خواهش میکنم کمک کنید؛ این فکرهای من توهمه یا الهام؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواهش میکنم کمک کنید؛ این فکرهای من توهمه یا الهام؟

از کارشناس محترم خواهش میکنم کمک کنید من فرم مشاوره هم پر کردم اما چون بار اول میام این سایت نمیدونم جواب میدین یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این فکرها ی من توهمه یا الهام الهی چند موردش را بهتون میگم مثلا من قبل از این که بیام خارج از کشور فکر میکردم وقتی رسیدم سه مرتبه بهم اخطار داده میشه بعد امام زمان میاد که فهمیدم این غلطه یا یه ظهری خواب نوری رو دیدم بعد در یه ظهری ایات قران را که میخوندم فکر کردم امام زمان ظهور میکنه وبه من گفته شده البته همون روز باخواهرم دعوام شد بعد فهمیدم خواهرم فرد خوبی برای دوستی نیست فرداش امام ظهور نکرد من فکر کردم خوب شد فکرام برای این بود بفهمم خواهرم بده یا مثلا فکر میکردم با خدا حرف میزنم ونورایی که تو اسمونه چیزهایی میفهمم وکسی بهم میگفت برو بخواب خواب خوب میبینی واقعا خواب خوب میدیدم یا فردا بهت فلان خبر میرسه بعد میگفت نمیرسه منم میگفتم با خودم که حتما به این خبر خوش نیاز نداشتم ومثلا میگفتم 3 بار اگه باد بیاد این جور میشه وواقعا 3 بار شدید باد میومد بعد کامل قطع میشد یا مثال مورد نیازم را از روئ خط وخطوط زمین کشف میکنم....................البته خوا ب هایی را هم میبینم که فکر میکنم رویای صادقه است مثلا خواب میبینم به چیزی که میخوام میرسم با توجه به موقعیتم البته الان سلامت عقلی دارم ولی قرص برای وسواس میخورم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

سلیمی نبی;476483 نوشت:
از کارشناس محترم خواهش میکنم کمک کنید من فرم مشاوره هم پر کردم اما چون بار اول میام این سایت نمیدونم جواب میدین یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این فکرها ی من توهمه یا الهام الهی چند موردش را بهتون میگم مثلا من قبل از این که بیام خارج از کشور فکر میکردم وقتی رسیدم سه مرتبه بهم اخطار داده میشه بعد امام زمان میاد که فهمیدم این غلطه یا یه ظهری خواب نوری رو دیدم بعد در یه ظهری ایات قران را که میخوندم فکر کردم امام زمان ظهور میکنه وبه من گفته شده البته همون روز باخواهرم دعوام شد بعد فهمیدم خواهرم فرد خوبی برای دوستی نیست فرداش امام ظهور نکرد من فکر کردم خوب شد فکرام برای این بود بفهمم خواهرم بده یا مثلا فکر میکردم با خدا حرف میزنم ونورایی که تو اسمونه چیزهایی میفهمم وکسی بهم میگفت برو بخواب خواب خوب میبینی واقعا خواب خوب میدیدم یا فردا بهت فلان خبر میرسه بعد میگفت نمیرسه منم میگفتم با خودم که حتما به این خبر خوش نیاز نداشتم ومثلا میگفتم 3 بار اگه باد بیاد این جور میشه وواقعا 3 بار شدید باد میومد بعد کامل قطع میشد یا مثال مورد نیازم را از روئ خط وخطوط زمین کشف میکنم....................البته خوا ب هایی را هم میبینم که فکر میکنم رویای صادقه است مثلا خواب میبینم به چیزی که میخوام میرسم با توجه به موقعیتم البته الان سلامت عقلی دارم ولی قرص برای وسواس میخورم

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر حضرتعالی و نیز عرض خوش آمد و تشکر
با توجه به توضیحاتی که حضرتعالی ارائه فرمودید، به نظر می رسد حضرتعالی سطحی از اختلال در تفکر (هذیان) و ابتلا به اختلال اسکیزوتایپال را تجربه می کنید که طبعا برای برطرف نمودن آن ضرورت دارد به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه بفرمایید.
در صورت همکاری با پزشک و دارو درمانی این وضعیت به لطف و خواست خدای متعال، برطرف خواهد شد.

از خدای متعال موفقیت حضرتعالی را مسئلت دارم.

سلام جناب امیدوار ...
منم چنین خصوصیت هایی دارم ...
مثلا خیلی وقت ها بهم الهام میشه دو رقم اول ماشینی 38 هست ... و خیلی موقع ها هم درست درمیاد ...
مثلا هر وقت ساعت دیواری رو نگاه میکنم عقربه اش بین 2 و 3 هست ... حتی وقتی صدا و سیما داره فیلم نشون میده وقتی دوربین از رویه ساعت میخواد رد بشه ... عقربه ثانیه شمار بین 2 و 3 هست ...

جناب امیدوار ... ببخشیدا ...
امکانش هست که "جن" تو وجوده کسی بشینه ... یعنی اون جنه به آدم اینجوری الهام کنه ...

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام

سلیمی نبی;476483 نوشت:
توهمه یا الهام الهی

فكر نمي كنم الهامات الهي مخصوصا از اون نوعي كه شما فكر مي كنيد باشه چون فكر نمي كنم به هركسي الهام الهي بشه!:Gig:
احتمالا بخاطر استرس بالا هست،منظورم اينه كه ذهن شما ممكنه به خاطر فشار و استرسي كه بهش وارد ميشه ناخودآگاه به چنين مسائلي پناه ببره.
بنابراين ببينيد فشار و استرس زيادي رو تحمل ميكنيد؟
نسبت به مورد خاصي نگراني داريد؟
اگر جواب مثبت هست راهي براي كاهش فشار و استرس بيابيد،گردش و قدم زدن در هوايي خنك و ورزش مفيد هست![/]

چرا پس من این حالاتم را با الهام یکی میدونم :؟ ویزگی الهام حقیقی چیه پس؟این مسیله ای که من دارم ربطی به کم بودن درجه ایمان وکلا ربطی به ایمانم نداره؟اخه من خودم را تو یه درجه ای از ایمان میدونم وفکر میکردم اینا الهامه
مریضی ام ربطی به درجه ی ایمانم نداره؟ خواهش میکنم کارشناس جواب بدن

من فکر میکردم واسه این که تو خارج کشورم حجابم رارعایت میکردم وسعی میکنم گناه نکنم وراضی به رضای خدا وبه قیامت ایمان دارم ودوست دارم بمیرم تا به رضای خدا نزدیک تر شم چون اون دنیا رضای خدا به ادم های خوب مشهود تره فرد خوبیم این بیماری روتقریبا میشناسم وداشتن این بیماری نشون دهنده ی ایمان کم است؟اخه من وسواس هم داشتم که میگن وسوسه شیطانه..........
خواهش میکنم کارشناس جواب بدن

به نام خدا
سلام

برخی افراد کار مغزشان طوری است که چیزهایی می بینند می شنوند بویی حس می کنند حتی لامسه شان ظاهرا بی دلیل عمل می کند. در علم پزشکی کنونی این موارد توهم حساب می شود و با دارو سعی می کنند آنها را از بین ببرند. با این حال همین طور که در این پستها می بینیم برخی از این احساسات چندان هم بی ربط نیست. به نظر من می توان با دقت در اطلاعات کسب شده به پیشرفتهایی دست یافت. البته اقدام با توجه به این احساسات خطرناک است و بهتر است تا حقیقت کامل بر انسان مشخص نشده فقط با دید کنجکاوی با آنها برخورد کند. البته ممکن است در مراحلی برای فرد خسته کننده باشند یا او را به انسانی خطرناک تبدیل کنند.

سلیمی نبی;477322 نوشت:
من فکر میکردم واسه این که تو خارج کشورم حجابم رارعایت میکردم وسعی میکنم گناه نکنم وراضی به رضای خدا وبه قیامت ایمان دارم ودوست دارم بمیرم تا به رضای خدا نزدیک تر شم چون اون دنیا رضای خدا به ادم های خوب مشهود تره فرد خوبیم این بیماری روتقریبا میشناسم وداشتن این بیماری نشون دهنده ی ایمان کم است؟اخه من وسواس هم داشتم که میگن وسوسه شیطانه..........
خواهش میکنم کارشناس جواب بدن

سلام
برای کمک به کارشناس شاید جواب به این سئوال هم لازم باشد:

آیا قبل از رفتن به خارج هم وسواس یا این الهامات را داشتید؟

قال صادق (ع) :دروغگویند هرکسی وقت اخر زمان و ظهور تعیین کند هیچکس نمیداند حتی امام فقط فقط همه کنترل و اگاه خداوند متعاله اون فقط میدونه
بنابراین هیچ گوش به کسی نده اخر الزمان و بعضی فیلم ساختن اسمش اخرالزمان نزدیک است میگن اخرزمان نزدیکه اینم دروغگوین و همه دروغ دروغ ولا :khaneh:
لعنت بر دروغگویان

موضوع قفل شده است