فرصت نداشتن برای غسل جنابت

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فرصت نداشتن برای غسل جنابت

سلام..

من همین امروز بعد از خواب متوجه شدم که همچین اتفاقی برام افتاده . خواستم برم حموم ولی اب قطع بود . تا شب ( نیم ساعت پیش ) اب قطع بود تا همین الان درست شد و دوش گرفتم

خوب میخواستم بدونم . نماز صبح + نماز ظهر و عسر همش باطله ؟؟؟ چون شک داشتم با وضو خواستم بخونم ولی گفتم شاید گناه باشه

یه سوال دیگه . ادم وقتی تو همچین مشکلایی گیر میکنه . چیکار کنه ؟ حالا شانس داشتم تا شب اب درست شد . یهویی مثلا تو مسافرت . 2-3 روز اب برای دوش دستمون نباشه ؟؟؟

ممنون

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

momo55;474048 نوشت:
سلام..

من همین امروز بعد از خواب متوجه شدم که همچین اتفاقی برام افتاده . خواستم برم حموم ولی اب قطع بود . تا شب ( نیم ساعت پیش ) اب قطع بود تا همین الان درست شد و دوش گرفتم

خوب میخواستم بدونم . نماز صبح + نماز ظهر و عسر همش باطله ؟؟؟ چون شک داشتم با وضو خواستم بخونم ولی گفتم شاید گناه باشه

یه سوال دیگه . ادم وقتی تو همچین مشکلایی گیر میکنه . چیکار کنه ؟ حالا شانس داشتم تا شب اب درست شد . یهویی مثلا تو مسافرت . 2-3 روز اب برای دوش دستمون نباشه ؟؟؟

ممنون

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

در چنین موقعیت هایی که آب برای استحمام در دسترس نیست باید تیمم بدل از غسل کنید و نمازتان را بخوانید و نباید نماز را قضا کنید که اگر عمدا باشد حرام است .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

سلام.
خب با بدن نجس که نمیشه نماز خوند.میشه؟بالاخره باید بدنمون رو با آب تطهیر کنیم.وقتی آب نبود وظیفه چیه؟ تیمم تنها کافیه؟

گدای کوی رضا;474661 نوشت:
تیمم تنها کافیه؟

تیمم تنها رو نمی دونم! ولی تیمم بدل از غسل رو استاد فرموند کفایت میکنه ...;)

[="Tahoma"][="Black"]

گدای کوی رضا;474661 نوشت:
سلام.
خب با بدن نجس که نمیشه نماز خوند.میشه؟بالاخره باید بدنمون رو با آب تطهیر کنیم.وقتی آب نبود وظیفه چیه؟ تیمم تنها کافیه؟

با عرض سلام و احترام خدمت جاب عالی و تشکر از سؤال شما

لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

موضوع قفل شده است