صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا بعضی از کوته فکران می گویند قرآن قدیمی شده؟

علاقه
    مساعل واحکام دینی
    نوشته
    43
    حضور
    2 روز 11 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    125

چرا بعضی از کوته فکران می گویند قرآن قدیمی شده؟

سلام..چرا بعضی کوته فکران وبی خردان میگویند قران قدیمی شده؟.......قران مانند دریای روشن و بی انتها ست...ایا میلیونها کتب باارزش و مفید که شامل تفسیر و ترجمه قران واحکام شرع و غیره میباشد همه از قران استخراج نشده؟ایا همه کتابهای درسی. دانشگاهی .علمی که در حوضه ودانشگاه های سراسر جهان قرار گرفته از قران نیست؟ ایا همه موسسات . و سیستم های بانکی .ادارات.دانشگاه .حوضه علمیه.حتی دادگاهای کشور وتمام مراکز علمی کشور وغیره طبق دستورات و احکام قران پیش نمیروند؟پس کجا ی قران قدیمی شده؟..دلیل بیاورند اگر راست میگویند.........

2. صلوات ها 4

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

کارشناس بحث: استاد هدی

ویرایش توسط حکمت : ۱۳۹۲/۱۲/۰۱ در ساعت ۰۶:۴۱

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

علاقه
    مطالعات و تحقيقات قراني
    نوشته
    1,718
    حضور
    29 روز 8 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    336
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5706

با سلام
    همانطور كه در تاپيك ديگري عرض كرده بودم تا آنجا كه دانش بشري پيشرفت كرده است ، قرآن كريم در زمينه هاي مختلف و درحوزه هاي متفاوت ، روابط، قوانين و ضوابط بسيار ريشه دار ، اصيل و عادلانه اي دارد ، از آنجا كه قرآن كريم كتابي فرستاده شده از جانب خداوند عادل است و در راستاي تحقق عدالت اجتماعي - كه زير بنايي ترين نياز بشر براي پيشرفت و تعالي است - ما نياز مند قانوني عادلانه هستيم كه يكي از سه ضلع مورد نياز براي ايجاد جامعه اي سالم و رو به رشد و متعالي است ، و همچنين نظر به جاودانگي قرآن كريم ، اين قوانين و ضوابط تعريف شده در قرآن عزيز ، هرگز قديمي و از كار افتاده نخواهند شد و در هر جامعه و شرايط و زماني، قابل استفاده خواهند بود زيرا با اصول بنيادين فطري و اصيل انساني منطبقند كه با تغيير زمان و مكان ، تغيير نمي كنند .

جهد شیطان‌پرست، بی‌اثر است
    زان که از نور عشق بی‌خبر است
    هرچه خواهی به زعم خویش بکوش
    نوراحمد نمی‌شود خاموش

6. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعات و تحقيقات قراني
    نوشته
    1,718
    حضور
    29 روز 8 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    336
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5706

البته جهت بحث و بررسي بيشتر اين موضوع ، اگر موارد خاصي از چنين نقد هايي در ذهن داريد بصورت موردي و مصداقي ، بيان بفرماييد تا بيشتر بررسي كنيم .

جهد شیطان‌پرست، بی‌اثر است
    زان که از نور عشق بی‌خبر است
    هرچه خواهی به زعم خویش بکوش
    نوراحمد نمی‌شود خاموش

8. صلوات ها 2

علاقه
    مساعل واحکام دینی
    نوشته
    43
    حضور
    2 روز 11 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    125

نقل قول نوشته اصلی توسط هدی نمایش پست ها
    البته جهت بحث و بررسي بيشتر اين موضوع ، اگر موارد خاصي از چنين نقد هايي در ذهن داريد بصورت موردي و مصداقي ، بيان بفرماييد تا بيشتر بررسي كنيم .
    ......... با سلام خدمت شما استاد گرامی..خسته نباشی........تشکر از شما بخاطر توضیح و تفسیر سوال بنده....ممنونم.........چشم اگه سوالی به ذهنم امد حتما مطرح میکنم........تشکرررر...

10. صلوات

نوشته
    19
    حضور
    1 روز 17 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط reyhan2 نمایش پست ها
    ایا میلیونها کتب باارزش و مفید که شامل تفسیر و ترجمه قران واحکام شرع و غیره میباشد همه از قران استخراج نشده؟ایا همه کتابهای درسی. دانشگاهی .علمی که در حوضه ودانشگاه های سراسر جهان قرار گرفته از قران نیست؟ ایا همه موسسات . و سیستم های بانکی .ادارات.دانشگاه .حوضه علمیه.حتی دادگاهای کشور وتمام مراکز علمی کشور وغیره طبق دستورات و احکام قران پیش نمیروند؟پس کجا ی قران قدیمی شده؟..دلیل بیاورند اگر راست میگویند.........
    سلام
    میخواستم ببینم شما مطمئنین همه جاهایی که گفتین بر اساس قرآن پیش میره؟ من مطمئن نیستم.
    مثلا کتابهای دانشگاهی رشته های فیزیک، ریاضی، کامپیوتر، عمران، و ... همگی از قرآن استخراج شدن؟ از کجای قرآن؟ در صورتی که بزرگترین دانشمندان این رشته ها شاید یک بار هم لای قرآن را باز نکرده باشن و برخی از اونها حتی به خدا هم اعتقادی ندارن.
    تا جایی که من میدونم مثلا در مورد مسائل علمی خیلی سفارش میکنن که اکتشافات علمی را با قرآن منطبق نکنین که اگر بعداً ثابت شد اشتباه بوده قرآن زیر سوال نره.
    لطفا بیشتر توضیح بدین ما هم متوجه مطلبتون بشیم.

12. صلوات ها 2

علاقه
    مساعل واحکام دینی
    نوشته
    43
    حضور
    2 روز 11 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    125

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmd1214 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم ببینم شما مطمئنین همه جاهایی که گفتین بر اساس قرآن پیش میره؟ من مطمئن نیستم.
    مثلا کتابهای دانشگاهی رشته های فیزیک، ریاضی، کامپیوتر، عمران، و ... همگی از قرآن استخراج شدن؟ از کجای قرآن؟ در صورتی که بزرگترین دانشمندان این رشته ها شاید یک بار هم لای قرآن را باز نکرده باشن و برخی از اونها حتی به خدا هم اعتقادی ندارن.
    تا جایی که من میدونم مثلا در مورد مسائل علمی خیلی سفارش میکنن که اکتشافات علمی را با قرآن منطبق نکنین که اگر بعداً ثابت شد اشتباه بوده قرآن زیر سوال نره.
    لطفا بیشتر توضیح بدین ما هم متوجه مطلبتون بشیم.
    ......با سلام خسته نباشید...تشکر از شما...دوست گرامی منم الان اکتشافات علمی را با قران مقایسه نکرده ام...بعد چرا میگویی که رشتهای فیزیکی ربطی به قران ندارند؟ اصلا میدونی فیزیک یعنی چه؟همه عوامل طبیعی و تغییر و تحولهای طبیعی که روی کره خاکی هست علم فیزیکی میگوییند..ایا در مورد فیزیک و علوم قرانی در خود قران بیان نشده...ایا همه عمرانها و ساخت سازهای بشری که تا الان گسترش یافته در قران نیامده؟..ایا علم ریاضی و حسابها و اعداد که خداوند در خود قران بیان کرده که هفت اسمان بنا کرده ایم...ومیلیونها ستاره و کهکشانها افریده ایم و غیره...در قران بیان نشده....چرا همه این مطالب و حتی بیشتر در قران بیان شده....و هیچ کسی انکار این موضوع نمیتواند باشد.....برادر گرامی من نمیدانم سطح تحصیلات شما در چه حدی هست که این سوال را فرمودید....ولی این مطلب را خدمت شما عرض کنم که قران به صورت اشاره ای بیان شده....و همه موضاعات و مطالب در قران به صورت اشاره ای ذکر شده....وظیفه ما انسانهاست که باید در ایه های قران جستجو کنیم و مطالب را پیدا کنیم وتفسیر و ترجمه کنیم و به دیگران هم یاد بدهیم....وذهن هر سوال کننده ای را با توضیح و اوردن دلیل و برهان نسبت به قران روشن و شفاف کنیم..تا جای هیچ شک و تردیدی وجود نداشته باشد....اگر کسی در خانه هست یک حرف بس......ممنونم تشکرررررررر.....

14. صلوات

علاقه
    آرامش و آسمان ...
    نوشته
    21
    حضور
    1 روز 22 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    187

با عرض سلام
    قران صرفا يك كتاب علمي نيست ، به نظر من قران يك كتاب مرجع بسيار بسيار كامل ، كه خداوند اون رو طوري تنظيم كرده كه ( حتما دوستان عزيز در رشته هاي خودشون برخورد داشتن ) هم كتابي بيسيك باشه براي كسي كه ميخواد تازه ياد بگيره و تازه ميخواد رجوع كنه به دين هم كتابي ادونس هست براي يك محقق و كارشناس و يك دين شناس و حتي يك دانشمند ، خوب به نظر من بايد نسبت به سطح خودمون بسنجيم ، اما فكر نكنم يه كتاب بيسيك يا يك كتاب مرجع هيچ وقت قديمي شه چون اصول داره طبق اون برنامه ريزي ميشه

اساتيذ بزرگوار عذر خواهي ميكنم در برابر شما جسارت كردم و توضيح دادم - صرفا نظر اين حقيره

تمناي دعا

امیدوارم آنقدر خوب باشیم و زیبا زندگی کنیم که
    وقتی از خط پایان زندگی می گذریم کسی دست نزند
    ------------------------------------------------------------------
    الهی برای بخشیدن ، به بندگی ام نگاه نکن ، خداییت را بنگر …

16. صلوات ها 2

نوشته
    2,558
    حضور
    65 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100
    صلوات
    9248

نقل قول نوشته اصلی توسط reyhan2 نمایش پست ها
    چرا بعضی کوته فکران وبی خردان میگویند قران قدیمی شده؟

بسم الله الرحمن الرحیم

پاسخ این سوال بسیار ساده است.

برای اینکه آنان بی خرد و کوته فکر هستند. و قرآن از فهم و درک آنان بسیار بالاتر است.

همانگونه که یک کودکی دبستانی از کتوب دانشگاهی چیزی نمیفهمد. یک کوته فکر هم از قرآن چیزی نمیفهمد.

فرق کودک با کوته فکر.

کودک میداند که برای این از کتوب دانشگاهی سر در نمیاورد چون سواد فهمیدن کتوب را ندارد.
    اما کوته فکر برای اینکه سواد فهمیدن آیات قرآن را ندارد به انکارش میپردازد.و نمبخواهد قبول کند که سوادش در حد و اندازه فهمیدن قرآن نیست.

برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

به این تاپیک حتما سر بزنید :
    طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
    تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
    تاپیک های دیگر :
    شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
    هدفم قدس و آرزویم شهادت!

18. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه، نقاشی، نوشتن، شعر خوندن، ورزش، خرید کردن!!!، نشستن پای صحبت بزرگترا،...
    نوشته
    378
    حضور
    15 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    2558

نقل قول نوشته اصلی توسط Amiraram نمایش پست ها

قران صرفا يك كتاب علمي نيست ، ...
    با سلام و احترام
    نظر شخصی بنده هم همینه، قرآن کتاب زندگیه، راهنمای گذر از یک معبر به اسم دنیا...

حالا اینکه مباحث علمی، فلسفی، اخلاقی، اجتماعی و هزار موضوع دیگه توی قرآن مطرح شده، به اعتبار تفسیر دقیقا در نحوه ی تصمیم گیری های بشری نقش داره و گاها مباحثی در اون مطرح هست که بعد از هزار سال وقتی بشر از طریق علم اش، به اون پی می بره و متوجه میشه تو قرآن هم به اون موضوع اشاره شده، بیشتر از قبل به عظمت وجودی قرآن معترف میشه.

اینکه به نظر بیاد توی قرآن باید به قانون نسبیت انیشتین، منطق فازی در کامپیوتر یا... هم اشاره بشه، خیلی مضحک به نظر میرسه، گرچه در مباحث دقیق فلسفی در زمینه های مختلف علمی (تا اون حدی که بنده اطلاع دارم) بنیه ی تمام مباحث بشری در قرآن هست منتها برای کسی که قدرت تفسیر و فهم داشته باشه... نظرم اینه که اینا تو قرآن هست نه برای اینکه باشه تا ما فقط یک جهته پیش بریم و از قرآن استنباط کنیم، گاها میشه از عقلی که بلاشک موید قرآن هست بهره گرفت، به نتایج رسید و اونها رو با قرآن منطبق کرد و به عظمت وجودی اش پی برد. این روند در زمانی درست به نظر می رسه که امام صاحب علم لدنی توی جامعه ظاهر نیست گرچه حاضره...

وقتی امام باشه تا قرآن رو دقیق و شایسته تفسیر کنه، دیگه احتیاجی به این بحث ها نخواهد بود... - به مصداق روایتی که علم 72 مرتبه دارد و تا ظهور منجی بشریت فقط دو مرتبه از آن قابل دستیابی است...
    در بدترین شرایط هم از عمق جانم داد زدم: "مهربانی ات می بارد."
    می دانستم لحظاتی که حنجره ام از شدت فریاد باورم خسته می شد، شربتی شیرین از مهربانی ات را در دست گرفته بودی تا به وقتش هدیه ام کنی و من اکنون از نوشیدنش غرق در لذت هستم و تا جان دارم فریاد خواهم زد مهربانی ات را...
    معبود من!
    همچنان مهربانی ات می بارد؛ اگرچه نیک می دانی دلتنگی ها کم نیست...

20. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۱۲/۱۳, ۰۵:۴۰ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری