حدیث درباره امام زمان (عج)

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
حدیث درباره امام زمان (عج)

[="Tahoma"][="Red"][=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]امام حسن عسکری (علیه السلام):[/][/]
[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]والله لیغیبن غیبه لا ینجو فیها من الهلکه الا من ثبت الله عزوجل علی القول بامامته و وفقه (فیها)للدعا بتعجیل فرجه.[/][/]
[=arial, helvetica, sans-serif][/][=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif] [/][/]
[=arial, helvetica, sans-serif][/][=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]«سوگند به خدا حضرت مهدی –عجل الله تعالی فرجه الشریف –آن قدر غایب می شود که در زمان غیبت (طولانی اش )از هلاکت نجات نمی یابد مگر کسی که خدای بزرگ ،اورا بر عقیده به امامت مهدی (عجل الله تعالی فرجه)ثابت گرداند و به او توفیق دهد که برای تعجیل فرجش دعا کند.»[/][/]

کمال الدین ،ج2 ،ص 384

[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif] [/][/]
[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]امام صادق (علیه السلام) :[/][/]

[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]… والله لیغیبن امامکم سنین من ادهر … ولتفیضن علیه اعین المومنین….[/][/]
[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif][/][/]
[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif] «سوگند به خدا امام شما سالیان درازی غایب می شود ،و چشم های مومنین در فراق او اشکباران است.»[/][/]
بحار النوار ج51،ص 147،غیبت نعمانی

[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif] امام صادق (علیه السلام) :[/][/]
[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]اذا قام القائم لا یبقی ارض الا نودی فیها شهاده ان لا اله الا الله و ان محمد ا رسول الله .[/][/]
[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]«هنگامی که حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه)قیام کند ،هیچ زمینی نماند مگر اینکه در آنجا گلبانگ ( اشهد ان لا اله الاالله و اشهد ان محمد رسول الله ) بلند گردد.»[/][/]
بحارالانوار ،ج52،ص 340،تفسیر عیاشی

[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif] امام باقر(علیه السلام):[/][/]
[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]اذا قام قائم اهل البیت قسم بالسویه و عدل فی الرفیه فمن اطاعه فقد اطاع الله ومن عصاه فقد عصی الله و انما سمی المهدی لانه یهدی الی امر خفی .[/][/]
[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]«هنگامیکه قائم اهل بیت (عجل الله تعالی فرجه)قیام کند اموال را به صورت مساوی تقسیم می نماید و عدالت را در بین مردم برقرار می سازد .پس هر کس او را اطاعت کند ،خدا را اطاعت کرده است . و هر کس از او سرپیچی نماید ،از خدا سر پیچی کرده است وآن حضرت را مهدی نامیده اند ،زیرا مردم را به سوی امر پنهانی هدایت می نماید.»[/][/]
بحار الانوار ،ج52،ص 350/غیبت نعمانی
[=arial, helvetica, sans-serif]حضرت زهرا (عليها السلام):[/][=arial, helvetica, sans-serif][/][=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]
[/][=arial, helvetica, sans-serif]«قال لى رسول اللّه (صلى الله عليه وآله وسلم) أبشرى يا فاطمة، المهدىّ منك».[/][/]

[=B Homa][=arial, helvetica, sans-serif]«رسول خدا (صلى الله عليه وآله وسلم) به من فرمودند: اى فاطمه! ترا بشارت باد به اينكه حضرت «مهدى (عليه السلام) » از نسل توست.»[/][/][/][/]