صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فیلم «« چــــــــــــــِ »» /نظر دهید

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067

  فیلم «« چــــــــــــــِ »» /نظر دهید

  با سلام و عرض ادب

  عنصر مهمی که در شهید چمران می توان دید
  شناخت واقعیت و جرکت بسوی حقیقت

  او پیوسته در حال حرکت است برای رسیدن به این شناخت
  انگاه که شناخت تصمیم می گیرد
  و حرکت میکند

  حرکتی را انتخاب میکند که نهایتش رسیدن باشد
  رسیدن به نور

  او همیشهامیدوار بود
  وامیدوارنه بسوی هدف
  در حرکت

  روحش شاد و یادش گرامی


 2. صلوات ها 22


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067

  • حسن شیخ حائری
   عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران


  • “چ”، حکایت عقل و عشق است، آنجا که ترک دیار می کنی و آنجا که صبورانه و متفکرانه سخن همرزمت را می شنوی که : “دکتر! تو شجاعی! بزرگی! عاقلی! ولی من نمی فهمم ات”. یا آنجا که در فیلم، سخن از “چمران خمینی” و “چمران بازرگان” به میان می آید، اما فیلم، فلسفه نمی بافد و راحت می گوید: “خمینی هم یکی از سربازان خداست” … “خوش به حال خمینی که سربازی مثل تو داره”. و این جان کلام است. 4. صلوات ها 12


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067
  “چ” حکایت رشادت دکتر مصطفی چمران، تیمسار فلاحی، اصغر وصالی و سایر همرزمانشان در پاوه است و البته حاتمی کیا، چه هوشمندانه نام “چ” را برای فیلم انتخاب کرده است، چرا که این فیلم تنها گوشه ای از شخصیت این شخصیت های مثال زدنی است، به اندازه ی یک حرف و دو روز٫
  “چ” حکایت حضور همزمان دو یا چند نسل در ساخت یک فیلم به یاد ماندنی است. حاتمی کیایی که ما می شناسیم، به خوبی فهمیده است که باید نسلی تربیت کرد برای ادامه ی راه. انصافا چند نفر مثل حاتمی کیا داریم؟ به جوانان باید میدان داد تا در این وادی، فرصت حضور داشته باشند و بیاموزند و بیاموزانند. و این یک هوشمندی به تمام معناست. حاتمی کیا آنقدر هوشمند است که حتی در این سن و سال و با این عقبه و تجربه، خود را بی نیاز از انواع مشاوره نمی بیند، از مشاوره ی هنری گرفته تا مشاوره ی تحلیل شخصیتی. جوانان فیلم اولی و دومی و “سبیل های تازه سبز شده در سینما”، باید از این رفتار حاتمی کیا درس بگیرند، حاتمی کیایی که خود الان معلم سینماست اما در ساخت فیلم همچنان متعلم است و این یک تواضع دوست داشتنی است.
  مرور سکانس ها و پلان های ماندگار فیلم هم البته خالی از لطف نیست: سقوط هلی کوپتر که جای حرف و حدیث ندارد؛ دعوای کرد و فارس و ورود متفکرانه ی چمران به صحنه و یادآوری این نکته که یکی از زیبایی های زندگی، گوش دادن است و نه شنیدن و اینکه صدای اذان، خود، گویای همه چیز است؛ ارابه کشیدن چمران و عکس العمل او در قبال انتقاد مادر شهید؛ اتمام حجت سید بیسیمچی و حواله دادن مسئولان به مادرش حضرت زهراء. همه ی اینها حاصل یک فیلمنامه ی منطقی، یک فیلم برداری حرفه ای و یک کارگردانی درست تر است.
  و اما نیمه ی خالی لیوان. دو سکانس آخر، خیالی و زائد است و با کل فیلم که از همان تیتراژ ابتدایی، قصه اش را پیش می برد و مخاطب را همراه می کند، تناسب ندارد. عصبانیت چمران در پاره کردن نوار فیلم ویدئویی هم در این سکانس بی معنی است. البته فراموش نکنیم که این فیلم، “چ” است و نه چمران و تنها یک برش زمانی دو روزه است و ادعای بیشتری هم ندارد. حاتمی کیا در جایی گفته که این پایان بندی برای این است که چمران، بزرگ تر از این حرفهاست. اینکه چمران، بزرگ تر از این حرفهاست البته حرف درستی است اما حاتمی کیا فقط به اندازه “چ” از چمران گفته است و همین کافیست. اینکه این راه ادامه دارد و چمران از هر جا بگذرد، آنجا را متحول می کند در جای جای فیلم آمده و فیلم آنجا که چمران برای اولین بار در فیلم و پس از پیام امام (ره) درباره ی حادثه ی پاوه گریه می کند، تمام شده است و لازم نیست با ادامه اش، ادا درآورد، درست مثل حکایت توجه چمران به سیروان که برایش شاخه گلی می آورد که می تواند بیش از این هم پرداخت شود اما در یک حکایت دو روزه، همین توجه هم کافیست و گوشه ای از شخصیت چمران را برای مخاطب به تصویر می کشد. فیلم اگرچه در برخی لحظات، از نمای نقطه نظر استفاده می کند، اما جا داشت که نماهای نقطه نظر بیشتری در فیلم از منظر چمران و وصالی و حتی فلاحی می دیدیم. مهدی سلطانی هم اگرچه انتخاب درستی برای نقش رهبر معارضان است اما گاهی بویژه در لهجه، از نقش بیرون می زند. و البته فیلم بیش از حد مردانه است و می توانست توجه بیشتری به زنان غیور کرد داشته باشد.


     

     


  “چ” پس از مدتها بدحالی سینما – که حاصل مدیریت ضعیف و گاهی بی مدیریتی بود و اکنون نیز اتهاماتی دارد و برخی هم بازداشت – ، حال ما را در سینمای ایران خوب کرده است و این یک غنیمت است. ای کاش بحث های مربوط به درگیری حاتمی کیا و عرب نیا در چنین فیلمی با سعه ی صدر هر دو طرف پیش نمی آمد. دنبال مقصر نباشیم، اما خود این اتفاق در این فیلم خوب نیست – اگرچه ممکن است در بسیاری دیگر از فیلم ها رخ دهد و اصلا برای ما مهم نباشد که نیست – و ای کاش شرایطی پیش می آمد تا فریبرز عرب نیا به نشست رسانه ای فیلم می آمد و بحث تمام می شد. هنوز هم تا اختتامیه فرصت هست البته.
  “چ” برشی کوتاه است و می توان پیشنهاد داد در کنار اکران عمومی فیلم، کتاب ارزشمند “کردستان” مصطفی چمران هم در سینماها عرضه شود تا مخاطبان به تمامی سیراب شوند. مناسب است اندکی از این کتاب را مرور کنیم: “… من نیز برای لحظه ای آنقدر منقلب شدم که دنیا در نظرم تیره و تار شد و آنقدر شدت درد، عمیق و کشنده بود که سرتاپای وجودم به لرزش افتاد ولی یکباره در مقابل مسئولیت بزرگی که به عهده داشتم … به خود آمدم و تصمیم گرفتم که دریچه ی احساسات خود را ببندم، سنگ شوم! و دیگر چیزی حس نکنم …”.
  سخن آخر، حکایت یک “محاکات” است و “محاکمه”. فیلمسازان و اهالی رسانه به خود و دیگران محاکات کنند که چرا چنین ظرفیتی در دفاع مقدس ما مغفول مانده و کمتر به آن توجه کرده و می کنیم؛ و دیگر اینکه مردم هم بعنوان مخاطبان و صاحبان اصلی سینما، “افراد به اصطلاح مدیر فرهنگی سابق” را محاکمه کنند که چرا فضا را برای تولیدات بیشتری از این دست فراهم نکرده اند. البته از اصطلاح مسئول فرهنگی استفاده نکردم چرا که ضرورت پاسخگو بودن مسئولان سینمایی، یک حکایت فراموش شده است. 6. صلوات ها 13


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  مرد روزهای سخت
  چ/ ابراهیم حاتمی‌کیا

  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید

  خلاصه داستان: غائله پاوه در مرداد 1358 که دکتر مصطفی چمران (فریبرز عرب‌نیا) به نجات آن مردم می‌شتابد.

  کارگردانی فیلم بی نظیر است و حاتمی کیا نشان داده که هنرمند روزهای آتش و خون است. کارگرداني، فيلم‌برداري، جلوه‌های ویژه، گریم، نورپردازی، موسیقی و .. عالی بود. شخصیت اصغر وصالی فعال و بسیار باورپذیر است. همچنین بازی زوج امیررضا دلاوری (سیروان) و مریلا زارعی (هانا) حیرت‌انگیز است و پیش‌بینی‌ دریافت سیمرغ برای آنها می‌رود. یک دیالوگ سیروان تنم را لرزاند. هانا قصد دارد شوهرش را از جهاد مانع شود. سیروان می‌پرسد آیا می‌خواهی نزد تو بمانم؟ هانا به تأیید، سر تکان می‌دهد. سیروان می‌گوید: پس برو برایم یک لباس زنانه پیدا کن! این دیالوگ عالی، ترجمان آیات 85 و 86 سوره توبه است که می‌گوید وقتی خداوند فرمان جهاد می‌دهد برخی از آن می‌گریزند و راضی می‌شوند که با خانه‌نشینان بمانند: ﴿وَ إِذَا أُنزِلَتْ سُورَةٌ أَنْ ءَامِنُواْ بِاللهِ وَ جَاهِدُوا مَعَ رَسُولِهِ اسْتَْذَنَكَ أُوْلُواْ الطَّوْلِ مِنْهُمْ وَ قَالُواْ ذَرْنَا نَكُن مَّعَ الْقَعِدِينَ* رَضُواْ بِأَن يَكُونُواْ مَعَ الْخَوَالِفِ وَ طُبِعَ عَلىَ‏ قُلُوبهِِمْ فَهُمْ لا يَفْقَهُون‏﴾

  با دیدن این فیلم آنچه در وهله نخست به نظر می‌آید این است که آیا آن چمران بزرگ همین بود؟ بگذارید حرف آخر را همین اول بگوییم که دست و زبان سینما قاصر است از اینکه بتواند معجزه‌های بزرگی چون مصطفی چمران را زنده کند. به همین خاطر است که جناب حاتمی‌کیا می‌گوید که این چمران، از منظر من است و دیگران بروند چمران‌های خود را بسازند.


 8. صلوات ها 12


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید فیلم سینمایی «چ» ؛ بودجه 6 میلیاردی که دود نشد

  حاتمی کیا گفت: یک زمانی این را گفتم و باز هم تکرار می‌کنم. عکسی که از امام (ره) هنگام خروج از هواپیمای ایرفرانس منتشر شد، مدام محدود شد تا شد تنها تصویر امام و آن خلبان. من نمی‌خواستم سوار بر جریانی شوم که می‌خواهد با زاویه دید خودش همه چیز را ببیند. مگر کسی می‌تواند این واقعیت را رد کند که چمران جزو جریان نهضت آزادی بود؟ اما این را قائلم که ایشان بزرگتر از آن جریان بود.‌

  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا/ سرویس صفحات فرهنگی:
  پس از سه سال تلاش سرانجام‌ فیلم هفدهم «ابراهیم حاتمی کیا» به نمایش عمومی در‌آمد و بار دیگر مخاطبان را غافلگیر کرد؛ اتفاقی که به واسطه تصویر متفاوت و غیرکلیشه‌ای بود که از چمران به تصویر کشیده شده بود و شاید همه فیلم در دیالوگ کلیدی جوان انقلابی خطاب به چمران قابل خلاصه باشد که گفت: «تو چمران بازرگانی یا چمران خمینی؟!» و پاسخ محکم چمران را به دنبال داشت که: «خمینی هم یکی از سربازان خداست».
  شاید درباره غائله پاوه و جریان تجزیه طلبی کردهای مارکسیست بسیاری از نسل جوان نشنیده باشند و یا بسیار اندک شنیده باشند. حاتمی کیا با «چ» آمده که چمران را با برشی از این بخش از زندگی اش به تصویر بکشد و نشان دهد که سیمای این دکترای فیزیک هسته‌ای آن چیزی نیست که یک عمر در قالب یک کلیشه به تصویر کشیده شده و چون این فیلم دغدغه او بوده، برخلاف اکثر آثار فاخر، بودجه 6 میلیاردی این پروژه دود نشده و خروجی قابل قبولی داشته است.
  در واقع اگر این فیلم قطعاً نمی تواند در گیشه حتی نیمی از هزینه تولیدش را بازگرداند اما خروجی اثر، آنچنان نفیس و ارزشمند شده که بتوان به عنوان یکی از محصولات فرهنگی ارزشمند ایران با سری برافراشته به کارگردانی آرژانتینی نشان داد و گفت: «اگر شما آن «چ» دارید، ما هم این «چ» را داریم» که اتفاقاً مرزهای آزادی خواهی هردو در دایره کشورشان محدود نشده و در کشورهای دیگر برای آزادی مردمان مختلف جنگیده‌اید و در همین راه کشته شدند.
  حاتمی کیا با این فیلم به جوان این مملکت چهره رحمانی از «مصطفی چمران» را نشان داده تا بگوید لازم نیست برای یافتن اسطوره به آمریکای لاتین سفر کنید و عکس دکتر چمران، به مراتب جذاب تر از عکس چگوارا برای نقش بستن بر روی تیشرت هایتان است؛ قهرمانی که شانس حضور در بهترین مراتب علمی و زندگی با همسر آمریکایی اش را به گوشه ای نهاده و راهی آوردگاه آزادی خواهی شده و به قول ابراهیم حاتمی کیا، نقطه بالا رفتن چمران، دست شستن از عزیزترین بستگانش در آمریکا همچون دست شستن ابراهیم از اسماعیل بوده و به همین دلیل بر این موضوع در این فیلم بسیار تاکید شده است.

  «چمران» اما در این فیلم قرار نیست، یک کلیشه باشد و قرار است چهره واقعی از او ببنیم که تیرهایش را انداخته و آنقدر چریکی کرده که از رفتن به میانه توده دشمن نهراسد و یا در موقعیت های اینچنینی، دستپاچه نشود.
  «چ» ای که حاتمی کیا به تصویر کشیده روایت وزیرِ دفاعِ عضوِ نهضتِ آزادی است که چمران نیز در نشست خبری گفت نمی توانسته این واقعیت را نادیده بگیرد و اتفاقاً این عضو نهضت آزادی، وزیر دفاع دولت موقتی است که خمینی کبیر آورده و در نهایت ایمانش به امام خمینی (ره) نیز مشخص می شود؛ اتفاقی که به نوعی فینال داستان را رقم می‌زند و ظاهراً بر اساس گفته های شهید چمران در زمان حیاتش، بازسازی شده است.
  با توجه به بومی بودن جلوه های ویژه این فیلم، باید اذعان کرد، علی رغم برخی نقص ها در این بخش، اما شاهد 71 دقیقه جلوه های ویژه از مجموع زمان این فیلم بودیم که رشد توانمندی متخصصان داخلی در این حوزه را به طور جدی گوشزد می کند و قطعاً سرمایه گذاری در این بخش می تواند در آینده نتایج شگرفی برای کشورمان در پی داشته باشد و از هم اکنون باید به پیش بینی تابناک صحه بگذارید که سیمرغ بلورین جلوه های ویژه قطعاً متعلق به این اثر است.
  موسیقی فیلم اگرچه کار «فردین خلعتبری» موسیقی دان کارکشته کشورمان بود اما به دل ننشست و حتی در بخش هایی از فیلم بیرون زده بود و می شد در این زمینه بهتر کار کرد.


 10. صلوات ها 9


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067
  حاتمی کیا با این فیلم به جوان این مملکت چهره رحمانی از «مصطفی چمران» را نشان داده تا بگوید لازم نیست برای یافتن اسطوره به آمریکای لاتین سفر کنید و عکس دکتر چمران، به مراتب جذاب تر از عکس چگوارا برای نقش بستن بر روی تیشرت هایتان است؛ قهرمانی که شانس حضور در بهترین مراتب علمی و زندگی با همسر آمریکایی اش را به گوشه ای نهاده و راهی آوردگاه آزادی خواهی شده و به قول ابراهیم حاتمی کیا، نقطه بالا رفتن چمران، دست شستن از عزیزترین بستگانش در آمریکا همچون دست شستن ابراهیم از اسماعیل بوده و به همین دلیل بر این موضوع در این فیلم بسیار تاکید شده است.


 12. صلوات ها 10


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  حبیب‌الله بهمنی:

  «چ» فیلمی ماندگار در سینمای جنگ است

  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید گروه هنر: یک کارگردان گفت: فیلم سینمایی «چ» از آن دسته فیلم‌هایی است که در ژانر دفاع مقدس ماندگار خواهد شد.
  حبیب الله بهمنی، کارگردان سینما در حاشیه برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم فجر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) درباره «چ» اینگونه اظهار نظر کرد: در ابتدا باید بابت ساختن فیلم «چ» از حاتمی کیا تشکر کرد، زیرا این فیلمساز برای این کار متحمل سختی‌ها بسیاری شده است. این مسئله را به خوبی می‌توان در جای جای فیلم مشاهده کرد.
  وی افزود: درباره این فیلم باید بگویم این کار همانند پلی میان دفاع مقدس و انقلاب است، چون به نحوی به هر دو موضوع توجه کرده است، البته در این کار سعی شده تصویری که از جنگ روی پرده می‌رود نمایانگر آن چیزی باشد که رخ داده است. اتفاقی که فکر می‌کنم تا حد زیادی کارگردان در رسیدن به آن موفق بوده است.
  این کارگردان درباره شخصیت‌پردازی شهید «چمران» گفت: از نگاه من آن چیزی که در فیلم می‌بینیم تمام آن چیزی نیست که ما از چمران در ذهن داریم، حتی در برخی مواقع می‌توان گفت که شخصیت فیلم با کارکتر واقعی چمران فاصله دارد.
  وی در پاسخ به این سؤال که آیا باید تمام آن چیزی که در فیلم می‌بینیم مبتنی بر واقعیت باشد؟ بیان کرد: منظور من از توضیح فوق این نبود که نباید درام را در فیلم جا داد یا به اصلاح قصه را دراماتیزه کرد، اما این دراماتیزه شدن نباید تا حدی باشد که فکر کنم شخصیت دکتر چمران مظلوم واقع شده است.
  بهمنی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: شهید چمران فردی مجاهد و مبارز بود که شخصیتی عارف هم داشت، اما آیا تصویری که از چمران در «چ» می‌بینیم تبلور آن چیزی بود که در واقعیت می‌شد آن را مشاهده کرد.
  وی متذکر شد: دوست داشتم فیلم در همان زمانی که داستان روایت می‌شد باقی می‌ماند و سعی نمی‌کرد که زندگی گذشته چمران را تصویر کند، به ویژه بخش‌های از زندگی این شهید که در آمریکا گذشته بود. مطلب دیگر اینکه چمران فردی نبود که فیلم گذشته خود را ببیند و سپس آن را پاره کند، پس نباید به هر بهانه‌ای تصاویر شخصی خود را نشان می‌دهد.
  بهمنی در پایان گفت: سکانس سقوط بالگرد یکی از بخش‌های درخشان فیلم است که در سینمای ما کم نظیر است، اما بهتر بود در کنار چنین تصویرسازی ممتازی به شجاعت شهید چمران هم توجه می شد؛ فردی که در زندگی واقعی یک تنه به دل دشمن می‌زد.


 14. صلوات ها 9


 15. #8

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  علاقه
  برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
  نوشته
  2,399
  حضور
  422 روز 7 ساعت 30 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  131
  صلوات
  14034  خداییش حیف نیست این همه اسطوره داریم توی ایران واسشون فیلم نمیسازیم..بعد یه میلیارد تومن پول بی زبون میدن یه فیلم میسازن که حتما باید یه دختر و پسر یا دو تا زن و مرد میان سال که زن یا شوهرشون فوت کردن عاشق هم بشن..
  چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد

  من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

 16. صلوات ها 13


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  ما می بینید در این فیلم خواهر بین همسر و برادرش قرار می گیرد و یک عده از مردم هم در این بین بلاتکلیف هستند .
  به گزارش مشرق، ما می بینید در این فیلم خواهر بین همسر و برادرش قرار می گیرد و یک عده از مردم هم در این بین بلاتکلیف هستند و آسیب های جانی، مالی، روانی و اجتماعی که تا سالها باقی می ماند و منطقه را به لحاظ اقتصادی عقب می اندازد و آن آثار روانی هم از بین نمی رود.

  سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تولید فیلم «چ» اثر ابراهیم حاتمی کیا که برای نخستین بار در سی و دومین جشنواره فیلم فجر به اکران در آمد، گفت: داستان واقعی بود و آقای حاتمی کیا صحنه های زیبا و نزدیک به حقیقت خلق کرده بود که اتفاقا این صحنه های بسیار هم تلخ است.

  وی با اشاره به ماجرای پاوه و داستان فیلم «چ» تاکید کرد: می توان این اتفاقات را شبیه سازی کرد با انچه که در منطقه خودمان (سوریه) و جاهای دیگر می گذرد. فتنه های داخلی همیشه دست های بیرونی دارد ولی بی بصیرتی و کم توجهی انسان ها را رو در روی هم قرار می گیرد. شما می بینید در این فیلم خواهر بین همسر و برادرش قرار می گیرد و یک عده از مردم هم در این بین بلاتکلیف هستند و آسیب های جانی، مالی، روانی و اجتماعی که تا سالها باقی می ماند و منطقه را به لحاظ اقتصادی عقب می اندازد و آن آثار روانی هم از بین نمی رود.

  احمدی مقدم با بیان این نکته که البته خوشبختانه موضوع در پاوه به خوبی حل شد، خاطرنشان کرد: من از ابتدای سال 58 در همین منطقه حضور داشتم. محور دفاع از پاوه خودِ مردم پاوه بودند و کمتر نیروهای کمی به کمک شان رفتند و بعد از آن هم مردم پاوه دفاع از پاوه و مرز و مناطق دیگر را به عهده گرفتند و انصافا مردم انقلابی و هوشیاری هستند. اغلب کسانی هم که در حمله به پاوه حضور داشتند، افرادی بودند که از نقاط دیگری بسیج شده و به انجا امده بودند.

  وی با تاکید بر اینکه مردم باید در فتنه ها مراقب باشند و فریب شعارهای زیبا اما تحریک آمیز را نخوردند، اظهار داشت: این حوادث می تواند عواقب تلخ و ناگواری داشته باشد که تا طولانی مدت آثارش از بین نرود.

  فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حضورش در منطقه عملیاتی پاوه یادآور شد: با چند ماه فاصله من هم به منطقه رفتم و و با مردم پاوه و بچه های بومی آنچا اشنایی دارم و تقریبا روایت درستی از واقعیت در فیلم آقای حاتمی کیا صورت گرفته بود.

  احمدی مقدم در پاسخ به این سوال که شما در محاصره دوم پاوه حضور داشتید، تصریح کرد: وقتی که هیئت حُسن نیت آمد و از طرف دولت مذاکره کرد، دوباره مناطق را تحویل داد ولی استثنائا مردم پاوه تسلیم نشدند اما جاده پاوه بسته شد و این شهر مجددا چند ماهی در همان سال 58 در محاصره قرار گرفت تا بهمن سال 58 که مجددا گروهی از پادگان ولی عصر(عج) به فرماندهی شهید رضا مطلق و جانشینی حاج احمد متوسلیان به پاوه اعزام شدند و بچه های بومی پاوه و جوانرود مجداد جاده را باز کردند و نهایتا محاصره در بهمن 58 شکسته شد. من در محاصره دوم در منطقه و عملیاتش حضور داشتم.


  منبع: فرهنگ نیوز


 18. صلوات ها 10


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  فیلم «چ» ابراهیم حاتمی‌کیا در راه جشنواره فجر


  » سرویس: فرهنگي و هنري - سينما و تئاتر
  کد خبر: 92101206133
  پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۴


  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید
  همزمان با پذیرفته شدن فیلم «چ»، جدیدترین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا در بخش «سودای سیمرغ» جشنواره‌ی فجر، عکس‌هایی از این فیلم منتشر شد.

  به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آخرین ساخته‌ی ابراهیم حاتمی‌کیا مراحل تولید را در سکوت خبری سپری کرد و‌ مدتی است در فضای مجازی اطلاع‌رسانی تازه‌ای درباره‌ی آن صورت می‌گیرد.

  فیلم «چ» که یک روز و یک شب از زندگی شهید چمران را روایت می‌کند، در جشنواره‌ی فجر امسال رونمایی می‌شود و در فهرست اعلام‌شده‌ی هیئت انتخاب جشنواره برای رقابت در بخش «مسابقه سینمای ایران» هم قرار دارد. البته هنوز اسامی کامل فیلم‌هایی که در این بخش به رقابت می‌پردازند اعلام نشده است.

  آخرین ساخته‌ی ابراهیم حاتمی‌کیا قرار بود در جشنواره‌ی سال پیش رونمایی شود، اما مراحل ساخت جلوه‌های ویژه‌ی آن طولانی شد و در نهایت، با حضور در بخش مسابقه‌ی سی‌ودومین جشنواره‌ی فیلم فجر برای علاقه‌مندان به‌نمایش درخواهد آمد.


  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید

  در این فیلم که بنیاد سینمایی فارابی آن را تهیه کرده است، فریبرز عرب‌نیا در نقش شهید چمران، سعید راد در نقش شهید تیمسار فلاحی، بابک حمیدیان در نقش شهید اصغر وصالی، امیر دلاوری و مریلا زارعی بازی کرده‌اند.

  ابراهیم حاتمی‌کیا چندی پیش با انتشار یادداشتی در صفحه‌ی رسمی این فیلم در فیسبوک اظهار کرد: «ابراهیم چه دوست داشته باشد و چه دوست نداشته باشد، چه شهروند خوبی برای این دنیای مجازی باشد و یا نباشد، چه صفحه‌ی این سِجل مجازی را ببندد یا به امید خدا رهایش کند، شهروندان فیس‌بوک رهایش نمی‌کنند. بسی افتخار. دیده‌ام و دیده‌اید که به نام حقیر یا به نام بعضی آثارم، همچنان شهروند افتخاری این شهر محسوب می‌شوم‌، پس حال که این چنین است‌، من نیز به ادبِ ظریفِ آقای وزیر خوشرو‌، به شهروندان محترم مجاز و غیرمجاز، سلامی دوباره می‌دهم. این بار با فرزند تازه متولد شده‌ام «چ» بازگشته‌ام. این صفحه رسمی "چ" خواهد بود. مهمان‌مان باشید.»

  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید
  به گزارش ایسنا، عوامل فیلم «چ» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: ابراهیم حاتمی‌کیا، تهیه‌کننده: بنیاد سینمایی فارابی، مدیر فیلمبرداری: حسین جعفریان، تدوین: مهدی حسینی‌وند، صداگذاری: علی علویان، صدابردار: بهمن اردلان، جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: هادی اسلامی، مشاور و معاون امور فنی: مهدی زواری، موسیقی: فردین خلعتبری، مدیر تولید: سیدعلی قائم‌مقامی و عکاس: اسماعیل حاتمی‌کیا.

  بخشی از عکس‌هایی که تا کنون از فیلم «چ» منتشر شده است:

  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید مهدی سلطانی در «چ»


  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید حاتمی‌کیا و عرب‌نیا در پشت صحنه «چ»


  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید

  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید

  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید

  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید

  فیلم ««   چــــــــــــــِ  »»   /نظر دهید

  انتهای پیام

  کد خبرنگار: 71219


 20. صلوات ها 7


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود