واقعاً مردان در ابتدای امر شیفته چه دخترانی می شوند؟

تب‌های اولیه

183 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
واقعاً مردان در ابتدای امر شیفته چه دخترانی می شوند؟

در چامعه امروز کمتر مردی پیدا میشه که دنبال دختر خوب باشه. ملاک ها عوض شده. من خودم بالای ده تا دوست دارم که دخترهایی خیلی خوبی هستند ولی هیج کدوم موفق نشدن ازدواج کنن. واقعاً مردان جذب چه دخترانی میشن؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

roshandell;479572 نوشت:
در چامعه امروز کمتر مردی پیدا میشه که دنبال دختر خوب باشه. ملاک ها عوض شده. من خودم بالای ده تا دوست دارم که دخترهایی خیلی خوبی هستند ولی هیج کدوم موفق نشدن ازدواج کنن. واقعاً مردان جذب چه دخترانی میشن؟

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و عرض خوش آمد محضر جنابعالی
طبعا در این خصوص نباید تفاوتهای فردی را فراموش کرد چرا که هر فردی برای خود معیارهای خاصی دارد. معیارهای فرهنگی، اخلاقی، خانوادگی، زیبایی شناختی ( چهره، اندام، رنگ، صدا و... )
اما اگر منظور شما جذابیت ظاهری باشد که به معیار زیباشناختی بازگشت دارد، هر چند در این مورد نیز تفاوتهای فردی و اختلاف سلیقه وجود دارد، اما به نظر می رسد مردان زنانی را که از لحاظ قد و جثه به آنان برتری نداشته باشند و از گونه های برجسته، چانه ریز، صدای صاف و چشمان درشت و...برخوردار باشند ترجیح می دهند.
روشن است که وزن این معیار در کنار سایر معیارها روشن میشود از اینرو در موارد فراوانی شاهد ان هستیم که مردان دیگر معیارها را بر معیار زیبایی ترجیح می دهند.

و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین

سلام روز خوش

roshandell;479572 نوشت:

واقعا این چند وقتی که من درگیر مسئله ازدواج وخواستگار بودم اوایل نظر شمارو داشتم اما به این نتیجه رسیدم اگه یه پسر واقعا قصد ازدواج وتشکیل خانواده باشه خیلی هم زیبایی مهم نیست.منم فکر میکردم ملاک ها عوض شده اما هنوز عوض نشده کمرنگ شده اما از بین نرفته.هنوز هم پسرایی که خودشون خیلی مذهبی نیستند دنبال دخترایی هستند که خیلی بی رودروایسی اولین پسر زندگیشون باشن
[SPOILER]ببخشید رودربایستی:khandeh!:[/SPOILER]

مردهای از خانومهایی خوششون میاد که

1- فوق العاده آرام باشند ...
2- خیلی کم صحبت کنند و بسیار آرام و شمرده حرف بزنند ...
3- فوق العاده مطیع باشند .
4- برتری او را قبول داشته باشند ...

سلام.احوال شما؟

نفرنفر;481004 نوشت:
فوق العاده آرام باشند ...

فکر کنم این یکی از معیار هایی باشه که کمرنگ شده.آقا پسرا دیگه دوست ندارن خانم حالا به اصطلاح مظلوم داشته باشن

شاپرک;481008 نوشت:
سلام.احوال شما؟
فکر کنم این یکی از معیار هایی باشه که کمرنگ شده.آقا پسرا دیگه دوست ندارن خانم حالا به اصطلاح مظلوم داشته باشن

سلام شاپرک
خوب هستید؟... خیلی وقت بود نبودی؟ ...

آقایون همه دوست دارن خانومی آرام ... مهربان ... مطیع داشته باشن ... اما اشتباهی که برخی از خانوم ها میکنن این هستش که حماقت رو هم با این قضیه قاطی میکنن ...
در عین حالی که یه خانوم داره مهربانیت ... مطیع بودن و آرام بودنه خودش رو به اثبات میرسونه ... باید عقلانیت خودش رو هم اثبات کنه ...

اینی که مردی از یه مطیع و آرام خوشش نمیاد ... به خاطره آرامش و مطیع بودن او نیست ... به خاطره این هستش که میگه بچه هست ... کوچیکیه ... ارزش نداره و ...

متشکرم.ای بابا گرفتاریهای زندگی مگه میذاره ادم به اسک دینش برسه

نفرنفر;481012 نوشت:
سلام شاپرک جان ...
خوبی عزیزم ... خیلی وقت بود نبودی ...

آقایون همه دوست دارن خانومی آرام ... مهربان ... مطیع داشته باشن ... اما اشتباهی که برخی از خانوم ها میکنن این هستش که حماقت رو هم با این قضیه قاطی میکنن ...
در عین حالی که یه خانوم داره مهربانیت ... مطیع بودن و آرام بودنه خودش رو به اثبات میرسونه ... باید عقلانیت خودش رو هم اثبات کنه ...

اینی که مردی از یه مطیع و آرام خوشش نمیاد ... به خاطره آرامش و مطیع بودن او نیست ... به خاطره این هستش که میگه بچه هست ... کوچیکیه ... ارزش نداره و ...

آخه من میدیدم روزایی که حالم خوش نبود و یکم کمتر وآروم تر جواب میدادم به سوالا نتیجه منفی میشد.
مشاور میگفت پسرا ازدخترایی که مظلوم باشن خوششون نمیاد:Nishkhand:

شاپرک;481021 نوشت:
متشکرم.ای بابا گرفتاریهای زندگی مگه میذاره ادم به اسک دینش برسه
آخه من میدیدم روزایی که حالم خوش نبود و یکم کمتر وآروم تر جواب میدادم به سوالا نتیجه منفی میشد.
مشاور میگفت پسرا ازدخترایی که مظلوم باشن خوششون نمیاد:Nishkhand:

شاپرک جان ...
من تقریبا اینو مطمئن هستم که پسرها از دخترهای آرام . مهربان . کم صحبت خوششون میاد ...
فقط نباید حرفی که زده میشه پخته نشده باشه ...
باید در همون سخن اندک ... عقلانیت موج بزنه ( البته نباید عقلت رو بالاتر از اون نشون بدی )

مثلا در مورده شغلش سوال میپرسی و اون شروع به توپوق زدن میکنه ... جوابش : روحیه دادن و اطمینان دادن به طرف میشه ...
مثلا وقتی میخواد بحث رو شروع کنه و سرخ و سفید میشه ... جوابش : آرام کردنه طرف ... با جملات بسیار ساده و مهربانانه میشه و ...

من فکر میکنم اشتباهی که شما کردین این بوده که جملات رو خیلی خیلی کوتاه عنوان میکردین و پورت ها رو کاملا بسته بودین ...
معمولا تو اینجور روابط باید نهایت گشادگی بوجود بیاد ...

roshandell;479572 نوشت:

دوست عزیز بستگی داره خوب بودن رو چی تعریف کنی

شاید خوب بودن در نظر هر مرد با مرد دیگر یا شما متفاوت باشد

شاید دختری که از نظر شما خوب باشه از نظر مرد خوب نباشه
این چیزها نسبیه

ولی چیزی رو که کلی می توان گفت
مردان بیشتر جذب زنان روشنفکر و زیبا و تحصیل کرده و دارای خانواده پولدار می شوند
و بدنبال این چنین دخترانی هستند

موفق باشی

نفرنفر;481004 نوشت:
مردهای از خانومهایی خوششون میاد که

[=Verdana]با سلام
[=Verdana]مورد۱-۲ آخه چرا؟
[=Verdana]به شخصه دوستدارم که بگه من گوش بدم - از سرو کولم بالا بره نه اینکه ساکت باشه (البته اینا در جم خودمون نه همه‌‌جا)
[=Verdana]مهربون بودن که همه خواهانن - وقتی‌ میخوایش اونم همینطوری باشه - برتری یعنی‌ چی‌؟ مگه همسر نیست پس اینکه بالا خودمونو فرض کنیم اشتباست(باهم بودن زیباست)
[=Verdana]و اینکه چرا امر ازدواج کمه چون مردا تن‌ به مسئولیت پذیری نمیدان همش شده فان بازی بدن که از طرف خسته شدن خداحافظ

[="Tahoma"][="Black"]تا جایی که من میدونم خدا بنده هاش و نه از نظر شکل نه اخلاق یه جور نیافریده
هر کسی یه اخلاقی داره
[/]

.
* باید خاص باشید
یک مرد به دنبال زنی خاص می‌گردد که تا پایان عمر کنارش بماند و با او پیر شود. زنی که اهل شکایت نیست یا با نق نق کردن روزش را خراب نمی‌کند. مرد‌ها یک زن منطقی و با حساب و کتاب می‌خواهند که آن‌ها را در سراسر زندگیشان حمایت کند و در موقعیت‌های حساس همیشه بتوانند روی کمکش حساب کنند. از طرف دیگر زن ایده آل آن‌ها شباهت زیادی با‌‌ همان کلیشه همسر در خانواده و اجتماع دارد. آن‌ها اغلب زنی را ستایش می‌کنند که مورد ستایش خانواده و اطرافیانشان قرار می‌گیرد و حتی اگر خودشان هم این واقعیت را ندانند در ناخودآگاه‌شان آن را پرورش داده و به تصمیم گیری‌‌هایشان راه می‌دهند.
.
* باید قانع باشید
مرد‌ها دوست دارند، بعد از ازدواج‌‌ همان طوری که پیش از این بوده‌اند بمانند. آن‌ها همسری می‌خواهند که با وجود معایب یا خلق و خوی خاصشان آن‌ها را بپذیرد و عاشقشان بماند. این ویژگی یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که در ذهن مرد‌ها می‌گذرد. آن‌ها از سرکوفت خوردن بیزارند و دوست دارند همسرشان با همین اخلاقی که دارند و همین وضع زندگی‌ای که دارند بسازد و مدام برای تغییر کردن، آن‌ها را تحت فشار نگذارد. برخلاف اغلب زن‌ها که سعی می‌کنند، از مرد معمولی مقابلشان همسر ایده آل و رویایی بسازند، مرد‌ها دوست دارند با زنی زندگی کنند که به همین وضع موجود قانع باشد.
.
* باید سعی کنید زیبا باشید
درست است که زیبایی و وضعیت ظاهری نخستین موضوعی نیست که اغلب مرد‌ها به آن توجه می‌کنند اما این موضوع در انتخاب همسر آینده آن‌ها بی‌تاثیر هم نیست. انگار مرد‌ها دوست دارند از این طریق انتخابشان را به رخ دیگران بکشند و یک افتخار کسب کنند. ظرافت و زیبایی در رفتار هم می‌تواند تاثیر مثبتی روی انتخاب آن‌ها بگذارد. گرچه معیارهای زیبایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما همیشه با نگه داشتن حد وسط می‌توان از اینکه یکی از کاندیداهای ازدواج مردان اطرافتان هستید یا خیر مطمئن شوید.
.
* باید جاه طلب باشید
نمی‌توان در این مورد یک قانون بی‌چون و چرا صادر کرد اما اغلب مردهای امروز، به دنبال همسری می‌گردند که چیزی بیشتر از زنان دیگر دارد. یک مهارت خاص، دانش بالا یا شغلی که به آن افتخار کنند. مردهای امروزی زنانی را دوست دارند که در کنار تعهدات خانوادگی، امور روزمره کار و فعالیت‌های اجتماعی‌اش را هم جدی بگیرد. این موضوع به آن‌ها ثابت می‌کند آن زن قادر است زندگی خود را پیش ببرد و بیش از زنان اطرافش توانمند است. جاه طلبی هم برای مردان دلیل دوست داشتن یک زن است؛ زنی که برای رسیدن به اهدافش تلاش می‌کند و به سادگی عقب نشینی نمی‌کند.
.
* باید نیمی از مشکلات مال شما باشد
سال‌ها از روزگاری که مرد‌ها بار خانه را یک تنه به دوش می‌کشیده‌اند گذشته است. مردهای امروزی دوست دارند زنشان دوشادوش آن‌ها حرکت کند، بحران‌های خانه را بشناسد و گاهی مانند آن‌ها استرس‌های زندگی بعد از ازدواج را به دوش بکشد. آن‌ها دوست ندارند تنها فکر کنند، تنها تلاش کنند، تنها نگران باشند و تنها عمل کنند. مردهای امروز به دنبال همسری هستند که در تمامی این لحظه‌ها کنارشان باشد و این مشکلات را مشکلات خودش بداند، نه اینکه اگر کاری برای حل کردنشان می‌کند آن را یک لطف تلقی کند.
.
* باید با فامیل و دوستان همسرتان دوست باشید
جدا شدن از زندگی مجردی در سال‌های بعد از ازدواج سخت‌ترین اتفاقی است که می‌تواند برای یک مرد بیفتد. مرد‌ها از تنهایی بعد از ازدواج می‌ترسند. آن‌ها دوست دارند روابط قبلیشان را این بار در کنار همسرشان تجربه کنند. رابطه با خانواده و اعضای فامیلشان و همین طور دوستانی که حضورشان برای آن‌ها اهمیت دارد. هیچ مردی نمی‌تواند بدگویی علیه دوست یا خانواده‌اش را تحمل کند و تمام عمرش را تنها و تنها با همسرش بگذراند. آن‌ها ترجیح می‌دهند، با ازدواج خانواده پیشینشان بزرگ‌تر شود نه اینکه از یک خانواده بیرون بروند و خانواده تازه‌ای را بسازند. اغلب مرد‌ها در ارتباط داشتن با آدم‌های تازه و شرایط تازه کمی مشکل دارند. آن‌ها دوست دارند، زنشان روابط اجتماعی خوبی داشته باشد و آن‌ها را در پیوند زدن به این اجتماع یاری دهد. گذشته از این، آن‌ها دوست دارند با ورود همسرشان به خانواده‌شان، روابط خانوادگی و فامیلی گرم تری را هم برایشان به همراه بیاورد و لاک تنهاییشان را از آن‌ها بگیرد.
.
* باید ستایش کنید
دوست داشته شدن حس خوبی به آدم‌ها می‌دهد. مرد‌ها هم از این قاعده مستثنا نیستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند، وقتی خسته از کار بر می‌گردند یک لبخند منتظرشان باشد و به خاطر اینکه زنی تا این حد دوستشان دارد به همه فخر بفروشند. خیلی از مرد‌ها زندگی خود را با اطرافیانشان مقایسه می‌کنند و تصویر ذهنی که دیگران به آن‌ها منتقل می‌کنند برایشان اهمیت زیادی دارد. همین است که آن‌ها دوست دارند همسری فداکار و پر محبت داشته باشند و این موضوع را به دیگران هم نشان دهند. مرد‌ها دوست دارند همسرشان قدرت و تواناییشان را ستایش کند و به آن‌ها تکیه داشته باشد. آن‌ها از اینکه مستقل‌ترین زن جهان هم برای تصمیم گیری‌هایش با آن‌ها مشورت کند و در مشکلاتش به آن‌ها تکیه کند لذت می‌برند.
.
* باید با منطق باشید
گرچه خیلی از زن‌ها گمان می‌کنند با فداکاری تمام و کمال می‌توانند یک مرد را عاشق خود کنند اما واقعیت این است که مرد‌ها ترجیح می‌دهند، همسرشان عقاید و نظرات خودش را داشته باشد. مرد‌ها بیشتر به زنان با اعتماد به نفس توجه می‌کنند و دوست دارند به جای خمیری که به آن شکل می‌دهند، یک زن قدرتمند و منطقی را انتخاب کنند که دوشادوششان برای ساختن یک زندگی خوب انرژی می‌گذارد.
.
* باید پیشرفت کنید
یک زن هرچه قدر هم که باهوش و زیبا و تحصیل کرده باشد، اگر روند پیشرفتش را بعد از ازدواج متوقف کند، نمی‌تواند یک همسر ایده آل باشد. مرد‌ها دوست دارند زنشان به دنبال یادگرفتن چیزهای جدید باشد و حتی بعد از مادر شدن هم آنقدر با زمانه پیش برود که بتواند مایه افتخار او و فرزندانش شود. برای مردهای پرمشغله تنها داشتن یک همسر خانه دار و هنرمند کافی نیست بلکه آن‌ها به دنبال زنی دنیا دیده می‌گردند که موضوعات روز را می‌شناسد و هیچ وقت دست از یادگرفتن و پیشرفت بر نمی‌دارد.

منبع : اینترنت

با سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان
تقریبا خیلی از دوستان غیر از کارشناس محترم جناب امیدوار به مواردی که مورد علاقه خودشون بود اشاره کردن اما در جامعه ما در اکثر موارد متاسفانه زیبایی های ظاهری حرف اول رو میزنه.
چند وقت پیش از یکی از اساتید بزرگ و مقید روانشناسی کشور شنیدم که یک امار جهانی از مردان دنیا گرفته شده و ملاک های اولشون برا ازدواج پرسیده شده در این امار که از
49 کشور دنیا گرفته شده بود ملاک های مردهای ایرانی به طور قابل توجهی با سایر نقاط دنیا متفاوت بوده
البته این امار که عرض میکنم خدمتتون مال چند سال پیشه و میشه تا حدودی حدس زد که امروز این ملاکا کجا قرار میگیره.
گفتم اگه یه نگاه اماری به موضوع داشته باشیم قطعا کمک بیشتری میکنه تا اینکه بخوایم ملاکای شخصیمون که با توجه به نوع نگاه هر شخص و علایق وشخصیت ماست رو بیان کنیم.
امار به این شکله
میانگین امار ملاک های مردهای 49 کشور
1-با هوش بودن(نه به معنی ای کیو بالا به معنی زرنگ بودن و کلا همسری که بتونه زندگی رو جمع و جور کنه)
2-هیجان انگیز بودن
3- باز بودن از نظر احساسی(به این معنی که راحت به همسرش ابراز عشق کنه کاری که برای مردای ایرانی معمولا سخته)
اما برسیم به ملاکای مردای شریف و بزرگوار کشور خودمون:khaneh:
1- نجابت (که بسیار ملاک مهمیه و غیرت مردای ایرانی رو میرسونه و بحثی در خوب بودنش نیست)
اما کار از ملاک دوم خراب میشه
:khandeh!:
2-زیبایی(فکر کنم پر واضحه که مردا از طریق چشم عاشق میشن و خانما از طریق گوش نه اینکه خانما زیبایی براشون مهم نباشه اما مسلما در حد اقایون هم نیست)در پست بعدی مفصل براتون توضیح میدم که شما خانما(نه به معنی عمومیت ، جسارت به خانمای پاک اسک دینی نشه) و رسانه های غربی چه بلایی سر اقایون اوردین که حالا جمع کردنش یه جورایی خیلی سخت شده
3-کدبانو بودن(نمی دونم اطلاعاتتون چقده اما برای اقایونغذا یکی از اصول زندگی مشترکه و اگه خانمی بتونه غذاهای خوشمزه به همسرش بده تا حدود زیادی تونسته توجه و علاقه همسرشو جلب کنه
:khaneh:(بازم میگم نه همه اما نسبت به خانما خیلی بیشتره)
در پست بعدی خدمتتون عرض میکنم که امتیاز ملاک اول مردم جهان چند برابر امتیازی بوده که به زیبایی دادن و مفصل دلیل عقلانیشو خدمتتون عرض میکنم که چرا برای مردای ایرانی اینقدر ملاک زیبایی مهمه ولی برای دیگر کشورا اینطور نیست.
یا علی

[="Blue"]با سلام مجدد خدمت دوستان
قرار شد در مورد امتیازی که مردای دنیا به باهوشی داده بودن صحبت شه و مقایسه کنیم با امتیازشون به زیبایی و دلایل این امرو کمی باز کنیم.
امتیاز مردای دنیا به ملاک اول 300 بوده و این درحالیه که به زیبایی امتیاز 25 داده شده
یعنی چیزی حدود 12 برابر
یه مدت این موضوع ذهن منو مشغول کرده بود که چرا اینطوریه مگه چیه ما مردای ایرانی با بقیه مردا متافته که حاصلش یه همچین فاصله اعتقادی و تفکری شده بعدها به این نتایجی که می خوام خدمتتون عرض کنم رسیدم اگر دوستان هم دلایلی به ذهنشون میاد مطرح کنن تا بحث پخته تر شه
همونطور که می دونید 2 عامل دست گذاشته تا مردای ایرانی رو تنوع طلب کنه.
1-ارایش غلیظ خانما در جامعه(
حتما خودتون می دونید ایران جز 2 کشور برتر در زمینه مصرف لوازم ارایشی در دنیاست) که یه جورایی میشه گفت خیلی از خانما زیباترین حالتشونو بجای اینکه در شب عروسی داشته باشن در اجتماع رقم میزنند و میشه گفت یکی از دلایل افزایش طلاق در این چند سال اخیر همین موضوعه که طرف با این توقع که خانم من این زیبایی رو داره وارد زندگی میشه و زمانی که خانمشو در حالت عادی و بدون ارایش در خونه میبینه دلسرد میشه و کسانی که ملاک اصلیشون زیبایی باشه نمی تونن زندگی رو ادامه بدن و ناچار این زندگی از هم میپاشه.(البته دلایل طلاق زیاده اما اینجا فقط یکیشون که مربوط به بحثه مطرح شد)
2-عامل دوم رسانه های خارجی و حتی بعضی مواقع داخلی هستن که وقتی یه جوون اونارو میبینه برای خودش تصوراتی از زیبایی همسر ایندش میکنه و با یه سری توقعات از زیبایی چهره ، اندام و ...... همسرش وارد زندگی میشه و این موضوعو فراموش میکنه که گل بی عیب خداست و نمی تونی شخصی رو پیدا کنی که همه جوره کامل باشه و براساس ملاکای زیبایی که در ذهن خودش رقم زده وارد زندگی میشه و باز هم در زندگی دلسرد میشه چون چنین اشخاصی که شخص در تلوزیون و رسانه ها میبینه وجود خارجی نداره و با کلی گریم و ارایش به این شکل در اومدن(
یه سرچ کوتاه در مورد بازیگران مشهور قبل از گریم و بعد از گریم می تونه مارو متوجه این موضوع کنه)
توجه داشته باشیم خود اقایون هستن که باید روی ملاکای همسر یابیشون دقت کنن و ملاک ها رو براساس فرمایشات ائمه و معصومین انتخاب کنن و الا شک نداشته باشن که در زندگی به مشکل می خورن و چیزی جز پشیمانی براشون نمیمونه البته زنان جامعه هم باید در این مسیر کمک کنن چون مردی که ذاتا بصری هست اگه انواع و اقسام افراد که هر کدوم در یک زمینه زیبا هستنو در جامعه ببینه ممکنه در اینده دنبال همسری باشه که تمام این زیبایی هارو یجا داره(
البته مردای دیندار و عاقل ملاکاشونو درست میچینن و اینقدر به زیبایی اهمیت نمیدن اما باید قبول کرد که فضای رسانه ای حال حاضر جهان داره مردا رو به سمتی میبره که ملاکاشون سطحی انتخاب شه و فاقد عقلانیت و مسائل واقعی اجتماع باشه)
در ادامه می خوام دیدگاهی که باعث شده مردای غربی خیلی کمتر از مردای ایرانی زیبایی رو ملاک قرار دن توضیح بدم اگر دوستان به نظرشون بحث به درد بخور بوده با صلوات و یا نوشتن دیدگاهشون اعلام کنن تا من ببینم اصلا کسی براش این مسائل مهم هست تا ادامه بدم یا نه.
یا علی

[/]

m001;481473 نوشت:

در ادامه می خوام دیدگاهی که باعث شده مردای غربی خیلی کمتر از مردای ایرانی زیبایی رو ملاک قرار دن توضیح بدم اگر دوستان به نظرشون بحث به درد بخور بوده با صلوات و یا نوشتن دیدگاهشون اعلام کنن تا من ببینم اصلا کسی براش این مسائل مهم هست تا ادامه بدم یا نه.
یا علی

به نظره من علتش این هستش که در غرب آزادی های بیشتری وجود داره ... و مردها با کسانی ازدواج میکنن که باهاشون راحت تر باشن ...
مثلا شما فرض کن در دانشگاه درس میخونی ... آیا صمیمی ترین دوست شما لزوما زیباترین شخص دبیرستان یا دانشگاه شما بوذه ... قطعا نه ... آیا دنبال این هستی که با زیباترین شخص دوست بشی ... قطعا نه ...

فکر میکنم تو غرب هم همینطور باشه ... چون آزادی هایه بیشتری وجود داره ... انسانها منطقی تر در کنار همدیگه قرار میگیرن ... و با کسی ازدواج میکنن که باهاش راحت ترن ... دوسش دارن ... میتونن باهاش در تعامل قرار بگیرن و میتونن اشتراکهای بیشتر و بهتری داشته باشن .
ولی خوب در ایران چنین شرایطی مهیا نیست ... و آدمها چیزی به غیر از ظاهر از جنس مخالفشون رو نمیشناسن ... که گویا میخوان دانشگاهها رو هم جدا کنن ... یعنی زنونه مردونش کنن ... واقعا دیگه نمیدونم اگر چنین اتفاقی بیوفته آقایون ملاک انتخابشون چی خواهد بود !!!

[="Tahoma"][="Blue"]

نفرنفر;481481 نوشت:
.... غرب آزادی های بیشتری وجود داره ... و مردها با کسانی ازدواج میکنن که باهاشون راحت تر باشن ...
... انسانها منطقی تر در کنار همدیگه قرار میگیرن ... و با کسی ازدواج میکنن که باهاش راحت ترن ..!!!

با سلام
زیاد فکر کردن باعث خستگی می گردد
در غرب معمولا مرد مسئولیت پذیر نیست...... امروز با این و فردا با دیگری..... غالبا اصلا ازدواج و زندگی پا نمی گیرد....
.... دختران که پا به 40 سالگی می گذارند دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند ....... زیرا مردان به سوی جوان تر ها میروند..... در حقیقت انگاه این دختران مثل مرده های متحرکند......البته این نتیجه بی بندباری است نه ازادی......و دقیقا بخاطر بی فکریه نه منطق......البته متاسفانه این پدیده دختران بی شوهر تو کشور خودمون هم رخ نماینده.......البته به خاطر گول حرف های غربی ها خوردنه......در غرب بی بند باری باعث پیدایش فرزندان تک والدیشده.......و فرزندان بی پدر تقریبا به 50درصد رسیده است....سراب غرب را باور کنید تا به پوچ گرایی نیفتید..........:Gig:[/]

سلام.

نفرنفر;481481 نوشت:
فکر میکنم تو غرب هم همینطور باشه ... چون آزادی هایه بیشتری وجود داره ... انسانها منطقی تر در کنار همدیگه قرار میگیرن ... و با کسی ازدواج میکنن که باهاش راحت ترن ... دوسش دارن ... میتونن باهاش در تعامل قرار بگیرن و میتونن اشتراکهای بیشتر و بهتری داشته باشن .
ولی خوب در ایران چنین شرایطی مهیا نیست ... و آدمها چیزی به غیر از ظاهر از جنس مخالفشون رو نمیشناسن ... که گویا میخوان دانشگاهها رو هم جدا کنن ... یعنی زنونه مردونش کنن ... واقعا دیگه نمیدونم اگر چنین اتفاقی بیوفته آقایون ملاک انتخابشون چی خواهد بود !!!
فکر کنم یه دلیل دیگشم این باشه که مردای غربی به راحتی میتونن برن از خانمشون جدا نشده برن سراغ اون یکی دیگه وممکنه تا آخر عمرشون چندین خانم زیبا تو زندگیشون باشه ولی مردای ایرانی میگن ما که مجبوریم همین یکی رو داشته باشیم علنا ,(حالا از پنهانش خدا خبرداره )پس بذار خوشگل باشه.والا...

[="Black"]

نفرنفر;481481 نوشت:
به نظره من علتش این هستش که در غرب آزادی های بیشتری وجود داره ... و مردها با کسانی ازدواج میکنن که باهاشون راحت تر باشن ...

بسم الله الرحمن الرحیم

عجب..
یعنی آزادی حیوانی باعث میشه بیان خانواده بیشتر حفظ بشه؟؟؟؟؟؟؟؟

یه سوال چرا در همون اروپا آمار ازدواج خیلی کمه؟؟
آمار طلاق چرا اینهمه زیاد هست؟؟؟

نفرنفر;481481 نوشت:
چون آزادی هایه بیشتری وجود داره ... انسانها منطقی تر در کنار همدیگه قرار میگیرن

البته لابد آمار طلاق بالای اروپا هم بخاطر منطقشون هست.

نفرنفر;481481 نوشت:
با کسی ازدواج میکنن که باهاش راحت ترن ... دوسش دارن ...

البته اینجور بگید بهتره. باکسی ازدواج میکنن که سکسش بهتر باشه.

نفرنفر;481481 نوشت:
ولی خوب در ایران چنین شرایطی مهیا نیست ... و آدمها چیزی به غیر از ظاهر از جنس مخالفشون رو نمیشناسن ...

آهان یعنی اگه مثل غرب تو ایران کاباره بزنیم و پسر و دختر برن داخلش و چیزی به جز ظاهر رو ببینن مشکلات حل میشه!!؟؟[/]

سلام علیکم و رحمه الله

بدون شک زیبائی و جذابیت جسمانی در انتخاب , یک معیار بحساب می آید خواه اینکه آن مرد یا زن ایرانی باشد یا کره ای یا اهل جای دیگر این گزینه وجود دارد.

( البته بانظر سرکار نفر نفر موافق نیستم و حقیر براساس دلایل و آنچه که دیده ام اکثر قریب به اتفاق آقایان و خانمهای غیر ایرانی بواسطه معیارهای جامعه , مسائل اعتقادی و هجمه تبلیغاتی , به ظواهر بسیار بیشتر از زنان و مردان ایرانی اهمیت میدهند و ملاک اصلی انتخاب آنها را ظاهر افراد قرار میدهند )

اما گزینه های دیگری هم هنوز ( بقول جناب اباما ) روی میز وجود دارد که این معیار را بسادگی تغئیر میدهد .

فی المثل ... همه ما میدانیم و می پذیریم که
زیباترین و جذابترین مرد و یا زن با اخلاق ورفتار زشت , زیبائی جسمانی و جذابیتش را نزد طرف مقابل از دست میدهد . و شاید ظاهربین و سطحی نگر ترین افراد هم این مساله را قبول دارند .

یاحق

سلام خدمت کاربر روشندل
ملاک های شما درباره شناخت دیگران چیه
اگر دوستان شما دختران خوبی هستند و منظور شما از خوب بودن از لحاظ تقوا و اطاعت و اخلاق است پس جوابش میشود کسی که بخاطر خدا اطاعت وعبادت می کند و اخلاق دارد باید با اعتماد به خدا صبر و استقامت نماید و این زندگی را امتحان و آزمایش بداند

بستگی دارد مردها قبل از ازدواج چگونه بزرگ شدند
و ملاکهایشان برای ازدواج چیه
ازدواج

m001;481250 نوشت:
چند وقت پیش از یکی از اساتید بزرگ و مقید روانشناسی کشور شنیدم که یک امار جهانی از مردان دنیا گرفته شده و ملاک های اولشون برا ازدواج پرسیده شده در این امار که از 49 کشور دنیا گرفته شده بود ملاک های مردهای ایرانی به طور قابل توجهی با سایر نقاط دنیا متفاوت بوده

اما بعد

یک نکته ای را بدوا میخواهم خدمت دوستان خودم عرض کنم و آن اینکه آمار و نظر سنجی ها برای علمی بودن و ناقص نبودن در بعد علمی باید توسط یک مرکز علمی معتبر صورت گیرد و نتیجتا باید فاکتورهای علمی در موردشان صادق باشد چه در تعئین سوالات و چه در محل و زمان نظر سنجی و همچنین طیف افراد مورد سنجش و نهایتا اینکه مرکز معتبری باید این کار را انجام دهد

و همچنین مخدوش نبودن بواسطه جهت گیری های سیاسی و اعتقادی - که بسیار اتفاق می افتد که کسانی که اعتبار علمی داشته اند و در یک مرکز علمی معتبر هم فعالیت داشته اند ولی مثلا سوالات را طوری طراحی کرده اند که پاسخ هرچه باشد نتیجه مطلوب آنها بدست آید

فی المثل در مورد فوق که باهوش بودن و جذابیت جنسی و راحت بودن از نظر رفتاری با همسر و دیگران ( بدون شک و نه احتمالا ) است سوالاتی گزینشی میتواند بحساب بیآید برای نتیجه گیری ای که از پیش تعئین شده

و در عوض معیارها و سوالاتی که جناب m001 برای مردان ایرانی مدنظر قرار دادند هم بهمچنین

m001;481250 نوشت:
اما برسیم به ملاکای مردای شریف و بزرگوار کشور خودمون
1- نجابت (که بسیار ملاک مهمیه و غیرت مردای ایرانی رو میرسونه و بحثی در خوب بودنش نیست)
اما کار از ملاک دوم خراب میشه
2-زیبایی(فکر کنم پر واضحه که مردا از طریق چشم عاشق میشن و خانما از طریق گوش نه اینکه خانما زیبایی براشون مهم نباشه اما مسلما در حد اقایون هم نیست)در پست بعدی مفصل براتون توضیح میدم که شما خانما(نه به معنی عمومیت ، جسارت به خانمای پاک اسک دینی نشه) و رسانه های غربی چه بلایی سر اقایون اوردین که حالا جمع کردنش یه جورایی خیلی سخت شده
3-کدبانو بودن(نمی دونم اطلاعاتتون چقده اما برای اقایونغذا یکی از اصول زندگی مشترکه و اگه خانمی بتونه غذاهای خوشمزه به همسرش بده تا حدود زیادی تونسته توجه و علاقه همسرشو جلب کنه(بازم میگم نه همه اما نسبت به خانما خیلی بیشتره)

اول اینکه هیچ تشابهی با سوالات مذکور ندارد و از آن افراد در 49 کشور چنین سوالاتی پرسیده نشده است .
و لذا با این شرایط
قیاس و نتیجه گیری با این مقیاس نمیتواند صحیح و علمی باشد و جهت گیری غیر علمی در آن وجود دارد .

البته منظور بنده این نیست که جناب m001 دقیقا چنین مقصودی داشته اند یا اصلا بحث علمی مدنظرایشان بوده و شاید ایشان میخواستند صرفا انتقادی مصلحانه داشته باشند .

یاحق

شاپرک;481526 نوشت:
سلام.فکر کنم یه دلیل دیگشم این باشه که مردای غربی به راحتی میتونن برن از خانمشون جدا نشده برن سراغ اون یکی دیگه وممکنه تا آخر عمرشون چندین خانم زیبا تو زندگیشون باشه ولی مردای ایرانی میگن ما که مجبوریم همین یکی رو داشته باشیم علنا ,(حالا از پنهانش خدا خبرداره )پس بذار خوشگل باشه.والا...

شاپرک جان سلام ...
انسانها همه دنبال زیبایی و هارمونی هستند ... یکی دنبال زیبایی اخلاق ... یکی دنبال زیبایی ظاهر ... یکی دنبال زیبایی هوش و دیگری به دنبال زیبایی کلام هست ... اما سخن آن است که همکنون تنها زیبایی که امکان ظهورش وجود داره ... رژ لب مالیدن و بوت پوشیدن هست ... آیا راه دیگه ای هست که من زیباییم رو نشون بدم ... خوب تو بگو من چجوری زیبایی های اخلاقیم رو نشون بدم ... بشینم تو خونه در و دیوار رو نگاه کنم تا یکی پی به زیبایی های اخلاقیم ببره ؟؟؟ پی به زیبایی وجود و باطنم ببره ... وایسم تا یکی با 2 ساعت حرف زدن پی به اعماق وجود من ببره ؟؟؟ من احساس میکنم تو کشورهای غربی به علت آزادی که دارن هر نوع زیبایی قابل نمایش هست ... کسی زیبایی ظاهری داره ... کسی هنرمند هست و زیبایی موسیقی داره ... کسی زیبایی اخلاق داره .... کسی باهوش هست ... کسی هنرمند هست ... و چون همه این ابعاد انسانی قابلیت ظهور پیدا میکنند ... ازدواج از رویه زیبایی ظاهر یکی از عوامل ازدواج میشه ... همونقدر که کسی میتونه با رژ لب کشیدن زیباییش رو به رخ بکشه ... شخصی میتونه با ارائه هنر یا اخلاق یا توانایی های دیگرش زیباییش رو به رخ بکشه ...

به نظره من اینی که در کشورهای غربی ملاک ازدواج غیر از زیبایی های ظاهری هست میتونه علتش امکان ظهور و تجلی زیبایی های دیگر باشه ... مثلا ممکن هست پسری از دختری که مهربان . گوشه گیر . خجالتی و برنامه نویس باشه خوشش بیاد ... چون خودش هم چنین حالات روانی داره و ازدواجشون واقعا ازدواج نام داره ... نه مثله خلی از پیوندهایی که همکنون داره شکل میگیره و فقط 2 نفر در کنار هم هستن و هیچ تشابه سلیقه ای . رفتاری . هوشمندی با یکدیگر ندارند ....

در نهایت اون اتفاقی که در درون ایران و تو خیلی از خانواده های سنتی داره اتفاق میوفته رو من اصلا اسم ازدواج نمیتونم روش بزارم ... تنها اسمی که میتونم روش بزارم برقرای رابطه هست همین و بس .

[="Blue"]

فاتح;481572 نوشت:
فی المثل در مورد فوق که باهوش بودن و جذابیت جنسی و راحت بودن از نظر رفتاری با همسر و دیگران ( بدون شک و نه احتمالا ) است سوالاتی گزینشی میتواند بحساب بیآید برای نتیجه گیری ای که از پیش تعئین شده

و در عوض معیارها و سوالاتی که جناب m001 برای مردان ایرانی مدنظر قرار دادند هم بهمچنین

ممنون از فاتح عزیز بابت شرکتشون در بحث
چند نکته حائز اهمیت
1- در مورد ملاک دوم مردای دیگر کشورا برداشت اشتباهی داشتید هیجان انگیز بودن به معنای شاد بودن و یه جورایی برون گرایی هست نه مسائل جنسی(
در ثانی این مسائل مربوط به کشور ما نیست و ممکنه مردای کشورای دیگه هر ملاکی داشته باشن و دلیل به درست بودن ملاکاشون نیست اینجا فقط بحث سر این بود که چرا برای مردای ایرانی اینقدر زیبایی ملاکه اما در کشورای دیگه اینطور نیست و فقط قصد تحلیل ملاکای مردا رو داریم نه چیز دیگه)
2-مورد دوم فکر میکنم پست منو درست نخوندید چون نظرسنجی اینگونه بوده که از مثلا 20 تا ملاک موجود به هر کدوم چه امتیازی می دید و این ملاکا برای همه ی مردا یکسان بوده و تمام کشورا با توجه به اعتقاداتشون این امتیازارو دادن و سوال مجزایی در کار نبوده امیدوارم منظورمو درست بیان کرده باشم.
3-در ضمن این معیارها و سوالارو من نگذاشتم که شما فرمودید(
و در عوض معیارها و سوالاتی که جناب m001 برای مردان ایرانی مدنظر قرار دادند)بازم عرض میکنم فقط در اینجا مردها امتیازشونو به ملاکای موجود دادن و سوالی در کار نبوده

فاتح;481572 نوشت:
قیاس و نتیجه گیری با این مقیاس نمیتواند صحیح و علمی باشد و جهت گیری غیر علمی در آن وجود دارد .

در ضمن این مطالبو یک شخص فوق العاده پایبند به دین که دکترای روان شناسی دارن ذکر کردن و فک می کنم علمی و غیر علمی بودن اونو ایشون بهتر متوجه شن تا ما
در اخر از دوست عزیز فاتح عذرخواهی میکنم اگر مطلبی رو بیان کردم که باعث جسارت به شما شده
در پناه حق

[/]

سلام علیکم و رحمه الله

m001;481611 نوشت:
در ضمن این مطالبو یک شخص فوق العاده پایبند به دین که دکترای روان شناسی دارن ذکر کردن و فک می کنم علمی و غیر علمی بودن اونو ایشون بهتر متوجه شن تا ما

بگذارید بنده هم مطلب را باز کنم تا منظورم از قیاس روشن تر شود.

نظر سنجی اول ( که حداقل بنده در جریان سوالات این نظر سنجی و نحوه انجام آن نیستم ) میفرمائید سوال شده که ملاک های انتخاب همسر برای شما چیست
و یک دوازدهم آنها زیبائی راانتخاب کرده اند و بیشتر ملاکها بر باهوش بودن و یه جورائی برون گرائی بودن بوده است.

ولی در مورد آقایان ایرانی هم نمی دانم شاید مرکزی نظر سنجی کرده و از سوالش هم خبری ندارم . نقل فرمودید
اول نجابت و ملاک دوم که خراب میکند ( یعنی زیبائی ) و ملاک سوم شان کدبانو بودن.

این قیاس مبهمه . مشخص نیست متن سوالات واحد بوده یا خبر ؟ از چه گروهی از آقایان برای این نظرسنجی استفاده شده و در چه طیف سنی و تحصیلی بوده اند , وضعیت تاهل شان مشخص نشده و ..

و مطلب دیگر اینکه
آیا با این نظر سنجی میتوان نتیجه ای گرفت بدین شکل که مردان ایرانی ظاهر محور , شکم پرست و مرد سالارند ولی مردان غیر ایرانی که زنان هوشمند هیجان انگیز و باز احساسی را مد نظر قرار داده اند ظاهر محور شکم پرست نیستند در عین حال باز احساسی و هیجان انگیزی برای زنان شان میخواهند (حال برای خودشان احتمالا ) ؟

و در این نظرسنجی بسیار جالب است که تنها یک دوازدهم از این آقایان زیبائی را ملاک میدانند ما بقی بشکل غیر منطقی و غیر طبیعی آنرا ملاک قرار نمیدهند ؟!

آیا میتوان این نظر سنجی ها را مبنی قرار داد ؟ اگر چنین است برویم بفکر فرهنگ مان باشیم .

یاحق

[="Blue"]

فاتح;481707 نوشت:
نظر سنجی اول ( که حداقل بنده در جریان سوالات این نظر سنجی و نحوه انجام آن نیستم ) میفرمائید سوال شده که ملاک های انتخاب همسر برای شما چیست
و یک دوازدهم آنها زیبائی راانتخاب کرده اند و بیشتر ملاکها بر باهوش بودن و یه جورائی برون گرائی بودن بوده است.

با این فرمایشتون مشخص شد پستارو درست مطالعه نفرمودید چرا که من گفتم میانگین امتیاز ملاک باهوشی 300 بوده و امتیاز ملاک زیبایی 25 حالا من از شما میپرسم این برداشتتون صحیحه؟؟؟؟؟

فاتح;481707 نوشت:
آیا با این نظر سنجی میتوان نتیجه ای گرفت بدین شکل که مردان ایرانی ظاهر محور , شکم پرست و مرد سالارند ولی مردان غیر ایرانی که زنان هوشمند هیجان انگیز و باز احساسی را مد نظر قرار داده اند ظاهر محور شکم پرست نیستند در عین حال باز احساسی و هیجان انگیزی برای زنان شان میخواهند (حال برای خودشان احتمالا ) ؟

عذر می خوام نتیجه بحث این نبود که مردای ایرانی شکم پرست و مرد سالارند از شما که در یک سایت دینی پست میذارید بعیده اینچنین از این مطالب برداشت بکنید.
بحث من سر این بود که اقایون ایرانی یه مقدار بیش از حد به ظاهر اهمیت می دن و دلایل این تفکرم ذکر کردم در ضمن فکر می کنم شما هم در این اجتماع زندگی میکنید و مطمئنا دیدید که جوونا چقدر ظاهر براشون مهمه و در عین حال توقع دارن که همسرشون جز نجیب ترین دخترای جامعه باشه.
در هر صورت من به نظر شما احترام میذارم و قصد القا مطلبی رو برای شما ندارم اگر بازم با این توضیحات فکر میکنید مطالب ذکر شده بی معنیست اجازه بدیم در نهایت کارشناس محترم جمع بندی رو داشته باشن تا خدایی نکرده مطلبی خلاف واقع گفته نشده باشه.
البته من ادامه بحثم مونده(در مورد دلیل اینکه چرا مردای خارجی ظاهر براشون کمتر اهمیت داره تا ما)
موفقو پیروز باشید.
یا علی

[/]

سلام علیکم و رحمه الله

m001;481723 نوشت:
با این فرمایشتون مشخص شد پستارو درست مطالعه نفرمودید چرا که من گفتم میانگین امتیاز ملاک باهوشی 300 بوده و امتیاز ملاک زیبایی 25 حالا من از شما میپرسم این برداشتتون صحیحه؟؟؟؟؟

عزیز برادر
300/25=12
یعنی یک دوازدهم .و این فرمایش شما در پست 15 این تاپیک است

m001;481473 نوشت:
امتیاز مردای دنیا به ملاک اول 300 بوده و این درحالیه که به زیبایی امتیاز 25 داده شده یعنی چیزی حدود 12 برابر

اما در مورد شکم پرست بودن و ظاهر نگری و مرد سالاری

m001;481723 نوشت:
عذر می خوام نتیجه بحث این نبود که مردای ایرانی شکم پرست و مرد سالارند از شما که در یک سایت دینی پست میذارید بعیده اینچنین از این مطالب برداشت بکنید.

اگر بنا بر این نظرسنجی مبهم , معیار مردان ایرانی در گزینه اول نجابت و گزینه دوم زیبائی و در گزینه آخر کدبانو بودن خانم باشد چه نتیجه ای میتوان گرفت ؟ آیا غیر از این است که مردان ایرانی بعد از نجابت به ظاهر زن و شکم خود اهمیت میدهند ؟

..

m001;481723 نوشت:
بحث من سر این بود که اقایون ایرانی یه مقدار بیش از حد به ظاهر اهمیت می دن و دلایل این تفکرم ذکر کردم در ضمن فکر می کنم شما هم در این اجتماع زندگی میکنید و مطمئنا دیدید که جوونا چقدر ظاهر براشون مهمه و در عین حال توقع دارن که همسرشون جز نجیب ترین دخترای جامعه باشه.

بنده متوجه منظور شما ونقدتان شدم و در پست اول هم عرض کردم که نقد شما مصلحانه است.

ولی این را هم توضیح دادم که گزینه زیبائی و جذابیت ,هم در زن وجود دارد و هم در مرد . و بطور معمول غیر طبیعی است که 300 نفر هوشمندی را انتخابکنند و فقط 25 نفر زیبائی و جذابیت را

و اینکه عرض کردم این نظرسنجی ها مبهم است بدین دلیل است که احتمال این وجود دارد که سوالات 49 کشوری مثلا این سوالات در خانه سالمندان و یا در بین افراد متاهل بالای 35 سال پرسیده شده باشد
و
در مورد نظر سنجی دوم که بعید میدانم انجام شده باشد هم معلوم نیست افراد مورد تحقیق چه کسانی بوده باشند.

در مورد تفاوت بین جوامع و فرهنگ آنها و عقاید و سنت هایشان هم در این جا نمیتوان بحث کرد ولی عرض میکنم که این گزینه ها هم تاثیر گذارند در بین همین 49 کشور ولی در این نظر سنجی نادیده انگاشته شده و طبیعی است که عدم توجه به چنین مواردی اعتبار علمی این نظرسنجی را زیر سوال برده و از نظر علمی مخدوش بحساب می آید.

موفق و پیروز باشید

یاحق

ابتداعا یک لطیفه ای هست نقل میکنم و بدوا عرض کنم که در مورد صحت آن اطلاعی ندارم

نقل شده که مرلین مونرو بازیگر تیپ دهه 60 هالیوود نامه ای به انشتین مینویسد و به او پیشنهاد ازدواج میدهد بدین مضمون که اگر من و شما ازدواج کنیم فرزندان ما به باهوشی شما و زیبائی من میشوند
و انشتین پاسخ داد که اگر اینطور باشد خوب است ولیاگر هوششان به تو رفت و زیبائی شان به من آنوقت چه کنیم.

گزینه هوشمندی که غالبا مورد توجه کسانی است که تحت تبلیغات رسانه هایی همچون هالیود هستند و عینا دارند آنرا تکرار میکنند منطقی و مطلوب واقع شده ولی در جامعه ایرانی این مساله حداقل تا به الان اتفاق نیفتاده

گزینه های دیگر هم تحت تاثیر چنین تزریق تفکری قرار دارند .
ولی بااینحال مساله فرهنگ ها و سنت ها وعقاید در هر کشور مسائل مهمی هستند که باید آنها را در نظر گرفت .

اما بعد نظرم را در مورد این سوال عرض میکنم
موضوع: واقعاً مردان در ابتدای امر شیفته چه دخترانی می شوند؟

بله گزینه هائی چون زیبائی ثروت , شهرت , تحصیلات , موقعیت خانوادگی و اصالت باعث جذب اولیه کلیه مردان و زنان هست ولی هر زن و مردی بنا بر معیارهائی که دارند آری یا نه را بعدا خواهند گفت .

یعنی انتخاب اولیه براین معیارها صورت میگیرد ولی هیچ تضمینی برای بقا بنا بر انتخاب اولیه وجود ندارد .

در مورد طیف مرد اگر زیبائی معیار اول درنظر گرفته شود دهها ناقض هم بر این انتخاب اول وارد است .

وفقکم الله فی امورکم

یاحق

خوب بودن از نظر هرکسی متفاوته
اما بیشتر اقایون جذب زیبایی ظاهر طرف مقابلشون میشن
ولو اینکه معتقد باشند اخلاق مهم تره وزیبایی در رده دومه
اما بازم پای عمل که برسه
چشاشون جلوتر از عقلشون عاشق میشه

[="Blue"]

فاتح;481707 نوشت:

با سلام مجدد
بحث بی جهت به اینجا کشید بحث سر این بود که میانگین امتیاز هر ملاک چقدر بوده و بنده فرمودم امتیاز باهوشی 12 برابر امتیاز زیبایی بوده و این به هیچ وجه ربطی به این موضوع که شما فرمودید
یک دوازدهم انها زیبایی را انتخاب کردند نداره چرا که انتخابی در کار نبوده بلکه فقط امتیاز مد نظر به ملاکها داده میشده
اما بگذریم من بحث اخر رو که قرار بود در مورد علت توجه مردای ایرانی به زیبایی نسبت به سایر کشورها رو توضیح بدم دوستان هم اگر نتیجه گیری دیگری دارند می تونن ارائه بدن و این نتیجه گیری من حتی ممکنه کامل نباشه.
به نظر من دلیل اصلی اینه که همونطور که همه می دونن در کشورای دیگه مسائل دینی خیلی کمرنگ شده و اساسا کانون خانواده شکسته شده و انواع و اقسام روابط نامشروع در جریانه
برای مثال در کشورهای غربی یک فرد ممکنه در طول زندگیش 10ها بار شریک زندگیشو عوض کنه بدون اینکه پایبندی اخلاقی داشته باشه و خیلی وقتا شنیدیم که افراد در غرب حتی بعد از فرزند دار شدن تازه اقدام به ازدواج رسمی می کنن برای همین برای اونا این مطلبی جا افتادست که زیبایی شریکشون چیزی نیست که پایدار باشه و بعد از مدتی حتی اگه زیباترین فرد با اونا زندگی کنه براشون عادی میشه و تنها چیزی که باقی میمونه اخلاق و مسائل رفتاری اون فرده و این مسائل باعث شیرینی زندگیشون میشه نه زیبایی پس با تجربه(هر چند تجربه ای از نظر همه ی ما ناپسندیده)به این امر رسیدن که برای زندگی مشترک مسائل ظاهری کمترین اهمیتو دارن.
اما در کشور ما چون هنوز مردم ما برای ساختار خانواده ارزش قائلند تنها با ازدواج رسمی زندگی مشترکو تجربه می کنند و خیلیا ظواهرو در نظر میگیرن و این در حالیه که دین ما برای انتخاب همسر یکی از مهمترین ملاکارو ایمان فرد قرار داده و هرچه این ایمان قوی تر باشه و یک ایمان واقعی باشه منجر به رعایت دستورات دینی میشه و به طبع اون باعث میشه فرد تمام حقوق همسرشو رعایت کنه و زندگی رو به معنای واقعی براشون شیرین کنه اما متاسفانه مسائل دینی کمی در جامعه داره کمرنگ میشه و ملاکا به سمتی میرن که ظواهر مورد بررسی قرار بگیرن و در نتیجه زیبایی تا این حد برای افراد مهم بشه.
از نظر من این منطقی ترین استدلال ممکن میاد اما شاید دوستان دلایل بهتری هم بتونن ارائه بدن.
موفقو پیروز باشید
یا علی

[/]

باسلام

من هم معتقدم زیبایی برای آقایون اهمیت زیادی داره

البته افرادمعتقد به دنبال دختران باخانواده ومومن هم هستند.

به نظر بنده بیشتر مردان جذب دخترانی می شوند که ویژگی های زیر را داشته باشند
1- زیبایی
2- وضع مالی خوب
3- اعتماد به نفس بالا

نظر m001کاملا صحیحه
ونظرات بقیه دوستان هم صحیح تر

سلام علیکم و رحمه الله

خواهران بزرگوار حاضر و غائب لطفا به عرض بنده توجهی بفرمائید و اینقدر راحت چوب را بلند نکنید بر سر آقایان .

گرامیان , خانمها هم به ظاهر جذاب مردان در بدو امر توجه میکنند بعد متوجه پوست بی مغز یا بامغز میشوند.

البته مساله انتخاب بدوی و ابتدائی ( یا گاها بتوان گفت اشتباه بدوی و ابتدائی ) از روی ظاهر و زیبائی شامل خانمهای محجبه نمیشود چون صورت نیمه پوشیده و همچنین بدن کاملا مستور ایشان مردان ظاهر محور را از خود دورمینماید.

همچنین در مورد آقایانی که اهل بزک دوزک نیستند هم بهمچنین خانمهای ظاهر بین و صورت محور انها را نمی پسندند , در عوض سیرت محوران که بر ظاهر تکیه کمتری دارند جواب بله به آنها میدهند /
نوش جانشان :Gol:
موفق و پیروز باشید
در پناه حق

از نظر من دختر ها باید ارام وسربه زیر باشد ولی نه اونقدر که مرد ناراحت شود
وزیبایی هم یکی از خصوصیاتی است که یک مرد در نظر می گیرد
این را بدانید که اخلاق از همه ی خصوصیت ها مهمتر است
ومرد ها از دختر هایی که خود را سبک می کنن بدشان می اید ودوست دارند که هر چیزی به زنشان می گوید زن قبول کند(ولی بستگی دارد)
زن باید با حجاب هم باشد
ویک چیز دیگز این است که هر دو باید با هم تفاهم داشته باشند
:ok:

سلام.
به نظر من، جذب شدن چند مرحله داره.

در مرحله اول زیبایی زن و مرد ،مد نظر طرف مقابل قرار میگیره. بعد اگر دو نفر به هم نزدیک تر شدن و وارد مرحله بعد شدن، ملاکهای دیگه هم مطرح میشه.

در مرحله بعدی :

به طور کلی، مردهای پولدارتر جذابتر از مردهای بی پول هستند. هوش، قدرت و منزلت اجتماعی و ... باعث جذابیت مرد میشه.

برای خانم ها هم تا حدی همینه، هوش، وضعیت خوب مالی و اجتماعی و... باعث جذابیت میشه.
----------------

اما در آخر بعد از همه اینها چیزی که باعث ادامه زندگی و دوام داشتن این جذابیت ها میشه، تفاهم زن و مرد در زندگی مشترک هستش، اگر این تفاهم و نزدیکی اخلاقی بهم نباشه، ملاکهایی که باعث جذابیت اولیه شدن، رنگ میبازن و بی اهمیت میشن.

زنها از مردی خوششون میاد که :

نفرنفر;481004 نوشت:

عارف";482279 نوشت:
زنها از مردی خوششون میاد که :
نوشته اصلی توسط نفرنفر

احسنت چقدر خوب تشخیص دادید زنها از چه مردانی خوششون میاد :Rose::khaneh:

.............................................................

به نظر منم در درجه اول اکثراً دنبال زیبایی و پولداری طرف هستند . حالا شاید بعداً دیگر ملاکها رو هم در نظر بگیرند
وقتی که فهمیدند همه چی در پولداری و زیبایی خلاصه نمیشه اون موقع هم احتمال داره دیر بشه
:Gig:

بستگی داره چه مردی باشه ! همه یه طور نیستند

roshandell;479572 نوشت:

سلام
چند چیز است که نگرشها را از نوع ارزشی بودنش خارج ساخته .نه تنها موضوع ازدواج بلکه در همه ی روابط اجتماعی .
برای مثال :
وضعیت اقتصادی و معیشت مردم .
از بین رفتن اعتماد ها به مسئولین و آنان که جامعه را هدایت می کنند و نگاههای سرد و بی روح به رفتارهای آنان .
دیدن معضلاتی که کمر شکن است و جامعه را به قهقرا می کشاند و اینکه هیچ ربطی به دشمنان خارجی ندارد و در کنارش عدم یافتن امید به پی گیری و بازرسی و کنترل و حل آنها .
و هزاران مورد دیگر که اظهر من الشمس هستند .
در چنین شرایطی همه چیز از مسیر خودش خارج میشود . جامعه ما معلوم نیست در چه جهتی هدایت میشود . این واقعیت تلخ و کُشنده هم وجود دارد که هیچ چیزی در عمل مطابق با نوع حکومتی که از آن دم می زنیم نیست .
اللهم اجعل عواقب امورنا خیراً

neɠïn;482067 نوشت:
به نظر بنده بیشتر مردان جذب دخترانی می شوند که ویژگی های زیر را داشته باشند
1- زیبایی
2- وضع مالی خوب
3- اعتماد به نفس بالا

مردان مومن به دنبال هم کفو خود و زنان مومن هم همینطور !

در دعایی برای ازدواج از معصوم علیه السلام آمده است:

الهم الرزقنی زوجة سالمة مومنة عفیفة وجیهة.... زیبایی آخرین ملاک قرار گرفته است که آنهم نسبی است یعنی برای افراد مختلف فرق می کند و یکسان نیست.

بنده افرادی را سراغ دارم که ملاکهایی که شما نام برده‌اید را دنبال نکرده‌اند چونکه هدف خلقت و زندگی و ازدواج را با مطالعه فهمیدند و باور کرده‌ند.

اعتماد به نفس بالا برای قبول نکردن رسومات غلط و حرف اهل باطل خوب است.
وضع مالی برای زندگی خداپسندانه و نه چشم و هم چشمی باید مد نظر قرار گیرد.. زیادی مال مساوی زیادی مسئولیت در مقابل محرومین است!
زیبایی در کنار ایمان و اجتناب از ارتباط با نامحرم ظاهر می‌شود و ارزش دارد

الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ ۖ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ ۚ أُولَٰئِكَ مُبَرَّءُونَ مِمَّا يَقُولُونَ ۖ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ [٢٤:٢٦]
زنان ناپاک از آن مردان ناپاکند، و مردان ناپاک نیز به زنان ناپاک تعلّق دارند؛ و زنان پاک از آن مردان پاک، و مردان پاک از آن زنان پاکند! اینان از نسبتهای ناروایی که (ناپاکان) به آنان می‌دهند مبرّا هستند؛ و برای آنان آمرزش (الهی) و روزی پرارزشی است!

اون کامنتهایی که پاسخ دادن مردان از زنانی که ارومند وکم حرفند خوش شون میاد
بر چه اساسی این حرف رو میزنین؟؟؟؟
دقیقااین حرف شما مصداق ادم های خاصه ونه همه افراد
تمام شرایطی که همه دوستان گفتند میتونه درست باشه
در مورد ادم های مختلف با ویژگی های مختلف
اما نهایتا
دختران زیبا شیطون باهوش ودارای طبقه اجتماعی خوب
خواهان بیشتری دارند تا سایر موارد

متعلم;482382 نوشت:
مردان مومن به دنبال هم کفو خود و زنان مومن هم همینطور !

دوست عزیز من هم با نظر شما موافقم
ولی الان دیگه ملاک اکثریت جوانان این ویژگی ها شده منم موافق نیستم که ازدواج به خاطر زیبایی و ..... باشد
ولی خوب این ویژگی ها در جامعه ما داره بیشتر از ملاک های دیگر اهمیت پیدا میکند

sepid*;482384 نوشت:
اما نهایتا

مردان باغیرت دوست دارند همسرشان در مقابل نامحرم متکبر باشد نه ریلکس و اجتماعی اهل باطل!

والبته فلسفه‌ی حجاب هم برای حضور زنان در همه عرصه های جامعه است، بگونه ای که از اختلاط زن و مرد جلوگیری شود.

نمردیم ومعنی غیرت رو هم فهمیدیم
شما خیلی نظرات تون گستاخانه است
یعنی هرکی اون مدلی که شما میگین نیست
بی غیرته؟
افرین برشما وطرز فکر شما...

neɠïn;482388 نوشت:
دوست عزیز من هم با نظر شما موافقم
ولی الان دیگه ملاک اکثریت جوانان این ویژگی ها شده منم موافق نیستم که ازدواج به خاطر زیبایی و ..... باشد
ولی خوب این ویژگی ها در جامعه ما داره بیشتر از ملاک های دیگر اهمیت پیدا میکند

بنظر بنده وقتی زنان از حجاب کامل خارج شدند انتخاب سخت تر می شود .. چرا؟

چونکه جوان به جای مطالعه در مورد هدف خلقت و طی طریق بندگی برای سعادت، دچار جاذبه‌های اندام زنان بد حجاب می شود

با نگاه کردن ذهنش دچار ناآرامی شده و روحش کدر می‌گردد و بنابراین لذت ایمان محو می شود.. دنبال کردن مباحث دینی به ذهن آزاد از هوسها نیاز دارد

زنان ما اشتباه می کنند که اندامشان را در معرض نگاه و انتخاب قرار می دهند.. جوان به جای انسانیت که پشت حجاب است، به اندام توجه می کند

این یک ظلم است که جامعه زنان ما به آن توجه ندارند... وقتی فساد زیاد شد.. بیدار شدن دیر هنگام ارزشی ندارد

البته در آیه بالا خداوند برای هر کس وعده هم کفو را داده است

در آیه زیر که پیامبر (صل الله علیه و علی آله) همیشه روی منبر می خواندند، وعده رسیدن به آرزوها را برای اهل تقوا داده‌اند:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقُولُوا قَوْلًا سَدِيدًا [٣٣:٧٠]
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! تقوای الهی پیشه کنید و سخن حق بگویید... (سخن حق مثل سدی در مقابل سخن و فکر باطل است)

يُصْلِحْ لَكُمْ أَعْمَالَكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ ۗ وَمَن يُطِعِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ فَازَ فَوْزًا عَظِيمًا [٣٣:٧١]
تا خدا کارهای شما را اصلاح کند و گناهانتان را بیامرزد؛ و هر کس اطاعت خدا و رسولش کند، به رستگاری (و پیروزی) عظیمی دست یافته است!

sepid*;482384 نوشت:
اما نهایتا

سلام سپید جان ...
ببین ... نظره من این هستش که یکی از مهمترین فاکتورهای عشق ... کنجکاوی هست ...
مثلا شما هر چقدر هم که برادرتون زیبا و خوش صحبت باشه ... عاشقش نمیشین ... چون همه چیز رو در موردش میدونین ...

کم حرف بودن ... خجالتی بودن ... آرام بودن ... نوعی مهار کردنه حسه کنجکاوی هست ...
اگر یه دختر همون روزه اول از سر و کول پسری بگیره و بالا بره ... همون روز اول رابطشون مثله خواهر و برادر میشه ...
ولی اگر بتونه توسط ابزارهایی مانند حیا ... آرام بودن ... خجالتی بودن ... کنترلی رویه حس کنجکاوی طرف داشته باشه ...
میتونه جذابیت رو بوجود بیاره ...

البته شما 1 چیز گفتن که من هم اونها رو تائید میکنم
شیطون بودن .

و من هم اینا رو بهش اضافه میکنم ...

2- سورپرایز کردن .
3- رفتار تهاجمی داشتن . (برخی مواقع )

این ها هم به نظره من فاکتورهای بسیار مهمی هستند .... و به نظره من یه دختر آرام و خجالتی میتونه زیباترین مدل سوپرایز کردن و شیطون بودن رو به تصویر بکشه ...

به نظر حقیر اینکه کی از کی خوشش میاد ظاهراً سوال ساده ایه ولی در باطن چی!!!!؟؟؟
تمام اینها که فرمودید میتونه دست باشه و میتونه نباشه!
یعنی مثلا خانم یا آقای x که مثلا 5 تا معیار آورده , ممکنه کسی را که همه اون 5 تا معیار و داره ببینه ولی ازش خوشش نیاد!
من نمیدونم این چه سرّیه ولی وقتی صحبت خوش اومدن و انتخاب برای ازدواج باشه , و اگر اجباری در کار نباشه (مثل فقر و سن و ...)چیزی باعث انتخاب میشه که شاید قابل توصیف نباشه!
و وقتی ازتون بپرسن چرا از فلانی خوشت اومد مگه اون شخص دیگه هم همین خصوصیت را نداشت , جواب میدید : نمیدونم چرا , ولی از این خوشم اومد و از اون نه!

اینجا پرسیده ابتدای امر مردان جذب چه جور زنی میشن/همه هم به طور کلی نظرشون رو دادن
البته هرکسی میتونه هرنظری داشته باشه
اما توهین کردن به نظرات دیگران
خارج از اخلاق حرفه ایه

موضوع قفل شده است