صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حقیقت چیست؟

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    12
    حضور
    4 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    39

تعجب حقیقت چیست؟

با سلام خمت شما .
    میدونم که شاید برای مطالعه و پاسخ به سوال من وقت ندارید اما ازتون خواهش میکنم بخونید و جواب بدید . چون اگه جواب ندید کارم به دیوانگی میکشه ...
    من تقریبا از 14 سالگی وارد فاز فراماسونری و انجمن‌های مخفی شدم . با یه سخنرانی از یه روحانی جوان که مطمئنا شما اون سخنرانی رو دیدید . خیلی ابتدائی به فراماسونری و شیطان پرستی اشاره میکنه و نمادهاشون رو بررسی میکنه . بعد از اون ، هرچند که خیلی بچه بودم ، اما باز هم فهمیدم چیزی که در دنیا در جریانه خیلی خیلی بزرگتر از دید ما هاست . دید من ، پدر و مادر و خواهر و برادرم و خیلی‌های دیگه که میشناختم .
    واسه‌ی همین شروع کردم به جمع آوری اطلاعات بیشتر . جلجتا رو دیدم . بعدش توی اینترنت میچرخیدم دنبال اطلاعات. بیشتر زنگهای تفریح داشتم پشت کامپیوتر سالن کنفرانس مدرسه مون ، مطالبو میخوندم که تصادفا توی یه پوشه از این رایانه ، یه سخنرانی از شما رو دیدم . یکی دیگه ریخته بودش اونجا .
    بیشتر با ماسونری آشنا شدم و طی دوسال فهمیدم واقعیت جنگیه که در سراسر دنیا جریان داره ... اما نقطه عطف این سیر من ، دیدن مستند ظهور در همون 14 سالگی بود ... اجنه وشیاطین و ارتباطات و لقائات مستقیم اونها به ماسون‌ها و تمامی دیگر محتویات این مستند که خودتون واقفید . حس کردم به حقیقت بزرگی رسیدم (مخصوصا بعد از دیدن قسمت "انسان کامل") و سعی کردم که اونو گسترش بدم .
    در همین اثنا یه دوستی پیدا کردم که اوایل به شدت بی اعتقاد بود . اما یواش یواش به سمت مسائل دینی سوقش دادم (من توی یه خانواده کاملا مذهبی بزرگ شدم) و با دیدن ظهور به این نتیجه رسیدیم که باید در این جنگ نقشی بگیریم. من به شدت تحت تاثیر این جو بودم . نمازم به مراتب خالصتر شده بود ، و حس میکردم که شیطان از دست من عصبانیه ... و سعی داره منو از هدفم دور کنه ... که همینطور هم شد .
    والدین من ، سر درسم ، به شدت حساس اند . به خصوص مادرم . به دلیل مشکلاتی ، درسم از سال اول دبیرستان افت کرد . مادرم از سال دوم به طوذ کلی نسبت به من حساس شد و سال سوم و چهارم هم اسن وضع بدتر شد. هر روز نزاع داشتیم و داریم. هر موقع خواستم مراقبه کنم در بحث احترام به والدین به بن بست خوردم و برگشتم ... این یه بعد مشکل من بود .
    اما مشکل اصلی من از اینجا شروع شد که بر اثر همین به بن بست خوردن‌ها به این فکر افتادم :
    از کجا معلوم رائفی پور راست میگه و فراماسون‌ها بد هستم ؟ خود ماسون‌ها میگن ما یه انجمن برادری هستیم که همه متدینیم و تنها هدفمون اینه که از دور هم بودن لذت ببریم . و از تجربیات هم استفاده کنیم . ار کجا معلوم ظهور راست میگه ، شاید اونا جن پرست نباشن . چرا اعمال بد روئسای جمهور آمریکا و نخست وزیر‌های اسرائیل رو به پای ماسون‌ها بنویسیم ؟ همشون که بد نیستن ! اصلا گیرم بد هم باشن . شاید اونا خوبن و ما بدیم . چرا ولایت فقیه ؟ چرا پیامبران ، چرا خدا ...
    جالبه که جدیدا این دوستم هم بهم گفته به صرف علاقه به من اظهار میکرده به اعتقاد به ولایت فقیه و حزب الله ! یگ دارم دیوونه میشم ! کی حقه ؟ کی باطله ؟ از کجا بفهمم کی حق و کی باطله ؟ کدوم جبهه رو بگیرم ؟ برم کتابهای اصول اعتقدات بخونم ، یا برم حوزه ؟ یا برم دانشگاه امام صادق که این چیزا رو بفهمم ؟! چرا احترام به والدین ؟ این چه ظلمیه که هرچی بگن ما باید گوش بدیم ؟ چرا چرا چرا چرا .... و هزار چرای دیگه . از درون دارم مفجر میشم . مشکلات هضم و معده گرفتم و دائما سر درد دارم . حس میکنم حقیقت ورای این مسخره بازی هاست ... چطور به حقیقت برسم ؟
    ضمن اینکه روحانی مسجدمون میگه نمیخواد برید با اینا مبارزه کنید . فقط تا آخر عمرتون خود سازی کنید . یعنی اصلا لازم نیست با ایلومناتی بجنگیم؟

خواهش میکنم کمکم کنید ...
    قلوبنا من الحدید

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

حقیقت چیست؟

کارشناس بحث: استاد اویس

5. صلوات ها 4

علاقه
    دانش
    نوشته
    3,184
    حضور
    55 روز 23 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    30927

با عرض سلام و ادب خدمت دوست جدیدمون جناب روح الحدید
    متاسفانه یکی از رهزنیهای شایعی که امروزه دامنگیر جوانان بسیاری شده و موجبات سردرگمی و اضطراب نفسانی و تشویش و گاه انحراف آنها را فراهم نموده جذب شدن و وقت گذاشتن برای فهم و تجربه و تفحص در این مردابهای عرفانهای کاذب است که حتی مطالعه و تحقیق در مورد آنها زمینه تیرگی باطن و قساوت قلب را فراهم می سازد. در دقایق پیش مشغول نگارش مطالبی در مورد گستردگی طهارت چشم از دیدگاه شریعت الهی بودم که دین مبین اسلام با چه ظرافتی تمامی زوایای حالات و شئونات انسانی از جمله نگاههای وی را برای رسیدن به مدارج الهی مورد دقت قرار داده است ( خوشحال میشویم شما هم به تاپیک http://www.askdin.com/thread25002.html سری بزنید)
    آری آنان که اهل دلند و چند صباحی به توصیه صاحبان شریعت و ائمه معصومین علیهم السلام اعتماد نموده اند و چشم و زبان و گوش از هرچه ناشایست و ناروا است بسته اند و حتی ساعتی را به تفحص آب نماهای مکاتب دیگر صرف نکرده اند خوب می دانند که از چشمه جوشان شریعت الهی و آموزه های بی بدیل آن چه برکات و ثمرات بی منتهایی نصیب آدمی میشود کافی است به وعده های خداوند در کتاب خاتم پیامبرانش گوش فرا دهید و قرآن کریم و سیره اهل بیت عصمت و طهارت به عنوان یگانه دستورالعمل انسان سازی خود برگزینید آنگاه پس از چند صباح به عیان خواهید دید که نه تنها دیگر از آن افسردگی و سرگردانی و سردرد و مشکلات گوارشی و پریشان خاطری خبری نیست بلکه ابواب گوناگونی از شیرینهای عمل به شریعت الهی و معرفت نفس انسانی به رویتان باز می شود و حقایقی را مشاهده خواهید کرد و به اوج لذت انسانی نائل خواهید شد که زبان این کمترین از وصف آن بیکرانه های نور قاصر و ناتوان است...
    فقط کافی است چند صباحی به این وعده الهی اعتماد نموده و بر اساس آیه شریفه
    يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَتَّقُوا اللَّهَ يَجعَل لَكُم فُرقانًا وَيُكَفِّر عَنكُم سَيِّئَاتِكُم وَيَغفِر لَكُم ۗ وَاللَّهُ ذُو الفَضلِ العَظيمِ (انفال/29) از هرچه ناشایست و حرام است دوری نمایید تا روح مصفای خود را در فرقان و تمایر حق از ناحق مشاهده نمایید.

ویرایش توسط اویس : ۱۳۹۲/۱۲/۰۸ در ساعت ۱۳:۳۱

7. صلوات ها 9

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

علی هوالحق و الحق هوالعلی

ناد علیا مظهر العجائب تجده عونا لک فی النوائب

قولوا یاعلی تفلحوا بگویید یا علی تا رستگار شوید

9. صلوات ها 5

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

نقل قول نوشته اصلی توسط روح الحدید نمایش پست ها
    با سلام خمت شما .
    میدونم که شاید برای مطالعه و پاسخ به سوال من وقت ندارید اما ازتون خواهش میکنم بخونید و جواب بدید . چون اگه جواب ندید کارم به دیوانگی میکشه ...
    من تقریبا از 14 سالگی وارد فاز فراماسونری و انجمن‌های مخفی شدم . با یه سخنرانی از یه روحانی جوان که مطمئنا شما اون سخنرانی رو دیدید . خیلی ابتدائی به فراماسونری و شیطان پرستی اشاره میکنه و نمادهاشون رو بررسی میکنه . بعد از اون ، هرچند که خیلی بچه بودم ، اما باز هم فهمیدم چیزی که در دنیا در جریانه خیلی خیلی بزرگتر از دید ما هاست . دید من ، پدر و مادر و خواهر و برادرم و خیلی‌های دیگه که میشناختم .
    واسه‌ی همین شروع کردم به جمع آوری اطلاعات بیشتر . جلجتا رو دیدم . بعدش توی اینترنت میچرخیدم دنبال اطلاعات. بیشتر زنگهای تفریح داشتم پشت کامپیوتر سالن کنفرانس مدرسه مون ، مطالبو میخوندم که تصادفا توی یه پوشه از این رایانه ، یه سخنرانی از شما رو دیدم . یکی دیگه ریخته بودش اونجا .
    بیشتر با ماسونری آشنا شدم و طی دوسال فهمیدم واقعیت جنگیه که در سراسر دنیا جریان داره ... اما نقطه عطف این سیر من ، دیدن مستند ظهور در همون 14 سالگی بود ... اجنه وشیاطین و ارتباطات و لقائات مستقیم اونها به ماسون‌ها و تمامی دیگر محتویات این مستند که خودتون واقفید . حس کردم به حقیقت بزرگی رسیدم (مخصوصا بعد از دیدن قسمت "انسان کامل") و سعی کردم که اونو گسترش بدم .
    در همین اثنا یه دوستی پیدا کردم که اوایل به شدت بی اعتقاد بود . اما یواش یواش به سمت مسائل دینی سوقش دادم (من توی یه خانواده کاملا مذهبی بزرگ شدم) و با دیدن ظهور به این نتیجه رسیدیم که باید در این جنگ نقشی بگیریم. من به شدت تحت تاثیر این جو بودم . نمازم به مراتب خالصتر شده بود ، و حس میکردم که شیطان از دست من عصبانیه ... و سعی داره منو از هدفم دور کنه ... که همینطور هم شد .
    والدین من ، سر درسم ، به شدت حساس اند . به خصوص مادرم . به دلیل مشکلاتی ، درسم از سال اول دبیرستان افت کرد . مادرم از سال دوم به طوذ کلی نسبت به من حساس شد و سال سوم و چهارم هم اسن وضع بدتر شد. هر روز نزاع داشتیم و داریم. هر موقع خواستم مراقبه کنم در بحث احترام به والدین به بن بست خوردم و برگشتم ... این یه بعد مشکل من بود .
    اما مشکل اصلی من از اینجا شروع شد که بر اثر همین به بن بست خوردن‌ها به این فکر افتادم :
    از کجا معلوم رائفی پور راست میگه و فراماسون‌ها بد هستم ؟ خود ماسون‌ها میگن ما یه انجمن برادری هستیم که همه متدینیم و تنها هدفمون اینه که از دور هم بودن لذت ببریم . و از تجربیات هم استفاده کنیم . ار کجا معلوم ظهور راست میگه ، شاید اونا جن پرست نباشن . چرا اعمال بد روئسای جمهور آمریکا و نخست وزیر‌های اسرائیل رو به پای ماسون‌ها بنویسیم ؟ همشون که بد نیستن ! اصلا گیرم بد هم باشن . شاید اونا خوبن و ما بدیم . چرا ولایت فقیه ؟ چرا پیامبران ، چرا خدا ...
    جالبه که جدیدا این دوستم هم بهم گفته به صرف علاقه به من اظهار میکرده به اعتقاد به ولایت فقیه و حزب الله ! یگ دارم دیوونه میشم ! کی حقه ؟ کی باطله ؟ از کجا بفهمم کی حق و کی باطله ؟ کدوم جبهه رو بگیرم ؟ برم کتابهای اصول اعتقدات بخونم ، یا برم حوزه ؟ یا برم دانشگاه امام صادق که این چیزا رو بفهمم ؟! چرا احترام به والدین ؟ این چه ظلمیه که هرچی بگن ما باید گوش بدیم ؟ چرا چرا چرا چرا .... و هزار چرای دیگه . از درون دارم مفجر میشم . مشکلات هضم و معده گرفتم و دائما سر درد دارم . حس میکنم حقیقت ورای این مسخره بازی هاست ... چطور به حقیقت برسم ؟
    ضمن اینکه روحانی مسجدمون میگه نمیخواد برید با اینا مبارزه کنید . فقط تا آخر عمرتون خود سازی کنید . یعنی اصلا لازم نیست با ایلومناتی بجنگیم؟

خواهش میکنم کمکم کنید ...
    سلام
    از متنی که نوشته اید اینطور به نظر می آید که جوان هستید پس برای کشف حق و باطل فرصت دارید پس عجله نکنید و نگرانی بی مورد نداشته باشید یک شبه نمی توانید کاری بکنید
    چند پیشنهاد:
    1-اگر می خواهید تحقیق کنید نیاز به سیر مطالعاتی دارید بدون هدف کار کردن فایده نداره
    2-به طور افراطی تحقیق نکنید قرار نیست شما زندگی تون رو کامل وقف تحقیق کنید
    3-برای عمل به شرع و حرکت در وادی عرفان به استاد نیاز دارید شما فرمودید نمی توانید به پدر و مادر آنطور که شایسته هست احترام بگذارید خوب شما چند حدیث در مورد احترام به پدر و مادر خوانده اید
    آیا تا حال به ذهنتان نرسیده این مشکل را افراد دیگر هم داشته اند و اصولا اهل بیت (علیهم السلام) باید راه حل هایی را ارائه کرده باشند آیا به ذهنتان نرسیده که این همه عارف در طول تاریخ اسلام چگونه این کار را کرده اند و امکان دارد راه حل هایی را پیشنهاد کرده باشند دوست عزیز شما اول باید بفهمید چکار باید بکنید و بعد بفهمید چطور آن را انجام دهید نه اینکه خودتان شروع کنید منطقی ترین راه این بوده که با یک کارشناس دینی مشورت می کردید!
    4- زیاد جو زده نشوید بعضی وقت ها دشمن می خواهد خود را بزرگ تر ازآن چه هست نشان دهد این جنگ مسلما آنطور که آنها یا عده ای دیگر تعریف می کنند نیست!
    5-رشد فکری و معنوی به نظر بنده یک سیر تدریجی هست یک شبه که نمی توانید عارف واصل شوید ممکن هست بارها شکست بخورید خداوند تواب است ...
    6-در طول روز وقت زیادی رو صرف سیر مطالعاتی نکنید ماکسیمم دو ساعت این مسائل به خصوص عقاید تا دلتان بخواهد عمق دارد و افرادی عمرشان را در این جور مسائل گذرانده اند
    موفق باشید
    ویرایش توسط جوجه اردک زشت : ۱۳۹۲/۱۲/۰۸ در ساعت ۲۰:۲۵

11. صلوات ها 6

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

به نام خدا
    سلام

انسان آن موقعی از شیاطین شکست می خورد و به لشکر پلیدیها می پیوندد که ایمان به خدا و پیامبر آخر و وصی او را از دست می دهد، زنا می کند، لواط می کند، از رحمت خدا ناامید می شود، دنبال علم نمی رود، مال حرام می خورد، به چیزی که می گوید عمل نمی کند و به طور کلی اعمال خلاف شرع انجام می دهد.
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

13. صلوات ها 4

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    12
    حضور
    4 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    39

لازم هست یه اطلاعاتی از خودم بدم ، ظاهرا.
    من پسرم . 16 ساله . در خانواده بسیار مذهبی بزرگ شدم ، و خودم هم بسیار مذهبی هستم. قاری قرآن هم هستم.

مشکل اصلی من ، اینه که بین حق و باطل موندم . من از شما تعریف حق و باطل نمیخوام . از دوستی که گفتن زیاد فرصت داریم ، ضمن تشکر یه سوال دارم.
    اگه فردا حضرت امام زمان عج ظهور کنن ، آیا ایمان های عاریتی چون ایمان من در امان هستن ؟ من چه تضمینی دارم که چند دقیقه دیگه زنده باشم ؟ به نظر شما جای نگرانی نداره که خدایی ناکرده کور بمیرم ؟

ضمنا روی این سیر مطالعاتی بیشتر نظر بدید خواهشا. از کجا شروع کنم ؟
    من چنین تاپیکی در فروم بیداری اندیشه هم ایجاد کردم تا نظرات دوستان در اونجا رو هم بخوام. همونطور که اونجا گفتم ، روحانی مسجدمون پیشنهاد کرده که اول از منطق شروع کنم . نظر شما چیه؟
    با تشکر. نظراتتون رو به شکل پست در ینجا و یا در صورت لزوم به شکل پیغام خصوصی به بنده منتقل کنید .
    قلوبنا من الحدید

15. صلوات ها 4

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

مشکل اصلی من ، اینه که بین حق و باطل موندم . من از شما تعریف حق و باطل نمیخوام . از دوستی که گفتن زیاد فرصت داریم ، ضمن تشکر یه سوال دارم.
    اگه فردا حضرت امام زمان عج ظهور کنن ، آیا ایمان های عاریتی چون ایمان من در امان هستن ؟ من چه تضمینی دارم که چند دقیقه دیگه زنده باشم ؟ به نظر شما جای نگرانی نداره که خدایی ناکرده کور بمیرم ؟
    سلام
    بنده نگفتم تحقیق نکنید! بلکه شما چه نگران هدایتتون باشید چه نباشید یه شبه کاری از پیش نمی برید! لازم به ذکر هستش که امام زمان(عج) (تا اونجایی که بنده میدونم) از هر کس به اندازه خودش انتظار دارن از شما به اندازه بزرگان انتظار نمیره! ولی انتظار میره سعی کنید که رشد کنید پیوسته
    ضمنا روی این سیر مطالعاتی بیشتر نظر بدید خواهشا. از کجا شروع کنم ؟
    منطقی که به شما گفتن احتمالا منظور منطق قدیم هست که کتاباش خیلی خشک و مطالبش کسل کننده هست خیلی پیشنهاد نمی کنم با اون منطق شروع کنید چون زده میشید!
    برای شروع میتونید از برخی کتاب های شهید مطهری شروع کنید تا برخی سر فصل های علوم عقلی بهتون معرفی بشه
    کتاب کلیات علوم اسلامی جلد 1(نوشته شهید مطهری) دو بخش مجزا داره منطق و فلسفه قسمت منطقش رو فعلا پیشنهاد نمی کنم ولی قسمت فلسفش برای شروع خوبه
    در مورد علوم عقلی و عقاید این طور نیست که شما یک کتاب رو بخونید و با خط به خطش موافق باشید بلکه با خوندن کتاب سوالاتی براتون به وجود میاد که نویسنده در کتابش به اونها اشاره نکرده
    پیشنهاد بنده مطرح کردن سوالاتی هست که به ذهنتون میرسه تو همین سایت تا با مباحثه با دیگران هم بحث براتون جا بیفته و هم اینجا کارشناسای دینی هم هستندو...

17. صلوات ها 3

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    12
    حضور
    4 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    39

سلام مجدد .
    منطق که ، ایشون منطق پایه یک حوزه رو پیشنهاد کردن و بسیار هم برای من شیرینه . به هر حال ...
    دوستان دیگه لطف کند نظر بدید . بحثو زمین نذارید.
    قلوبنا من الحدید

19. صلوات ها 3

نوشته
    266
    حضور
    3 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1504

سلام...
    یه سری چیزا رو باید روشن کنیم تا بفهمید:
    شما می گید اون موقع چهارده سالتون بوده چه پسر چه دختر در این سنین دچار ببخشید جوزدگی و ....که مربوط به بلوغ هست می شن شما در اون سن درسته تحقیق کردید اما درباره دینتون آگاهی کامل داشتید که درباره فرقه ای تحقیق کردین که هیچی ازش نمی دونستین ؟درسته پدر و مادرتون هرچی می دونستن در اختیارتون گذاشتن ولی خودتون به اینا رسیده بودین بهش ؛از لحاظ عقلی بررسیش کرده بودین ؟
    خوب اغلبا کسایی می رن دنبال این کار که به دینشون اعتقاد راسخ دارنو خودشون راهشون انتخاب کردن تا بتونن باهاش مبارزه کنن و بهتر با بقیه افکاری که آدما نسبت به خدا دارن آشنا بشن و بتونن اونا رو تغییر بدن و راسخ تر بشن شماهم اگر می خواین دنبال حقیقت باشین باید از اول یعنی از صفر شروع کنین یعنی همه چیو همه احکام قوانین و.. که مربوط به اسلام و امام و پیامبر و خدا و شیطون می شه رو از اول بررسی کنین تا بتونین عاقلانه تصمیم بگیرید یادتون نره خدا رو باچشم دل می شه بهتر و واضح تر دید .....بهش رسیدم که می گم ...
    موفق و پیروز باشین

وقتی عقل عاشق شود ، عشق عاقل می شود
    آنگاه شهید می شوی ...
    شهید چمران...

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری