخ خسته شدم .
    بسمه تعالی
    با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی
    در صورتی که فکری دارای این ویژگیها باشد؛
    _ تکراری بودن
    _ غیر اختیاری بودن
    _ آزار دهنده بودن
    _ مقاومت نمودن شخص در مقابل آن

آنگاه باید گفت که چنین فکری، وسواس فکری است که ریشه در اضطراب دارد و مهار آن نیازمند فراگیری فنون مربوطه در کاهش اضطراب و وسواس است.

اما در صورتی که افکار شما فاقد ویژگیهای فوق باشد، موضوعی مقطعی خواهد بود که جای نگرانی ندارد. در عین حال لازم است؛
    _ از بی کاری و تنهایی اجتناب کنید
    _ به فراگیری مهارت و کارهای جدیدی مبادرت کنید
    _ برای ساعات شبانه روز خود برنامه داشته باشید و ذهن خود را معطوف و متمرکز بر اولویتهای خود نمائید.
    _ برای خلاصی از این افکار، موقعیت فیزیکی خود را تغییر دهید و ذهن خود را به سایر موضوعات منصرف کنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید
    فکر کردن زیاد
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 8

علاقه
    پول و خوش گذرونی
    نوشته
    592
    حضور
    24 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    2895

سلام و عرض ادب و احترام
    میشه خواهش.کنم در مورد وسواس فکری راهی براش بگین که انجام بدیم? من خودم افکاری که به سرم میاد غیر اختیاری
    هست و اونقدر فکر می کنم که آزار دهنده میشه این راه هایی که میگین راستش اصلا در مورد من جواب نمیده , راهکار دیگه ای به جز اینا نیست ?

زندگی بافتن یک قالی است
    نه همان نقش و نگاری که خودت میخواهی
    نقشه را اوست که تعیین کرده
    تو در این بین فقط می بافی
    نقشه را خوب بببین
    نکند آخر کار
    قالی زندگیت را نخرند
    بیخیال درمانی ( اگه وسواس دیوونه ات کرده کلیک کن)

9. صلوات ها 3

نوشته
    116
    حضور
    13 روز 3 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    324

سلام!
    من در مورد اینده فکر نمیکنم ... البته فکر میکنم ولی به نظرم طبیعیه و وسواس ندارم ... ولی در مورد مسائل دینی و فلسفه ی این مسائل تا حدی فکر میکنم که خسته میشم و یکوقتایی به خودم میگم به تو چه؟
    اینم ایرادی داره و وسواسه؟ اصلا چنین چیزی بده یا خوب؟

سر زد به دل دوباره غم کودکانه ای
    آهسته می تراود از این غم ترانه ای
    باران شبیه کودکی ام پشت شیشه هاست
    دارم هوای گریه خدایا بهانه ای

قیصر امین پور

11. صلوات ها 2

علاقه
    خدا-دین کشور-خانواده-دوستان-کمک-ورزش-پیاده روی برای زیارت-سایتم
    نوشته
    93
    حضور
    2 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    179

منم همچین مشکلی داشتم بهتره بگم یک چیز طبیعیه.بالاخره آینده خیلی مهمه.
    ولی بهتره یکی دو هدف بزرگ و کلی برای خودتون در نظر بگیرید برای مثال انسانیت یا اینکه تلاشو کوشش را با حداکثر توان هدف قرار بدیم یعنی همین تلاش کردن با حداکثر توانمونو نوعی پیروزی بدونیم و موفقیت.
    وقتی اهداف کوچک باشه به طبع انسان سرگردونتره.
    توی یک گوی بلورین اگر یک تیله بزرگ تقریبا هم اندازش قرار بدیم با تکون دادنش زیاد هم سرو صدا و آزار صوتی به ما تحمیل نمیشه اما اگر درش ده ها تیله ریز قرار بدیم و تکونش بدیم آزار صوتی بیشترم میشه.
    توی اهداف و خواسته ها هم به همین شکل اگر یکی دو هدف بزرگ برای خودمون داشته باشیمو همون رو پیش بگیریم خیلی موفقترو رضایتمندتر راهو ادامه میدیم ولی اگر چندین هدف کوچک رو بهش خیلی توجه کنیم حتما آزاردهنده تر میشه.
    من به شخصه هرچی فکر کردم هدفی بهتر از انسانیتو ایمان به خدا و تلاش در حداکثرش رو پیدا کنم نشد.فکر کنم باهم مکمل خوبی بشن هم دنیا رو میشه داشت هم آخرت.
    هدف بزرگو کلیمون رو ببینیم واگرنه با نگاه بیش از حد به هدفهای کوچک ممکنه گم بشیم.به این شکل هر قدمی برمیداریم برای رسیدن به هدف بزرگتره و اینطوری خود به خود به یکی از هدفها یعنی انجام حداکثر تلاش که خودش نوعی پیروزی در زندگیه میرسیم و در این راه اگر توکل و ایمان به خدا هم باشه به هدفی بزرگتر یعنی گرفتن پاداش یک زندگی خوب یعنی همون دوستی با خدا و بهشتش میرسیم
    موفق باشید
    ویرایش توسط hhosseinn : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ در ساعت ۰۰:۴۰

13. صلوات

علاقه
    مهدی فاطمه
    نوشته
    736
    حضور
    14 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    128
    صلوات
    3331

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.sh نمایش پست ها
    سلام

سلام.چراسعی نمیکنید توزمان حال زندگی کنید؟ببینید همیشه فکری برای آینده هست به این چیزی که خدمتتون عرض میکنم توجه کنید:یه بچه 7ساله>>>>کی میرم راهنمایی؟....یه دانشآموز راهنمایی>>>>کی میرم دبیرستان؟>>>کی میرم دانشگاه؟>>>>فارغ التحصیل فکرمو مشغول کرده>>>>کی میرم سرکاروازدواج میکنم>>>>کی بچه به زندگیمون میاد>>>>>بچمون بزرگ شه>>>>بره سرکار>>>>خوشبخت شه>>>یه آن یچیزی مثل کمردردی پادردی ضعف بینایی مارو میکشونه دکتر.پزشک وسط صحبتاش میگه بخاطر سن بالاست میاییم خونه میشینیم یگوشه اون موقع میگیم ای دادبیداد چقدزودپیرشدیم وهیچی اززندگی نفهمیدیم.ای کاش دوباره اون روزا برگرده.ولی دیگه برنمیگرده.واون موقع است تازه میفهمیم باید چطور زندگی میکردیم.(تازه اگه زندگی بدون گناهی داشته بباشیم).پس زودتر دست بکارشیم.چنددقیقه بشینیم چیزی که اززندگی میخوایم رو مشخص کنیم بنویسیمش روی کاغذ.راه های رسیدن بش روبررسی کنیم ودرعین حالی که فعالیت برای ساخت آینده انجام میدیم اززمان حال هم لذت ببریم.مثلا 1ساعت بعدازشام روکنارخانواده بشینیم وتمام تمرکزمون رو روی همون لحظه بذاریم.باتمرین درست میشه.وقتی دیدیم داریم دوباره زیاده روی میکنیم توفکرکردن به خودمون بگیم:فلانی الان کجایی؟الان باید چکارکنی؟حال رو دریاب.کربرای آینده آخرشب حدود5-10دقیقه مناسبه.اول نتیجه گیری روزانه وبعدآینده نگری.اون موقع وقتی ازیروزی که توهمون روز زندگی کرید نتیجه گیری میکنید متوجه لذت زمان حال خواهید شد.موفق باشید
    ویرایش توسط یامهدی مددی : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ در ساعت ۰۰:۳۶
    اَینَ الطّالــــِبُ بِدَمِ المَقــــتُولِ بِکَــــربَلا

گروه رایحۀ بهشتی

[SIGPIC][/SIGPIC]

15. صلوات ها 2

نوشته
    243
    حضور
    1 روز 18 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    811

سلام برادر عزیز
    شما یک طور ترس دارید !
    از آینده کمی میترسید
    من متخصص روانشناسی نیستم

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱ در ساعت ۲۳:۵۴ دلیل: تبلیغ سایتها و انجمن ها و فرومهای دیگر بر خلاف قوانین انجمن می باشد
    http://www.askdin.com/thread34335-2.html
    ....در خلقت خدا فـــ ــکر کن.... اینجا کلیک کنید

17. صلوات ها 3

نوشته
    15
    حضور
    15 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    59

سلام علیکم

شما ذهن تان نستید.

بله با شما هستم شما ذهن تان نیستید گرچه ذهن توهم یگانه انگاری با خود را به شما تحمیل میکند اما باور کنید شما ذهن تان نیستید. انسان با دستگاه مغز متولد می شود نه با ذهن بلکه ذهن در این دنیا پر می شود. متاسفانه بشر امروز دچار توهم یکی انگاری با ذهن شده است. ببینید می توانید 30 ثانیه بدون دخالت ذهن دنیا را تماشا کنید فقط 30 ثانیه؟ نمی شود چرا نمی شود چون ذهن حرف میزند همانند یک رادیو حرف میزند از صبح که چشمها را باز میکنید این رادیوی ذهنی شروع میکند به حرف زدن به مشاوره دادن به تکرار مکرر حرف و شنیده ها حتی در ذهن با دیگران حرف میزنیم دعوای ذهنی میکنیم و ... چه بگویم که شرح آن در این جا نمیگنجد و اما راه حل چیست ؟ گدایی میشناسم که به لطف و عنایت خدای سبحان به بی ذهنی رسیده تجربیات وی را بازگو میکنم اول باید بدانید که شما ذهن تان نیستید باید خودشناس شوید اینکه کیستید مخلوق خدا و معشوق آنقدر آدمی را عزیز دانسته که به فرشتگانش دستور داده در برابر آدمی سجده کنند راهکار عملی را به شما میگویم دقیقا این کارها را انجام دهید. از این لحظه با ذهن خود نجنگید با ذهن درگیر نشوید اوایل اجازه دهید هرچه خواست بگوید فقط تماشا کنید تاکید میکنم فقط تماشا کنید. قطعا ذهن توجیح خواهد کرد که تو بی من نمیتوانی زندگی کنی و خیلی چیزهای دیگر اما ادامه دهید ابتدا ذهن شما را با خود میبرد پس از مدتی مثلا ده دقیقه یا نیم ساعت متوجه میشود که ای وای در ذهن بوده اید اشکال ندارد شروع کنید هر زمان که متوجه شدید بگویید کات. بله کات کات یعنی قطع بگویید با زبان بگویید کات چه می شود ؟ دقیقا در آن لحظه به زمان اکنون به زمان حال پرتاب می شود تنها زمان جاودانه و حقیقی یعنی زمان حال. توجه داشته باشید که تمام سلول های بدن شما در زمان حال است و به عوامل زمان حال واکنش نشان می دهد اگر سرما بخورد الان سرما میخورد این فقط ذهن انسان است که از زمان حال گریزان است به هر قیمتی شده شما را در گذشته نگه میدارد چند ساعت پیش چند روز پیش چند ماه پیش این بزرگترین و خطرناک ترین کار ذهن است چرا ؟ چون احساس شما را میدزدد یعنی وقتی شما را با خود به گذشته می بود احساس شما دقیقا شبیه همان صحنه اتفاق و حادثه ای میکند که دارد برای شما در ذهن پخش میکند عضلات شما منقبض میشود بی آنکه خود بدانید عصبی می شوید حوصله تان سر میرود و یارای مقاومت و متوقف کردن ذهن را ندارید به امید خدا شروع کنید به خالص شدن، افکار را قطع کنید اندک اندک شکافی بین شما و ذهن تان بوجود می آید کم کم بین ذهن و منه حقیقی شما مرزی بوجود می آید تلاش کنید مقاومت کنید تذکیه کنید مراحل زیادی دارد خدا کمک میکند ما گدایان درگاه اوییم در رحمت او غرق هستیم و به فیض او امیدوار.
    ویرایش توسط حمید77 : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ در ساعت ۰۹:۲۶

19. صلوات ها 3

علاقه
    تحصیل
    نوشته
    433
    حضور
    15 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2052

فـضـیلت انـساندر نــگـهداشـتن حـــد وســط مــیان افـراط و تــفـریـط اســت . . .

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری