منتظرش بمونم یا اینکه ازدواج کنم؟

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
منتظرش بمونم یا اینکه ازدواج کنم؟

سلام.من21 سالمه و 2سال پیش با ی پسری اشنا شدم و خونواده هامونو در جریان گذاشتیم.بغیر از پدرم البته.قرار شدبعد از جور شدن شغلش با هم ازدواج کنیم.ولی هی ی مسئله پیش اومد و ازدواجمون عقب افتاد.مثلا ی بار به اسمشون مکه دراومد و درست ماهی که قرار بود بیان خواستگاری،رفتن مکه.و اینم ذکر کنم که پدر ایشون راضی به ازدواج نیست.چون معتقده پسرش باید توو سن30سالگی ازدواج کنه.با اینکه الان اسقلال مالی داره و درسشم میخونه بازم راضی نیستن پدرشون.ایشون هم22 سالشه.من خواستگارای خیلی خوبی رو بخاطر ایشون ر کردم.اما حس میکنم خود ایشون زیاد سعی نمیکنن برا ازدواجمون.واسه همینه تصمیم گرفتم دیگه به خواستگارای بعدی جواب رد ندمو روشون فک کنم.ولی عذاب وجدان دارم بخاطر اینکه2ساله باایشون حرف میزنمو رابطه احساسی دارم.ولی نیت من ازدواج بود.حالا کاملا سردگمم .نمیدونم بازم منتظرش بمونم یا نه!چون گفته تا3 -4 ماه اینده حتما میاد.ولی من خسته شدم دیگه از این وضع.لطفا بهم بگید چه کاری درسته؟؟؟؟:Moshtagh::Moshtagh::khobam:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

سولماز.;478487 نوشت:
سلام.من21 سالمه و 2سال پیش با ی پسری اشنا شدم و خونواده هامونو در جریان گذاشتیم.بغیر از پدرم البته.قرار شدبعد از جور شدن شغلش با هم ازدواج کنیم.ولی هی ی مسئله پیش اومد و ازدواجمون عقب افتاد.مثلا ی بار به اسمشون مکه دراومد و درست ماهی که قرار بود بیان خواستگاری،رفتن مکه.و اینم ذکر کنم که پدر ایشون راضی به ازدواج نیست.چون معتقده پسرش باید توو سن30سالگی ازدواج کنه.با اینکه الان اسقلال مالی داره و درسشم میخونه بازم راضی نیستن پدرشون.ایشون هم22 سالشه.من خواستگارای خیلی خوبی رو بخاطر ایشون ر کردم.اما حس میکنم خود ایشون زیاد سعی نمیکنن برا ازدواجمون.واسه همینه تصمیم گرفتم دیگه به خواستگارای بعدی جواب رد ندمو روشون فک کنم.ولی عذاب وجدان دارم بخاطر اینکه2ساله باایشون حرف میزنمو رابطه احساسی دارم.ولی نیت من ازدواج بود.حالا کاملا سردگمم .نمیدونم بازم منتظرش بمونم یا نه!چون گفته تا3 -4 ماه اینده حتما میاد.ولی من خسته شدم دیگه از این وضع.لطفا بهم بگید چه کاری درسته؟؟؟؟:Moshtagh::Moshtagh::khobam:

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت محضر جنابعالی و نیز عرض خوش آمد
بلاتکلیفی از اموری است که باعث هدر رفت فرصت و انرژی روانی خواهد شد که به دنبال آن آشفتگی ذهنی و...شکل می گیرد.
بنابر این نکته و هچنین تجربه شخصی حضرتعالی لازم است هر چه سریعتر از این سردرگمی خارج شوید و از تکرار اشتباه گذشته و نیز از دست دادن فرصتها اجتناب کنید. اما پیش از آن لازم است به فرد مورد علاقه خود به صورت منطقی و گفتگو (شخصی و یا از طریق خانواده ها) موضوع خسته شدن از این وضعیت و همچنین غلط بودن چنین شیوه ای را گوشزد کنید و برای تعیین تکلیف یک بازه زمانی را مشخص نمائید. در صورتی که ایشان در فرصت تعیین شده، اقدام عملی نمودند طبعا باید سراغ دیگر مراحل رفت اما اگر همچنان با امروز و فردای وی مواجه شدید، منتظر ماندن شما صحیح نیست.
لازم است در این خصوص به گونه ای رفتار نکنید که وی حالت تدافعی به خود بگیرد، مثلا اینکه بگویید "من خواستگارای زیادی دارم و بخاطر شما اونا رو از دست دادم" درست نیست، بهتر است اینگونه بگویید؛ " من خواستگارایی داشتم که اونها رو رد کردم چون علاقمند ازدواج با شما هستم، ممکنه بعدا هم خواستگار برام بیاد و من بخاطر فشار خانواده نتونم تحمل کنم..."
در مورد میزان ارتباط نیز لازم است تا روشن شدن تصمیم نهایی از سطح ارتباط خود کم کنید (چه بهتر که این ارتباط تا زمان مقرر قطع شود) تا در صورت تصمیم بر عدم ازدواج با وی راحتتر بتوانید وی را فراموش کنید.
توجه نمایید اگر تصمیم ازدواج با دیگری را گرفتید لازم است پیش از ان فرد فعلی را فراموش کرده باشید و حداقل چند ماهی از قطع علقه عاطفی ( ونه ارتباط) با وی گذشته باشد.

در پناه خدای متعال موفق باشید

سولماز.;478487 نوشت:

سلام سلماز خانوم ...
من نظره خودم رو میگم ...

اینجور که متوجه شدم شما این آقا پسر رو دوست دارینش ... و تقریبا 2 سالی هم با هم بودین ... بنابراین به نظره من بهترین کار این هستش که بدستش بیاری ... به هر قیمتی که شده ... میتونم بهت قول بدم اگر از دست بدیش ... تا آخر عمرت بهش فکر میکنی و حسرتش رو میخوری ... پس بنابراین باید دنباله این باشی که هر جور شده باهاش ازدواج کنی ...

پدر ایشون مطمئنا دارن اشتباه میکنن که میگن پسرشون باید تا 30 سالگی مجرد بمونه ... و اشتباه مهلکی رو داره در حق فرزندش میکنه ...

من چند تا راهکار بهت میگم ...

1- بزار خواستگارهات بیان ... و به ایشون هم بگو که من تو رو دوست دارم ولی قراره برایه من قراره خواستگار بیاد ... حتی روز ... و ساعتش رو هم بهش بگو ... ( تاکید میکنم ... روز و ساعتش رو هم بهش بگو ) در اینصورت اگر ایشون شما رو بخوان حتما عزمش رو جزم میکنه و ...

2- معمولا ایرانی ها تابستون ها میرن شمال ... دریا و چمنزار و ... پیشنهادی که بهت میدم این هستش که قبل از مسافرت امساله ایشون حتما حتما دلش رو ببری ... وقتی ایشون برن شمال ... شما رو نداشته باشن ... دریا و جنگل رو ببینن ... هی فکر شما میاد تو سرشون ... احتمال از دست دادنتون رو میکنن و تو برگشتشون میان خواستگاریتون .... ( جواب میده)

3- اگر با هم بیرون میرین از خوشبو کننده حتما حتما استفاده کن ... خوشبو کننده عشق رو به شدت تحریک میکنه ...

4- اگر برادرت در جریان ازدواج شما هست ... یه بار بهش بگو زنگ بزنه به پسره و دقییقا این جمله رو بگه { بالاخره تو میخوای داماده ما بشی یا نه }

5- ممکن هست آقا پسر مشگل مالی داشته باشه ( که صد در صد هم داره ) و نمیتونه پا پیش بزاره ... معمولا آقایون هم میخوان تو اینجور مسائل خودنمایی کنن و خودشون رو بالا نشون بدن ... پس باید یه جوری بهش بفهمونی که همینجوری دوسش داری و همینجوری میخوایش ... البته در انجام دادنه این کار نباید ارج و قرب خودت رو پائین بیاری ...

و ...

نفرنفر;480991 نوشت:
ینجور که متوجه شدم شما این آقا پسر رو دوست دارینش ... و تقریبا 2 سالی هم با هم بودین ... بنابراین به نظره من بهترین کار این هستش که بدستش بیاری ... به هر قیمتی که شده ... میتونم بهت قول بدم اگر از دست بدیش ... تا آخر عمرت بهش فکر میکنی و حسرتش رو میخوری ... پس بنابراین باید دنباله این باشی که هر جور شده باهاش ازدواج کنی ...

پدر ایشون مطمئنا دارن اشتباه میکنن که میگن پسرشون باید تا 30 سالگی مجرد بمونه ... و اشتباه مهلکی رو داره در حق فرزندش میکنه ...

من چند تا راهکار بهت میگم ...

1- بزار خواستگارهات بیان ... و به ایشون هم بگو که من تو رو دوست دارم ولی قراره برایه من قراره خواستگار بیاد ... حتی روز ... و ساعتش رو هم بهش بگو ... ( تاکید میکنم ... روز و ساعتش رو هم بهش بگو ) در اینصورت اگر ایشون شما رو بخوان حتما عزمش رو جزم میکنه و ...

2- معمولا ایرانی ها تابستون ها میرن شمال ... دریا و چمنزار و ... پیشنهادی که بهت میدم این هستش که قبل از مسافرت امساله ایشون حتما حتما دلش رو ببری ... وقتی ایشون برن شمال ... شما رو نداشته باشن ... دریا و جنگل رو ببینن ... هی فکر شما میاد تو سرشون ... احتمال از دست دادنتون رو میکنن و تو برگشتشون میان خواستگاریتون .... ( جواب میده)

3- اگر با هم بیرون میرین از خوشبو کننده حتما حتما استفاده کن ... خوشبو کننده عشق رو به شدت تحریک میکنه ...

4- اگر برادرت در جریان ازدواج شما هست ... یه بار بهش بگو زنگ بزنه به پسره و دقییقا این جمله رو بگه { بالاخره تو میخوای داماده ما بشی یا نه }

5- ممکن هست آقا پسر مشگل مالی داشته باشه ( که صد در صد هم داره ) و نمیتونه پا پیش بزاره ... معمولا آقایون هم میخوان تو اینجور مسائل خودنمایی کنن و خودشون رو بالا نشون بدن ... پس باید یه جوری بهش بفهمونی که همینجوری دوسش داری و همینجوری میخوایش ... البته در انجام دادنه این کار نباید ارج و قرب خودت رو پائین بیاری ...

و ...

[=times new roman]یادمه یکی از کاربران یک حرف خوبی به شما زدند:
نویسنده کتاب چگونه 120 سال عمر کنیم؟ در سن 60 وچند سالگی فوت کرد.
:khaneh:[=times new roman]

نفرنفر;480991 نوشت:

مطمئنین این گزینه نتیجه خوبی خواهد داشت؟!

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام
به شخصي كه به شما ابراز علاقه مي كنه بگيد پا پيش بگذاره و تا زماني كه به خاستگاري نيامد با او قطع رابطه كنيد.او اگر به شما واقعا علاقه و قصد ازدواج داشته باشه حتما به خاستگاري مياد.
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]با سلام
خواهر گلم با عرض معذرت کاش این اشتباه رو نمیکردی و باهاش همصحبت نمیشدی ولی خوب کاریه که شده اما منتظر موندن باید ببینی ارزششو داره یا نه؟
در وهله اول این آقا با ایمان هستن یا نه؟
ایمان در انتخاب همسر حرف اولو میزنه خیلییییی باید مراقب باشی.
یکی از نزدیکترین فرد خانواده من به مدت 6 سال منتظر یه آقایی بودن و ایشون هر روز وعده خواستگاری میدادن اما تو این 6 سال وقت نشد تشریف بیارن :khaneh:
چند وقت پیش شبکه سه روزای پنج شنبه آقای دهلوی می اومد و در مورد همین انتظار صحبت میکرد و قاطع میگفت عمرتونو پای قول و قرار دو طرفه نزارید.
من چند مورد عینی دیدم که سن دختر بیچاره بالا رفته پسر هم پا پیش نزاشته و آخرش کسی که ضرر میکنه دختره چون موردهای خوبو از دست داده.
و اینو باید بدونید یه دختر توی یه سنی خواستگار زیاد داره اما هر چی سنش بالاتر بره خواستگارا هم کم میشن و یه سنی دیگه اصلا خبری نیست.
با قاطعیت بهش بگید اگه تا یه تاریخ مشخص نیاد دیگه بهش فکر نمیکنید و به خواستگاراتون به یکی جواب مثبت میدید.
ان شاالله که مؤفق باشید.
[/]

*ahmad*;481071 نوشت:
مطمئنین این گزینه نتیجه خوبی خواهد داشت؟!

سلام آقا احمد ...

قبل از خوندن این پیام اگر از خوندن متنم ناراحت شدین عذر خواهی میکنم ...

اجازه بده برات یه داستان تعریف کنم ...
راستش من واقعیته این داستان رو نمیدونم ولی برایه من که خیلی خیلی جالب بود ... در جمعی نشسته بودیم و آقایی شروع کردند به صحبت کردن ... موضوع صحبتشون در مورد هنر بود ... ایشون کارشناس برجسته هنر بودند ... و کارهای گرافیکال شرکت رو انجام میدادند ... کارشون طراحی قالب های صنعتی و پوسترهای گرافیکال شرکت بود ... ایشون گفتن میدونین برنده فلان مسابقه هنری تو دنیا کی بوده و اثرش چی بوده ؟؟؟

ما که نمیدونستیم ... بعدش خودشون عنوان کردند ... برنده کسی بوده که یه عکس گرفته ... این عکس یه ظرف کریستالی بسیار شیک و قشنگ (شبیه به کنسرو سبزیجات و غذاهای گوناگون ) رو به تصویر کشیده بود که در درون آن مدفوع انسانی جلوه گری میکرد !!!!

این اثر برنده اثر هنری سال شده بود ...چون ...

1- بار عملی داشت .
2- کسی که این اثر رو میدید دیگه سمته خوردن کنسرو جات نمیرفت .
3- ساختار شکن بود .
4- نو و جسورانه بود .
5- حرفی برای گفتن داشت .
6- تهاجمی بود .
و ....

برترین تعریفی که تا کنون از "هنر " و "فلسفه هنر" صورت گرفته ... روش ارائه مطلب هست ... شخصی رو هنرمند تعریف میکنند که بتونه مطلبی رو که میخواد عنوان کنه به زیباترین حالت ممکنه بیان کنه ... یک نقاش به فرمی ... یک نویسنده به فرمی ... یک عکاس به فرمی و یک کارگردان به فرمی دیگر ...

این جمله { بالاخره تو میخوای داماده ما بشی یا نه } یه جمله طلایی هست ... اما باید شیوه ارائه و شیوه گفتن اون رعایت بشه ... گوینده این جمله باید یک ساختاره هنرمندانه ای رو برای ادای این جمله طی کنه ... تا بتونه به مقصودش برسه ...

ما چیزی داریم بهنام هوش هیجانی ... و عنوان میشه انسانهایی موفق هستند که هیجانات . روحیه و اخلاق شخص مورد نظرشون رو محک میزنند و در یک گفتمان میتونند ساختارهای همدلی رو با مخاطبشون رعایت کنند ... مسلما گفتن این جمله بستگی به خیلی چیزها داره ... مثلا

1- قبلش این خانوم باید یه جوابه نصفه و نیمه ازشون گرفته باشه ....
2- اون روز آقا پسر باید حالشون خوب بوده باشه ....
3- و چیزهای دیگری که جاش اینجا نیست .

در اینصورت با یک رفتار هنرمندانه ... این سخن میتونه قضیه رو تموم کنه ...

نفرنفر;481204 نوشت:
مسلما گفتن این جمله بستگی به خیلی چیزها داره ... مثلا

1- قبلش این خانوم باید یه جوابه نصفه و نیمه ازشون گرفته باشه ....
2- اون روز آقا پسر باید حالشون خوب بوده باشه ....
3- و چیزهای دیگری که جاش اینجا نیست .

ریسکش بالاست. بیشتر شبیه قمار میمونه، اومدیم و حال آقا پسر اون روز خوب نبود!
من با همون گزینه فکر کردن به خواستگارهای جدید بیشتر موافقم. اینجوری طرف ایشون هم متوجه میشه که باید زودتر تصمیم خودشو بگیره

سلام ...
اگر پدرشان راضی نیست حتما مشکلی هست:Gol::khandeh!::khaneh:

اولش معذرت خواهی میکنم اگر بابت حرفی یا کلمه ای ناراحت میشید..
ببین عزیزم اون اگر عرضه داره...اگر جنم داره...اگر واقعا مرد شده باشه و بتونه زندگی بچرخونه و تکیه گاهه خوبی برات باشه باید زودتر به طور عقلانی تصمیمش رو بگیره و با خانوادش حرف بزنه و بیاد خواستگاری...۳-۴ ماه دیره...پس اگر اون واقعا خواهانه شما باشه معطل نمیکنه....بهش بگو اگر میخواد زودتر بیاد وگرنه شما براش صبر نمیکنید چون شما انتظارتو کشیدی و حالا نوبت اونه که خودشو علاقه شو بهت ثابت کنه...

شما هم اگر خواستگار میاد بهشون فکر کن...احساسی نباش....عقلانی تصمیم بگیر
خوب فکر کن و ببین کی واقعا میتونه تو زندگی پشتیبانت باشه...جوونیت و هدر نده...شاید اون آینده ای که منتظرشی هیچوقت نخواد برسه و قسمتت یه شکل دیگه باشه!
از من گفتن بود آبجی

[="Black"]

نفرنفر;480991 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم.

بهتر نیست قبل از مشاوره دادن روی سخنی که میگویید فکر کنید.

اگر آن جوان بیاید و ناخواسته عملی را انجام دهد که نباید انجام دهد ، آنوقت باید چندین سال از پله های دادسرا بالا و پایین برود.[/]

[="DarkGreen"]سلام و عرض ادب

البته پاسخ کارشناس محترم که مشاوره رشته تحصیلی و شغلشون هست مطمئنا کارشناسی شده است و قابل اعتماد تره

نفرنفر;480991 نوشت:

خب این حرف چندان با حرف جناب امیدوار همخوانی نداره

اميدوار;480957 نوشت:
برای تعیین تکلیف یک بازه زمانی را مشخص نمائید. در صورتی که ایشان در فرصت تعیین شده، اقدام عملی نمودند طبعا باید سراغ دیگر مراحل رفت اما اگر همچنان با امروز و فردای وی مواجه شدید، منتظر ماندن شما صحیح نیست.

،،،،

نفرنفر;480991 نوشت:

این یکی هم که خلاف موازین شرعیه .

استعمال بوی خوش جایی که نامحرم اونو استشمام کنه

و از جنبه دیگه به قول شما تحریک کردن فرد مقابل از این طریق ....

اون چیزی که با بوی خوش تحریک میشه اسمش عشق نیست.[/]

نفرنفر;480991 نوشت:

سلام و عرض ادب محضر شما و عرض پوزش از جناب اميدوار؛
سركار نفرنفر؛
خوب است انسان در هنگامي كه مورد مشورت قرار مي گيرد به گونه اي راهنمايي كند كه حق مشورت را ادا كند. به نظر شما آيا ارائه راهكارهاي كه فرموده ايد و از جمله موردي كه نقل قول كلام شما انتخاب كرده ام،‌مورد تائيد اسلام است؟
در حالي كه تمام مراجع معظم تقليد استفاده از بوي خوش براي زنان به گونه اي كه موجب تحريك نامحرم شود را جايز نمي دانند.
لطفا كمي تامل ........

موضوع قفل شده است