جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وظیفه ما در مقابل پدر شوهرم که نماز نمی خواند چیست؟

علاقه
    اطلاعات بیشتر در مورد دین واحکام و نزدیک شدن به خدا
    نوشته
    12
    حضور
    1 روز 10 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    64
    صلوات
    61

پرسش وظیفه ما در مقابل نماز صبح نمیخواند؟

با سلام واحترام خدمت کارشناسان .خیلی سردرگم هستم نجاتم دهید..وظیفه ما در مقابل کسی که نماز صبح نمیخواند چیست؟
    ویرایش توسط صراط : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹ در ساعت ۲۱:۰۴
    عکس شهدا را میبینیم
    عکس شهدا عمل میکنیم

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58288

با نام و یاد دوست

وظیفه ما در مقابل پدر شوهرم که نماز نمی خواند چیست؟

کارشناس بحث: استاد بصیر

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,483
    حضور
    25 روز 18 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    7713

نقل قول نوشته اصلی توسط صراط نمایش پست ها
    ما چکار کنیم از او پرستاری کنیم یا نه؟اگر او را به حال خود رها کنیم گناه کرده ایم؟؟؟؟وظیفه من که عروسش هستم چیست؟وظیفه شوهرم چیست؟
    بباسلام و احترام
    هر چه که باشد، ایشان یک انسان هستند و حتما مسلمان. منتها مسلمانی هستند که بی نمازند و تقیدی ندارند. بالاخره باید از انسان محافظت کرد و جان او را حفظ نمود، مخصوصا وقتی این انسان، از والدین ما باشند. این همه احترامی که خداوند در قرآن برای والدین ذکر فرموده، یا در روایات داریم، برای والدین مسلمان نیست، بلکه کافر و مسلمان در آن شریک هستند، حتی اگر آنها کافر هم باشند، احترام آنها برای ما واجب است و فرقی بین این قضیه نمی کند. خداوند می فرماید:«بالوالدین احسانا» به پدر و مادر خود نیکی کنید، فرقی بین مسلمان و کافر بودن آنها نگذاشته و قیدی نزده، فرموده «لا تقل لهما اُف» به آنها حتی اف هم نگویید؛ مقید نکرده که مسلمان باشند یا کافر. به صورت مطلق آورده. علاوه بر اینها، این پیرمرد، یک انسان هم هست که اگر مسلمان یا از والدین همسر شما نبود، باز بر اطرفیان او واجب بود که او را از مرگ نجات دهند و از او پرستاری کنند. سیره اهل بیت ما چنین بوده است.
    خداوند در قرآن در مورد پیر شدن آنها و احترام ویژه به والدین در هنگام پیری می فرماید:
    «إِمَّا يَبْلُغَنَّ عِنْدَكَ الْكِبَرَ أَحَدُهُما أَوْ كِلاهُما فَلا تَقُلْ لَهُما أُفٍّ وَ لا تَنْهَرْهُما وَ قُلْ لَهُما قَوْلًا كَرِيماً* وَ اخْفِضْ‏ لَهُما جَناحَ‏ الذُّلِ‏ مِنَ‏ الرَّحْمَةِ وَ قُلْ‏ رَبِ‏ ارْحَمْهُما كَما رَبَّيانِي‏ صَغِيراً*

(اگر يكى از آن دو يا هر دو نزد تو پير شوند، پس سخنى كاشف از ملالت و آزردگى با ايشان مگوى- اسراء 23) اگر چه تو را خسته و ملول سازند، وَ لا تَنْهَرْهُما (و ايشان را ميازار) اگر تو را بزنند، وَ قُلْ لَهُما قَوْلًا كَرِيماً (و با ايشان سخنى كريم بگوى) و سخن كريم اينست كه به ايشان بگوئى: خدا خطاهاى شما را بيامرزد! كه اين از سوى تو قول كريمست‏ وَ اخْفِضْ‏ لَهُما جَناحَ‏ الذُّلِ‏ مِنَ‏ الرَّحْمَةِ (و بال تذلّل و خضوع را از سر رحمت و شفقت براى ايشان فرود آور- اسراء: 24)

ویرایش توسط بصیر : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹ در ساعت ۱۰:۲۵
    وظیفه ما در مقابل پدر شوهرم که نماز نمی خواند چیست؟

7. صلوات ها 10

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

با سلام واحترام خدمت کارشناسان .خیلی سردرگم هستم نجاتم دهید..مادرشوهر من فوت کرده و پدر شوهرم که 80 ساله و مریض است تنها شده دختر هم ندارد عیب او اینه که نمازخون نیست و اصلا در عمرش نماز نخوانده.
    ما چکار کنیم از او پرستاری کنیم یا نه؟اگر او را به حال خود رها کنیم گناه کرده ایم؟؟؟؟وظیفه من که عروسش هستم چیست؟وظیفه شوهرم چیست؟
    سلام
    با توجه به توضیحات کارشناس، برکات زیادی برای نگه داری از ایشان وارد زندگی‌ شما می شود از جمله رضایت خدا و عنایت امام زمان عجل اللله تعالی فرجه الشریف به شما.

از طرفی به بچه های خود هم این آموزش را داده‌اید که در پیری با والدین خود چگونه برخورد کنند.

اگر توان انجام کارهای شخصی خود را ندارد، می توانید از پرستار خانگی هم کمک بگیرید.

بعضی والدین تمایل به زندگی در خانه خود را دارند، پس بچه ها نوبتی هر شب و یا به کمک پرستار از او مراقبت می کنند.

اگر بچه‌های دیگر همکاری نمی‌کنند شما از بندگی خدا خسته نشوید.

در ضمن اگر امکان داشت سی دی سخرانی استاد فرهنگ در مورد نماز را برای ایشان بگذارید تا ببیند.
    این سی دی از طریق اینترنت هم قابل دریافت است.

موفق باشید
    ویرایش توسط متعلم : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹ در ساعت ۱۵:۱۴
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

9. صلوات ها 5

نوشته
    9
    حضور
    4 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15

با سلام واحترام خدمت کارشناسان .خیلی سردرگم هستم نجاتم دهید..وظیفه ما در مقابل کسی که نماز صبح نمیخواند چیست؟
    وظیفه مون اینه که در مسائلی که به ما مربوط نیست دخالت نکنیم

پرس و جو و دخالت درمسائل شخصی دیگران فضولی محسوب میشود

همانطور که دیگران به نماز خواندن شما کاری ندارند شما هم نباید به نماز نخواندن کسی کاری داشته باشین

نوشته
    439
    حضور
    16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2654

نقل قول نوشته اصلی توسط New Member نمایش پست ها
    وظیفه مون اینه که در مسائلی که به ما مربوط نیست دخالت نکنیم

پرس و جو و دخالت درمسائل شخصی دیگران فضولی محسوب میشود

همانطور که دیگران به نماز خواندن شما کاری ندارند شما هم نباید به نماز نخواندن کسی کاری داشته باشین

عجبا...

..:: لاالهَ إلا الله ::..

بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

خداحافظ همگی .... حلال کنید

12. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری