صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حكم كسي كه نگوید علی بهترین خلق است

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

حكم كسي كه نگوید علی بهترین خلق است

سلام علیکم این یک حکم فقهی است نه حدیثی به ناچار حدیثی را باید زد
    ما حدیث از پیامبر داریم :على بهترين بشر است ، هر كه نپذيرد حقا كافر است
    و این یک روایت مسلم است
    خوب می خواستم بدانم از لحاظ شرعی هر کسی که چنین چیزی را انکار کند ایا کافر می شود و دست زدن به او چگونه است ؟؟باید دست ها را شست یا خیر ؟؟
    مرجع امام خامنه ای و ایت الله العظمی مکارم شیرازی
    قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

کارشناس بحث: استاد شفا

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 3

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,121
    حضور
    53 روز 1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11230

نقل قول نوشته اصلی توسط ammarshia نمایش پست ها
    و این یک روایت مسلم است
    خوب می خواستم بدانم از لحاظ شرعی هر کسی که چنین چیزی را انکار کند ایا کافر می شود و دست زدن به او چگونه است ؟؟باید دست ها را شست یا خیر ؟؟
    سلام علیکم

طبق نظررهبری و ایت الله العظمی مکارم شیرازی
    :

آنچه موجب ارتداد می شود انکار کردن ضروری دین است،واین مساله ضروری،مذهب می باشدکه موجب ارتداد نمی شود.

7. صلوات ها 5

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

و این یک روایت مسلم است
    چنین شخصی کافر حربی است و کشتن او بر هر مسلمانی واجب است اگر مخالف با قانون جامعه اسلامی نباشد

نوشته
    166
    حضور
    4 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط عين الحيات نمایش پست ها
    چنین شخصی کافر حربی است و کشتن او بر هر مسلمانی واجب است
    سلام. شما بر چه اساسی همچین حرفی میزنید؟
    اگه طرف شیعه نباشه و یا اصلا مسلمون نباشه خب طبیعیه که هیچ معرفتی نسبت به حضرت علی(ع) نخواهد داشت و این اصلا منطقی نیست که شما حتی بر اون خرده بگیرید.
    و در صورتی هم که شیعه باشه و منکر فضایل حضرت علی (ع) بشه، کارف حربی نیست، نهایتا مرتد خواهد بود که البته این مسئله باید از حاکم شرع سوال شود و با یک حدیث نمیشود فتوا داد.
    من مکرر در نوشته های خود نوشته ام؛ من هرگز از پیدایش افراد شکاک که در اجتماع علیه اسلام سخنرانی کنند و مقاله بنویسند متأثر نمی شوم هیچ، از یک نظر خوشحال هم می شوم؛ چون می دانم پیدایش این ها سبب می شود چهره اسلام بیشتر نمایان بشود. وجود این افراد شکاک و افرادی که علیه دین سخنرانی می کنند وقتی خطرناک است که حامیان دین آن قدر مرده و بی روح باشند که در مقام جواب بر نیایند. (شهید مطهری)

10. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

اقایون دعوا نکنید ..
    یک سوال دیگر داشتم
    شيخ فقها و محققان شيخ محمد حسن صاحب جواهر رحمه الله گويد : شايد مراد از روايات بسيارى كه درباره كفر منكر على عليه السلام و كفر منكر امام به طور مطلق وارد شده است كفر در مقابل ايمان باشد . . . آرى ، كافر بدين معنا بد ذات تر از كافران ديگر است بلكه كيفر او نيز شديدتر است ، چنان كه فرمايش امام صادق عليه السلام بدان اشاره دارد كه : ( شاميان از روميان بدترند ، و اهل مدينه از اهل مكه بدتر . اهل مكه آشكارا به خدا كفر مى ورزيدند و اهل مدينه هفتاد مرتبه بد ذات تر از آنانند ) . ( ) 3 - شيخ اعظم شيخ مرتضى انصارى رحمه الله گويد : حاصل آن كه ثبوت كفر آنان ظاهرا اشكالى ندارد چنان كه از سخنان اصحاب ( عالمان شيعه ) دانستى ، و برخى از اخبار متواتره نيز بر آن دلالت دارد كه برخى از آنها را به جهت تبرك و تشريف كتاب در اينجا مى آوريم . . . ( و پس از ذكر رواياتى چند گويد : ) و احاديث ديگرى هست كه مانند من به يك دهم آن و يك قطره از درياى آن احاطه نتواند يافت
    خوب می خواستم حکم اینکه کسانی که نمی گوید حضرت علی بهترین خلق است ایا این شخص در اصل ذات کافر است یعنی برخی گفته اند وقتی بمیرند کفرشان چنین می شود ؟؟
    با تشکر مرجع امام خامنه ای و ایت الله مکارم شیرازی
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

و این یک روایت مسلم است
    سلام ...
    جناب عمارشیعه من نمیدونم تا کجا جلو رفتی و داره عقایدت به کجا ها میرسه ...

ولی بیشتر سعی کن از عقلت و فهمت استفاده کنی تا اینکه دنبال تقلید کردن کورکورانه و از اینجور چیزها باشی ... همش دنباله این هستی که یکی رو تکفیر کنی و یکی رو بکشی ... یکی رو کافر لقب بدی و ...

کسی مثله من وقتی چنین حدیثی رو میوخونه تندی متوجه میشه که علت گفتن چنین حدیثی چی هست ... ولی کسی که میخواد تقلید کنه اصلا با چند و چویه قضیه کار نداره ... فقط میخواد تقلید کنه که نکنه خدایی نکرده قصوری ازش سر بزنه ...

در موره این جمله ... احتمالا شرایطی تو اون زمان محقق شده بود ... و حضرت محمد چنین صحبتی رو کردن ...

اینی که 1400 سال از اون زمان میگذره ... یه ایتالیایی یا یه فرانسوی یا اصلا یک ایرانی ... دید و شناخت درستی از ایشون نداره که بخواد چنین حرفی رو قبول کنن یا رد کنن ...

به نظره من اگر اینجوری بچسبی به مساله تقلید ...یواش یواش قدرت تجزیه و تحلیلت رو از دست میدی ...

تقلید کردن به نظره من تنها در مورده نماز خوندن و روزه گرفتن و ... صحیح هست ... اما اینی که بخوای در مسائلی که نیازمنده عقلانیت خودت هستش تقلید کنی ... برات مشگلات زیادی بوجود میاد ... اصلا برایه اینکه مساله مذهبی نباشه و شما جهت گیری مذهبی نسبت به حرفام نکنی ... اجازه بده دو دکترین سیاسی رو با هم بررسی کنیم ...

سیاست یوزپلنگ : یوزپلنگ موجودی است که میتواند در مدت 23 ثانیه سرعت خودش رو به 220 کیلومتر در ساعت برساند تا بتواند شکار خودش رو صید کند ... اگر نتواند شکار خودش رو صید کنه .... بدنش خسته میشود و دیگر نمیتواند به سرعت نامی خودش برسه و باید شب رو گرسنه بخوابه .

سیاست ققنوس : ققنوس موجودی هست که هر بلایی هم که سرش در بیاری باهات کاری نداره ... آرام و با تومانینه هست ... ولی به ناگاه جوش میاره ... آتش میگیرد و تمام دشمنانش را به آتش میکشد ... این سیاست رو زمانهایی به کار میبرن که میخوان پدر کسی رو در بیارن ... هر چقدر دشمنی میکنه باهاش کاری ندارن ... ولی ازش مدرک جمع میکنن ... و یه روز تو جمعی قضاوتش میکنند ... و پدرش رو در میارن ....

این دو دکترین سیاسی دقیقا دارن راهکاری متفاوت رو نشون میدن ... یکی میگه باید از زمانت نهایت استفاده رو بکنی ... فقط 23 ثانیه وقت داری ... و دیگری میگه اصلا به زمان اندیشه نکن ...

کسی که به دنبال این هستش که سیاستمدار بزرگی بشه ... دائما در حال رصد کردن شرایط هست و دکترین سیاسی مناسبی رو هم به اجرا میزاره و از سیاستی که به خرج میده نتیجه میگیره ... و اگر نتیجه نداد دکترین سیاسیش رو عوش میکنه ... یا در مورده شرایط اجرای اون دکترین تجدید نظر میکنه ...

اما کسی که به دنبال تقلید کردن هست ... تنها یوزپلنگ را میبیند ... و همش میخواد سرعتش رو به 220 برسونه تا شکارش رو بدست بیاره ... و چون صورت مساله به گونه ای است که سیاسته یوزپلنگ در آن زمینه جواب نمیدهد .... همواره در آن مساله شکست میخورد ...پس بنابراین ... به نظره من تمام اینگونه احادیث باید بدونه هیچگونه تقلیدی بر عقل وارد شوند و گرنه تقلید انسان را به هیچ جا نمیرساند ...

تقلید نمیتواند در خیلی مواقع راهگشا باشد ... چون شرایط مساله شرایطی متفاوت هست ... پس بنابراین یک دکترین واحد نمیتواند پاسخگو باشد .
    ویرایش توسط نفرنفر : ۱۳۹۲/۱۲/۰۳ در ساعت ۱۲:۰۹
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

13. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    جناب عمارشیعه من نمیدونم تا کجا جلو رفتی و داره عقایدت به کجا ها میرسه ...

ولی بیشتر سعی کن از عقلت و فهمت استفاده کنی تا اینکه دنبال تقلید کردن کورکورانه و از اینجور چیزها باشی ... همش دنباله این هستی که یکی رو تکفیر کنی و یکی رو بکشی ... یکی رو کافر لقب بدی و ...
    دوست عزیز من عقائدم همان است که در چند سال پیش بوده است و ظاهرا حدیث پیامبر ص را دارید تکذیب می کنید این حدیث در کتب اهل سنت و اهل تشیع امده است
    بنده تقلید کورکورانه نمی کنم و تقلیدن کردن از مرجع تقلید بر همه واجب است اگر شیعه هستید یکی مرجعش امام خامنه ای یکی ایت الله وحید خراسانی و...
    و اگر عیب بر من می گیرید تا برای شما سخنانی از علمای طراز اول تشیع بزنم که در ذیل همین حدیث نوشته اند ؟؟
    من مرجع تقلیدم هر چی میگی می گم چشم و حرف هیچ کسی در حکم شرعی جز مرجع تقلیدم برام حجت نیست وگرنه خودم سخنان علما را در این زمینه شنیدم چون تقلید بر میت جایز نیست این سوال را پرسیدم
    امام سجاد ع می فرمایند:

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

دوست عزیز من عقائدم همان است که در چند سال پیش بوده است و ظاهرا حدیث پیامبر ص را دارید تکذیب می کنید این حدیث در کتب اهل سنت و اهل تشیع امده است
    بنده تقلید کورکورانه نمی کنم و تقلیدن کردن از مرجع تقلید بر همه واجب است اگر شیعه هستید یکی مرجعش امام خامنه ای یکی ایت الله وحید خراسانی و...
    و اگر عیب بر من می گیرید تا برای شما سخنانی از علمای طراز اول تشیع بزنم که در ذیل همین حدیث نوشته اند ؟؟
    من مرجع تقلیدم هر چی میگی می گم چشم و حرف هیچ کسی در حکم شرعی جز مرجع تقلیدم برام حجت نیست وگرنه خودم سخنان علما را در این زمینه شنیدم چون تقلید بر میت جایز نیست این سوال را پرسیدم

سلام ...

فرض میکنیم الان شما رفتین اون دنیا ...

به نظرت باید جوابه عقلت رو بدی یا جوابه اینکه چرا از کسی بخصوص تقلید نکردی ؟؟؟

تنها چیزی که من باید جوابش رو بدم عقلم هست ... و اگر چیزی رو عقلانی ندونم انجامش نمیدم ... خدا عقلم رو بهم داده ... و اگر هم عقلم نرسه میگم کوتاهی از من نبوده .... عقلم کامل نبوده ... لا یکلف الانسان الا وسعها ... ولی شما چی میگی ... میگی همه میگفتن فلانی آدم خوبیه ... گفتش برین اون کار رو بکنین ... منم رفتم و کردم !!!

من خیلی خیلی از آدمایی میترسم .... چه سنی ... چه سلفی ... چه مسیحی ... چه یهودی ... و ...که عقلشون رو میزارن کنار ... دربست تقلید میکنن ...
    ویرایش توسط نفرنفر : ۱۳۹۲/۱۲/۰۳ در ساعت ۱۳:۵۸
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

16. صلوات ها 2

نوشته
    166
    حضور
    4 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    به نظرت باید جوابه عقلت رو بدی یا جوابه اینکه چرا از کسی بخصوص تقلید نکردی ؟؟؟
    با سلام.
    تقلید در اصول دین جایز نیست.
    اما در احکام فرعی ِ شرعی باید یکی از این سه راه رو انتخاب کنید: 1- تقلید. 2- احتیاط. 3- اجتهاد
    شما ظاهرا راه سوم رو انتخاب کردید و طوری از حجیت عقل صحبت میکنید که انگار عقل تنها راه استنباط احکام شرعیه و احادیث و روایات هیچ جایگاهی ندارن...
    ویرایش توسط *ahmad* : ۱۳۹۲/۱۲/۰۳ در ساعت ۱۴:۵۵
    من مکرر در نوشته های خود نوشته ام؛ من هرگز از پیدایش افراد شکاک که در اجتماع علیه اسلام سخنرانی کنند و مقاله بنویسند متأثر نمی شوم هیچ، از یک نظر خوشحال هم می شوم؛ چون می دانم پیدایش این ها سبب می شود چهره اسلام بیشتر نمایان بشود. وجود این افراد شکاک و افرادی که علیه دین سخنرانی می کنند وقتی خطرناک است که حامیان دین آن قدر مرده و بی روح باشند که در مقام جواب بر نیایند. (شهید مطهری)

18. صلوات

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری