جمع بندی استفتاء در مورد عمل دماغ

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استفتاء در مورد عمل دماغ

با سلام . پسری هستم 27 ساله و دارای شغل مناسب . میخوام ازدواج کنم اما طبق تجربه وقتی برای ابراز علاقه به کسی یا آشنایی با کسی اقدام میکنم احساس میکنم که به خاطر برخی ایرادات ظاهری از آشنایی با من اکراه دارن . من علاقه و شوقی برای عمل زیبایی ندارم و اگر سوژه ای متناسب با خودم پیدا کنم هم برام قابل قبوله ولی تابحال دختری در اندازه ی خودم که مشتاق به آشنایی باشم باهاشون ندیدم .
از طرفی بیشتر به خاطر عقاید مذهبی از عمل زیبایی اکراه دارم اما بیشتر مقالات اینترنتی در مورد زشتی و زیبایی انسان این رو قید میکنن که زشتی ظاهر ما بخاطر رفتارات پدر و مادرامون هست .
با این حساب آیا من میتونم برای اصلاح ایراداتم اقدام کنم یا اینکار دست بردن در کار خداست؟
اگر صبر کنم ولی کسی تا مدتها مایل نبود با من ازدواج کنه چی؟

مرجع آیت الله جوادی آملی
نظرات آیت الله مکارم شیرازی و سایر مراجع رو هم در صورت امکان طالب هستم .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

javaneh;474824 نوشت:
با سلام . پسری هستم 27 ساله و دارای شغل مناسب . میخوام ازدواج کنم اما طبق تجربه وقتی برای ابراز علاقه به کسی یا آشنایی با کسی اقدام میکنم احساس میکنم که به خاطر برخی ایرادات ظاهری از آشنایی با من اکراه دارن . من علاقه و شوقی برای عمل زیبایی ندارم و اگر سوژه ای متناسب با خودم پیدا کنم هم برام قابل قبوله ولی تابحال دختری در اندازه ی خودم که مشتاق به آشنایی باشم باهاشون ندیدم .
از طرفی بیشتر به خاطر عقاید مذهبی از عمل زیبایی اکراه دارم اما بیشتر مقالات اینترنتی در مورد زشتی و زیبایی انسان این رو قید میکنن که زشتی ظاهر ما بخاطر رفتارات پدر و مادرامون هست .
با این حساب آیا من میتونم برای اصلاح ایراداتم اقدام کنم یا اینکار دست بردن در کار خداست؟
اگر صبر کنم ولی کسی تا مدتها مایل نبود با من ازدواج کنه چی؟

مرجع آیت الله جوادی آملی
نظرات آیت الله مکارم شیرازی و سایر مراجع رو هم در صورت امکان طالب هستم .

با سلام و عرض ادب

اقدام برای عمل زیبایی بینی و..درصورتی که ضرر قابل توجهی برای بدن نداشته باشد و مستلزم لمس و نگاه حرام نشود مثل اینکه نزد پزشک همجنس بروید اشکال ندارد.

استفتا از دفاتر آیات عظام جوادی آملی و مکارم شیرازی و مطابق با نظرمشهور مراجع بزرگوار

موضوع قفل شده است