كباب چه خواصی دارد؟

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
كباب چه خواصی دارد؟

بسم رب المهدی

كباب چه خواصی دارد؟

الكافي عن موسى بن بكر :
قالَ لي أبُوالحَسَنِ عليه‏السلام - يَعنِي الأَوَّلَ - : ما لي أراكَ مُصفَرّا؟
فَقُلتُ لَهُ : وَعَكٌ أصابَني .
فَقالَ لي : كُلِ اللَّحمَ ، فَأَكَلتُهُ ، ثُمَّ رَآني بَعدَ جُمعَةٍ وأنَا عَلى حالي مُصفَرّا ، فَقالَ لي :
ألَم آمُركَ بِأَكلِ اللَّحمِ؟
قُلتُ : ما أكَلتُ غَيرَهُ مُنذُ أمَرتَني .
فَقالَ : وكَيفَ تَأكُلُهُ؟
قُلتُ : طَبيخا .
فَقالَ : لا ، كُلهُ كَبابا ، فَأَكَلتُهُ ، ثُمَّ أرسَلَ إلَيَّ فَدَعاني بَعدَ جُمعَةٍ وإذَا الدَّمُ قَد عادَ في وَجهي ، فَقالَ لي : الآنَ نَعَم .

الكافى
- به نقل از موسى بن بكر: امام كاظم عليه‏السلام به من فرمود : «چرا تو را زردروى مى‏بينم؟» .
گفتم : تب ، رنجورم كرده است .
به من فرمود : «گوشت بخور» .
گوشت خوردم . پس از جمعه‏اى ، امام عليه‏السلام ديگر بار مرا ديد ، در حالى كه همچنان بر همان وضع پيشين (زردچهره) بودم . به من فرمود : «مگر تو را به خوردن گوشت ، فرمان نداده بودم؟» .
گفتم : از همان روز كه فرموده‏اى ، جز آن نخورده‏ام .
پرسيد : «آن را چگونه مى‏خورى؟» .
گفتم : پخته [در آب] .
فرمود : «نه ؛ آن را كباب‏شده بخور» .
پس از جمعه‏اى ، ديگر بار در پى من فرستاد . اين بار ديد كه خون ، دوباره به چهره‏ام باز گشته است . به من فرمود : «اكنون ، خوب است» .

الكافي ، جلد 6 ، صفحه 319 ، حديث 3 ،

المحاسن ، جلد 2 ، صفحه 260 ، حديث 1822 ، رجال الكشّي ، جلد 2 ، صفحه 737 ، حديث 826 وفي أوّله «أرسل إليّ أبو الحسن عليه‏السلام فأتيته فقال لي ...» ، مكارم الأخلاق ، جلد 1 ، صفحه 354 ، حديث 1156 عن يونس بن بكر ، بحار الأنوار ، جلد 66 ، صفحه 77 ، حديث 1 ، دانش نامه احاديث پزشكي : 2 / 430
در رجال الكشّى ، در آغاز حديث ، اين عبارت آمده است: «امام كاظم عليه‏السلام در پى من فرستاد. من نزد او رفتم. به من فرمود...» . ا