تصمیمی سخت و حساس ------> دانشگاه یا حوزه؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تصمیمی سخت و حساس ------> دانشگاه یا حوزه؟

با نام و یاد دوست

سلام

سوال یکی از کاربران با حفظ امانت در این تاپیک طرح می شود

و جهت پاسخگویی به کارشناس محترم ارجاع داده می شود:

نقل قول:

سلام
بنده به این انجمن میام ولی متاسفانه کمتر تو نظر دهی شرکت میکنم

بنده الان تو رشته ریاضیم و الان دقیقا تو دوران مطالعه برای کنکور 93 هستم
و نسبتا هم رشته سختیه البته نه این که ازش قطع امید کرده باشم
اما آرزو های نه دور و درازی دارم دوست دارم موفق باشم اما نه با پول بلکه با خوب بودن دوست دارم زندگیم وقف دین باشه از یه طرف خیلی به برنامه
نویسی علاقه مندم و دوست دارم تو یه دانشگاه خوب نرم افزار بخونم
از یه طرفی دوست دارم سواد دینی خودم رو افزایش بدم یعنی برم حوزه اما این دو علاقه مندی عین یه کش دو طرفه منو به دو طرف میکشن دارم قاطی میکنم که چی کار کنم وسط درس های کنکور یهو میگم این رشته آخرش به کجا میکشه واسه چی می خونی
بعدا هم میگم خوب نیست آدم خشک و خالی بره حوزه بهتره یه سوادی کلاسیک داشته باشه که اقلا بتونه باهاش نون در بیاره بعدا بره حوزه واسه دروس حوزوی
خودمون تو یکی از استان های شمالغرب کشوریم ولی دوست دارم واسه تحصیلات بعدی چه دانشگاه چه حوزه تو تهران یا مشهد و قم و اینا باشم اول فکر میکردم میشه این دو تا رو با هم خوند یعنی هم دانشگاه رفت هم حوزه ولی حالا میبینم نه داریم و نه میشه چون هر دو شون تمام وقت می خوان
آقای حامی بهم کمک کنید دارم دیوونه میشم میترسم این افکار باعث بشه نه تو این دوران مهم بتونم درست حسابی درس بخونم و نه این که بتونم با شرایط دلخواه به آینده برم تو خودم این ظرفیت رو میبینم که اقلا از دانشگاه های مشهد یا تهران در بیام ولی این که آینده برام چطوریه داره دیوونم میکنه از یه طرف استرس اینو دارم نکنه نتونم به چیزی برسم یعنی دانشگاه و شهر های با سطح علمی و حوزوی بالا و تحصیلات حوزوی و تمام برنامه واسه آینده پر

خودتون میدونید که با این وضعی که من دارم و تو این دوران حساس برام خیلی خطرناکه و من به کمک و مشاوره شما خیلی نیاز دارم

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

موضوع قفل شده است