جمع بندی احادیث معصومین در مورد امام زمان و مهدویت

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احادیث معصومین در مورد امام زمان و مهدویت

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام
عرض ادب و احترام
من یه تعدادی حدیث از معصومین میخوام در مورد امام زمان و مهدویت
از هر 14 معصوم باشد حداقل هر مورد 5 تا
با تشکر
[/][/]

برچسب: 

با نام الله

کارشناس بحث: استاد صدیقین

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام
عرض ادب و احترام
تشکر و سپاس
از حضرت فاطمه (س) چیزی توش نبود
بیشترش مال پیامبر است
اگر از حضرت فاطمه (س) مواردی را معرفی کنید ممنون می شوم
[/]

حضرت زهرا سلام الله علیها :

«قال لى رسول اللّه (صلى الله عليه وآله وسلم) أبشرى يا فاطمة، المهدىّ منك».

«رسول خدا (صلى الله عليه وآله وسلم) به من فرمودند: اى فاطمه! ترا بشارت باد به اينكه حضرت «مهدى (عليه السلام) » از نسل توست.»

راوي‌مي‌گويد: بعد از وفات‌پيامبرحضرت‌فاطمه هميشه‌به‌زيارت‌قبور شهداي‌احد ميآمد و كنار قبر حمزه‌گريه‌ مي‌كرد. روزي‌به‌او گفتم: اي‌سرور زنان! به خدا سوگند گريه‌شما

رگهاي‌قلب‌مرا پاره‌كرد.

‌حضرت‌زهرا‌جواب‌فرمودند‌: اي‌ابو عمرو! ‌سزاوار است‌كه‌من‌گريه‌كنم؛ چرا‌كه به‌مصيبت‌بهترين‌پدران‌مبتلا‌شده‌ام. آه، چقدر مشتاق‌رسول‌خدايم!...

‌عرض‌كردم: آيا پيامبر قبل‌از وفاتش‌تصريحي‌به‌ امامت‌حضرت‌علي(عليه‌السّلام) كردند؟

‌فرمودند‌: چقدر عجيب‌است! آيا روز غديرخم‌را فراموش‌كرده‌ايد؟!

‌عرض‌كردم: بله،‌روز غدير بود؛‌اما منتظر چيزي‌هستم‌كه‌پيامبر(صلّي‌اللّهُ‌عليه‌وآله‌وسلّم) به شما فرموده‌باشد. حضرت‌زهرا(عليهاالسّلام) با چند تأكيد‌فرمودند: خدا را شاهد

مي‌گيرم‌كه‌از او(صلّي‌اللّه‌ُعليه‌وآله‌وسلّم) شنيدم،‌كه‌مي‌فرمود: علي(عليه‌السّلام) بهترين‌كسي‌است‌كه در بين‌شما به‌عنوان‌جانشين‌خود مي‌گذارم؛ او امام‌و خليفه‌بعد از

من‌است‌و دو نوه‌ي‌من‌و نه‌نفر از فرزندان‌حسين(عليه‌السّلام) پيشوايان ‌نيكويي‌هستند، كه‌اگر از آنها پيروي‌كنيد، مي‌يابيد كه‌آنها هدايت‌كننده‌هدايت‌شده‌اند؛ و اگر با آنها

مخالفت‌كنيد،‌تا روز قيامت‌در بين‌شما اختلاف‌خواهد بود.

‌عرض‌كردم: اي‌سرور من! پس‌ چرا علي(عليه‌السّلام) از حق‌خود كناره‌گيري‌كرد؟ فرمودند:‌اي‌ابا عمرو! پيامبر(صلّي‌اللّهُ‌عليه‌وآله‌وسلّم) فرمودند:

مَثَل‌امام،‌مثل‌كعبه‌است؛‌كه‌بايد به‌سوي‌او آيند و او به‌سوي‌مردم‌نمي‌رود. سپس‌حضرت‌زهرا(عليهاالسّلام) فرمودند: به‌خدا‌قسم‌اگر حق‌را به‌اهلش‌واگذار مي‌كردند و از

خاندان‌پيامبر تبعيت‌مي‌كردند، هيچ دو نفري هم‌با يكديگر اختلاف‌نمي‌كردند و امر خلافت‌به‌تك‌تك‌جانشينان‌پيامبر(صلّي‌اللّهُ‌عليه‌وآله‌وسلّم) مي‌رسيد؛ تا قائم‌ما، نهمين‌فرزند از

حسين(عليه‌السّلام)،‌قيام‌مي‌نمود.

[=arial narrow] بحارالا‌نوار، ج‌36، ص‌352، ح‌224، به نقل ا‌ز كفايه‌الاثر، ص‌26.

این لینک هم مطالعه بفرمایید:
http://javad-nasr.blogfa.com/post-113.aspx

مهدی;476005 نوشت:
سلام
عرض ادب و احترام
تشکر و سپاس
از حضرت فاطمه (س) چیزی توش نبود
بیشترش مال پیامبر است
اگر از حضرت فاطمه (س) مواردی را معرفی کنید ممنون می شوم
سلام
بررسی کردم اما مورد معتبری نیافتم. لطفا از همکاران پاسخگوی دیگر کمک بگیرید.
موضوع قفل شده است