صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از زندگی یکنواخت خسته شدم

علاقه
    نجوم
    نوشته
    33
    حضور
    1 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    158

از زندگی یکنواخت خسته شدم

سلام
    از زندگی یکنواخت خسته شده ام از اینکه از صبح تا شب سرکارم و زندگیم کلا تکراری شده هر سرگرمی جدید هم فقط دو سه روز برام جالبه بعدش دوباره احساس پوچی و بیهودگی پیدا میکنم

همیشه آرزو داشتم جای اشخاص دیگه ای باشم (منظورم شخصیت های موفقه ) از این که زندگی من هیچ شباهتی به اونا نداره و از اینکه هرگز نمی توانم کارهایی که دوست دارم انجام بدم احساس بدی بهم دست میده

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط ونوس نمایش پست ها
    سلام
    از زندگی یکنواخت خسته شده ام از اینکه از صبح تا شب سرکارم و زندگیم کلا تکراری شده هر سرگرمی جدید هم فقط دو سه روز برام جالبه بعدش دوباره احساس پوچی و بیهودگی پیدا میکنم

همیشه آرزو داشتم جای اشخاص دیگه ای باشم (منظورم شخصیت های موفقه ) از این که زندگی من هیچ شباهتی به اونا نداره و از اینکه هرگز نمی توانم کارهایی که دوست دارم انجام بدم احساس بدی بهم دست میده
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و عرض خوش آمد خدمت شما خواهر محترم
    وضعیت پیش امده بیش از انکه از تکراری بودن ایام باشد، به سبک زندگی و تفکر حضرتعالی باز میگردد. به تعبیری احساس تکراری بودن روزها معلول سطحی از ناکامیهای واقعی است که با سطحی از احساس ناکامی عجین شده است. ناکامیهای واقعی گریز ناپذیر هستند و هر فردی به نوبه خود با انها مواجه می شود، اما آنچه که تولید افسردگی، نارضایتی و...می کند گره خوردن این ناکامی به احساس ناکامی است که در واقع بهره و حظی از واقع ندارد و تنها ساخته ذهن و نوع تفکر ماست.
    شاهد بنده برای این مدعا، فرمایشات شماست، آنجایی که؛
    _ گرفتار مقایسه صعودی با دیگر افراد شده اید
    _ از واژهایی نظیر هیچوقت، همیشه و...استفاده می کنید
    _ در آرزوها به سر می برید
    و...
    بنابراین به شما خواهر محترم پیشنهاد می شود؛
    1- قابلیتهای و موفقیتهای خود را ببینید و شکر آن را بجا آورید.
    2- از تمرکز و فاجعه سازی از نداشته ها اجتناب کنید.
    3- مثبت اندیشی را تجربه کنید. مثبت اندیشی به معنای پاک کردن صورت مسئله مشکلات نیست بلکه به معنای این است که از دیدن نقاط قوت و داشته های زندگی غافل نشویم، امید داشته باشیم و بدانیم مشکلات همیشگی نیست.
    4- از مقایسه صعودی خودداری کنید و بجای آن، مقایسه با قوس نزول را تجربه کنید. مقایسه صعودی باعث غم و اندوه است در حالیکه مقایسه با افراد پایینتر رضایت و خوشنودی را به دنبال خواهد داشت.
    5- از کمال گرایی اجتناب کنید و برای خود ارزش و احترام بیشتری قائل شوید.
    6- فاصله میان خود آرمانی (آنچه که دوست دارید باشید) را با خود واقعی( آنچه که هستید) کاهش دهید. هرقدر فاصله میان این دو خود بیشتر باشد نارضایتی شما نیز بیشتر است و هر چقدر فاصله این دو کمتر باشد خودارزشمندی و احساس رضایت شما نیز افزایش می یابد و این میسر نیست مگر اینکه از سویی خود را دوست بدارید و از سوی دیگر از سختگیری نسبت به خود اجتناب کنید(پرهیز از توقع بالا از خود یعنی همان کمال زدگی) و از آرزوهای طولانی فاصله بگیرید.
    7- واژها تاثیر شگرفی در ذهن و تفکر ما دارند، بنابراین لازم است از بکار بردن واژه های تحریف شده در مکالمات واقعی و ذهنی خود اجتناب کنیم. واژه هایی مانند، هرگز، همیشه، هیچوقت، هیچکس، باید، نباید و...از جمله واژه های مسموم و تحریف شده هستند. بنابراین سعی کنید از بکار بردن این واژها پرهیز کنید و آنها را از قاموس الفاظ خود حذف کنید.
    8- در ارتباط با سرگرمی و کار جدید نیز، بهتر است که ان را متناسب با استعداد و علاقه خود گزینش نمایید و توقع اینکه به رف ایجاد یک کار جدید فضای روانی شما کاملا تغییر کند را نداشته باشید. لازم است شما مجموعه ای از عوامل شناختی، رفتاری و عاطفی را در کنار هم دنبال کنید که به مواردی از انها اشاره کردم، برای تکمیلتر شدن این چرخه، ورزش منظم، صله رحم و گردش، مسافرت، خواب مناسب (خواب سر شب و سحر خیزی و...) و تغذیه سالم (متناسب با طبع خود و منطبق با طب سنتی) ضرورت دارد.

برای شما از درگاه خداوند متعال سعادت و خوشبختی را مسئلت دارم.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 17

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

9. صلوات ها 10

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

سلام ...

هنرهای جدید یادبگیر ... هنر باعث میشه که هر روزت با روزه دیگرت متفاوت باشه ...

نقاشی . موسیقی . سینما . آشپزی و ...
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

11. صلوات ها 7

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3286

سلام
    راستش منم احساس یکنواختی و خستگی میکنم . هیچ شوقی نسبت به آیندم ندارم. هروقت فکر چیزایی رو میکنم که یگران براشون شوقه من حالم خراب میشه. حال ادامه تحصیلمو ندارم و یک ماهه سر کلاسام نرفتم . حتی نمیخوام سر کارمم برم بهشون گفتم جایگزین پیدا کنین. مدام حالم یه هم میخوره و به شدت قلبم از جاش کنده میشه . کل بدنم تو فشاره و درد میکنه تا جاییکه نمیتونم حرکت کنم و نمیتونم دراز هم بکشم آرام و قرار ندارم. خیلی دکتر و قرص رفتم دوتای آخری گفتن افسردگی و استرسه . اما کی و چه جوری معجزه میشه خدا میدونه. گاهی میگم مردن از این زجر راحت تره چون من توانایی زندگی کردن ندارم و نمی تونم

13. صلوات ها 9

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط روزنه نمایش پست ها
    سلام
    راستش منم احساس یکنواختی و خستگی میکنم . هیچ شوقی نسبت به آیندم ندارم. هروقت فکر چیزایی رو میکنم که یگران براشون شوقه من حالم خراب میشه. حال ادامه تحصیلمو ندارم و یک ماهه سر کلاسام نرفتم . حتی نمیخوام سر کارمم برم بهشون گفتم جایگزین پیدا کنین. مدام حالم یه هم میخوره و به شدت قلبم از جاش کنده میشه . کل بدنم تو فشاره و درد میکنه تا جاییکه نمیتونم حرکت کنم و نمیتونم دراز هم بکشم آرام و قرار ندارم. خیلی دکتر و قرص رفتم دوتای آخری گفتن افسردگی و استرسه . اما کی و چه جوری معجزه میشه خدا میدونه. گاهی میگم مردن از این زجر راحت تره چون من توانایی زندگی کردن ندارم و نمی تونم
    چرا چی شده ... تو برایه چی ناراحتی ...
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

15. صلوات ها 6

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3286

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    چرا چی شده ... تو برایه چی ناراحتی ...
    راستش مشکلات برام مهم نبود همیشه سعی میکردم خوش باشم اما نمیدونم یهوی چجوری شد الان 5 ماهه که اینطوری شدم

17. صلوات ها 7

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

راستش مشکلات برام مهم نبود همیشه سعی میکردم خوش باشم اما نمیدونم یهوی چجوری شد الان 5 ماهه که اینطوری شدم
    هر چقدر که مشگلات زیاد باشن ... تا زمانیکه آدم امیدش رو از دست نداده ... چنین احساس هایی بوجود نمیاد ...
    امیدت رو از دست نده ... انشالله مشگلاتت زودتر حل میشن .
    مقابله با سرطان :

19. صلوات ها 5

علاقه
    شعر
    نوشته
    683
    حضور
    13 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2275

سلام
    سلام

با اجازه از کارشناس محترم

دوست عزیز فکر می کنم همانطور که دکترها گفتن مبتلا به افسردگی هستی
    و افسردگی با درارو درمان می شه ولی درمانش طولانی مدته
    اگر با مصرف دارو بعد از مدتی هنوزم این احساسهای ناخوشایندت بر طرف نشده
    قرصهایی که می خوردی باید عوض بشه
    قرصهای افسردگی متنوع و زیاد هستند و ممکنه بعضی از انها برای بعضی بیماران موثر نباشه
    در این صورت باید با مراجعه به دکتر
    داروت و عوض کنی

مورد دیگری که در رفع افسردگی خیلی تاثیر داره ورزش بخصوص یوگا است

یوگا تاثیر بسیار زیادی در ارامش و از بین رفتن افسردگی داره

موفق باشی
    ویرایش توسط دل ارام : ۱۳۹۲/۱۲/۰۲ در ساعت ۱۴:۳۱

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری