حکم ایجاد چت روم

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم ایجاد چت روم

سلام ایجاد چت روم برای کسب درآمد چه حکمی دارد؟
اگر این محیط تبدیل به گفت و گوهای غیر مجاز بین نامحرمان و یا ایجاد ارتباط شود و یا برای کسی در این چت مشکلی پیش آید گناهش بر عهده صاحب چت می باشد؟؟

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

neɠïn;476942 نوشت:
سلام ایجاد چت روم برای کسب درآمد چه حکمی دارد؟
اگر این محیط تبدیل به گفت و گوهای غیر مجاز بین نامحرمان و یا ایجاد ارتباط شود و یا برای کسی در این چت مشکلی پیش آید گناهش بر عهده صاحب چت می باشد؟؟

با سلام و عرض ادب

درصورتی که خلاف مقررات نباشد و یقین به فضای مفسده انگیز و گناه ندارد اشکال ندارد و درآمدش حلال است ولی درصورتی که یقین به ایجاد فضای آماده شده برای گناه دارد جایز نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

نور;477352 نوشت:
یقین به فضای مفسده انگیز و گناه ندارد اشکال ندارد و درآمدش حلال است ولی درصورتی که یقین به ایجاد فضای آماده شده برای گناه دارد جایز نیست.

درود
ممنون از پاسخگویتان
من قصدم کسب درآمد است ولی اصلا نمی توانم به یقین تضمین کنم که بعدا این فضا مفسده انگیز نباشد مطمئنا چنین فضاهایی همیشه جنبه منفی هم دارد مثل همه فضاهای مجازی دیگر که دست صاحب چت نیست پس یعنی کلا نمیشه از این طریق کسب درآمد کرد؟؟

neɠïn;477377 نوشت:
درود
ممنون از پاسخگویتان
من قصدم کسب درآمد است ولی اصلا نمی توانم به یقین تضمین کنم که بعدا این فضا مفسده انگیز نباشد مطمئنا چنین فضاهایی همیشه جنبه منفی هم دارد مثل همه فضاهای مجازی دیگر که دست صاحب چت نیست پس یعنی کلا نمیشه از این طریق کسب درآمد کرد؟؟

با سلام و احترام

اگر یقین ندارید می توانید از این راه کسب درآمد نمایید.

موفق و موید باشید

نور کاملا درست میگن..
اگر چت روم شما باعث انجام گناه کسی شود ...شما هم سهمی از ان گناه دارید

بنده خدا...;481229 نوشت:
نور کاملا درست میگن..

سلام. ببخشید ولی ایشون گفتن اگه یقین داشته باشیم حرام است. بنابراین اگه ما علم یقینی نداشته باشیم و لو اینکه احتمال مفسده بدیم، حرام نیست.

سلام دوست من من میگم حرف نور رو قبول دارم .
ولی خودم اینو میگم.
اقای نور بهتره:khandeh!::Gig::Mohabbat:

بنده خدا...;481229 نوشت:

سلام
بله چت ممکنه باعث گناه شود و صاحب چت هم سهمی از این گناه داره
ولی اینجوری باشه که باید کلا دور پیشرفت رو خط کشید بهرحال چت هم مثل بقیه فضاهای مجازی میمونه همه فضاهای مجازی ممکن است باعث گناه شوند :Gol:

neɠïn;481418 نوشت:
سلام بله چت ممکنه باعث گناه شود و صاحب چت هم سهمی از این گناه دارهولی اینجوری باشه که باید کلا دور پیشرفت رو خط کشید بهرحال چت هم مثل بقیه فضاهای مجازی میمونه همه فضاهای مجازی ممکن است باعث گناه شوند :Gol:
با عرض سلام و خسته نباشیددر حال حاضر چت روم های زیادی هستند که فعالیت میکنند هر کدوم قوانین خاص خود رو دارند شما می توانید از صاحبان یک سری بپرسید آیا از درآمد به دست آمده راضی هستند ؟می توانید مانند سایرین ناظم های مورد اطمینان بگذارید تا درصد کارهای غیر اخلاقی در چت عمومی پایین بیاید اما فضای خصوصی را میتوان کاری کرد ؟اگر قصد شما کسب درامد هستند راه های مشابه و بهتر زیادی وجود دارد مثلا :ایجاد سایت آپلود سنتر - ایجاد سایت تبادل لینک - وب گاه آموزشی و گذاشتن تبلیغ در آن - و یا حتی یک انجمن و قرار دادن فرمی که دیگران بتوانند از نظر مالی شما را یاری دهند .موفق و پیروز باشید

صجبان;481537 نوشت:
در حال حاضر چت روم های زیادی هستند که فعالیت میکنند هر کدوم قوانین خاص خود رو دارند شما می توانید از صاحبان یک سری بپرسید آیا از درآمد به دست آمده راضی هستند ؟

درود بر شما
بنده واقعا قصدم کسب درآمد بود چون از صبح تا شب تو اینترنت هستم ( کارم طوریه که با اینترنت سروکار دارم ) و مدام مشغول وبگردی و سر زدن به انجمن و ..... به خاطر همین خواستم از طریق اینترنت کسب درآمد داشته باشم بلکه این همه وقتی که هدر میدم سودی داشته باشه

صجبان;481537 نوشت:
حتی یک انجمن و قرار دادن فرمی که دیگران بتوانند از نظر مالی شما را یاری دهند

دیگه چی .... :Moteajeb!:

صجبان;481537 نوشت:
با عرض سلام و خسته نباشیددر حال حاضر چت روم های زیادی هستند که فعالیت میکنند هر کدوم قوانین خاص خود رو دارند شما می توانید از صاحبان یک سری بپرسید آیا از درآمد به دست آمده راضی هستند ؟

سلام
اتفاقاً تحقیق کردیم خیلی از مدیران این چت روم ها از درآمدش راضی هستند ولی این احساس گناهش باعث شده هنوز اقدام نکنیم

صجبان;481537 نوشت:
می توانید مانند سایرین ناظم های مورد اطمینان بگذارید تا درصد کارهای غیر اخلاقی در چت عمومی پایین بیاید اما فضای خصوصی را میتوان کاری کرد ؟

بله متاسفانه اون قسمت خصوصیش نمیشه کاری کرد .
صجبان;481537 نوشت:
اگر قصد شما کسب درامد هستند راه های مشابه و بهتر زیادی وجود دارد مثلا :ایجاد سایت آپلود سنتر - ایجاد سایت تبادل لینک - وب گاه آموزشی و گذاشتن تبلیغ در آن -

قصدمون درآمد است ولی فکر میکنم فقط در ایجاد چت روم استعداد داریم نه چیز دیگه ایی:khaneh:

صجبان;481537 نوشت:
یا حتی یک انجمن و قرار دادن فرمی که دیگران بتوانند از نظر مالی شما را یاری دهند .موفق و پیروز باشید

دوست عزیز هدفمون این بود در کنار شغلمون و ساعاتی که تو نت هستیم یه منبع درآمد دیگه ایی داشته باشیم .
تا حالا چنین چیزی نشنیده بودم :Nishkhand::Gol:

موضوع قفل شده است