صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تضمین عشق پس از ازدواج

علاقه
    آسمون
    نوشته
    291
    حضور
    6 روز 23 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1291

تضمین عشق پس از ازدواج

سلام من بازم مزاحم بچه های گل اسک دین شدم
    راستش مساله ازدواجم اینجور که معلومه داره جور میشه ، یعنی چند وقت پیش خواستگاری بودیم و امشب هم جلسه دومش برگزارخواهد شد ، البته فک کنم زمانی که این تاپیک تایید بشه چند روز گذشته باشه.
    من تو این یک سال که گذشت یک اشتباه کردم اونم این بود که خواستم خودم همسر آینده مو انتخاب کنم ، با خانومی آشنا شدم ، علارغم تمام قول و قرار هایی که گذاشته بودیم نشد که ازدواج کنیم ولی هنوز وابستگی و علاقه بین دو طرف وجود داره ، حالا من خواستگاری این خانومی که رفتم فقط اونجا به همون اندازه که خونه شون بودیم دیدمش ، منتظر یه اتفاق تو دلم بودم که تقریبا یکمکی حاصل شد ، منتها هنوز دو دلم ، شما خوب میدونید که یکی از مهمترین و بزرگترین معیار ها وجود علاقه بین دوطرف هست ، و همین برای من مشکل بزرگی شده ، یعنی نمیدونم این علاقه بین من وکسی که خواستگاریش رفتم به صورت دوطرفه ایجاد میشه یا نه ؟
    از طرفی اون علاقه ای که به اون خانوم قبلی داشتم هنوز تو وجودم هست و من بسیار مسرهستم که اگه با این یکی خانوم ازدواج کردم اون رو فراموش کنم ، توکلم به خداست و میدونم خودش که تا اینجای کار رو درست کرده بقیه اون رو هم درست میکنه ، دعا هم میکنم ، استخاره هم خوب اومد ( برای هردوتا دختر ) ، ولی واقعا نمیدونم چی میشه ! آیا تضمینی هست که علاقه ایجاد بشه ؟ آیا تضمینی هست که این علاقه به حدی باشه که بتونم اون خانوم قبلی رو فراموش کنم ؟
    کاش این اشتباه رو نمیکردم و خودم اقدام نمیکردم چون الان با این معرفی که بهم شده اگه اون خانوم اولیه نبود من الان راحت بودم و نه این علاقه وجود داشت و نه بعدش حس شرمندگی و عذاب وجدان
    اگه هرچه زودتر راهنماییم کنید ممنون میشم

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58343

با نام و یاد دوست

تضمین عشق پس از ازدواج

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali407 نمایش پست ها
    سلام من بازم مزاحم بچه های گل اسک دین شدم
    راستش مساله ازدواجم اینجور که معلومه داره جور میشه ، یعنی چند وقت پیش خواستگاری بودیم و امشب هم جلسه دومش برگزارخواهد شد ، البته فک کنم زمانی که این تاپیک تایید بشه چند روز گذشته باشه.
    من تو این یک سال که گذشت یک اشتباه کردم اونم این بود که خواستم خودم همسر آینده مو انتخاب کنم ، با خانومی آشنا شدم ، علارغم تمام قول و قرار هایی که گذاشته بودیم نشد که ازدواج کنیم ولی هنوز وابستگی و علاقه بین دو طرف وجود داره ، حالا من خواستگاری این خانومی که رفتم فقط اونجا به همون اندازه که خونه شون بودیم دیدمش ، منتظر یه اتفاق تو دلم بودم که تقریبا یکمکی حاصل شد ، منتها هنوز دو دلم ، شما خوب میدونید که یکی از مهمترین و بزرگترین معیار ها وجود علاقه بین دوطرف هست ، و همین برای من مشکل بزرگی شده ، یعنی نمیدونم این علاقه بین من وکسی که خواستگاریش رفتم به صورت دوطرفه ایجاد میشه یا نه ؟
    از طرفی اون علاقه ای که به اون خانوم قبلی داشتم هنوز تو وجودم هست و من بسیار مسرهستم که اگه با این یکی خانوم ازدواج کردم اون رو فراموش کنم ، توکلم به خداست و میدونم خودش که تا اینجای کار رو درست کرده بقیه اون رو هم درست میکنه ، دعا هم میکنم ، استخاره هم خوب اومد ( برای هردوتا دختر ) ، ولی واقعا نمیدونم چی میشه ! آیا تضمینی هست که علاقه ایجاد بشه ؟ آیا تضمینی هست که این علاقه به حدی باشه که بتونم اون خانوم قبلی رو فراموش کنم ؟
    کاش این اشتباه رو نمیکردم و خودم اقدام نمیکردم چون الان با این معرفی که بهم شده اگه اون خانوم اولیه نبود من الان راحت بودم و نه این علاقه وجود داشت و نه بعدش حس شرمندگی و عذاب وجدان
    اگه هرچه زودتر راهنماییم کنید ممنون میشم
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر شما برادر گرامی
    ضمن مسئلت برکت و میمنت برای ازدواج حضرتعالی و همه جوانان عزیز، توجه داشته باشید که تردید شما بجاست!
    یعنی با توجه به اینکه شما هنوز نتوانسته اید فرد قبلی را فراموش کنید، این احتمال وجود دارد که در آینده همسر خود را با وی مقایسه کنید و...
    از اینرو برخی از روانشناسان معتقدند لازم است یک دوره 6 ماهه از قطع علقه ( ونه قطع ارتباط) به فرد قبلی باید گذشته باشد و بعد از آن اقدام به ازدواج با فرد دیگری صورت بگیرد.
    به هر حال پیشنهاد می شود به اندازه کافی دقت کنید و از شتاب و عجله پرهیز کنید، به خود و ایشان فرصت کافی دهید تا خیالتان بابت ایجاد علاقه راحت شود.

مجددا از خدای متعال خوشبختی حضرتعالی را مسئلت می نمایم.

و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    تضمین عشق پس از ازدواج
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 17

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام شما علاوه بر فرمایشات صحیح استاد امیدوار میتونید از صدای مشاور هم استفاده کنید:

http://www.askdin.com/thread36227.html
    افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

9. صلوات ها 9

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام.من یه سوال داشتم چرا باید اون خانوم قبلی رو فراموش کنین؟؟؟خب با همون ازدواج میکردین ؟ و شما هم چقدر باحال اونو گذاشتین کنار و سرعتی رفتین سراغ یکی دیگه !!!!! آدم وقتی شکست عشقی میخوره تا یه مدت حداقل بی خیال عشق بعدی میشه بابا دمتون گرم

11. صلوات ها 9

نوشته
    810
    حضور
    33 روز 5 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    55
    صلوات
    3874

به نام خدا
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    6 ماهه
    6ماه اونهم حداقل6ماه ايشون بايد اون خانوم رو معطل بگذارند؟
    خوب اينجوري كه بايد كلا بي خيال ازدواج با اين خانوم بشويد
    اگر هم قرار باشه يه مدت بدون محرميت رابطه داشته باشيد بايد يك دليل محكمي براي اين كار وجود داشته باشه و شما نمي تونيد علت واقعي رو به اون خانوم بگيد مگر اينكه آن قدر اعتماد ايشون رو جلب كنيد كه حاضر باشن چيزي در حدود 6ماه بخاطر شما صبر كنند كه كار سختي هست.
    مسئلت برکت و میمنت برای ازدواج حضرتعالی و همه جوانان عزیز
    فقط جوانان؟!

شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

13. صلوات ها 6

علاقه
    آسمون
    نوشته
    291
    حضور
    6 روز 23 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1291

بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر شما برادر گرامی
    ضمن مسئلت برکت و میمنت برای ازدواج حضرتعالی و همه جوانان عزیز، توجه داشته باشید که تردید شما بجاست!
    یعنی با توجه به اینکه شما هنوز نتوانسته اید فرد قبلی را فراموش کنید، این احتمال وجود دارد که در آینده همسر خود را با وی مقایسه کنید و...
    از اینرو برخی از روانشناسان معتقدند لازم است یک دوره 6 ماهه از قطع علقه ( ونه قطع ارتباط) به فرد قبلی باید گذشته باشد و بعد از آن اقدام به ازدواج با فرد دیگری صورت بگیرد.
    به هر حال پیشنهاد می شود به اندازه کافی دقت کنید و از شتاب و عجله پرهیز کنید، به خود و ایشان فرصت کافی دهید تا خیالتان بابت ایجاد علاقه راحت شود.

مجددا از خدای متعال خوشبختی حضرتعالی را مسئلت می نمایم.

و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    بسیار عالی بود
    فردا احتمالا به امید خدا قراره یک سری کارهای سنتی مربوط به بزرگترا انجام بشه
    بعد جلسه دوم خواستگاری
    به نظرم بعد جلسه دوم تکلیفم بیشتر مشخص خواهد بود که علاقه ایجاد میشه یانه
    شاید اون خانوم اصلا مناسب ازدواج نبود

نقل قول نوشته اصلی توسط همره نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام شما علاوه بر فرمایشات صحیح استاد امیدوار میتونید از صدای مشاور هم استفاده کنید:

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط جزیره مجنون نمایش پست ها
    سلام.من یه سوال داشتم چرا باید اون خانوم قبلی رو فراموش کنین؟؟؟خب با همون ازدواج میکردین ؟ و شما هم چقدر باحال اونو گذاشتین کنار و سرعتی رفتین سراغ یکی دیگه !!!!! آدم وقتی شکست عشقی میخوره تا یه مدت حداقل بی خیال عشق بعدی میشه بابا دمتون گرم
    چون ایشون فعلا شرایط و قصد ازدواج ندارن و اگه تاپیک قبلی من رو که درباره همین خانوم زده بودم رو بخونید خواهید دید که من در این رابطه اشتباه بسیار اذیت شدم و تازه الان هست که تونستم خودمو کنترل کنم و دیگه اونجوری خودمو اذیت نکنم
    این شکست عاطفی هم چندین ماهه که اتفاق افتاده و برای من همین شکست بود که باعث شد دیگه اذیت نشم چون در هنگامی که در این رابطه بودم به خاطر نوع رابطه و بدگمانی های خودم و اشتباهات طرف مقابل بنده به شدت اذیت میشدم

نقل قول نوشته اصلی توسط ناگفته هاي ناب نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام

اگر هم قرار باشه يه مدت بدون محرميت رابطه داشته باشيد بايد يك دليل محكمي براي اين كار وجود داشته باشه و شما نمي تونيد علت واقعي رو به اون خانوم بگيد مگر اينكه آن قدر اعتماد ايشون رو جلب كنيد كه حاضر باشن چيزي در حدود 6ماه بخاطر شما صبر كنند كه كار سختي هست.

فقط جوانان؟!
    منظور استاد این بود که من باید 6 ماه صبر میکردم و بعد به خواستگاری میرفتم
    البته تو این مورد همه چی یهویی شد و من خودم مدت ها گیج بودم که چطور شد به این سرعت کارتا اینجا پیش رفت

15. صلوات ها 6

علاقه
    آسمون
    نوشته
    291
    حضور
    6 روز 23 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط همره نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

من تازه امروز فرصت کردم این ها رو گوش کنم
    این که همش از طلاق حرف میزنه
    چه ربطی به موضوع تاپیک داره ؟

17. صلوات ها 3

نوشته
    196
    حضور
    6 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    846

نقل قول نوشته اصلی توسط ناگفته هاي ناب نمایش پست ها
    سلام

چرا بدون محرمیت؟ میتونن یه مراسم ساده نامزدی بگیرند و قرار عقد و عروسی رو به شش ماه دیگه موکول کنند

اینجوری فرصت کافی برای فراموش کردن عشق قبلی و ایجاد رابطه عاطفی با فرد جدید به وجود میاد. این فرصت مفیده و لازمه

19. صلوات ها 3

نوشته
    196
    حضور
    6 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    846

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali407 نمایش پست ها
    به نظرم بعد جلسه دوم تکلیفم بیشتر مشخص خواهد بود که علاقه ایجاد میشه یانه
    تو دو جلسه خواستگاری که نباید انتظار داشته باشی علاقه ایجاد شه عجب

یه کم به خودتون فرصت بدید

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۱۲/۱۳, ۰۵:۴۱ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری