فرق شهادت و خودکشی ...

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فرق شهادت و خودکشی ...

به نام خدا

[b]content[/b]

تعریف شهادت از نظره من ...

1- از مرگ نترسد و حداقل بتواند با توجه به دانشی که داره راه خودش رو اثبات کنه ... حرف حساب دشمنش را شنیده باشد و فارغ از هرگونه تقلیدی نسبت به مسیرش کوچکترین تردیدی نداشته باشد .
2- بخاطره خدا جهاد کند ... و اندیشه ای نسبت به شهید شدن یا زنده بودن نکند ... تمام سعی خود را بکند که زنده بماند تا بتواند ماکزیمم توان خود را جهت بهبود مسیر حق انجام دهد .

در خودکشی ...
شخص مسیرش را کاملا گم کرده ....
به خاطره اینکه از مشگات فرار کنه خودکشی میکنه ...
میخواد زودتر بمیره تا از دست زندگی راحت بشه و به فکر زنده بودن و بسط مسیر الهی نیست ...

من قبلا ها فکر میکردم مگه میشه آدم به خاطره غیر خدا بره تو جبهه و جونش رو بده ... بعدش دیدم اینقدر کودن هست ... که بعید نیست چنین اتفاق هایی هم بیوفته ... من کسی رو میشناسم که از ته دل عاشق پسری بود ... برای اینکه اون پسره سره موقع ازش خواستگاری نکرده بود ... از دستش ناراحت شد ... و به یه مرده 40 ساله جواب بله داد ... فقط بخاطره اینکه اون رو بجزونه ...

فکر میکنم شهادت هم مستثنا نباشه ... خیلی از مردها میخوان تو محل مردونگیشون رو ثابت کنن ... و ...

پس بنابراین به نظره من امکان داره که برخی از انسانها واقعا فی سبیل الله به جبهه نرفتن و تنها خود کشی کردن ... البته کسانی که ارق ملی دارند و برای ارقشون به جبهه رفتن نه برای دین و مذهبشون رو درک میکنم ... و اسم فداکاری روش میزارم ... چون این انسانها برای حفظ جان و مال و ناموس همکیشانشون از جون خودشون گذشتن ... و این اولا زیباست ... ثانیا پر ارزش ...

[="Tahoma"][="Navy"]سلام
شهادت عبارت است از کشته شدن در راه انجام وظیفه دینی که دین آنرا بیان و تعیین کرده و ولی امر افراد را به انجام آن فراخوانده است
خودکشی هم به معنای کشتن خود با استفاده از یک وسیله کشنده بدون اینکه مساله تبعیت از دین و انجام وظیفه مطرح باشد
یا علیم
[/]

انتحار کار افراد

1-ناامید از رحمت خدا
2-ترسو
3-بی هدف هستش

شهادت

غایت کمال انسانه
هنر مردان خداست
و خدا میدونه چیه