جمع بندی کمک گیری از هیپنوتیزم جهت ارتقا درجه ایمان و قدرت بیشتر برای ترک گناهان

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک گیری از هیپنوتیزم جهت ارتقا درجه ایمان و قدرت بیشتر برای ترک گناهان

باسلام و خسته نباشید

سوال اول:

کسی که سواد نداره، ممکنه مرتکب گناهانی از روی جهل بشه، حتی ممکنه بدونه این کارش گناهه و علم به گناه بودنش داره ولی بخاطری که سواد نداره و درک بهتری از گناه نداره مرتکب گناه میشه.... خوب پس لازمه که ما در طلب علم باشیم با درک بهتری از گناه داشته باشیم و گناه نکنیم که این گناه نکردن راحتر و شیرین تر میشود.

من میخوام هیپنوتیزم رو یاد بگیرم تا
- بتوانم تفکراتی زشت و پلیدی که معمولا انسان را به گناه می اندازند را بر طرف کنم
- ضمیر ناخودآگاه خودم رو در اختیار بگیرم تا بتوانم از معنویات و عبادات بهتر لذت ببرم
- با تسلط بر ضمیر ناخودآگاه فعالیت های ذهنی مثل حفظ قرآنکریم، درس خوندن و فعالیت های جسمی رو بهتر انجام بدم
- با تسلط بر ضمیر ناخودآگاه بتوانم از قدرت بیشتری برخوردار بشم و مسیر سیر سلوک را طی کنم

مانعی داره؟ کار من حرام هست؟

فکر میکنم این کار مثل اینکه طرف بره درمورد گناه معرفت کسب کنه تا از قوه بیشتری برخوردار بشه برای ترک گناه، اینم علم و عملی هست که به انسان کمک میکنه کارهایی که در بالا ذکر کردم رو بهتر انجام بده.

سوال دوم:

احضار و ارتباط با ارواح مسلمان و مقدسه، به منظور کمک در امور معنوی و سیر سلوک چه حکمی دارد؟
لطفا پاسخ رو از آیات مکارم و سیستانی بیان کنید.

باتشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

user;481404 نوشت:
من میخوام هیپنوتیزم رو یاد بگیرم تا
- بتوانم تفکراتی زشت و پلیدی که معمولا انسان را به گناه می اندازند را بر طرف کنم
- ضمیر ناخودآگاه خودم رو در اختیار بگیرم تا بتوانم از معنویات و عبادات بهتر لذت ببرم
- با تسلط بر ضمیر ناخودآگاه فعالیت های ذهنی مثل حفظ قرآنکریم، درس خوندن و فعالیت های جسمی رو بهتر انجام بدم
- با تسلط بر ضمیر ناخودآگاه بتوانم از قدرت بیشتری برخوردار بشم و مسیر سیر سلوک را طی کنم

باسلام و احترام، ارتباط با ارواح، در صد معیّنى قابل مطالعه و بررسى است، اگر چه ارتباط با ارواح را به عنوان یک واقعیّت مى‏توان براى افراد خاصّى پذیرفت، ولى نباید از نظر دور داشت این مسئله مورد سوء استفاده عده زیادى قرار گرفته و یا افراد ساده ذهنى، بدون اطلاعات علمى با یک میز چرخان، یا یک استکان، یا یک صفحه کاغذ، پر از حروف الفبا با ارواح مى‏توانند تماسى بگیرند! اینان به دنبال آن بازى کم کم سر از تناسخ و بازگشت ارواح به بدن‏هاى جدید (عود ارواح) درآورده‏اند که امرى مردود و غیر مقبول و خلاف نصّ آیات مى‏باشد.
ارتباط با ارواح از نوع هیپنوتیزم واقعیت دارد و از نظر علمى ثابت شده است و نمونه‏ هاى فراوانى وجود دارد که با خواب مغناطیسى، «عامل» (خواب کننده) روح «معمول» (خواب شونده) را در اختیار گرفته و از یک شهر به شهر دیگرى روانه کرده و اطلاعاتى را از او اتخاذ نموده و سپس شواهد صدق آن بر همگان روشن شده است. (ناصر مکارم شیرازى، معاد و جهان پس از مرگ، ص 275 -284)

user;481404 نوشت:
احضار و ارتباط با ارواح مسلمان و مقدسه، به منظور کمک در امور معنوی و سیر سلوک چه حکمی دارد؟
لطفا پاسخ رو از آیات مکارم و سیستانی بیان کنید.

پاسخ آیت الله ناصر مکارم شیرازی: اين كار عقلا امكان پذير است، ولى شرعاً جايز نيست، و مفاسد زيادى به بار مى آورد.(1) غالب اينگونه مدعيان در خطا و اشتباه اند هرچند اصل عمل امكان پذير است و اگر براي كشف امور پنهاني انجام گيرد حرام مي باشد.

پاسخ آیت الله سیدعلی سیستانی: سؤال: حکم شرعی احضار روح چیست ؟
پاسخ: اگر احضار روح موجب ايذاء روح شخص که ايذائش حرام است بشود جايز نيست.

بسم الله الرحمن الرحیم

احضار روح مسلمان امکان ندارد چون روح مسلمان که بیکار نیست

ارتباط روحی و با میل خود آن شخص امکان دارد مخصوصا در محل دفن آن شخص

که اگر از اولیا خدا باشد خوب هم هست

موضوع قفل شده است