من ، اعتقاداتم و ازدواج

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من ، اعتقاداتم و ازدواج

بسم رب شهدا و صدیقین

دوستان سلام
اول از همه بگم نمیدونم تو جای مناسب پست دادم یا نه ولی اگه مناسب نبود ببخشید

برم سر اصل مطلب

یه جوان 25 ساله کارمند و اهل دین هستم که برای امر ازدواج دختر خانمی رو پسند کردم ...
اول بگم که شناخت من محدود به خودش بود و خانوادشو نمیشناختم (همکار بودیم)
دختریه که اهل نماز و روزه هست و از لحاظ پاکی مطمئنم خیلی از من بهتر و پاکتره
ولی چادر نمیپوشه ...
کلی باهم حرف زدیم دعوا کردیم در این مورد
بقول خودش تحت هیچ شرایطی چادر نمیپوشه در حالیکه من دوس دارم اون چادر بپوشه
کلی دلیل براش آوردم از قرآن و امامان معصوم ولی آخرش بازم گفت نمیپوشه

دلیلش اینه تو خونوادشون هیچکس چادری نیست ،باباش دختراشو آزاد گذاشته هرچی دوس داشتن بپوشن ولی خب دخترایی هستن که به هیچ وجه جلف یا فشن نبوده و نمیپوشن
حالا دوستان میگید چیکار کنم ؟
بهترین خواستگاراشو بخاطر من جواب کرده ...
چطوری قانعش کنم چادر بپوشه ؟
هرچی به ذهنتون میرسه دریغ نکنید

ممنون از توجهتون
یا علی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

منتظر کوچک;473602 نوشت:
بسم رب شهدا و صدیقین

دوستان سلام
اول از همه بگم نمیدونم تو جای مناسب پست دادم یا نه ولی اگه مناسب نبود ببخشید

برم سر اصل مطلب

یه جوان 25 ساله کارمند و اهل دین هستم که برای امر ازدواج دختر خانمی رو پسند کردم ...
اول بگم که شناخت من محدود به خودش بود و خانوادشو نمیشناختم (همکار بودیم)
دختریه که اهل نماز و روزه هست و از لحاظ پاکی مطمئنم خیلی از من بهتر و پاکتره
ولی چادر نمیپوشه ...
کلی باهم حرف زدیم دعوا کردیم در این مورد
بقول خودش تحت هیچ شرایطی چادر نمیپوشه در حالیکه من دوس دارم اون چادر بپوشه
کلی دلیل براش آوردم از قرآن و امامان معصوم ولی آخرش بازم گفت نمیپوشه

دلیلش اینه تو خونوادشون هیچکس چادری نیست ،باباش دختراشو آزاد گذاشته هرچی دوس داشتن بپوشن ولی خب دخترایی هستن که به هیچ وجه جلف یا فشن نبوده و نمیپوشن
حالا دوستان میگید چیکار کنم ؟
بهترین خواستگاراشو بخاطر من جواب کرده ...
چطوری قانعش کنم چادر بپوشه ؟
هرچی به ذهنتون میرسه دریغ نکنید

ممنون از توجهتون
یا علی

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی و نیز عرض خوش آمد

هر رفتاری منبعث از نگرش و انگیزه است، از اینرو کلید تغییر فتار در گرو تغییر نگرش و در ادامه انگیزه است...
از اینرو اگر ایشان چادر را به خاطر چادر انتخاب کنند، مطلوب شما رقم خورده است و نه اینکه چادر را در فضایی احساسی و به خاطر شما انتخاب نمایند.
دعوا کردن و سعی در تغییر نگرش ایشان از جانب شما، دامن زدن به فضای احساسی است.
از آنجا که این ویژگی برای شما مهم است لازم است به ایشان فرصت کافی داده شود تا با انتخاب و به صورت آزادانه در این خصوص تصمیم بگیرند.

در پناه خدای متعال موفق باشید

سلام
از نظر اسلام، حجاب کامل لزوماً با چادر محقق نمیشه. اگر کسی بتونه با مانتو همان چیزهایی که اسلام ازش میخواد رو داشته باشه، به صراط مستقیم خواهد بود. چون در شرع مقدس تعیین مصداق نشده. اما مسلمه که با چادر همه شرایط محقق میشه و کاملترین حجاب هست.
به نظر من کار منطقی که شما میتونید بکنید اینه که ویژگیهای حجاب کامل از نظر اسلام رو به ایشون بگید. هم ویژگیهایی که باید در ظاهر باشه و هم در رفتار و سکنات. بعد از ایشون بخواید اگر میتونن تمام این ویژگیها رو توی حجابی غیر از چادر جا بدن هیچ اشکالی نداره و بدون چادر باشند. وگرنه باید چادر بپوشند. چون نظر اسلام این هست. نه نظر شخص شما یا کس دیگه.
به نظر من این روش جواب خواهد داد و به احتمال زیاد دردسرهای مانتو رو کنار میگذارند و چادر رو انتخاب می کنند.
یک پیشنهاد هم راجع به این چادرهایی که جدیداً طراحی شده بهشون بدید. چادر "مریم" یا "حسنا" یا "جلابیب" خیلی گزینه مناسبیه.

درود
اگه میگید عاشقتونه و چند تا از خاستگاراشو رد کرده پس چرا حرف عشقشو گوش نمیده؟؟؟

یه کارایی هست اگه بکنی همچین چادر میپوشه که صورتشم دیده نشه
باید کار با آیات قران رو بلد باشی

سلام دوباره و تشکر از دوستان عزیز

ببینید دوستان من هم از قرآن براش گفتم هم احادیث و روایات
یه داماد دارن که بشدت به خواهرشون در این زمینه سخت گرفته و الان زندگیش سخته
ترس از این دارن که مبادا مثل دختر قبلی بشه ماجرا
حجاب رو تو خونوادشون محدودیت میدونن مثلا اگه چادر بپوشه پدر محترمش میفهمه تاثیر حرفای خواستگار بوده و دخترشو به هیچ وجه نمیده
من با توجه به شناختی که از خودم دارم خودمو آدمی منطقی میدونم
از این در عجبم دختر به این پاکی چرا چادر رو قبول نمیکنه ./

من ادعا نکردم که عاشقم هستن ایشون ولی مطمئنم به من علاقه زیادی دارن و اظهار عدم تمایلشون به ازدواج با خواستگارها رو همین علاقه میدونم .

دوستان اگه آیه ،روایت ، داستان تاثیر گذاری میدونن لینک بدن برم بخونمش .

یک سوال دیگه موند ... بعد این جواب این سوال میپرسم

و من الله توفیق

اول دختره با حجاب است یانیست؟
اگر همه جایش پوشیده است پس دیگر نیاز به چادر نیست (منظورم همه قسمت ها به جز صورت وتا مچ دست است)
درقران نگفته که زن حتما باید چادر سرش کند
فقط گفته است که حجاب برتر چادر است حالا اگر این دختر گل چادر سرش نکند که گناه نمی کند
شما هم نمی توانید به زور چادرراسرش کنید خودش باید به طرف چادر کشیده شود

مانتو تا زیر زانو ، پوشش کامله تقریبا
لباسش اصلا تنگ نیست
فقط یه کم از موهاش معلوم بود اونم بواسطه اینکه مقنعشو میبرد بالا ،که الان دیگه با تذکری که دادم کلا میپوشونه

منتظر کوچک;474286 نوشت:
مانتو تا زیر زانو ، پوشش کامله تقریبا
لباسش اصلا تنگ نیست
فقط یه کم از موهاش معلوم بود اونم بواسطه اینکه مقنعشو میبرد بالا ،که الان دیگه با تذکری که دادم کلا میپوشونه[/quote
خب پس چرا مجبورش می کنید اصلا زورش نکنید که چادر سرکند

مجبورش نکرده و نخواهم کرد
دوست دارم بپوشه

با سلام خدمت تمام بزرگواران
یک دلیل براتون میارم اگه ایشون واقعا شخص دین داری باشن محاله بتونن براش جوابی بیارن و نفیش کنن
این دلیل فقط برا شما نیست برای تمام اون خانماییست که دلشون می خواد عاشقانه و عاقلانه حجاب برترو انتخاب کنن.
داستان حضرت موسی رو همتون شنیدید که چطور بنی اسرائیلو از دریا رد میکنه اما یه تیکشو خیلیا نشنیدن و اون اینه که تمام فرعونیان غرق میشن الا یک نفر و اون یک نفر کسی نبوده جز دلغک فرعون که زمانیکه موسی میره چوپان حضرت شعیب میشه این دلغک ادای حضرت موسی رو در میاورده تا پولی به جیب بزنه و هیچ دشمنی هم با حضرت موسی و دین خدا نداشته و یک چوب دستش میگرفته و به عنوان عسا ادای چوپانی حضرت موسی رو در میاورده
حضرت موسی میگه خدایا تو همه ی سپاه فرعون رو غرق کردی چرا این یکی رو غرق نکردی؟؟؟؟
خدا میگه موسی تو محبوب منی تو موسی منی.....
این دلغک خودشو به شکل تو در اورده بود من دلم نیومد کسی رو غرق کنم که به شکل ظاهری محبوب من در اومده بود
کی هست که دین دار باشه و اینو قبول نداشته باشه که زینب و فاطمه زهرا سلام الله علیها محبوب خدا هستند.
اگر قبول داریم این اشخاص محبوب خدان و خدا اینگونه معامله میکند خدا کسی نیست که یک معامله رو یکبار بکنه بازم انجام میده یک روزی در قیامت خدا میگه: تو....تو....تو...تو...................... شماها شکل محبوبای من بودید شکل فاطمه زهرا شکل زینب سلام الله شکل حضرت مریم و.........
دلم نمیاد غرقتون کنم دوست ندارین خدا باهاتون اینجوری معامله کنه؟؟؟؟؟؟؟؟پس برید دنبال اون حجابی که خانم فاطمه و خانم زینب داشتند.
یا علی

سلام

به قول دوستمان علی، مانتو مورد تایید اسلام با چادر فرقی ندارد. به او بگویید:

خداوند متعال در قرآن کف مطالباتش برای سعادت انسان را بیان کرده است و پس سقف مطالبات به عهده‌ی خود انسان مسلمان است.

سئوال:کف مطالبات خداوند برای حضور زن در مقابل نامحرم چیست؟

جواب: نازک کردن لحن بیان ، صدای پا، نگاه به نامحرم

يَا نِسَاءَ النَّبِيِّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِّنَ النِّسَاءِ إِنِ اتَّقَيْتُنَّ فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذِي فِي قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا ﴿الأحزاب: ٣٢﴾

وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ يَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا يُبْدينَ زينَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُيُوبِهِنَّ وَ لا يُبْدينَ زينَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ أَوْ آباءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنائِهِنَّ أَوْ أَبْناءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَني‏ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَني‏ أَخَواتِهِنَّ أَوْ نِسائِهِنَّ أَوْ ما مَلَكَتْ أَيْمانُهُنَّ أَوِ التَّابِعينَ غَيْرِ أُولِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلى‏ عَوْراتِ النِّساءِ وَ لا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ ما يُخْفينَ مِنْ زينَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَميعاً أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛
و به زنان با ايمان بگو چشمهاى خود را (از نگاه هوس‏آلود) فروگيرند، و دامان خويش را حفظ كنند و زينت خود را- جز آن مقدار كه نمايان است- آشكار ننمايند و (اطراف) روسرى‏هاى خود را بر سينه خود افكنند (تا گردن و سينه با آن پوشانده شود)، و زينت خود را آشكار نسازند مگر براى شوهرانشان، يا پدرانشان، يا پدر شوهرانشان، يا پسرانشان، يا پسران همسرانشان، يا برادرانشان، يا پسران برادرانشان، يا پسران خواهرانشان، يا زنان هم‏كيششان، يا بردگانشان [كنيزانشان‏]، يا افراد سفيه كه تمايلى به زن ندارند، يا كودكانى كه از امور جنسى مربوط به زنان آگاه نيستند و هنگام راه رفتن پاهاى خود را به زمين نزنند تا زينت پنهانيشان دانسته شود (و صداى خلخال كه برپا دارند به گوش رسد). و همگى بسوى خدا بازگرديد اى مؤمنان، تا رستگار شويد.

کف مطالبات که اینقدر ظریف و حساس است، پس زنان ما نباید در تعیین سقف مطالبات کوتاهی کنند.

اگر دختری تصویر ذهنی از برجستگی اندامش در ذهن نامحرم ایجاد کند، رشد و کمالش متوقف می‌شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در مورد زیبایی صورت هم اگر ذهن نامحرمی را اشغال کند باز برای خودش در زندگی معنوی مانع ایجاد کرده است.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگر خودش هم چادر را انتخاب کند ممکن است نوع آن مطلوب شما نباشد!
مثلاً نوع رو گرفتن، نوع چادر به خود گرفتن، نوع صجبت با نامحرمان در فامیل و غیر فامیل و .....
در بعضی موارد دیده شده که دختر چادر سر می کند ولی در ارتباط با اقوام دچار حقارت می شود!
در ارتباط با فرزندان آینده و رفت و آمد آنها با فامیل و ... مشکلاتی پیش می‌آید چون حجاب مادر از روی عقیده نبوده است!

آیا قطع ارتباط با فامیل یا دوستانش یا کاهش ارتباط برای یک زندگی مفید است ؟

کاری نکنید که این دختر پژمرده شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

قل کل یعمل علی شاکلته

اگر قبول نکرد و شما کوتاه بیایید بعد از ازدواج چشمت به دنبال چادری ها خواهد بود.

موفق باشید

سلام يه جا گفتيد كه منطقي هستيد يه جا هم ميگيد مجبورش نميكنم ولي دوست دارم .اگه وقتي طرف رو نگاه ميكني جوري كه به طور كامل حجاب رو رعايت كرده در ايشون ميبيني بدون چادر وهمچنين اخلاقش نيز خوبه پس منطقي باش وسخت نگير واحساسات رو وارد قضيه نكنيد .

تشکر میکنم از تمام دوستانی که در بحث شرکت کردن و منو راهنمایی کردن
بهشون عرض کردم چادر نپوشن باید اونطوری که من میخوام بپوشن
واضح تر بگم آیه 32 سوره مبارکه احزاب
باید فکرامو بکنم که میتونم با این قضیه کنار بیام یا نه

بهر حال بازم از همه تشکر میکنم

در پناه حق

[="Tahoma"][="Black"]

منتظر کوچک;474588 نوشت:
بهشون عرض کردم چادر نپوشن باید اونطوری که من میخوام بپوشن

دقیق تر اینه که: پوشش رو اون طوری که اسلام میگه رعایت کنند.[/]

سلام
دوست عزیز به نظر من اگرخودتون با چادرهای جدید (جلابیب و...) مشکلی ندارید ، گزینه خوبی برای این خانم میتونه باشه ... بخصوص اگه روابطتون تا حدی پیش رفته که بتونین شما براشون بخرید که خیلی بهتر میشه... اگه این چادر با روسری و شلوار و کیف و کفش همرنگ هم همراه باشه جتما میپسندن ... البته یه رنگ سنگین و ملیح ... پیروز باشید...

موضوع قفل شده است