صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وام های بانکی مشکل شرعی دارند، پس از چه راهی می شود صاحب خانه شد؟

نوشته
    7
    حضور
    8 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    40

وام های بانکی مشکل شرعی دارند، پس از چه راهی می شود صاحب خانه شد؟

سلام

احکام وام های بانکی رو خوندم و با اهل شرع مشورت هم کرده ام
    راست و پوست کنده اینکه: وام های بانکی رباست.
    مثلا شرایط بانک برای دادن وام این بود که هر چقدر پول بدی به ما! هر دو ماه اندازه پولت میزاریم روش و به اون مقدار وام میدهیم. سود : 14 درصد!

تیر آخر رو در این سایت می ندازم شاید بانکی ، شاید وامی ، وجود داشته باشه که از نظر شرعی مورد تایید باشه.
    برای زوج های جوانی که پشتوانه مالی پدری ندارند و نمی خواهند مال حرام وارد زندگیشان شود ، آیا راهکاری هست؟
    چطور صاحب خانه شوند؟

یا کلا می تونن عطای خانه رو به لقایش ببخشند.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

وام های بانکی مشکل شرعی دارند، پس از چه راهی می شود صاحب خانه شد؟

کارشناس بحث: استاد سجاد

5. صلوات ها 9

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط ترنـم نمایش پست ها
    سلام

مثلا شرایط بانک برای دادن وام این بود که هر چقدر پول بدی به ما! هر دو ماه اندازه پولت میزاریم روش و به اون مقدار وام میدهیم. سود : 14 درصد!

تیر آخر رو در این سایت می ندازم شاید بانکی ، شاید وامی ، وجود داشته باشه که از نظر شرعی مورد تایید باشه.
    برای زوج های جوانی که پشتوانه مالی پدری ندارند و نمی خواهند مال حرام وارد زندگیشان شود ، آیا راهکاری هست؟
    چطور صاحب خانه شوند؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

همه وام های بانکی ربا نیست مثلا همین وام مسکنی که فرمودید اگر به این صورت عمل شود شرعا مشکل خاصی ندارد :

مشتری و بانک با توافق هم ، منزلی را برای خریداری کردن مشخص کنند و بانک در خرید منزل به صورت واقعی شراکت داشته باشد یعنی همان وامی که می خواهد بدهد صرف خرید سهمی از منزل یاد شده کند و بعد از خرید ، سهم خود را با لحاظ سودی که معمول است به صورت اقساط از مشتری دریافت نماید .

همیشه موفق و سلامت باشید

7. صلوات ها 14

علاقه
    آسمون
    نوشته
    291
    حضور
    6 روز 23 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1291

فرمودید اگر ب صورت زیر عمل شود
    در خیلی از مواردنمیشه چنین کاری کرد
    بانک ک نمیاد شرایط ماروقبول کنه
    ی بانک بزرگی مثل مسکن اونقدر مشتری داره ک نمیادب خاطر ب نفر شرایطشو قبول کنه
    ب عبارتی اونا ب ساز ما نمیرقصن ماییم ک باید ب ساز اونا برقصیم

9. صلوات ها 10

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali407 نمایش پست ها
    فرمودید اگر ب صورت زیر عمل شود
    در خیلی از مواردنمیشه چنین کاری کرد
    بانک ک نمیاد شرایط ماروقبول کنه
    ی بانک بزرگی مثل مسکن اونقدر مشتری داره ک نمیادب خاطر ب نفر شرایطشو قبول کنه
    ب عبارتی اونا ب ساز ما نمیرقصن ماییم ک باید ب ساز اونا برقصیم
    با تشکر از اظهار نظر شما

مطلبی که عرض کردم اجمالا جزء قراردادهای رسمی بانک مسکن است و قانونا باید به این صورت عمل شود به عنوان نمونه قسمتی از متن توضیحات شیوه پرداخت تسهیلات احداث مسکن به این صورت است:

روند پرداخت تسهیلات ساخت (مشارکت مدنی)
    جهت ساخت واحد یا واحدهای مسکونی ، در صورت دارا بودن اوراق ممتاز و یا داشتن حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن، صندوق پس‌انداز ساخت مسکن، پس‌انداز مسکن جوانان و قرض‌الحسنه جاری (با رعایت قوانین و ضوابط تعیین شده در هر حساب)، می توان در قالب عقد مشارکت مدنی از بانک مسکن تسهیلات دریافت نمود.
    اشخاص حقیقی و حقوقی (شرکت‌ها و سازمان‌ها)سرمایه نقدی و یا غیر نقدی خود را با هدف سودآوری با سرمایه بانک درمی‌آمیزند و سود این سرمایه طبق قرارداد بین دو طرف تقسیم می‌شود.
    سازنده باید برای دریافت این تسهیلات، حساب جاری به نام خود در بانک افتتاح کند و بانک سهم خود را از شراکت (به صورت نقدی) طبق ضوابط و مقررات به این حساب واریز می‌نماید.
    باید توجه داشت که در انتهای قرارداد، بانک سهم خود را به شریک فروخته و وی باید برای تسویه نقدی و یا تقسیط سهم‌الشرکه بانک (در صورت موافقت بانک) مراجعه نماید.
    (1)

بنابراین نیاز است که وام گیرنده از این روند آگاهی کامل داشته و تنها به فکر امضای قراردادها و گرفتن وام نباشد و با قاطعیت پی گیر عملکرد صحیح بانک باشد تا اگر کارمندی توجیه نیست درست عمل نماید .

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
    1. http://bank-maskan.ir/206/index.aspx

11. صلوات ها 12

علاقه
    آسمون
    نوشته
    291
    حضور
    6 روز 23 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها

با تشکر از اظهار نظر شما

مطلبی که عرض کردم اجمالا جزء قراردادهای رسمی بانک مسکن است و قانونا باید به این صورت عمل شود به عنوان نمونه قسمتی از متن توضیحات شیوه پرداخت تسهیلات احداث مسکن به این صورت است:

روند پرداخت تسهیلات ساخت (مشارکت مدنی)
    جهت ساخت واحد یا واحدهای مسکونی ، در صورت دارا بودن اوراق ممتاز و یا داشتن حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن، صندوق پس‌انداز ساخت مسکن، پس‌انداز مسکن جوانان و قرض‌الحسنه جاری (با رعایت قوانین و ضوابط تعیین شده در هر حساب)، می توان در قالب عقد مشارکت مدنی از بانک مسکن تسهیلات دریافت نمود.
    اشخاص حقیقی و حقوقی (شرکت‌ها و سازمان‌ها)سرمایه نقدی و یا غیر نقدی خود را با هدف سودآوری با سرمایه بانک درمی‌آمیزند و سود این سرمایه طبق قرارداد بین دو طرف تقسیم می‌شود.
    سازنده باید برای دریافت این تسهیلات، حساب جاری به نام خود در بانک افتتاح کند و بانک سهم خود را از شراکت (به صورت نقدی) طبق ضوابط و مقررات به این حساب واریز می‌نماید.
    باید توجه داشت که در انتهای قرارداد، بانک سهم خود را به شریک فروخته و وی باید برای تسویه نقدی و یا تقسیط سهم‌الشرکه بانک (در صورت موافقت بانک) مراجعه نماید.
    (1)

بنابراین نیاز است که وام گیرنده از این روند آگاهی کامل داشته و تنها به فکر امضای قراردادها و گرفتن وام نباشد و با قاطعیت پی گیر عملکرد صحیح بانک باشد تا اگر کارمندی توجیه نیست درست عمل نماید .

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
    1. http://bank-maskan.ir/206/index.aspx
    از پاسختون متشکرم
    موردی که فرمودید برای ساخت مسکن هست
    من به منبع مراجعه کردم اونجا نوشته بود که باید ملک وجود داشته باشه ، حالا یا زمین یا خونه ، درحالی که فکر کنم این دوستمون برای خرید منزل سوال پرسیدن نه ساخت منزل
    به نظر من ساخت منزل برای کسی که سرمایه نداره کار سختی خواهد بود ، با وامی هم که بانک ها میدن فقط میشه تو شهرهای کوچیک خونه های قدیم ساخت بخریم و بعد برای نوسازی اقدام کنیم که اگه دوستی درآمد زیادی نداشته باشه عملا از پس قسط های بانکی برنخواهد آمد.
    اگه اشتباه میکنم که ممنون میشم توجیه کنید اگه نه که منتظر پاسختون هستم

13. صلوات

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali407 نمایش پست ها
    از پاسختون متشکرم
    موردی که فرمودید برای ساخت مسکن هست
    من به منبع مراجعه کردم اونجا نوشته بود که باید ملک وجود داشته باشه ، حالا یا زمین یا خونه ، درحالی که فکر کنم این دوستمون برای خرید منزل سوال پرسیدن نه ساخت منزل
    به نظر من ساخت منزل برای کسی که سرمایه نداره کار سختی خواهد بود ، با وامی هم که بانک ها میدن فقط میشه تو شهرهای کوچیک خونه های قدیم ساخت بخریم و بعد برای نوسازی اقدام کنیم که اگه دوستی درآمد زیادی نداشته باشه عملا از پس قسط های بانکی برنخواهد آمد.
    اگه اشتباه میکنم که ممنون میشم توجیه کنید اگه نه که منتظر پاسختون هستم
    برای نمونه این مورد رو عرض کردم و موارد دیگری هم در منبع وجود دارد ؛ مراجعه بفرمایید .

بحث ما در شرعی بودن یا نبودن وام های بانکی بود نه چگونگی پرداخت اقساط یا سخت یا آسان بودن آن !

همیشه سلامت و موفق باشید

15. صلوات ها 8

نوشته
    11
    حضور
    6 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    38

سلام دوستان ایران یک کشور اسلامیه همه اونایی که تو کارند روش شرعی کار رو بلدند شاید ما ازش سر در نیاریم یا فکر کنیم فقط ما میدونیم که اینا رباست و بانک نمیدونه مطمإن باشید که بانک ها کارشون رو بلدند لذا نه وام ها و نه سپرده هایی که بهشون سود تعلق می گیره جزء اون سودی که ما فکر می کنیم حرومه نیست میگن سود تا مردم متوجه هدف بشن اما در اصل یک قراردادشرعی ترتیب میدن که حرمتی تو کار نباشه

17. صلوات ها 2

علاقه
    شنا ، مطالعه ، گردش در کوه و روستا
    نوشته
    167
    حضور
    2 روز 21 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    627

معمولا اگر برین پیش رئیس بانک عقود شرعیه وام شما را برایتان توضیح میده
    السلام علی الحسین
    و علی علی ابن الحسین
    و علی اولاد الحسین
    و علی اصحاب الحسین

تو را ازقفا تشنه لب ذبح کردند
    درمانده ام
    من آب خنک نمی خورم به حرمت تو
    یا لیتنی کنت معک
    www.tamahdi69.blog.ir

19. صلوات ها 2

نوشته
    13
    حضور
    8 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط ترنـم نمایش پست ها
    سلام

چطور صاحب خانه شوند؟

من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب

الهم صل علی فاطمه و بیها
    و بعلها و بنیها
    و سرالمستودع فیها
    بعدد ما احاط به علمک

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری