جمع بندی وظیفه ما در مقابل پدر شوهرم که نماز نمی خواند چیست؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وظیفه ما در مقابل پدر شوهرم که نماز نمی خواند چیست؟

:Gol:با سلام واحترام خدمت کارشناسان .خیلی سردرگم هستم نجاتم دهید..:Gig:وظیفه ما در مقابل کسی که نماز صبح نمیخواند چیست؟:god:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

صراط;474667 نوشت:
ما چکار کنیم از او پرستاری کنیم یا نه؟اگر او را به حال خود رها کنیم گناه کرده ایم؟؟؟؟وظیفه من که عروسش هستم چیست؟وظیفه شوهرم چیست؟

بباسلام و احترام
هر چه که باشد، ایشان یک انسان هستند و حتما مسلمان. منتها مسلمانی هستند که بی نمازند و تقیدی ندارند. بالاخره باید از انسان محافظت کرد و جان او را حفظ نمود، مخصوصا وقتی این انسان، از والدین ما باشند. این همه احترامی که خداوند در قرآن برای والدین ذکر فرموده، یا در روایات داریم، برای والدین مسلمان نیست، بلکه کافر و مسلمان در آن شریک هستند، حتی اگر آنها کافر هم باشند، احترام آنها برای ما واجب است و فرقی بین این قضیه نمی کند. خداوند می فرماید:«بالوالدین احسانا» به پدر و مادر خود نیکی کنید، فرقی بین مسلمان و کافر بودن آنها نگذاشته و قیدی نزده، فرموده «لا تقل لهما اُف» به آنها حتی اف هم نگویید؛ مقید نکرده که مسلمان باشند یا کافر. به صورت مطلق آورده. علاوه بر اینها، این پیرمرد، یک انسان هم هست که اگر مسلمان یا از والدین همسر شما نبود، باز بر اطرفیان او واجب بود که او را از مرگ نجات دهند و از او پرستاری کنند. سیره اهل بیت ما چنین بوده است.
خداوند در قرآن در مورد پیر شدن آنها و احترام ویژه به والدین در هنگام پیری می فرماید:
«إِمَّا يَبْلُغَنَّ عِنْدَكَ الْكِبَرَ أَحَدُهُما أَوْ كِلاهُما فَلا تَقُلْ لَهُما أُفٍّ وَ لا تَنْهَرْهُما وَ قُلْ لَهُما قَوْلًا كَرِيماً* وَ اخْفِضْ‏ لَهُما جَناحَ‏ الذُّلِ‏ مِنَ‏ الرَّحْمَةِ وَ قُلْ‏ رَبِ‏ ارْحَمْهُما كَما رَبَّيانِي‏ صَغِيراً*

[=B Lotus](اگر يكى از آن دو يا هر دو نزد تو پير شوند، پس سخنى كاشف از ملالت و آزردگى با ايشان مگوى- اسراء 23) اگر چه تو را خسته و ملول سازند، وَ لا تَنْهَرْهُما (و ايشان را ميازار) اگر تو را بزنند، وَ قُلْ لَهُما قَوْلًا كَرِيماً (و با ايشان سخنى كريم بگوى) و سخن كريم اينست كه به ايشان بگوئى: خدا خطاهاى شما را بيامرزد! كه اين از سوى تو قول كريمست‏ وَ اخْفِضْ‏ لَهُما جَناحَ‏ الذُّلِ‏ مِنَ‏ الرَّحْمَةِ (و بال تذلّل و خضوع را از سر رحمت و شفقت براى ايشان فرود آور- اسراء: 24)

صراط;474667 نوشت:
با سلام واحترام خدمت کارشناسان .خیلی سردرگم هستم نجاتم دهید..مادرشوهر من فوت کرده و پدر شوهرم که 80 ساله و مریض است تنها شده دختر هم ندارد عیب او اینه که نمازخون نیست و اصلا در عمرش نماز نخوانده.
ما چکار کنیم از او پرستاری کنیم یا نه؟اگر او را به حال خود رها کنیم گناه کرده ایم؟؟؟؟وظیفه من که عروسش هستم چیست؟وظیفه شوهرم چیست؟

سلام
با توجه به توضیحات کارشناس، برکات زیادی برای نگه داری از ایشان وارد زندگی‌ شما می شود از جمله رضایت خدا و عنایت امام زمان عجل اللله تعالی فرجه الشریف به شما.

از طرفی به بچه های خود هم این آموزش را داده‌اید که در پیری با والدین خود چگونه برخورد کنند.

اگر توان انجام کارهای شخصی خود را ندارد، می توانید از پرستار خانگی هم کمک بگیرید.

بعضی والدین تمایل به زندگی در خانه خود را دارند، پس بچه ها نوبتی هر شب و یا به کمک پرستار از او مراقبت می کنند.

اگر بچه‌های دیگر همکاری نمی‌کنند شما از بندگی خدا خسته نشوید.

در ضمن اگر امکان داشت سی دی سخرانی استاد فرهنگ در مورد نماز را برای ایشان بگذارید تا ببیند.
این سی دی از طریق اینترنت هم قابل دریافت است.

موفق باشید

صراط;474667 نوشت:
:Gol:با سلام واحترام خدمت کارشناسان .خیلی سردرگم هستم نجاتم دهید..:Gig:وظیفه ما در مقابل کسی که نماز صبح نمیخواند چیست؟:god:

وظیفه مون اینه که در مسائلی که به ما مربوط نیست دخالت نکنیم

پرس و جو و دخالت درمسائل شخصی دیگران فضولی محسوب میشود

همانطور که دیگران به نماز خواندن شما کاری ندارند شما هم نباید به نماز نخواندن کسی کاری داشته باشین

[="Indigo"]

New Member;492915 نوشت:
وظیفه مون اینه که در مسائلی که به ما مربوط نیست دخالت نکنیم

پرس و جو و دخالت درمسائل شخصی دیگران فضولی محسوب میشود

همانطور که دیگران به نماز خواندن شما کاری ندارند شما هم نباید به نماز نخواندن کسی کاری داشته باشین

عجبا...:Moteajeb!:[/]

موضوع قفل شده است