تردید شدید

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تردید شدید

سلام خواهش میکنم نظرتون رو در مورد این خواستگار بگید خیلی تردید دارم
من 19 سالمه تازه دارم وارد دانشگاه میشم دانشجوی فرهنگیان تهران +10 سال تعهد خدمت توی استان مرکزی
با پسری توی سایت همسریابی آشنا شدم اهل شیراز(من اهل استان مرکزی)فوق لیسانس برق دانشگاه امیر کبیر تهران،2سال سربازی داره ،درسشم تموم نشده ،مشغول کار نیست،22 سالشه،سرمایه ای هم نداره
از لحاظ اخلاق و اعتقادات خیلی اشتراک داریم تقریبا میشه گفت هم کفو هستیم از نظر فرهنگ خانواده و شرایط زندگی هم در یک سطحیم(هردو معمولی)
مادرشون چندبار برای خاستگاری زنگ زدن خونه ی ما ولی هم خانواده ی من و هم خانواده ی ایشون یه کم با این موضوع مشکل دارن
یکی اینکه فاصله زیاده و شناختی از هم نداریم (هر خانواده به خانواده مقابل شک داره)یکی دیگه اینکه پدرم با شرایط مالی ایشون مخالفه علاوه بر اینکه سربازی هم نرفته ولی اختلاف جدی ندارن میگن تصمیم گیری با خودت تو میخوای زندگی کنی ،خانوادشون و خودشون میگن جربزه کار داره
برای خود من پول اهمیتی نداره ایمان خیلی مهمه که این آقا داره ولی واقعا نمیدونم توی زندگی میتونم بی پولی رو تحمل کنم یا نه، علاوه بر این اگه ایشون رو قبول کنم حداقل باید سه سال عقد باشیم تا درس من و سربازی و درس ایشون تموم بشه (همه میگن دوران عقد اگه طولانی بشه باعث جدایی و اختلاف میشه)با این شرایط به نظر شما با این شرایط چه کار باید بکنم؟
اصلا به نظر شما برای خاستگاری بیان یا همین الان ردشون کنم؟(چون مسافت زیاده اگه این همه راه بیان و سر موضوعاتی که میشه الان در موردش تصمیم گرفت ردشون کنم اذیت میشن) تو رو خدا زودتر جواب بدید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
و تشكر از اعتمادتون.
خيلي خوبه كه به نظر خودتون تكيه نمي كنيد و براي انتخاب راه درست مشاوره مي كنيد و خانواده ها را در جريان كار گذاشتيد و اهل تفكر منطقي هم هستيد.
چند نكته بسيار بسيار مهم با توجه به تجربه ام و تحقيقات علمي بيان مي كنم. اميدوارم كه خوب خوب دقت كنيد.
1- ازدواج و گزينش همسر مانند لباسي نيست كه اگر دلمان را زد يا رنگش به ما نيامد و نخواهيم بگذاريم كنار و ديگري را انتخاب كنيم. به خصوص اين امر براي خانم ها حياتي تر است؛ يعني يك دختر اگر به هر دليلي در ازدواجش موفق نشود خيلي فرصت ها را براي انتخاب بهتر از دست مي دهد.
2- حتي روان شناسان حرفه اي ادعا ندارند با مصاحبه ها و آزمون ها مي توانند يك فرد را كاملا بشناسند ولي ما غافل هستيم كه شخصيت افراد مانند لايه هاي پياز تو در تو است. برخي از صفات افراد را بعد از سال ها زندگي شناخت مي شوند. ما در دوستي هايي كه دوره تحصيلي داريم گاهي بعد از سال ها متوجه مي شويم كه مثلا فلاني را كه براي دوستي انتخاب كرده بودم به درد دوستي نمي خورد و سر بزنگاه خودش را نشان داده كه چيزي جداي آن است كه تا حالا در موردش فكر مي كرديم. در فضاي مجازي، قوه تخيل كولاك مي كند. قدرت تخيل با قدرت تجسم سازي ذهني و جنسيت و نيازها و آرزوها فرد ارتباط زيادي دارد. خانم ها قدرت تخيل شان بالاتر است.
بنابراين بايد در فضاي مجازي دقت بيشتري در گزينش هاي خود كنيم
نه زود يك نفر را بپذيريم و نه زود رد كنيم.
ادامه دارد...

باتشکر ،دیدم منتظر ادامه جواب هستم

مجلس ترحيمي رفتم در سايت و برگشتم
خداوند روح رفتگان مومنان را شاد كند
http://www.askdin.com/thread29208-45.html#post476248

3- در روان شناسي روابط انساني ثابت شده است كه ارتباط دو قسم است كلامي و غيركلامي و ارتباط غيركلامي و زبان بدن( حالات چهره، رفتار، نوع پوشش، نوع نگاه، سكوت ها و لحن و تن كلام و....) بيش از 75% ارتباط را به خود اختصاص مي دهد. در ارتباط مجازي ما واقعا از كانال هاي ارتباطي براي شناخت كافي در فقر شديد به سر مي بريم. خب چه بايد كرد بايد يا اصل اين ارتباط را كنار گذاشت يا بسم الله را گفت و خواستگاري رسمي شروع شود. از قديم گفته اند شتر سواري دولا دولا نمي شود يك دانشجوي جوان براي رشته مورد علاقه خود از يار و ديار خود فاصله مي گيرد و به شهر يا كشور دور مي رود تا به اهداف علمي خود برسد ارزش ندارد براي گزينش شريك زندگي رنج هايش را تحمل كرد؟ واقعا اگر كسي زندگي موفق بدون مشاجرات بي اساس بخواهد بايد پي رفت و آمد براي شناخت بيشتر را به خود بمالد و شناخت بيشتر صرفا با گفت وگوي حضوري و غير حضوري دختر و پسر به دست نمي آيد.
كانال هاي شناخت طرف مقابل بسيار زيادند
دوستان
همكلاسي ها
همسايه ها
همكاران
معرفياني كه او و خانواده اش معرفي مي كنند
خود خانواده
نوع كتاب ها و سي دي هايي و ركوراسيون و قاب هاي اتاق و...
به اضافه مشاوره ازدواج براي يافتن نقاط اشتراك و اختلاف شخصيتي كه از ما مجهول است و احتمالا شناخت اختلالات ذهني مانند نداشتن ثبات هيجاني، افسردگي و مشكلات ژنتيكي..
قبل از اين كه در گفتگوهاي با اين آقا عواطف شما از بينش و شناخت تان جلو بزند بايد تحقيق جامع در خواستگاري را شروع كنيد.

اگه نظرتون رو در مورد بقیه مسائل هم بگید واقعا ممنون میشم

دوستان داخل سایت اگه شما هم کمکم کنید خیلی خوشحال میشم:Gol:

[=B Nazanin] براي مطالعه بيشتر

كتاب مطلع مهر، مطلع عشق و رهنمودهايي براي ازدواج را از سايت دانلود كنيد و مطالعه.
نمودارهاي زير را هم با دقت بنگريد
ازدواج[=B Nazanin]
1. نمودار: همسرگزینی موفق
2. نمودار: علل عشق هاي بيمار گونه
3. نمودار: انگیزه های غلط در ازدواج
4. نمودار: خواستگاری و پروژه مهم تحقیق

ازلطفتون واقعا ممنونم :Gol:

حامی;476349 نوشت:
[=B Nazanin] براي مطالعه بيشتر

كتاب مطلع مهر، مطلع عشق و رهنمودهايي براي ازدواج را از سايت دانلود كنيد و مطالعه.
نمودارهاي زير را هم با دقت بنگريد
ازدواج

[=B Nazanin]
1. نمودار: همسرگزینی موفق
2. نمودار: علل عشق هاي بيمار گونه
3. نمودار: انگیزه های غلط در ازدواج
4. نمودار: خواستگاری و پروژه مهم تحقیق

با سلام خدمت استاد گرامی
با توجه به فاصله های مختلفی که بین والدین و فرزندان هست، و گاهی فرزندان کمتر سنخیتی با والدین دارند،

برای پروژه تحقیق رو نظرات همسایگان و دوستان تا چه حد میتونیم صحه بذاریم؟

ممنون از وقتی که میذارین.

بنده خدا92;475569 نوشت:
سلام خواهش میکنم نظرتون رو در مورد این خواستگار بگید خیلی تردید دارم
من 19 سالمه تازه دارم وارد دانشگاه میشم دانشجوی فرهنگیان تهران +10 سال تعهد خدمت توی استان مرکزی
با پسری توی سایت همسریابی آشنا شدم اهل شیراز(من اهل استان مرکزی)فوق لیسانس برق دانشگاه امیر کبیر تهران،2سال سربازی داره ،درسشم تموم نشده ،مشغول کار نیست،22 سالشه،سرمایه ای هم نداره
از لحاظ اخلاق و اعتقادات خیلی اشتراک داریم تقریبا میشه گفت هم کفو هستیم از نظر فرهنگ خانواده و شرایط زندگی هم در یک سطحیم(هردو معمولی)
مادرشون چندبار برای خاستگاری زنگ زدن خونه ی ما ولی هم خانواده ی من و هم خانواده ی ایشون یه کم با این موضوع مشکل دارن
یکی اینکه فاصله زیاده و شناختی از هم نداریم (هر خانواده به خانواده مقابل شک داره)یکی دیگه اینکه پدرم با شرایط مالی ایشون مخالفه علاوه بر اینکه سربازی هم نرفته ولی اختلاف جدی ندارن میگن تصمیم گیری با خودت تو میخوای زندگی کنی ،خانوادشون و خودشون میگن جربزه کار داره
برای خود من پول اهمیتی نداره ایمان خیلی مهمه که این آقا داره ولی واقعا نمیدونم توی زندگی میتونم بی پولی رو تحمل کنم یا نه، علاوه بر این اگه ایشون رو قبول کنم حداقل باید سه سال عقد باشیم تا درس من و سربازی و درس ایشون تموم بشه (همه میگن دوران عقد اگه طولانی بشه باعث جدایی و اختلاف میشه)با این شرایط به نظر شما با این شرایط چه کار باید بکنم؟
اصلا به نظر شما برای خاستگاری بیان یا همین الان ردشون کنم؟(چون مسافت زیاده اگه این همه راه بیان و سر موضوعاتی که میشه الان در موردش تصمیم گرفت ردشون کنم اذیت میشن) تو رو خدا زودتر جواب بدید

سلام
با تشکر از استاد حامی، در نظر داشته باشید نماینده‌ای که برای تحقیق می فرستید باید چند روز در آن شهر وقت بگذارد
و علاوه بر همسایه، دوست، و ...، به خانه‌ی اقوام، داماد، و خود شخص برود و با سئوالات دقیق و گاهی غلط انداز عکس العملها را بررسی کند.
نظر داماد خانواده را باید نماینده مذکر شما و نظر عروس خانواده را نماینده مونث شما بپرسد.( البته بصورت مخفی که خیلی کار کاراگاهی لازم دارد!)

ضمنا مثلا مومن بودن و پارامترهای دیگر از دید نماینده با دیدگاه شما فرق می کند. بنابراین ابتدا باید نماینده را با گزینش انتخاب کنید!
پس اول باید کتابهای معرفی شده را بخوانید.
مواظب باشید در آدرس و فامیلها صحنه سازی نشده باشد و مدرک ارائه کنند. اگر ریگی در کفش نباشد مخالفت نمی کنند.

تمام خصوصیات فرهنگی و اخلاقی، و سنتها که موجب اختلاف می شود را فهرست کنید تا نمایندگان بررسی کنند.

ضمناً اگر دختر برای زندگی به شهر پسر می رود به واسطه‌ی دوری از راهنمایی و محبت مادرش ممکن است به سختی بیافتد.

نکته‌ آخر: ریسک ازدواج در دنیای واقعی اگر 50% باشد، ریسک ازدواج به کمک دنیای مجازی حداقل 500% خواهد بود!

موفق باشید

در دنیای واقعی مواردی که پیدا میشه خیلیهاشون برای ازدواج مناسب نیستن
پس در دنیای مجازی قطعا خیلی بدتر خواهد بود.
اگه قصد ازدواج دارید به نظرم از راه های دیگه ای وارد بشید ، این کار در سایت های همسریابی مناسب نیست

سلام
تا می توانید شناخت پیدا کنید ازش. اصلا فکرکنید یک پروژه است! تا میتوانید شخصیت و صفاتش را بشناسید از راه های مختلف. ولی زود تصمیم نگیری. بدبینی بیجا به مردم طبق قرآن کریم درست نیست.

سلام...
خواهر گرامی باباتون کاملا درست گفتن و باید بدونید یک ریسکش باااااااااااالااااااااااااااااست دو با وابستگی دوریشون براتون سخت می شه در نتیجه افسردگی می گیرین سه چطور و چگونه می خواید زندگی کنید ؟
چهار پشتوانه مالی دارن ؟منظورم پس اندازی چیزی پنج به فکر عواقبش هستین یا فقط به جنبه خوبش فکر کردین؟
موفق باشید........

موضوع قفل شده است