صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شیاطین و معجزه

نوشته
    139
    حضور
    3 روز 22 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    285

شیاطین و معجزه

سلام
    آیا شیاطین هم می توانند معجزاتی مانند شفاء دادن مریضی لا علاج یا بینا کردن شخصی نابینا را انجام دهند؟

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58279

با نام و یاد دوست

شیاطین و معجزه

کارشناس بحث: استاد صادق

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶ در ساعت ۱۶:۴۴ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات

نوشته
    8,022
    حضور
    192 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28739

نقل قول نوشته اصلی توسط Hrm نمایش پست ها
    سلام
    آیا شیاطین هم می توانند معجزاتی مانند شفاء دادن مریضی لا علاج یا بینا کردن شخصی نابینا را انجام دهند؟
    پاسخ :
    با سلام وتشکر از عضو صمیمی

در ابتدا باید اشاره شود شیاطین ممکن است کار های خارق العاده انجام دهد ولی اسم آن کار ها معجزه نیبست چون معجزه تعریف خاص خود را دارد ومخصوص معصو مین است . گفتنی است که از شیاطین در باب آنچه در پرسش ذکر شد ه چیزی در منابع نیامده ولی در مجموع آنها تون کار های خارق العاده را دارند .
    اما در باره معجزه باید گفت : اعجاز عبارت است از یک امر خارق العاده که برای اثبات امری الهی به کار می رود. .(1)
    عامل غیبی مؤثر در تحقق معجزات و كرامتها توسط پیامبران و اولیای الهی، عنایت و مشیت ویژه خداوند است،
    پیامبران و اولیای خداوند، از کارهای خارق العاده، جز در مسیر رضای خدا و مصالح بندگان خدا استفاده نمی کنند، و هرگز آن را برای مقاصد فردی و نفسانی به کار نمی برند،
    از آن جا که پشتوانه معجزه های پیامبران، مشیت و عنایت ویژه الهی است، معجزه های آن ها، منحصر به نوع یا صنف خاصی از کارها نمی باشد، بلکه به حکم مقتضیات احوال و شرایط مختلف،‌ کارهای خارق العاده گوناگونی را انجام می دهند، .(2)

پي نوشت ها:
    1. مصباح يزدي، محمدتقي، آموزش عقايد، چاپ و نشر بين الملل، تهران، 1381،ص221و222.
    2. سید مصطفی دشتی، معارف و معاریف نشر دانش قم 1378 ش ، ج 6، ص521

7. صلوات ها 7

نوشته
    139
    حضور
    3 روز 22 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    285

در واقع دلیل اینکه بنده این سوال را پرسیدم این بود که بعضی وقتها دوستان مسیحی برای اثبات حقانیت خود حرفهایی مانند معجزاتی که توسط پسر خدا! صورت می گیرد می زنند. بطور مثال به تازگی در یک سایت مسیحی خواندم که فردی مسلمان دچار بیماری لا علاجی شده بود و در لحظه مرگ از حضرت محمد (ص) کمک خواست ولی خبری نشد بعد از حضرت عیسی (ع) کمک خواست و نوری از پنجره داخل اتاق آمد و او را شفا داد و گفت که من خدای مسیحیان هستم و الا آخر...
    جدا از اینکه این داستان حقیقت دارد یا نه، می خواستم بدانم آیا چنین چیزی ممکن است اتفاق بیافتد؟ چون واضح است که عقیده آنها عقیده غلطی است، آیا امکان دارد این کار توسط اجنه انجام شود؟
    با تشکر.

نوشته
    8,022
    حضور
    192 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28739

در واقع دلیل اینکه بنده این سوال را پرسیدم این بود که بعضی وقتها دوستان مسیحی برای اثبات حقانیت خود حرفهایی مانند معجزاتی که توسط پسر خدا! صورت می گیرد می زنند. بطور مثال به تازگی در یک سایت مسیحی خواندم که فردی مسلمان دچار بیماری لا علاجی شده بود و در لحظه مرگ از حضرت محمد (ص) کمک خواست ولی خبری نشد بعد از حضرت عیسی (ع) کمک خواست و نوری از پنجره داخل اتاق آمد و او را شفا داد و گفت که من خدای مسیحیان هستم و الا آخر...
    جدا از اینکه این داستان حقیقت دارد یا نه، می خواستم بدانم آیا چنین چیزی ممکن است اتفاق بیافتد؟ چون واضح است که عقیده آنها عقیده غلطی است، آیا امکان دارد این کار توسط اجنه انجام شود؟
    با تشکر.
    پاسخ :
    باسلام وتقدیر از شما .
    در ابتدا باید گفت : در دروغ بودن این داستان ذره ی تردید نیست وکذب آن نیاز به توضیح ندارد . زیرا اولا _
    در شفا دادن لازم نیست نوری بیاید
    ثانیا _. به فرض آن نور را هر کسی نمی تواند بیند .
    ثالثا_این سخن مثل آن است که مریضی را پزشک فوق تخصص علاج نتواند ولی پزشک عمومی بتواند درمان کند . پیامبر خاتم از همه انبیا برتر است چگونه می شود او از شفا عاجز بماند ولی حضرت مسیح شفا دهد .؟؟؟؟
    رابعا_ مسیح خدا نیست وخود را خدا معرفی نمی کند او بند خدا است گفت: لذا در قران از او نقل شده که خود فرمود : ((انی عبدالله اتانی الکتاب و جعلنی نبیاً؛))(1) من بنده خدایم؛ او کتاب آسمانی به من داده؛ و مرا پیامبر قرار داده است .
    ودر مجموع در کذب بودن این داستان تردید نکنید .
    نکته دیگر این که شیاطین ممکن است برای اذیت وگمراه کردن انسان در هنگام مرگ بیایند از این رو توصیه شده به هنگام مرگ به افراد عقاید حقه را تلقین کند تا شیاطین اورا بی ایمان نتواند ولی برای درمان وشفا او نمی آیند چون اهل این کار نیستند زیار آنها شراند واز موجود شر کار خیر ساخته نیست .

پی‌نوشت‌ها:
    1. مریم ، آیه 30.

10. صلوات ها 3

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

آیا امکان دارد این کار توسط اجنه انجام شود؟
    بله امکان دارد زیرا بعضی از جنیان از شیعیان امیرالمومنین و از اولیاء خدا هستند که میتوانند باذن خدا مریض را شفا دهند

نوشته
    8,022
    حضور
    192 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28739

نقل قول نوشته اصلی توسط عين الحيات نمایش پست ها
    بله امکان دارد زیرا بعضی از جنیان از شیعیان امیرالمومنین و از اولیاء خدا هستند که میتوانند باذن خدا مریض را شفا دهند
    عین الحیات گرامی
    این ادعا ها گفتنش آسان است ولی نیاز به اثبات دارد

13. صلوات ها 3

نوشته
    2,547
    حضور
    38 روز 2 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4358

سلام
    سلام
    ما شناخت دقیقی از تواناییهای آنها نداریم اما با توجه به انگیزه قوی آنها برای به بندگی کشیدن انسانها اگر چنین توانایی هایی داشتند مطمئنا از آن بهره می بردند
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

نوشته
    139
    حضور
    3 روز 22 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
    پاسخ :
    باسلام وتقدیر از شما .
    در ابتدا باید گفت : در دروغ بودن این داستان ذره ی تردید نیست وکذب آن نیاز به توضیح ندارد . زیرا اولا _
    در شفا دادن لازم نیست نوری بیاید
    ثانیا _. به فرض آن نور را هر کسی نمی تواند بیند .
    ثالثا_این سخن مثل آن است که مریضی را پزشک فوق تخصص علاج نتواند ولی پزشک عمومی بتواند درمان کند . پیامبر خاتم از همه انبیا برتر است چگونه می شود او از شفا عاجز بماند ولی حضرت مسیح شفا دهد .؟؟؟؟
    رابعا_ مسیح خدا نیست وخود را خدا معرفی نمی کند او بند خدا است گفت: لذا در قران از او نقل شده که خود فرمود : ((انی عبدالله اتانی الکتاب و جعلنی نبیاً؛))(1) من بنده خدایم؛ او کتاب آسمانی به من داده؛ و مرا پیامبر قرار داده است .
    ودر مجموع در کذب بودن این داستان تردید نکنید .
    نکته دیگر این که شیاطین ممکن است برای اذیت وگمراه کردن انسان در هنگام مرگ بیایند از این رو توصیه شده به هنگام مرگ به افراد عقاید حقه را تلقین کند تا شیاطین اورا بی ایمان نتواند ولی برای درمان وشفا او نمی آیند چون اهل این کار نیستند زیار آنها شراند واز موجود شر کار خیر ساخته نیست .

پی‌نوشت‌ها:
    1. مریم ، آیه 30.
    بسیار ممنون استاد صادق از وقتی که گذاشتید.
    ولی من فکر کنم بطور دقیق منظور من را متوجه نشدید.
    واضح است که شیاطین هر کاری که بتوانند می کنند تا فرد را گمرا کنند. بطور مثال اگر بتوانند کسی را شفا دهند این کار را می کنند و مثلا خودشان را بجای حضرت عیسی (ع) جا می زنند تا آن شخص را به گمراهی بکشانند. حال سوال اینست که آیا شیاطین قدرت شفاء دادن دارند؟ مثلا وقتی اجنه می توانند کارهای خارق العاد مانند آوردن تخت ملکه سباء بکنند چرا نتوانند مریضی را علاج کنند؟و از این قدرت خود در جهت گمراهی بعضی انسانها استفاده کنند. آیا چنین قدرتی دارند؟
    باز هم ممنون که به فهم بهتر مفاهیم زندگی برای ما کوشش می کنید.

16. صلوات ها 2

نوشته
    86
    حضور
    21 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    229

بسیار ممنون استاد صادق از وقتی که گذاشتید.
    ولی من فکر کنم بطور دقیق منظور من را متوجه نشدید.
    واضح است که شیاطین هر کاری که بتوانند می کنند تا فرد را گمرا کنند. بطور مثال اگر بتوانند کسی را شفا دهند این کار را می کنند و مثلا خودشان را بجای حضرت عیسی (ع) جا می زنند تا آن شخص را به گمراهی بکشانند. حال سوال اینست که آیا شیاطین قدرت شفاء دادن دارند؟ مثلا وقتی اجنه می توانند کارهای خارق العاد مانند آوردن تخت ملکه سباء بکنند چرا نتوانند مریضی را علاج کنند؟و از این قدرت خود در جهت گمراهی بعضی انسانها استفاده کنند. آیا چنین قدرتی دارند؟
    باز هم ممنون که به فهم بهتر مفاهیم زندگی برای ما کوشش می کنید.
    خیر
    اجنه قدرت شفا ندارند
    البته در علم پزشکی شناخت بالایی دارند ولی هیچ تصرفی در این مورد ندارند

اونی که در مورد شفای حضرت مسیح گفتن هم فکر نکنم سند درست حسابی داشته باشه

و قل جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا

فاکثروا الدعاء بتعجیل الفرج فان ذلک فرجکم

منتظران مصلح خود باید صالح باشند

السلام علیک یا اباعبدالله

18. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۱۲/۱۳, ۰۵:۰۸ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری