صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فیلم رستاخیز و نشان دادن چهره حضرت عباس ، علی اکبر و قاسم علیه السلام! !

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

فیلم رستاخیز و نشان دادن چهره حضرت عباس ، علی اکبر و قاسم علیه السلام! !

با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و بزرگواران

کاربر محترمی سؤال فرموده :

سلام و وقت بخیر
    جناب سجاد یه سوال دارم
    حتما شما هم فیلم رستاخیزو شنیدید که جدا از بحث تحریفاتش چهره های حضرت عباس(علیه السلام) و حضرت علی اکبرو حضرت قاسم رو نشون دادن و علما و مردم هم به این کار اعتراض کردن حالا بعضی از افراد میگن که این کار ایرادی نداره چون قبلا هم در فیلم امام علی(علیه السلام) به این که دست اون حضرت رو نشون داده بودن اعتراض شده بود ولی الان عادی شده و از فیلم تجلیل هم می کنن این هم یه چند وقت دیگه عادی میشه از یه طرف هم که علما میگن هتک حرمت هست ولی راستش خودم هم نمی تونم بفهمم از چه نظر هتک حرمت هست؟ و نمی دونم به کسانی که میگن این کار ایرادی نداره و شما سخت گیری می کنید چه جوابی باید بدم! میشه شما راهنمایی کنید؟
    ببخشید قبلا هم چهره ی حضرت یوسف و حضرت مریم رو نشون داده بودن! و متاسفانه بازیگر نقش حضرت مریم کسی هست که وضعیت حجاب و آرایشش خیلی بده!

حقیر پاسخ دادم :

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

جواب سؤال رو خودتون دادید:

ببخشید قبلا هم چهره ی حضرت یوسف و حضرت مریم رو نشون داده بودن! و متاسفانه بازیگر نقش حضرت مریم کسی هست که وضعیت حجاب و آرایشش خیلی بده!

از این نظر هتک حرمت است که کسی به عنوان حضرت مریم سلام الله علیها معرفی می شود و مردم خصوصا برای اولین بار که با چنین چهره ای برخورد می کنند هر وقت بخواهند حضرت مریم را تصور کنند ، این چهره را به یاد می آورند اما چنین چهره ای بعد ها در نقش های متناقض و گاه بسیار بد ظاهر می شود و با این کار به راحتی حرمت شخصیتی که با این چهره معرفی شده ، شکسته می گردد .

همیشه موفق و سلامت باشید

2. صلوات ها 19

3.  

نوشته
    120
    حضور
    3 روز 10 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    94
    صلوات
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    از این نظر هتک حرمت است که کسی به عنوان حضرت مریم سلام الله علیها معرفی می شود و مردم خصوصا برای اولین بار که با چنین چهره ای برخورد می کنند هر وقت بخواهند حضرت مریم را تصور کنند ، این چهره را به یاد می آورند اما چنین چهره ای بعد ها در نقش های متناقض و گاه بسیار بد ظاهر می شود و با این کار به راحتی حرمت شخصیتی که با این چهره معرفی شده ، شکسته می گردد .
    با سلام خدمت شما استاد بزرگوار
    توضیح زیبا و کوتاهی دادین
    واقعا برام جالب و مفید بود
    خدا حافظتون باشه انشالله

5. صلوات ها 8

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

فتوای حضرت ایت الله العظمی روحانی که در سایتشان هست هم دوستان گرامی نگاهی بیندازند
    http://www.rohani.ir/page-7386.htm
    قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

7. صلوات ها 7

علاقه
    شعر
    نوشته
    683
    حضور
    13 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2275

سلام

بزرگوار من فکر می کنم نشان ندادن شخصیت اصلی فیلمها مثلا حضرت محمد یا بقیه امامان
    تاثیر گذاری ان فیلم را بسیار کم می کند

و یک علت معروف نبودن و شناخته نبودن چهره های مذهبی همین عدم نمایش چهره ها انها می باشد

مثلا ببینید فیلم حضرت یوسف که ان حضرت را نشان می دهد چقدر زیباتر و تاثیر گذار تر می شود
    نسبت به فیلمی به نام تنها ترین سردار

واقعا در فیلمی که چهره نقش اصلی ان نشان داده نمی شود تماشاگر نمی تواند ارتباط زیادی با نقش اصلی برقرار کند

و شاید این ارتباط برورد به سمت نقش های دیگر

مثلا در فیلم امام علی قطام ماندگار تر در ذهن مردم شد تا امام علی

یا لطیف

9. صلوات ها 8

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    دفاع کارگردان این فیلم از تحریفات تاریخی که صورت داده چی بوده؟ آیا از کارشناس استفاده شده؟ منابعی که معرفی شده چیا هستن؟

11. صلوات ها 7

نوشته
    385
    حضور
    6 روز 22 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    2818

سلام من فقط آمدم بگم که سینمای ما سینمای اسلامی نیست
    شما توجه کنید توی مراسماتی که تلویزیون نشون میده خانومها رو از دور نشون میده یا فقط صداشون رو نشون میده

بعضی ها رو هم که از دور هم نشون میده معلوم نیس طرف زنه مرده چیه!!

پوشش نادرستی دارن

حالا جدای اینها چه توقعی هست که بخوایم بگیم عجب!!!

آیت الله مکارم شیرازی هم ظاهرا نامه ای دادن

در سایت رهبر عزیزمان هم خطاب به سینما جند اینفوگراف درست کردن که زیباست

رهبر انقلاب : پیام سلبی انقلاب این است كه ما تسلیم زورگویی نظام سلطه نمیشویم/یك عده سعی نكنند چهره آمریكا را بزك كنند و آن را به عنوان یك دولت علاقه‌مند و انسان دوست معرفی كنند. اگر هم سعی كنند، بی فایده است.

13. صلوات ها 8

نوشته
    385
    حضور
    6 روز 22 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    2818

یه فیلم هم در مورد امام خمینی (ره) در حال ساخت هست
    بازیگران خانوم رو من شنیدم که اونا هم در اجتماع پوشش درستی ندارن

رهبر انقلاب : پیام سلبی انقلاب این است كه ما تسلیم زورگویی نظام سلطه نمیشویم/یك عده سعی نكنند چهره آمریكا را بزك كنند و آن را به عنوان یك دولت علاقه‌مند و انسان دوست معرفی كنند. اگر هم سعی كنند، بی فایده است.

15. صلوات ها 5

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

سخن حضرت ایت الله العظمی مکارم شیرازی را هم که در سایت ایشون بیانیه ای امده است نگاه کنید :
    انتشار نامه معظّم له به رئیس سازمان سینمایی کشور

فیلم رستاخیز و نشان دادن چهره حضرت عباس ، علی اکبر و قاسم علیه السلام! !
    پس از استفتاء جمع کثیری از مؤمنین و مقلّدین از معظّم له در مورد فیلم رستاخیز و نمایش چهره تعدادی از شهدای کربلا در آن، معظّم له نامه ای به ریاست سازمان سینمایی کشوری ارسال کردند که در ذیل برای اطلاع عموم ارائه می کنیم
    پس از استفتاء جمعی کثیری از مؤمنین و مقلّدین از معظّم له در مورد فیلم رستاخیز و نمایش چهره تعدادی از شهدای کربلا در آن، معظّم له نامه ای به ریاست سازمان سینمایی کشوری ارسال کردند که در ذیل برای اطلاع عموم ارائه می کنیم:
    ریاست محترم سازمان سینمایی کشور جناب مستطاب آقای ایوبی
    با اهداء سلام و تحیّت:
    عدّه قابل توجهی به دفتر ما شکایت کرده اند که چرا در فیلم رستاخیز چهره حضرت قمر بنی هاشم و جمعی دیگر از شهدای کربلا علیهم السلام به طور مشخص نشان داده شده و می دانیم این کار آثار نامطلوبی دارد و نیز به بعضی از وقایع تاریخی آن ایراد کرده اند. آیا بنا بر این است که سازمان سینمایی قداست مقدّسات را بشکند و از خطوط قرمز بگذرد!!!

تاریخ انتشار : « 1392/11/26 »
    http://makarem.ir/news/?typeinfo=4&l...=1&PageIndex=0

قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

17. صلوات ها 9

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 7 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7883

با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و بزرگواران

کاربر محترمی سؤال فرموده :

سلام و وقت بخیر
    جناب سجاد یه سوال دارم
    حتما شما هم فیلم رستاخیزو شنیدید که جدا از بحث تحریفاتش چهره های حضرت عباس(علیه السلام) و حضرت علی اکبرو حضرت قاسم رو نشون دادن و علما و مردم هم به این کار اعتراض کردن حالا بعضی از افراد میگن که این کار ایرادی نداره چون قبلا هم در فیلم امام علی(علیه السلام) به این که دست اون حضرت رو نشون داده بودن اعتراض شده بود ولی الان عادی شده و از فیلم تجلیل هم می کنن این هم یه چند وقت دیگه عادی میشه از یه طرف هم که علما میگن هتک حرمت هست ولی راستش خودم هم نمی تونم بفهمم از چه نظر هتک حرمت هست؟ و نمی دونم به کسانی که میگن این کار ایرادی نداره و شما سخت گیری می کنید چه جوابی باید بدم! میشه شما راهنمایی کنید؟

حقیر پاسخ دادم :

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

جواب سؤال رو خودتون دادید:

همیشه موفق و سلامت باشید

به نام خدا.

جناب سجاد عزیز ، پس چرا نمایش چهره ی پیامبران (ع) و دیگر اولیا الهی مشکلی ندارد و با آن مخالفت نمیشود؟

من به خاطر دارم که در فیلمی که در مورد حضرت ابراهیم (ع) ساخته شده بود ، بازیگر نقش حضرت ابراهیم (ع) دقیقا کسی بود که در باقی فیلم ها نقش منفی داشت و بازیگر نقش شیطان ، کسی بود که همیشه در نقش روحانیون بازی میکند! ولی کسی اعتراض نکرد!

ستایشگر
    ویرایش توسط ستايشگر : ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ در ساعت ۱۷:۱۷
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

19. صلوات ها 5

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    من به خاطر دارم که در فیلمی که در مورد حضرت ابراهیم (ع) ساخته شده بود ، بازیگر نقش حضرت ابراهیم (ع) دقیقا کسی بود که در باقی فیلم ها نقش منفی داشت و بازیگر نقش شیطان ، کسی بود که همیشه در نقش روحانیون بازی میکند! ولی کسی اعتراض نکرد!
    سلام
    دکتر محمد صادقی -بازیگر نقش حضرت ابراهیم (ع)- از بازیگرانی نیستند که همیشه نقش منفی بازی کنن و بنده اکثر قریب به اتفاق نقش هایی که از ایشون دیدم مثبت بوده. آقای فخرالدین صدیق شریف هم که در نقش شیطان بازی کردند اکثراً نقش های مثبت داشتند و در لباس روحانی زیاد ایشون رو دیدیم.
    اما نکته اصلی اینجاست که در حال حاضر ارتباطات رسانه ای نسبت به زمانی که فیلم ابراهیم خلیل الله اکران شده بود (تقریباً 9 سال پیش) بسیار گسترده تر شده و مسلماً اگه همین گستردگی در سال 1384 وجود داشت صدای انتقادات به فیلم ابراهیم خلیل الله هم به گوش ما و شما می رسید. به علاوه حضرت عباس (ع) در مقایسه با حضرت ابراهیم (ع) در بین ما شیعیان جایگاه بسیار ویژه تری دارند و بعید نیست که اینقدر حساسیت روی شخصیت و قداست ایشون در بین ما وجود داشته باشه.

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری