جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فرقان الحق نسخه جعلي قرآن

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر 1388
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  1,900
  صلوات
  13092
  حضور
  3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  39  فرقان الحق نسخه جعلي قرآن

  خبرگزاري‌ ايكنا گزارش‌ مي‌دهد: به‌ تازگي‌نسخه‌اي‌ تحريف‌ شده‌ از قرآن‌ به‌ نام‌(الفرقان‌الحق‌) (The Truefurgan) در كويت‌توزيع‌ شده‌ كه‌ قرآن‌ قرن‌ بيست‌ و يكم‌ خوانده‌شده‌ است‌. كتاب(فرقان‌الحق‌) به‌ شخصي‌ به‌ نام‌(المصطفي‌الهام‌) منسوب‌ شده‌ است‌ و توسطفردي‌ به‌ نام(المهدي‌) به‌ انگليسي‌ ترجمه‌ شده‌است‌. گفتني‌ است‌، اين‌ كتاب‌ توسط اعراب‌ مسيحي‌مقيم‌ آمريكا منتشر شده‌ است‌ و صفحه‌ متن‌ عربي‌ وترجمه‌ انگليسي‌ آن‌ در مقابل‌ هم‌ قرار دارند. اين‌كتاب‌ توسط دو شركت‌ انتشاراتي‌ آمريكا به‌ نام‌هاي‌ Winepress,Omega۲۰۰۱چاپ‌ شده‌ وشامل‌ ۷۷ سوره‌ از جمله‌ سوره‌هايي‌ به‌ نام‌الفاتحه‌، الجنه‌ و الانجيل‌ است‌ و بسياري‌ از عقايداسلامي‌ در آن‌ مردود شمرده‌ شده‌اند يا وارونه‌جلوه‌ داده‌ شده‌اند. اين‌ به‌ اصطلاح‌ قرآن‌ ۳۶۶صفحه‌اي‌ كه‌ به‌ زبان‌هاي‌ انگليسي‌ و عربي‌ چاپ‌ ومنتشر شده‌ است‌ در مدارس‌ خصوصي‌ كويت‌ دردسترس‌ دانش‌آموزان‌ قرار گرفته‌ است‌.
  گفتني‌ است‌ در اين‌ كتاب‌ به‌ جاي‌بسم‌ا...الرحمن‌ الرحيم‌ در ابتداي‌ سوره‌(بسم‌ا...) آمده‌ كه‌ در برگيرنده‌ عقايد مسيحيان‌ درمورد تثليث‌ است‌. در مقدمه‌ اين‌ كتاب‌ چنين‌ آمده‌ است‌: (تقديم‌به‌ ملت‌ عرب‌ و همه‌ مسلمانان‌ جهان‌، در عمق‌وجود هر انساني‌ اشتياق‌ فراوان‌ براي‌ رسيدن‌ به‌ايمان‌ حقيقي‌، آرامش‌ دروني‌، آزادي‌ معنوي‌ وزندگي‌ ابدي‌ وجود دارد. اين‌ متن‌ (كتاب‌فرقان‌الحق‌) مي‌تواند به‌ اشتياق‌ سمت‌ و سوببخشد). پايگاه‌ اينترنتي(آمازون‌) كه‌ آخرين‌عناوين‌ كتاب‌ها در موضوعات‌ مختلف‌ را به‌ فروش‌مي‌رساند به‌ تبليغ‌ اين‌ كتاب‌ پرداخته‌ است‌ و آن‌ راقرآني‌ نوشته‌ شده‌ به‌ شيوه‌ جديد و منحصر به‌ فردخوانده‌ است‌.
  در يكي‌ از آيات‌ آن‌ ازدواج‌ با بيش‌ از يك‌ زن‌برابر با (زنا) دانسته‌ شده‌ و در آيات‌ ديگر طلاق‌ وجهاد حرام‌ و غيرشرعي‌ خوانده‌ شده‌اند،همچنين‌ در مورد ارث‌ مطالبي‌ در آن‌ آمده‌ كه‌مغاير با دستورات‌ اسلامي‌ است‌.
  نمونه اي از آيات اين كتاب باطل:
  * و الذين اشتروا الضلالة و أكرهوا عبادنا بالسيف ليكفروا بالحق ويؤمنوا بالباطل أولئك هم أعداء الدين القيم و أعداء عبادنا المؤمنين.
  ترجمه: "و كساني كه گمراهي را براي خويشتن خريده و بندگانمان را با شمشير مجبور كرده اند تا به حق كفر ورزند و به باطل ايمان بياورند اينان دشمنان دين استوار و دشمنان بندگان مؤمن ما هستند."
  * يا ايها الناس لقد كنتم أمواتا فأحييناكم بكلمة الإنجيل الحق... ثم نحييكم بنور الفرقان الحق.
  ترجمه: "اي انسانها ما شما را با انجيل حق زنده گردانيديم... سپس شما را با نور فرقان الحق زنده مي گردانيم."


  حال سوالي كه در اينجا مطرح است اين است كه وجود اين گونه كتاب ها خللي به تحريف ناپذيري قرآن وارد مي كند يا خير؟

  ویرایش توسط رحیق مختوم : 1391/07/12 در ساعت 12:02
  از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
  زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .


 2.  

 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر 1388
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  1,900
  صلوات
  13092
  حضور
  3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  39  درست است که کتابی به نام "فرقان الحق" برای مقابله با قرآن کریم نوشته شده است و شاید بتواند در ظاهر چند جوان کم اطلاع و خام را هم بفریبد، ولی این بدان معنا نیست که واقعا "فرقان الحق" توانسته با قرآن مبارزه کند؛ زهی خیال باطل!
  "ز روی دوست دل دشمنان چه دریابد چراغ مرده کجا شمع آفتاب کجا"
  "فرقان الحق" تنها نمونه این مبارزه مذبوحانه با وحی الهی نیست، بلکه نمونه های دیگری نیز پیش از این ساخته و پرداخته شده است. حتی پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) پیامبرانی دروغین همانند مسیلمة جملاتی مهمل را به هم بافته و نام وحی الهی بر آن نهادند، که البته گذشت روزگار نشان داد که این جملات هیچ شایستگی برای مقابله با قرآن ندارند.

  از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
  زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .


 4. #3

  عضویت
  جنسیت دی 1348
  نوشته
  885
  صلوات
  3112
  حضور
  13 روز 2 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مطلب
  باسمه تعالی
  با سلام و درود

  قرآنی که مسلمانان راستین به آن معتقدند به خاطر نهایت اهتمامی که نسبت به آن دارند، از تحریف مصون است.و اینگونه شیطنت ها آسیبی به مصون ماندن قرآن از تحریف نخواهد زد بلکه اینگونه کتابهای جعلی، سندی است بر حقانیت قرآن کریم. چرا که قرآن در تحدی و مبارزه طلبی، آوردن مثل سوره ای یا سوری از قرآن را طلب کرده که در اعجاز و هدایت و سایر ابعاد قرآن مثل آن باشد که تاکنون عده ی زیادی به دنبال جواب دادن به این تحدی قرآن بودند که جز رسوایی چیزی برای آنها به ارمغان نیاورده است.
  يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُون
  آنها می‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند، ولى خدا نور خود را كامل مى‏كند هر چند كافران خوش نداشته باشند.آیه 8 سوره صف
  تشکر


  ویرایش توسط سعید : 1389/07/16 در ساعت 00:14


 5. #4

  عضویت
  جنسیت مهر 1389
  نوشته
  360
  صلوات
  1448
  حضور
  40 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1  با سلام وعرض ادب.
  بايد دانست منظور از مصونيت قرآن از تحريف، «ماندگاري» متن اصلي قرآن در ميان مردمان مي‏باشد. به گونه‏اي كه هيچ‏گاه مسلمانان و حق‏جويان جامعه بشري از دسترسي به متن اصلي قرآن محروم نخواهند شد.
  اما اين ويژگي قرآن به اين معنا نيست كه بدخواهان از تغيير و تصرف در الفاظ قرآن ناتوان مي‏باشند و دست آنان نسبت به اين كار براي هميشه بسته باشد كه در اصطلاح علوم قرآني با عنوان «بطلان قول به صرف» از آن ياد مي‏شود.
  بلكه منظور اين است كه خيانت بدخواهان به نتيجه نمي‏رسد و ناپايدار و مقطعي است. تحريف قرآن در اينترنت نيز از اين قاعده مستثني نيست و به زودي خيانت آنان براي بسياري همچون شما آشكار مي‏شود و هيچ‏گاه نمي‏توانند با اين گونه ترفندها متن اصلي قرآن را محو سازند.

  موفق باشید.

  ویرایش توسط شیخ هادی : 1389/07/16 در ساعت 00:32


 6. #5

  عضویت
  جنسیت خرداد 1389
  نوشته
  5,239
  صلوات
  22017
  حضور
  68 روز 6 ساعت 43 دقیقه
  وبلاگ
  2
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41  سلام علیکم جمیعا

  الحمدلله الذی لیس کمثله شی ء و هو السمیع بصیر

  اسراری در آیات الهی هست که حتی متدین ترین مسلمانان و مومنین از بخشی از آن غافلند چه برسد به کفار و مشرکین.

  لاحول ولا قوه الا بالله العلی العظیم جل جلاله اعلی

  یاحق
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )


 7. #6

  عضویت
  جنسیت دی 1348
  نوشته
  1,382
  صلوات
  5948
  حضور
  15 روز 22 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0

  پست جمع بندي موضوع.
  پرسش:
  آیا وجود كتاب هایی مثل فرقان الحق که تحریف قرآن است خللي به تحريف ناپذيري قرآن وارد مي كند يا خير؟


  پاسخ:
  منظور از مصونيت قرآن از تحريف، «ماندگاري» متن اصلي قرآن در ميان مردمان مي‏باشد. به گونه‏اي كه هيچ‏گاه مسلمانان و حق‏ جويان جامعه بشري از دسترسي به متن اصلي قرآن محروم نخواهند شد.
  اما اين ويژگي قرآن به اين معنا نيست كه بدخواهان از تغيير و تصرف در الفاظ قرآن ناتوان مي ‏باشند و دست آنان نسبت به اين كار براي هميشه بسته باشد كه در اصطلاح علوم قرآني با عنوان «بطلان قول به صرف» از آن ياد مي‏ شود.
  بلكه منظور اين است كه خيانت بدخواهان به نتيجه نمي‏رسد و ناپايدار و مقطعي است. تحريف قرآن در اينترنت نيز از اين قاعده مستثني نيست و به زودي خيانت آنان براي بسياري همچون شما آشكار مي‏شود و هيچ‏گاه نمي‏توانند با اين گونه ترفندها متن اصلي قرآن را محو سازند.
  لذا اینگونه شیطنت ها آسیبی به مصون ماندن قرآن از تحریف نخواهد زد بلکه اینگونه کتابهای جعلی، سندی است بر حقانیت قرآن کریم. چرا که قرآن در تحدی و مبارزه طلبی، آوردن مثل سوره ای یا سوری از قرآن را طلب کرده که در اعجاز و هدایت و سایر ابعاد قرآن مثل آن باشد که تاکنون عده ی زیادی به دنبال جواب دادن به این تحدی قرآن بودند که جز رسوایی چیزی برای آنها به ارمغان نیاورده است.
  يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُون.(آیه 8 سوره صف)

  فرقان الحق نسخه جعلي قرآن

  الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

  آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
  فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود