صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خداوند خیر ما رو می خواد!

علاقه
    کتاب
    نوشته
    136
    حضور
    2 روز 6 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1078

خداوند خیر ما رو می خواد!

با سلام .سوالی داشتم وقتی برای کاری مثل سفر یا انتخاب مسیر تحصیل استخاره می زنی و یه جوابی میاد که مطابق میلت نیست به خودت می گی حتما حکمتی داره.اما چطور باید حکمت های خدا رو درک کرد؟چه طور باید نفس خود را معرفت داد که بفهمد و غرغر نکند آه و ناله نکند؟ راهنماییم کنید لطفا. یاعلی
    دعا پشت دعا برای آمدنت,گناه پشت گناه برای نیامدنت!
    کدام یکی آخر؟!
    آمدنت یا نیامدنت؟؟/

2. صلوات ها 6

3.  

نوشته
    2,567
    حضور
    38 روز 6 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4375

نقل قول نوشته اصلی توسط taghizadeh نمایش پست ها
    با سلام .سوالی داشتم وقتی برای کاری مثل سفر یا انتخاب مسیر تحصیل استخاره می زنی و یه جوابی میاد که مطابق میلت نیست به خودت می گی حتما حکمتی داره.اما چطور باید حکمت های خدا رو درک کرد؟چه طور باید نفس خود را معرفت داد که بفهمد و غرغر نکند آه و ناله نکند؟ راهنماییم کنید لطفا. یاعلی
    سلام
    وقتی با کسی مشورت می کنید ممکن است چیزی خلاف میل شما بگوید آنجا هم سعی می کنید در نظر او تفکر کنید بجای اینکه غرغر نمایید
    عمل به استخاره هم واجب نیست میتوانید عمل کنید تا ببینید حکمت چه بوده است
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

5. صلوات ها 6

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

سلام
    برای استخاره علم تفسیر لازم است
    یکبار کسی برای دعوت به یک مهمانی با غذاهای متنوع که برایش مهلک بود استخاره زد و این آیه آمد: فکلی من کل الثمرات
    او هم خورد و رو به موت رفت...بعد که نجاتش دادند... عالمی به او گفت این من در آیه یعنی مقدار اندکی، پس از هرکدام باید به مقدار اندکی می‌خوردی نه از همه‌اش بخوری!!!!

کتاب جیبی زیر را تهیه کنید و بخوانید:

مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌ها درباره: استخاره و نقش آن در زندگی

http://vista.ir/book/155234
    ویرایش توسط متعلم : ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۹:۵۱
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

7. صلوات ها 6

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58326

با نام و یاد دوست

خداوند خیر ما رو می خواد!

کارشناس بحث: استاد اویس

9. صلوات ها 3

علاقه
    دانش
    نوشته
    3,184
    حضور
    55 روز 23 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    30927

جمع بندی

سؤال:
    در جایی که استخاره، مخالف میل انسان، در می آید، چگونه باید، به نفس معرفت داد تا با این قضیه کنار بیاید؟

پاسخ:

بهترین راه برای درک حکمت های الهی، مطالعه آیات و احادیث قدسی، به همراه تفکر و تامل در معانی آنها است. به طور کلی، هر چقدر معرفت و شناخت انسان نسبت به اوصاف کمالیه حضرت حق متعال به خصوص وصف علم حق تعالی بیشتر شود، درک وی نسبت به حکمت قضاء و قدر الهی بیشتر می شود.
    اما نکته مهمی که در این جا لازم به ذکر است، این است که در مواردی که عقل و اندیشه و مشورت با دیگران راهگشای مشکلات و انتخاب طریق اصلح است جایی برای استخاره نیست تا احیانا پس از استخاره عقل در فهم حکمت اراده الهی سرگردان شود. وقتی تفکر و مشورت با دیگران روشنگر باشد اراده و حکمت الهی نیز در اختیار همان راه قرار گرفته است و چنین نیست که حکمت و اراده الهی برخلاف حکم عقل و اندیشه انسانی باشد.

در پناه خداوند حکیم و علیم باشید.

ویرایش توسط همکار تدوین : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ در ساعت ۱۱:۰۸ دلیل: ویرایش تدوین گر

11. صلوات ها 9

علاقه
    کتاب
    نوشته
    136
    حضور
    2 روز 6 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1078

با سلام و احترام.
    متشکر از پاسخ مناسبتون.
    در پناه حق

دعا پشت دعا برای آمدنت,گناه پشت گناه برای نیامدنت!
    کدام یکی آخر؟!
    آمدنت یا نیامدنت؟؟/

13. صلوات

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط متعلم نمایش پست ها
    سلام
    برای استخاره علم تفسیر لازم است
    یکبار کسی برای دعوت به یک مهمانی با غذاهای متنوع که برایش مهلک بود استخاره زد و این آیه آمد: فکلی من کل الثمرات
    او هم خورد و رو به موت رفت...بعد که نجاتش دادند... عالمی به او گفت این من در آیه یعنی مقدار اندکی، پس از هرکدام باید به مقدار اندکی می‌خوردی نه از همه‌اش بخوری!!!!

کتاب جیبی زیر را تهیه کنید و بخوانید:

مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌ها درباره: استخاره و نقش آن در زندگی

http://vista.ir/book/155234

من که به این تجربه رسیدم ...
    اگر استخاره کردی و چیزی اومد ... عکسش رو عمل کن ...
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

نوشته
    266
    حضور
    3 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1504

سلام...
    من اگر استخاره کنم بد بیاد به دلم بد برات می شه دیگه هر کاری کنم همون نتیجش می شه ....چون به خودم تلقین می کنم ....

وقتی عقل عاشق شود ، عشق عاقل می شود
    آنگاه شهید می شوی ...
    شهید چمران...

16. صلوات ها 2

نوشته
    243
    حضور
    1 روز 18 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    811

دوست عزیز هیچ کار خدا بی حکمت نیست .
    البته ببخشید مثاله: ببینم فرض کن من اربابتم و میتونم تو رو بکشم. خوب تو از من میترسی یا نه؟
    ولی خداوند انقدر مهربان است که وقتی انسان گناه میکند به فرشته ای که گناه مینویسد میگوید دیر تر بنویس شاید بنده ام توبه کند.
    خدا انقدر بزرگ است که انسان به فکرش هم نمیرسد که خدا چرا این کار را اانجام داده

18. صلوات ها 2

علاقه
    الله و چهارده معصوم و دوستان آن ها
    نوشته
    1,527
    حضور
    75 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4592

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط taghizadeh نمایش پست ها
    درباره استخاره باید گفت که در واقع آخرین مرحله است.یعنی شما پیش از استخاره باید یکسری شروط مانند استشاره و امثال آن را رعایت کنید و سپس به سمت استخاره بروید.
    ممکن است همانطور که گفتید نتیجه استخاره مطابق میل انسان نباشد.ولی چه خوب است به مقامی برسیم که هر چه که خدا گفت مطابق میل ما شود.یعنی راضی به رضای خدا شویم.نیز هر چه عقل گفت مطابق میل ما شود.یعنی طوری که بین سخن عقل و دل ما تفاوتی نباشد.
    خود اسلام همانطور که بار ها گفته شده،از تسلیم شدن می آید.ما وقتی اسلام می آوریم،چه بسا دلیل بسیاری از مسائل را ندانیم.ولی درباره این مسائل باید تسلیم خدا شویم.در واقع باید ولایت الهی و معصومین (ع) را بپذیریم و بدانیم که بدون این ولایت اصلاً قادر به زندگی نیستیم.چون بسیاری از مسائل بنیادینی که با آن ها مواجهیم بی پاسخ می ماند و عقل پاسخی برای آن ها ندارد.

اما در خصوص این که چطور معرفت بیابیم،باید معرفت و شناخت ما نسبت به خداوند بیشتر شود تا در حد توانمان به حکمت کار ها پی ببریم.
    عـَلِيُّ بـْنُ إِبـْرَاهـِيمَ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عِيسَى عَنْ يُونُسَ قَالَ سَأَلْتُ أَبَا الْحَسَنِ الرِّضَا ع عَنِ الْإِيـمـَانِ وَ الْإِسـْلَامِ فـَقـَالَ قـَالَ أَبُو جَعْفَرٍ ع إِنَّمَا هُوَ الْإِسْلَامُ وَ الْإِيمَانُ فَوْقَهُ بِدَرَجَةٍ وَ التَّقْوَى فَوْقَ الْإِيمَانِ بِدَرَجَةٍ وَ الْيَقِينُ فَوْقَ التَّقْوَى بِدَرَجَةٍ وَ لَمْ يُقْسَمْ بَيْنَ النَّاسِ شَيْءٌ أَقَلُّ مِنَ الْيَقِينِ قَالَ قُلْتُ فَأَيُّ شَيْءٍ الْيَقِينُ قَالَ التَّوَكُّلُ عَلَى اللَّهِ وَ التَّسْلِيمُ لِلَّهِ وَ الرِّضـَا بـِقـَضـَاءِ اللَّهِ وَ التَّفْوِيضُ إِلَى اللَّهِ قُلْتُ فَمَا تَفْسِيرُ ذَلِكَ قَالَ هَكَذَا قَالَ أَبُو جَعْفَرٍع
    يـونـس گـويـد: از امـام رضا (ع ) راجع بايمان و اسلام پرسيدم ، فرمود: امام باقر (ع ) فـرموده است : همانا دين فقط اسلامست ، و ايمان يك درجه بالاتر از آنست و تقوى يكدرجه بـالاتـر از ايـمـانست و يقين يك درجه بالاتر از تقوى است و ميان مردم چيزى كمتر از يقين تـقـسـيـم نـشـده اسـت ، عـرضـكـردم يـقـيـن چـيـسـت ؟ فـرمـود: تـوكـل بـر خـدا و تـسـليـم خـدا شـدن و راضـى بودن بقضاء خدا و واگذاشتن كار بخدا، عرضكردم : تفسير اين چيست ؟ فرمود: امام باقر (ع ) چنين فرموده است .

فکر می کنم روایت به اندازه کافی پاسخگو باشد.
    لبیک یا مهدی
    و من الله التوفیق
    لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم
    یا لثارت الحسین

20. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری