نجسی یا پاکی آب تطهیر نشسته بر مخرج بول

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نجسی یا پاکی آب تطهیر نشسته بر مخرج بول

[=&amp] (بسمه تعالی) [/]

[=&amp]سلام و علیکم[/]

[=&amp]باسلام،[/][=&amp] به استحضار میرسانم؛
[/]
[=&amp]ب[/][=&amp]نده دریافین پاسخی قانع کننده به این چند سوالم دچار مشکلم، حس میکنم در پاسخ به این سوالات دچار وسواس شدم و حساسیت بیشتری خرج میدم خلاصه بی زحمت راهنمایی لازم را بکنید تا پاسخ شان را بگیرم[/]
[=&amp] حال که شما کارشناس احکام ومسلط به علم فقه هستید و به شما دسترسی دارم[/][=&amp] در ظمن جواب سوالاتم اگر بر طبق نظر مرجع تقلیدم [/][=&amp]حضرت ایت الله العظمی فاضل لنکرانی (ره) [/][=&amp]داده شودف عالی تر میشه، هرچند سوالاتم جنبه عمومی داره در بین مراجع بزرگوار تقلید،[/][=&amp] با تشکر از لطف تان[/][=&amp]:[/]

[=&amp]سوال(1):
[/]
[=&amp]ببخشیدآ، در فرض انجام استبراء، بعد از بول، در صورتیکه در داخل استخر پراز آب باشم و شنا کنیم تا چند ساعت، حالا آیا آب استخرمیتونه از شکافی و سوراخی سر آلت مرد به درون مجراء آلتش وارد بشه و به بول یا بول های داخل مجراء متصل بشه و نهایتا طی اتصال یافتن، بول یا بول های داخل مجرا آلت رو، به خارج مجرا آلت، یعنی همان اب استخر، منتقل کنه؟( بفرماید فقط در جواب میتونه منتقل کنه یا نمی تونه منتقل کنه واسم کافیه)[/]

[=&amp]سوال(2):[/][=&amp]
ببخشید در صورت پاک نمودن مجراء اعضاء تناسلی(آلت) از بول به کمک عمل استبراء، و نیز تطهیرمخرج این اعضاء؛ چنانچه اندکی از آب پاک تطهیر در شکافی و سوارخی سر اعضاء تناسلی مرد جمع بشه، آیا این آب اندک؛ می تونه با نفوذ به درون مجراء اعضاء تناسلی مرد، و نهایتا با اتصال برقرار کردن با بول داخل مجرا ، قسمت خارجی این اعضاء تناسلی رو نجس بکنه؟؟( بفرماید فقط در جواب میتونه منتقل کنه یا نمی تونه منتقل کنه واسم کافیه)[/]

[=&amp]سوال(3):[/][=&amp]
ببخشید در متن سوال دوم، اگر بنده برفرض مثال شک کنم و لکن ندانم که آیا, این خیسی و آب اندک(اب تطهیر) نشسته بر سوراخی سر آلت ، توانسته به بول داخل مجراء آلت وصل بشه و نهایتا طی اتصال، قسمت خارجی آلت رو نجس بکنه یا خیر نتوانسته، حال؛ در این حالت که شک دارم و نمی دانم، آیا باید شرعا ضمن، پاک و طاهر دانستن سطوح خارجی آلت ، به شک وارده ام نیز بی اعتنا باشم؟ یا خیرباید سطوح خارجی آلت را نجس بدانم و به شک ام... ( بفرماید فقط در جواب بلی یا خیر واسم کافیه)[/]

[=&amp]قبلا از حجم زیاد نامه پوزش می خواهم و تقاضا دارم سوالاتم مجزا مجزا پاسخ داده شود و پیشا پیش از پاسخ گویی سنجیده تان کمال تشکر را... [/][=&amp]خدانگهدار[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

said2013;476486 نوشت:
(بسمه تعالی)

سلام و علیکم

باسلام، به استحضار میرسانم؛
بنده دریافین پاسخی قانع کننده به این چند سوالم دچار مشکلم، حس میکنم در پاسخ به این سوالات دچار وسواس شدم و حساسیت بیشتری خرج میدم خلاصه بی زحمت راهنمایی لازم را بکنید تا پاسخ شان را بگیرم حال که شما کارشناس احکام ومسلط به علم فقه هستید و به شما دسترسی دارم در ظمن جواب سوالاتم اگر بر طبق نظر مرجع تقلیدم حضرت ایت الله العظمی فاضل لنکرانی (ره) داده شودف عالی تر میشه، هرچند سوالاتم جنبه عمومی داره در بین مراجع بزرگوار تقلید، با تشکر از لطف تان:

سوال(1):
ببخشیدآ، در فرض انجام استبراء، بعد از بول، در صورتیکه در داخل استخر پراز آب باشم و شنا کنیم تا چند ساعت، حالا آیا آب استخرمیتونه از شکافی و سوراخی سر آلت مرد به درون مجراء آلتش وارد بشه و به بول یا بول های داخل مجراء متصل بشه و نهایتا طی اتصال یافتن، بول یا بول های داخل مجرا آلت رو، به خارج مجرا آلت، یعنی همان اب استخر، منتقل کنه؟( بفرماید فقط در جواب میتونه منتقل کنه یا نمی تونه منتقل کنه واسم کافیه)

سوال(2):
ببخشید در صورت پاک نمودن مجراء اعضاء تناسلی(آلت) از بول به کمک عمل استبراء، و نیز تطهیرمخرج این اعضاء؛ چنانچه اندکی از آب پاک تطهیر در شکافی و سوارخی سر اعضاء تناسلی مرد جمع بشه، آیا این آب اندک؛ می تونه با نفوذ به درون مجراء اعضاء تناسلی مرد، و نهایتا با اتصال برقرار کردن با بول داخل مجرا ، قسمت خارجی این اعضاء تناسلی رو نجس بکنه؟؟( بفرماید فقط در جواب میتونه منتقل کنه یا نمی تونه منتقل کنه واسم کافیه)

سوال(3):
ببخشید در متن سوال دوم، اگر بنده برفرض مثال شک کنم و لکن ندانم که آیا, این خیسی و آب اندک(اب تطهیر) نشسته بر سوراخی سر آلت ، توانسته به بول داخل مجراء آلت وصل بشه و نهایتا طی اتصال، قسمت خارجی آلت رو نجس بکنه یا خیر نتوانسته، حال؛ در این حالت که شک دارم و نمی دانم، آیا باید شرعا ضمن، پاک و طاهر دانستن سطوح خارجی آلت ، به شک وارده ام نیز بی اعتنا باشم؟ یا خیرباید سطوح خارجی آلت را نجس بدانم و به شک ام... ( بفرماید فقط در جواب بلی یا خیر واسم کافیه)

قبلا از حجم زیاد نامه پوزش می خواهم و تقاضا دارم سوالاتم مجزا مجزا پاسخ داده شود و پیشا پیش از پاسخ گویی سنجیده تان کمال تشکر را... خدانگهدار

با عرض سلام و احترام

همان طور که خودتان هم فرمودید این گونه سؤالات ناشی از وسواس است از این رو نباید به هیچ وجه به این گونه شک ها اعتناء کنید و چنین سؤالاتی بپرسید و پاسخ همه سؤالات شما این است که بعد از استبراء هر مایع مورد شکی ، پاک است و نیازی به این احتمالات عجیب و غریب نیست !

همیشه موفق و سلامت باشید[/]

بسمه تعالی

باسلام

از پاسگویی متین و خوب به سوالاتم کمال تشکر را دارم، مرسی جناب سجاد عزیز، همچنین به نظرتان:
این جواب هایی را که من
در ادامه جواب عالی جنابتان به سوالات عجیب و غریبپرسیده ام!؛ میدم، کاملا صحیح و درسته؛ شرعا؟

سوال(1): در فرض سوال، نمی تونه منتقل بکنه.

سوال(2):در فرض سوال، که استبراء کرده صورت گرفته، نمی تونه منتقل بکنه. لکن امکان اتصال اب خارجی با بول داخل مجراء نیست.

سوال(3): در فرض سوال، که استبراء کرده صورت گرفته، بلی.

[="Tahoma"][="Black"]

said2013;477291 نوشت:
بسمه تعالی

باسلام

از پاسگویی متین و خوب به سوالاتم کمال تشکر را دارم، مرسی جناب سجاد عزیز، همچنین به نظرتان:
این جواب هایی را که من در ادامه جواب عالی جنابتان به سوالات عجیب و غریبپرسیده ام!؛ میدم، کاملا صحیح و درسته؛ شرعا؟

سوال(1): در فرض سوال، نمی تونه منتقل بکنه.

سوال(2):در فرض سوال، که استبراء کرده صورت گرفته، نمی تونه منتقل بکنه. لکن امکان اتصال اب خارجی با بول داخل مجراء نیست.

سوال(3): در فرض سوال، که استبراء کرده صورت گرفته، بلی.

با عرض سلام مجدد

همان طور که عرض کردم نباید به اینگونه سؤالات بپردازید در همه فرض هایی که داشتید پاک است و نجاست به این صورت منتقل نمی شود .

همیشه موفق و سلامت باشید[/]

موضوع قفل شده است