صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شیار 143// مریلا زارعی: افتخار می‌کنم که چنین نقشی را بازی کردم

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065

  شیار 143// مریلا زارعی: افتخار می‌کنم که چنین نقشی را بازی کردم
  24شیار 143// مریلا زارعی: افتخار می‌کنم که چنین نقشی را بازی کردم مریلا زارعی: افتخار می‌کنم که چنین نقشی را بازی کردم


  بهترین بازیگر سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر درباره ایفای نقشش در فیلم شیار 143 گفت:‌ به اندازه سهم خودم در قبال مقام مادران شهید ادای دین کردم.

  شیار 143// مریلا زارعی: افتخار می‌کنم که چنین نقشی را بازی کردم ابنا
  مریلا زارعی، بهترین بازیگر سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر درباره ایفای نقشش در فیلم شیار 143 گفت: افتخار می‌کنم که چنین نقشی را بازی کردم و خوشحالم که در ایفای این نقش سربلند بیرون آمدم.


  وی افزود: به اندازه سهم خودم در سینما ادای دین کردم و البته در این راه "نرگس آبیار" و دیگر همکارانم بسیار به من کمک کردند.
  زارعی عنوان کرد:‌ آرای مردمی نشان از رضایت و استقبال آن‌ها از این فیلم و پذیرش آن از سوی مردم است.
  زارعی در فیلم شیار 143 نقش مادر یک مفقودالاثر دفاع مقدس را بازی کرده است که سالها منتظر بازگشت فرزندش مانده است.


 2. صلوات ها 7


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  شیار 143// مریلا زارعی: افتخار می‌کنم که چنین نقشی را بازی کردم گزارش گاردین از جشنواره فیلم فجر
  «شیار 143» فیلمی که اشک مخاطب را در می‌آورد
  گزارشگر روزنامه گاردین که با شرکت در سی و دومین جشنواره فیلم فجر به تماشای برخی آثار این دوره نشسته است، فیلم «شیار 143» را تحسین کرده و آثار مهرجویی و کیمیایی را مورد پسند مردم ندانسته است.  گزارشگر این روزنامه از دفتر تهران در گزارشی که با عنوان «محافظ قدیمی و خون جدید در رگ های جشنواره فیلم فجر» منتشر کرده، دیدگاه های خود را از جشنواره فیلم فجر در سی و دومین سال برگزاری اش ارایه کرده است.


  در این گزارش می خوانیم: وقتی فیلم افتتاحیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر بر پرده رفت، لب هایم شروع به لرزیدن کرد و اشک از صورتم فروغلتید. خانمی که سمت راستم نشسته بود نگاهی به من کرد انگار داشت می گفت: «می دانی فیلم شروع نشده، درسته ؟» بله، می دانم، اما نمی توانم کاری بکنم. نمی توانم باور کنم که زنده ام تا یک جشنواره دیگر فجر را پس از سال ها سکوت ببینم.


 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  این گزارشگر (که نام او ذکر نشده) از بزرگ شدن خودش با این فستیوال نوشته است. این که هر سال از دبیرستان راهی سینما می شد و در صف های دراز می ایستاد و با دیگر منتظران دوست می شد و درباره فیلم ها بحث می کرد.
  وی می نویسد: فجر مثل خانواده است، یک خاله سالخورده که بهترین قصه ها را می گوید، یک مجموع از داستان های ایرانی که به وضوح بیان کننده زمانی هستند که در آن ساخته شده اند. با کنار هم گذاشتن همه این جشنواره ها در کنار یکدیگر- از سانسور گرفته تا شایعات، مباحث، جمعیت و شلوغی- می توانی یک نمونه کوچک از جامعه ایران را در خلال سال های گذشته پیش چشم داشته باشی.
  وی چنین ادامه می دهد: آنچه وجه تمایز جشنواره فیلم فجر با دیگر جشنواره هایی است که من در سراسر جهان دیده ام، جمعیت استقبال کننده از آن است. جوانان از سراسر تهران، ماه فوریه را در صف می گذرانند، همانطور که من گذراندم. این جشنواره جشنواره ای نیست که روح اساسی اش از هنرمندان یا ثروت و شهرت ریشه گرفته باشد بلکه شهرتش را از هزاران سینماروی جوانی می گیرد که با مفهوم مهاجرت در سینماهای تهران آشنا شدند.


 6. صلوات ها 3


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  تدوینگری که روی یکی از این فیلم ها کار کرده به من گفت: همه چیز به لابی کردن ها بستگی دارد. تهیه کنندگان زنگ می زنند و می خواهند فیلمشان در جشنواره شرکت کند، کارگردانان موثر به لوگوی رسمی فجر روی پوستر فیلمشان نیاز دارند. این لوگو تاثیر عجیبی بر فروش و اعتبار فیلم به جای می گذارد و به همین دلیل همه می خواهند تا سازمان دهنده جشنواره فیلم آنها را هم وارد رقابت کند. همه اسم های بزرگ هر سال خواستار همین هستند.
  این را می توان آشکارا از روی فیلم ها دریافت. مسعود کیمیایی که از اواخر دهه 1960 در حال کارگردانی است چنان فیلم وحشتناکی را با خود به جشنواره آورد که نتوانستم تا آخرش را ببینم. یک زن جوان خودش را به کناری کشید و زنی مسن سالن سینما را ترک کرد. این فیلم درباره بیوه یک مرد تازه متوفی است . او صیغه یا عروس موقتی او بود. در همه دوره زندگی ام ، حسی چنین هجوم آورنده از وحشت را نشناخته بودم. حمله ها، و خون های دلمه شده که سرانجام موجب شد تا حداقل یک سوم از تماشاگران سالن را ترک کنند.
  این که فیلم های کیمیایی هر سال در این رقابت شرکت می کنند نشان دهنده عملکرد فستیوال فجر است. چنانکه محسن آزرم منتقد و بلاگ نویس برای مجله تجربه نوشته «فجر درباره کشف استعدادهای جدید نیست، بلکه محلی برای نمایش قدیمی هاست. برای همین هم سازمان دهندگان آن هر سال بلیت ها را می فروشند و جمعیت زیادی را گرد می آورند. »
  در چهار روز اول جشنواره، با وجود برف سنگین، مردم ساعت ها در صف ایستادند تا بتوانند فیلم های کهنه کارها را ببینند. شاید به این امید که یکی از آنها شاهکار باشد. سینما برای تماشای فیلم «اشباح» مهرجویی پر از جمعیت بود، اما تماشاگران فیلم را هو کردند و از وسط های آن، سینما را ترک کردند. پس از چند روز اول جشنواره، کلمه ای که دهان به دهان شروع به تکرار کرد، فیلم های کمتر شناخته شده بود – اینطوری است که استعدادهای جدید در جشنواره کشف می شوند.
  امسال فجر، به صورت جدی آنلاین شد. از چند ماه پیش از شروع جشنواره، وب سایت آن کارش را شروع کرد و هر روز، به روز شد. بلیت های فروخته شده به صورت یک مجموعه یازده تایی برای یک سئانس از هر روز، از 22 تا 77 هزار تومان بر حسب سینما، فروخته شد. برای اولین بار برنامه های فستیوال برای هر 30 استان ایران در دسترس بود.
  یکی از فیلم های مورد علاقه من فیلم «طبقه حساس» کمال تبریزی بود. مردی یک قبر دو طبقه می خرد که بتواند در کنار همسرش دفن شود. اما یک مرد دیگر روی طبقه بالایی همسر او به صورت اتفاقی دفن می شود و یک بحران ایجاد می شود. در این ماجرا همه مسایل اجتماعی، سیاسی و مذهبی را می توان به عینه دید. این قدرت تبریزی است: انتخاب یک موضوع معمولی که با آن هم می تواند تماشاچی را بخنداند و هم او را به فکر فرو ببرد. نویسنده فیلمنامه این فیلم یک نویسنده جوان است که اسمش برای همه سینماروها آشناست: پیمان قاسم خانی.
  فیلم دیگری که قابل توجه بود فیلم «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری است که سرانجام پس از سه سال توقیف به اکران درآمد. عیاری، با کارنامه پرباری که دارد یکی از بهترین کارگردانان سینمای ایران است. او امسال با یک فیلم سنگین و تفکربرانگیز به جشنواره آمد. پدری که دخترش را به خاطر یک آبروریزی خانوادگی می کشد(جزییات روشن نمی شود). او به طور پنهانی جسد دختر را دفن می کند، اما سایه او نسل ها حضور دارد.
  مهدی رحمانی نیز با فیلم «برف» که در مورد آن کمتر سخن رفت به جشنواره آمد که یک درام خانوادگی زیبا با اجراهای بسیار قوی بود.
  بهترین فیلم جشنواره فیلم تنها کارگردان زن این رقابت بود که در کنار فیلم رخشان بنی اعتماد که در دو دهه اخیر از چهره های فجر بوده، به نمایش درآمد.
  نرگس آبیار با «شیار 143» فیلمی زنانه و غیرقابل پیش بینی از جنگ ایران-عراق ارایه کرد. موضوع این فیلم در یکی از روستاهای مرکزی ایران به وقوع می پیوندد. فیلم ماجرای زنی به نام الفت را روایت می کند که در انتظار بازگشت پسرش است که در جنگ مفقودالاثر شده است. این فیلم هم اشک مخاطب را در می آورد و هم حسی از راحتی و اطمینان خاطر ایجاد می کند.
  این نسل جدید از فیلمسازان داستان هایی را بیان می کنند که پدرانشان هرگز قادر به بیان آن نبودند. ما به فیلم های بیشتری مانند فیلم آبیار نیاز داریم؛ فیلمی از نوع نگاه به جنگ ایران و عراق فارغ از شعارها و پروپاگانداها که نشان دهد زندگی مردم معمولی ایران چگونه بوده و میراث این جنگ چه بوده است.(مهر)


 8. صلوات ها 3


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  در یک نگاه به کارنامه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر می‌توان گفت فیلم «شیار 143» ساخته نرگس آبیار با بازی مریلا زارعی که روایتی تاثیرگذار از دفاع مقدس را بیان می‌کند، پدیده این دوره از جشنواره است که کارشناسان دینی و سینمایی در گفتگوهایی بر این موضوع صحه می‌گذارند.
  مهر - فیلم «شیار 143» که بر اساس برداشتی از کتاب «اختر و روزهای تلواسی» نوشته نرگس آبیار ساخته شده، روایت جدیدی از دفاع مقدس است که داستان مادر شهیدی به نام الفت را تصویر می‎‌کند که عاشقانه انتظار بازگشت فرزندش را می کشد، خبرهای خوبی برای او می رسد، اما امتحان بزرگی هم در راه دارد و ... . این فیلم که توسط نرگس آبیار کارگردان جوان سینمای کشورمان ساخته شده، در اولین اکران خود در سی و دومین جشنواره بین المللی فجر با استقبال بسیارخوب مخاطبان روبرو شد، به نحوی که پس از پایان نمایش این فیلم در برج میلاد و در جمع اصحاب رسانه و منتقدان، تماشاگران برای دقایقی به تشویق ممتد و طولانی عوامل فیلم پرداختند و ابراهیم حاتمی کیا فیلم «چ» تازه ترین اثر خود را به «شیار 143» تقدیم کرد.
  فیلم «شیار 143» همچنین توانسته رضایت تماشاگران را جلب کند و در چند روز گذشته در صدر آرای مردمی جشنواره سی و دوم فیلم فجر قرار گیرد و همچنین نامزد دریافت سیمرغ بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن، بهترین چهره‌پردازی و بهترین صدا شود.

  انتخاب این فیلم به عنوان فیلم برتر تنها به تماشاگران محدود نشد بلکه منتقدان و مدیران فرهنگی هنری نیز از این فیلم استقبال کردند و آن را اتفاقی نو از جنس سینمای دفاع مقدس نامیدند.
  نخستین چهره فرهنگی که به دفاع قاطع و جدی از این فیلم پرداخت شهاب مرادی روحانی محبوب و آشنا با سینما و رسانه بود که در گفتگو با خبرگزاری ها انتخاب «آشیار 143» را به عنوان اثر برتر، معیار و محک داوری های جشنواره فیلم فجر خواند. پس از این اظهار نظر متفاوت، بسیاری دیگر از چهره های فرهنگی و سینمایی نیز مواضعی مشابه و نزدیک به نظر وی اتخاذ کردند.


 10. صلوات ها 3


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  شهاب مرادی: «شیار 143» سنگ محک داوران
  حجت الاسلام شهاب مرادی پس از تماشای این فیلم آن را محکی برای داوران جشنواره می داند و می گوید: شایدبزرگ‌ترین آزمون برای جشنواره امسال قضاوت در خصوص این فیلم باشد.
  او در ادامه می گوید: این فیلم سختی ها و مرارت‌های جنگ را نشان می‌دهد؛ جنگ، شهادت، اسارت، تفحص و خلاصه همه مراحل را به تصویر می‌کشد اما اصلا ضد جنگ نیست، کاملا باورپذیر است و عواطف همه را درگیر می‌کند.
  وی با بیان اینکه این فیلم بسیار خوش ریتم، منسجم و ارزشی است، می افزاید: به نظرم «شیار 143» بسیار عالی است و بیشترین بهره را از ظرفیت های بیانی سینما برده است.
  این مدرس حوزه و دانشگاه معتقد است: «شیار 143» هر چند عواطف و احساسات را کاملا درگیر خود می کند اما اصلا شعارزده نیست. اسیر احساسات سطحی و سانتیمانتالیسم نشده است. باور به حقانیت دفاع مقدس را خیلی بی تکلف منتشر و منتقل می‌کند. تاریخ را تحریف نمی‌کند و وهن جنگ نیست. این فیلم روایتی بسیار صادقانه و شریف از دفاع مقدس است.


 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  نبوی: نگاه بومی و اقلیمی ویژگی اصلی «شیار 143» است اکبر نبوی منتقد سینما درباره فیلم «شیار 143» می گوید: این اثر، فیلمی زنانه است که به خوبی توانسته به احساسات مادران شهدا و اسرا در سال های بسیار سخت دوری از فرزندانشان، نزدیک شود. روایت فیلم نشان می دهد که بن‌مایه این اثر مستند است و نویسنده به این افراد نزدیک شده، در مورد آنها تحقیق کرده، با آنها هم صحبت شده و شاید حتی با آنها زندگی کرده باشد.
  نبوی با بیان این که «شیار 143» توانسته به تنهایی و خلوت یک زن و یک مادر شهید نزدیک شود، می افزاید: در این فیلم می‎بینیم با گذشت زمان، گرد فراموشی بر دیگران می نشیند و هرکس مشغول زندگی خود می‌شود. خواهر و نامزد پسر رزمنده ازدواج می‌کنند، اسیری که بازگشته و از دوستان پسر است مشغول زندگی خود می‌شود اما این مادر است که همچنان در تنهایی‌هایش فقط به فرزند شهیدش فکر می‌کند. این مضامین، موضوعاتی ست که همچنان در جامعه ما وجود دارند. ما بسیاری از مادران شهدایی داریم که حتی بدون این که پیکر فرزند شهیدشان را ببینند از دنیا رفته‌اند و این درد کشنده را با خودشان بردند.
  این منتقد سینما تاکید می‌کند: «شیار 143» فیلم بسیار تاثیرگذاری است و احساسات را مورد توجه و تاثیر خود قرار می دهد البته شاید به لحاظ فنی می شد بهتر باشد اما اگر فیلمی بتوانند با اجرای فنی ضعیف تری به مقصود خود برسد، می تواند این معایب را بپوشاند.
  نبوی یکی از ویژگی های اصلی این فیلم را نگاه بومی و اقلیمی می داند و می افزاید: در این فیلم هم اقلیم و جغرافیا نقش دارد و هم زبان و گویش و قومیت. داستانی که از یک قومیت اصیل ایرانی با یک گویش زیبا در یک اقلیم متفاوت روایت می شود. این از امتیازات فیلم است که در آثار همانندش مشاهده نمی کنیم.
  وی با بیان این که امیدوارم شرایطی فراهم شود که ما این گونه فیلم ها را بیشتر داشته باشیم، می گوید: ما بسیاری از مادران و پدران شهدا را در دو سال اخیر به دلیل کهولت سن از دست دادیم. پدران و مادرانی که گنجینه شفاهی در حوزه دفاع مقدس هستند و باید کسانی به فکر ضبط خاطرات این عزیزان باشند، اما تا آنجا که اطلاع دارم در این زمینه غفلت شده است.
  نبوی ادامه می دهد: نگران این هستم در آینده فضای دفاع مقدس دچار تحریف های بی پاسخی شود و کسانی که می توانند این تحریف‎ها را پاسخ بدهند، زنده نباشند. در همین شرایط کنونی هم که ما هستیم جنگ تحریف می‌شود. منابع شفاهی، مکتوب و تصویری از دفاع مقدس ما در برابر مدت زمان 8 ساله جنگ و رویدادهای بغرنج و گسترده آن حقیر است و نسل آینده اگر فقط بخواهد با این منابع به ساخت فیلم دفاع مقدس بپردازد، به طور قطع دچار مشکلاتی می شود که یکی از آنها تحریف است. این می توانند در آینده فضای دفاع مقدس را به کج راه ببرد.


 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  حاتمی کیا: «شیار 143» لیاقت سیمرغ را دارد ابراهیم حاتمی کیا نیز درباره این اثر می گوید: فیلم «شیار 143» حرف تازه ای از جنس سینمای دفاع مقدس بیان می کند و خوشبختانه با ساختن فیلم هایی از این دست متوجه می شویم هنوز حرف های نگفته زیادی درباره دفاع مقدس داریم. این فیلم نسبت به فیلم قبلی خانم آبیار فرسنگ ها فاصله دارد، این کار، فیلمی بسیار زیبایی بود.
  این کارگردان سینما با بیان این که نقش مریلا زارعی در این فیلم مثل حاج کاظم آژانس شیشه‌ای ماندگار خواهد شد، می افزاید: الفت شخصیت اصلی فیلم «شیار 143» با نقش آفرینی مریلا زارعی مانند حاج کاظم فیلم آژانس شیشه ای هم در سینما و هم در ذهن مردم به خوبی به یادگار باقی خواهد ماند.


 16. صلوات ها 3


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  کمال تبریزی: به فیلم هایی مانند «شیار 143» در سینمای کشورمان نیاز داریم کمال تبریزی کارگردان سینما نیز این اثر سینمایی را فیلمی خوش ریتم و خوش ساختی می‌داند و می افزاید: «شیار 143» فیلمی ست که حس لطیف زنانه در آن قوی است و کارگردان فیلم به خوبی توانسته این حس را به مخاطب منتقل کند. پایان فیلم نیز بسیار تاثیرگذار است و در مجموعه فکر می کنم فیلم خوب و موفقی است.
  وی می گوید: اگر از برخی بخش‎های آن که دارای مشکلاتی‌ است و البته قابل اصلاح است، چشم پوشی کنیم، فیلم خوش ریتم و خوش ساختی است و بازی مریلا زارعی نیز خیلی خوب است و به نظرم تجربه موفقی برای کارگردان است. در فیلم مقداری پلان های اضافی وجود دارد که به نظر می رسد، به دلیل کم تجربگی کارگردان است. بخش خبرنگاری که مصاحبه می کند و قصه را برای ما تعریف می کند نسبت به کلیت فیلم اضافه است و مثل یک وصله ناچسب برای فیلم است،اگر این بخش وجود نداشت، اثر بسیار بهتری شاهد بودیم.
  کمال تبریزی با اشاره به انتخاب فیلم «شیار 143» به عنوان برترین فیلم از نظر مردم در جشنواره فیلم فجر، می گوید: اگر فیلمی بتواند از نظر حسی ارتباط خوبی با مخاطب خود برقرار کند، به طور طبیعی این اتفاق و موفقیت به دست می آید که فیلم برترین اثر از سوی مخاطبان انتخاب شود.
  این کارگردان سینما می افزاید: این فیلم در حوزه سینمای دفاع مقدس تعریف می‌شود و به نظرم نباید جای این نوع فیلم ها در سینمای کشورمان خالی باشد. ما به این گونه فیلم ها در سینما کشورمان نیاز داریم و ضرورت دارد به آن توجه شود.


 18. صلوات ها 3


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  شیار 143 فیلمی ماندگار در حوزه دفاع مقدس و سینمای ایران خواهد شد
  محمد طباطبایی نژاد رییس مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نیز در مورد این اثر سینمایی می‌گوید: «شیار 143» فیلمی بی تکلف است که به نظرم جای آن در سینمای ایران در طول سال های گذشته خالی بود. این فیلم بسیار نگاه درستی در روایت خانواده شهدا و یک مادر شهید در یک محیط روستایی داشت و همچنین در این فیلم به موضوع آزادگان به خوبی پرداخته شده است.
  وی با بیان این که مفهوم انتظار نیز در فیلم شیار 143 به زیبایی به تصویر کشیده می شود، می افزاید: این اثر در پایان بندی نیز فیلمی امیدوارکننده است. به نظرم سکانس یکی مانده به آخر در آنجایی که فرش را می برد، یکی از سکانس های طلایی این سال های سینمای ایران بود.
  طباطبایی با تاکید براین که «شیار 143» توانست تمام مخاطبان با همه سلایق را تحت تاثیر قرار دهد، می گوید: از یک فیلم چه انتظاری وجود دارد جز آنکه حرف خود را به درستی بیان کند و بر مخاطبان خود اثرگذار باشد،این فیلم نیز به همین گونه بود.
  رییس مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی معتقد است: «شیار 143» از نظر ساختار نیز قوی است. تعلیقی که در آن گفت‎وگوهای مستند فیلم ایجاده شده است، موجب شده تا مخاطب، داستان را تا پایان همراهی کند. فیلم از نظر ساخت به نظر ساده می آید اما این گونه فیلم هایی که ظاهری ساده دارند، ساخت موفق شان خیلی دشوارتر است از فیلم هایی‌ست که پروداکشن های سنگینی دارند.
  وی تصریح کرد: «شیار 143» فیلم ماندگار در حوزه دفاع مقدس و سینمای ایران خواهد شد.


 20. صلوات ها 3


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود