جمع بندی کسانی که در کشورهای غیراسلامی زندگی می کنند

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کسانی که در کشورهای غیراسلامی زندگی می کنند

سلام علیکم
استادان گرامی ما میدانیم که کاملترین دین اسلام هست و به عالم برزخ و قیامت و عمر جاودان در اد دنیا اعتقاد داریم
اما اینجا چندین سوال ذهن منو مشغول کرده :
1-کسانی که در کشورهای غیر مسلمان که دین مذهب نمیدونن متولد میشند و با ادیان درغین یا ادیان تغییر یافته الهی زندگی میکنند :
مثلا یک زن بدنش به مردان نامحرم نشون میده دست نامحرم و....
با این جماعت چگونه رفتار خواهد شد ؟؟؟؟
تا جایی که من تحقیق کردم فقط دین اسلام قیسمتی به عنوان اصول دین داره و انسان باید خودش به اصول دین برسه نه تقلید از دیگران
اما در کشورهای دیگر مثلا نه کسی هست انها را اگاه کند نه خودشون میدانند که همچین چیزایی هست از این ورم دین کامل الهی تو اران هست و ایران هم در کشورهای خارج طوری فرهنگ سازی شده که بدترین ادمها در ایرانند و بدترین دین دین ایرانیان هست
خوب این زنی مه میمیره ایا :
شب اول قبر داره ؟
ایا از او سوال خواهند کرد نماز خواندی؟
ایا با او مثل ما رفتار خواهد شد ؟؟
ایا برای اون که بدنش را نامحرم میبیند لمس میکند هم گناه هست ؟
ایا انهایی که در کشورشان یکی از قوانین ازاد بودن لذت جنسی هست یا ازاد بودن هم جس بازی (لوات )در عالم واقعی چطور با انها رفتار خواهد شد ؟؟
--------------------------------------------------------------------
سوال دوم اینکه
فرض کنید من مسلمان ادم بسیار بدی هستم نه نماز نه روزه و.....
من وقتی میمیرم در عالم برزخ یک عذابی خواهم کشید تا قیامت
و بعد قیامت که جهنم هست هم جهنمی خواهم شد اما تا کی باید عذاب بکشم ایا تا عبد ؟؟؟ یعنی منی که 70 سال عمر میکنم چقد باید عذاب نماز نخواندن بکشم ؟؟و....

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد رئوف

saeed20;479042 نوشت:
سلام علیکم
استادان گرامی ما میدانیم که کاملترین دین اسلام هست و به عالم برزخ و قیامت و عمر جاودان در اد دنیا اعتقاد داریم
1-کسانی که در کشورهای غیر مسلمان که دین مذهب نمیدونن متولد میشند و با ادیان درغین یا ادیان تغییر یافته الهی زندگی میکنند :
تا جایی که من تحقیق کردم فقط دین اسلام قیسمتی به عنوان اصول دین داره و انسان باید خودش به اصول دین برسه نه تقلید از دیگران
اما در کشورهای دیگر مثلا نه کسی هست انها را اگاه کند نه خودشون میدانند که همچین چیزایی هست از این ورم دین کامل الهی تو اران هست و ایران هم در کشورهای خارج طوری فرهنگ سازی شده که بدترین ادمها در ایرانند و بدترین دین دین ایرانیان هست
شب اول قبر داره ؟
ایا انهایی که در کشورشان یکی از قوانین ازاد بودن لذت جنسی هست یا ازاد بودن هم جس بازی (لوات )در عالم واقعی چطور با انها رفتار خواهد شد ؟؟
--------------------------------------------------------------------
سوال دوم اینکه
فرض کنید من مسلمان ادم بسیار بدی هستم نه نماز نه روزه و.....
من وقتی میمیرم در عالم برزخ یک عذابی خواهم کشید تا قیامت
و بعد قیامت که جهنم هست هم جهنمی خواهم شد اما تا کی باید عذاب بکشم ایا تا عبد ؟؟؟ یعنی منی که 70 سال عمر میکنم چقد باید عذاب نماز نخواندن بکشم ؟؟و....

با سلام خدمت شما دوست گرامی

با توجه به قوانین مرکز ملی و نیز به جهت تمرکز بر یک سوال واحد، به منظور اینکه امکان بحث دقیق در مورد یک سوال فراهم شود تا به نتیجه منتهی شود، در هر تاپیک تنها، یک سوال مورد بررسی واقع می شود. با توجه به اینکه شما دو سوال مطرح کردید که هر کدام بحث مفصلی دارد، لطفا یک سوال را انتخاب کنید تا در مورد آن بحث کنیم و سوال دیگر را نیز به صورت مجزا مطرح کنید، تا سوال دیگر نیز مورد بررسی قرار گیرد.

موفق باشید

سلام
سوال اول رو بگید
یعنی کشورهای نامسلمان

saeed20;479042 نوشت:
سلام علیکم
شب اول قبر داره ؟

چند مطلب :

- ملاک عمل با افراد، تبعیت از حق است. ممکن است فردی به دین صحیح دسترسی داشته است فلذا به حق بیشتری دسترسی داشته است و ممکن است فردی دینی تحریف شده داشته باشد و به مقداری کمتری از حق دسترسی داشته باشد. اما ملاک در مورد هر دو این است که به میزان حقی که دسترسی داشته اند، چقدر پایبند بوده اند؟ به عبارت دیگر، اگر فردی که دین صحیح دارد، به آموزه های صحیح دینش، چقدر پایبند بوده است و نیز آن فردی که دین تحریف شده دارد، به میزان اموری که حق یافته است، چقدر ملتزم بوده است. بر این اساس، در مورد افراد مختلف و میزان پایبندی آنها به حق، می توان در مورد آنها قضاوت کرد

- در مورد مطلب فوق باید به این نکته توجه کرد که فرد باید واقعا در پی حقیقت باشد و از روی صداقت و جدیت، به دنبال حق باشد. ممکن است فردی از روی کم کاری دچار گمراهی شود، چنین فردی باید پاسخگوی خطای خود باشد. اما اگر فردی صادقانه در پی حقیقت بود ولی در مصداق دین اشتباه کرد، چنین فردی به دلیل اشتباهش مجازات نمی شود.

-این چنین نیست که کسی نباشد که افراد گمراه را هدایت کند، امروزه اسلام تقریبا همه جای دنیا حضور دارد، این حضور یا به صورت حضور فیزیکی است و یا به صورت حضور مجازی (از طریق اینترنت یا ماهواره) بنابراین پیام اسلام به همه جا می رسد و مانند گذشته نیست که گفته شود که پیام اسلام به خیلی از مردم نرسیده است.

- در مورد اینکه این افراد به خاطر جزئیات مورد مواخذه قرار می گیرند یا خیر، با توجه به آنچه پیش از این عرض شد، اگر به درست بودن یا غلط بودن کاری پی برده اند و بر خلاف آنچه حق می دانستند، عمل کرده اند، مورد مواخذه واقع می شوند. به طور مثال انسان طبعا مایل به حیا و عفت است و اگر فردی برهنگی پیشه کند در حالیکه می داند کار اشتباهی است، چنین فردی مواخذه می شود.

موفق باشید

نقل قول:
ملاک عمل با افراد، تبعیت از حق است. ممکن است فردی به دین صحیح دسترسی داشته است فلذا به حق بیشتری دسترسی داشته است و ممکن است فردی دینی تحریف شده داشته باشد و به مقداری کمتری از حق دسترسی داشته باشد. اما ملاک در مورد هر دو این است که به میزان حقی که دسترسی داشته اند، چقدر پایبند بوده اند؟ به عبارت دیگر، اگر فردی که دین صحیح دارد، به آموزه های صحیح دینش، چقدر پایبند بوده است و نیز آن فردی که دین تحریف شده دارد، به میزان اموری که حق یافته است، چقدر ملتزم بوده است. بر این اساس، در مورد افراد مختلف و میزان پایبندی آنها به حق، می توان در مورد آنها قضاوت کرد

در مورد مورد این بحثتون خوب کسایی که در اکثر کشورها هستند دینی دارند و قانونی دارند که مثلا زنا کردن از لحاظ قانونی و شاید دین ساختگیشون هیچ مانعی که ندار بلکه به گفته خودشان ثواب دارد من یادمه یه سایت خارجی که متاسفانه نتونستم پیدا کنم الان بزارم میخوندم که ازدواج همجنس در نظرشان ثواب هم دارد خوب تا اینجا در نظر بگیریم که اینها عمل کردند و به تبع اگر مورد سنجش اینا این دینشون باشه بید یک راست برند بهشت اما اینجا فرد مسلمانی که با دیدن فقط یه نامحرم همه داشته هاشو در ان دنیا اتش میزند پس خیلی ساده بگم :
مسلمانی که در این دنیا از خیلی لذایذ دنیوی دوری میکند فقط به خاطر اینکه خدایش دستور داده و این همه در قیامت و برزخ مورد سنجش قرار خواهد گرفت و نمیتواناعتراض کرد چون خدا میگه اگاه بودی از ان سو اگر بیاییم بگیم مثلا سطح بهشت انها که دین منحرفی داشتند از ماها پائینتر خواهد بود باز هم اینجا ان فرد میتواند اعتراض کند که من هیچ اگاهی نداشتم و اگر من درکشوری مسلمان به دنیا می امدم بهتر میبودم و میشدم و به دین حق دسترسی نداشتم (پائین توضیح میدم چرا).
خب اینجا اگر به مسدله به این صورت نگاه کنیم اصلا ترازو جور در نمیاد از ان ورد انها لذایذ گوناگون میکنند و به علت نداشتن دین حق وارد بهشت میشوند و از ان ور مسلمان یا یک عمل زشت همه چیز را از دست میده
نقل قول:
-این چنین نیست که کسی نباشد که افراد گمراه را هدایت کند، امروزه اسلام تقریبا همه جای دنیا حضور دارد، این حضور یا به صورت حضور فیزیکی است و یا به صورت حضور مجازی (از طریق اینترنت یا ماهواره) بنابراین پیام اسلام به همه جا می رسد و مانند گذشته نیست که گفته شود که پیام اسلام به خیلی از مردم نرسیده است.

چرا استاد این چنین هست خیلی هم هست مثلا شما یه سرچ کنید در گوگل شیعه با زبان فارسیش فقط عکسهاشو نگاه کنید ببینید چی میاره واقعا خود شما بودین با دیدن این عکسها اصلا به اسلام فکر میکردی ولو بیای در بارش تحقیق کنی و مسلمان بشی؟؟؟؟
همچنین در ماهوارها ببینید چقدر در مورد اسلام فرهنگهای بد در کل دنیا رواج پیدا کرده که اصلا از نام ایرانی هراس دارند چه برسه به دینش
نقل قول:
- در مورد اینکه این افراد به خاطر جزئیات مورد مواخذه قرار می گیرند یا خیر، با توجه به آنچه پیش از این عرض شد، اگر به درست بودن یا غلط بودن کاری پی برده اند و بر خلاف آنچه حق می دانستند، عمل کرده اند، مورد مواخذه واقع می شوند. به طور مثال انسان طبعا مایل به حیا و عفت است و اگر فردی برهنگی پیشه کند در حالیکه می داند کار اشتباهی است، چنین فردی مواخذه می شود.

همونطور که عرض کردم الان در خیلی کشورها خیلی چیزها ازاد شده و هیچ مانعی ندارد
همجنس بازی -زنا-مست کردن -و....

saeed20;480213 نوشت:
در مورد مورد این بحثتون خوب کسایی که در اکثر کشورها هستند دینی دارند و قانونی دارند که مثلا زنا کردن از لحاظ قانونی و شاید دین ساختگیشون هیچ مانعی که ندار بلکه به گفته خودشان ثواب دارد من یادمه یه سایت خارجی که متاسفانه نتونستم پیدا کنم الان بزارم میخوندم که ازدواج همجنس در نظرشان ثواب هم دارد خوب تا اینجا در نظر بگیریم که اینها عمل کردند و به تبع اگر مورد سنجش اینا این دینشون باشه بید یک راست برند بهشت اما اینجا فرد مسلمانی که با دیدن فقط یه نامحرم همه داشته هاشو در ان دنیا اتش میزند پس خیلی ساده بگم :
مسلمانی که در این دنیا از خیلی لذایذ دنیوی دوری میکند فقط به خاطر اینکه خدایش دستور داده و این همه در قیامت و برزخ مورد سنجش قرار خواهد گرفت و نمیتواناعتراض کرد چون خدا میگه اگاه بودی از ان سو اگر بیاییم بگیم مثلا سطح بهشت انها که دین منحرفی داشتند از ماها پائینتر خواهد بود باز هم اینجا ان فرد میتواند اعتراض کند که من هیچ اگاهی نداشتم و اگر من درکشوری مسلمان به دنیا می امدم بهتر میبودم و میشدم و به دین حق دسترسی نداشتم (پائین توضیح میدم چرا).
خب اینجا اگر به مسدله به این صورت نگاه کنیم اصلا ترازو جور در نمیاد از ان ورد انها لذایذ گوناگون میکنند و به علت نداشتن دین حق وارد بهشت میشوند و از ان ور مسلمان یا یک عمل زشت همه چیز را از دست میده

چرا استاد این چنین هست خیلی هم هست مثلا شما یه سرچ کنید در گوگل شیعه با زبان فارسیش فقط عکسهاشو نگاه کنید ببینید چی میاره واقعا خود شما بودین با دیدن این عکسها اصلا به اسلام فکر میکردی ولو بیای در بارش تحقیق کنی و مسلمان بشی؟؟؟؟
همچنین در ماهوارها ببینید چقدر در مورد اسلام فرهنگهای بد در کل دنیا رواج پیدا کرده که اصلا از نام ایرانی هراس دارند چه برسه به دینش

همونطور که عرض کردم الان در خیلی کشورها خیلی چیزها ازاد شده و هیچ مانعی ندارد
همجنس بازی -زنا-مست کردن -و....

چند مطلب:

- چنین نیست که در ادیان دیگر روابط نامشروع مجاز دانسته شده باشد و این چنین اعمالی در ادیان مجاز نیست البته ممکن است در جنبش های نوپدید دینی یا فرق ضاله جدید، چنین دعاوی مطرح شود ولی اصل ازدواج در ادیانی چون مسیحیت، یهودیت و اسلام مسلم است. (همچنین بحث بی بند و باری در تمام این ادیان مذموم است)
ممکن است فردی مسیحی باشد و به این مسائل التزام نداشته باشد ولی این به معنای آن نیست که دین مسیحیت در این زمینه دیدگاهی ندارد بلکه صرفا به معنا عدم التزام آن فرد است.

با توجه به مطالب فوق، در هر دین و آیین واجبات و محرماتی وجود دارد که فرد باید به آنها ملتزم باشد و مثالی که شما مطرح کردید، مصداق پیدا نمی کند.

- در مورد رسیدن پیام اسلام به همه جا، منظور بنده این بود که امروزه اگر کسی بخواهد به دیدگاه های اسلامی دسترسی پیدا کند، این امکان برای همه فراهم است و دیدگاه های اصیل شیعی از طریق پایگاه ها و نهادهای رسمی این مذهب، قابل دسترسی است. البته در فضای رسانه ها، تبلیغات مسموم علیه شیعه به وفور یافت می شود ولی همچنان اگر فردی به مراجع رسمی اسلام و تشیع مراجعه کند، می تواند به پیام اسلام دست پیدا کند.

- مطلب پایانی، اینکه اموری از نظر قانون برخی کشورها مجاز دانسته شده است، به معنای آن نیست که دین آن کشور هم آن را مجاز می داند. به عبارت دیگر، اینکه عملی در یک کشور مسیحی از نظر قانونی مجاز است، به معنای آن نیست که مسیحیت نیز آن را مجاز بداند.

موفق باشید

شیطون گفته بنیاد همه فرزندان ادم رو برمی اندازم مگر اندکی حداقل مسیحی ها که راحت میتونن اسلامو قبول کنن

سوال:
افرادی که در کشورهای دیگر زندگی می کنند و با اسلام آشنایی ندارند، آیا به جهت رعایت نکردن احکام اسلام، مجازات می شوند؟

پاسخ:
- ملاک عمل با افراد، تبعیت از حق است. ممکن است فردی به دین صحیح دسترسی داشته است فلذا به حق بیشتری دسترسی داشته است و ممکن است فردی دینی تحریف شده داشته باشد و به مقداری کمتری از حق دسترسی داشته باشد. اما ملاک در مورد هر دو این است که به میزان حقی که دسترسی داشته اند، چقدر پایبند بوده اند؟ به عبارت دیگر، اگر فردی که دین صحیح دارد، به آموزه های صحیح دینش، چقدر پایبند بوده است و نیز آن فردی که دین تحریف شده دارد، به میزان اموری که حق یافته است، چقدر ملتزم بوده است. بر این اساس، در مورد افراد مختلف و میزان پایبندی آنها به حق، می توان در مورد آنها قضاوت کرد

- در مورد مطلب فوق باید به این نکته توجه کرد که فرد باید واقعا در پی حقیقت باشد و از روی صداقت و جدیت، به دنبال حق باشد. ممکن است فردی از روی کم کاری دچار گمراهی شود، چنین فردی باید پاسخگوی خطای خود باشد. اما اگر فردی صادقانه در پی حقیقت بود ولی در مصداق دین اشتباه کرد، چنین فردی به دلیل اشتباهش مجازات نمی شود.

- به طور مثال چنین نیست که در ادیان دیگر روابط نامشروع مجاز دانسته شده باشد و این چنین اعمالی در ادیان مجاز نیست البته ممکن است در جنبش های نوپدید دینی یا فرق ضاله جدید، چنین دعاوی مطرح شود ولی اصل ازدواج در ادیانی چون مسیحیت، یهودیت و اسلام مسلم است. (همچنین بحث بی بند و باری در تمام این ادیان مذموم است)

موضوع قفل شده است