صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهکار برای خلاص شدن از خواستگار سمج!

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

راهکار برای خلاص شدن از خواستگار سمج!

سلام دوستان.دیدم تاپیکایی با موضوع ازدواج زیاد شده گفتم منم مشکلمو مطرح کنم.امیدوارم دوستان راهنماییم کنن مخصوصا اقا پسرهای انجمن.چه طور میشه از شر یه خواستگار سمج راحت شد؟ میخوام بدونم چی بگم به این اقا پسر که فکر ازدواج با منو از سرش بیرون کنه؟الان 1 سال منتظرمه که جواب بگیره .هر بار بهش میگم اقا من از شما خوشم نمیاد میگه یه کاری میکنم خوشت بیاد .هر جور تو دوست داری اونجوری میشم و اصلا 1% هم فکر نمیکنه که ممکنه نتونه بامن ازدواج کنه!
    دوستان هرکی میدونه چی کار باید کنم که فکر منو کامل از ذهنش بیرون کنه ممنون میشم کمک کنه.

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam27 نمایش پست ها
    سلام دوستان.دیدم تاپیکایی با موضوع ازدواج زیاد شده گفتم منم مشکلمو مطرح کنم.امیدوارم دوستان راهنماییم کنن مخصوصا اقا پسرهای انجمن.چه طور میشه از شر یه خواستگار سمج راحت شد؟ میخوام بدونم چی بگم به این اقا پسر که فکر ازدواج با منو از سرش بیرون کنه؟الان 1 سال منتظرمه که جواب بگیره .هر بار بهش میگم اقا من از شما خوشم نمیاد میگه یه کاری میکنم خوشت بیاد .هر جور تو دوست داری اونجوری میشم و اصلا 1% هم فکر نمیکنه که ممکنه نتونه بامن ازدواج کنه!
    دوستان هرکی میدونه چی کار باید کنم که فکر منو کامل از ذهنش بیرون کنه ممنون میشم کمک کنه.
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
    اینکه ایشان شما را فراموش کنند یا خیر، موضوعی است که تحت اختیار شما نیست اما اینکه خیال خواستگاری و ازدواج با شما را فراموش کنند موضوعی است که به عملکرد شما ارتباط دارد.

_ برای رسیدن به این مقصود سعی کنید؛ خانواده را در این مسیر با خود همراه کنید و از آنها کمک بگیرید. در صورتی که ایشان از مخالفت شما و نیز مخالفت خانواده به صورت یکپارچه آگاه باشند، احتمال اینکه در تصمیم خود تجدید نظر کنند زیاد است. اما در صورتی که خانواده آگاه نباشد و یا اینکه برخی از افراد خانواده با این ازدواج موافق باشند، ایشان از خود تلاش بیشتری بروز خواهد داد. پس خانواده را با خود هماهنگ کنید.

_ طبعا پاسخ منفی شما ناشی از فقدان ملاکهای لازم در ایشان است. به صورت شفاف به ایشان بگویید که شما فاقد معیارهای لازم از نگاه بنده هستید.

_ از هم صحبتی و گفتگو با وی اجتناب کنید و در رفتار با ایشان سرد برخورد کنید.
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ در ساعت ۰۰:۵۶
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 21

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

سلام ...
    بستگی به جوابی داره که شما به ایشون میدین ... مثلا فرض کن جواب زیر رو میدین ...
    1- آقا من از شما خوشم نمیاد ... ( آقا پسر : پس احتمال داره من کاری بکنم که از من خوشش بیاد )
    2- من باید درس بخونم ... ( آقا پسر : جواب نه به من نداد )

ولی حالا فرض کن یکی از جواب های زیر رو بهش بدی
    1- من نامزد دارم ( آقا پسر : اگر منو میخواست این حرف رو نمیزد )
    2- من از ظاهرت خوشم نمیاد ( آقا پسر: اگر از اخلاقم خوشش نمیومد درستش میکردم ... اما ظاهرم رو که نمیتونم کاری بکنم )
    3- خانواده من و شما تفاهم فرهنگی ندارن ( آقا پسر : نمیتونم که مادر و پدر و خواهر و برادرم رو مجبور کنم طوره دیگری برخورد کنن )

دنباله جوابهایی باش که نتونه تخیل ذهنی در مورد ادامه ارتباط داشته باشه ...

و ...

9. صلوات ها 13

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

ممنون از راهنماییهاتون ولی در جواب دوست بالا:
    1. خوب نمیتونم دروغ بگم وقتی نامزد ندارم بعدشم ایشون همدانشگاهیه من هستش و خوب میدونه نامزد ندارم!
    2.راستش از ظاهرشونم خیلی خوشم نمیاد (البته دوستام میگن خوبه بد نیست)ولی نمیتونم همچین چیزی رو بهش بگم!
    3.اتفاقا از لحاظ فرهنگی به هم نزدیکیم!
    یعنی کلا هیچ بهونه ای نمیتونم بیارم! فقط بهش گفتم ازش خوشم نمیاد!
    ویرایش توسط maryam27 : ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۰:۲۲

11. صلوات ها 5

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
    اینکه ایشان شما را فراموش کنند یا خیر، موضوعی است که تحت اختیار شما نیست اما اینکه خیال خواستگاری و ازدواج با شما را فراموش کنند موضوعی است که به عملکرد شما ارتباط دارد.

_ برای رسیدن به این مقصود سعی کنید؛ خانواده را در این مسیر با خود همراه کنید و از آنها کمک بگیرید. در صورتی که ایشان از مخالفت شما و نیز مخالفت خانواده به صورت یکپارچه آگاه باشند، احتمال اینکه در تصمیم خود تجدید نظر کنند زیاد است. اما در صورتی که خانواده آگاه نباشد و یا اینکه برخی از افراد خانواده با این ازدواج موافق باشند، ایشان از خود تلاش بیشتری بروز خواهد داد. پس خانواده را با خود هماهنگ کنید.
    ایشون پارسال شماره خونه ما از اموزش دانشگاه گرفتن و به خونمون مادرش زنگ زد و مادرم بهشون شماره منو داد تا مادرش با من صحبت کنه و من بهشون گفتم قصد ازدواج ندارم.و خوب به خانوادم هم در همین حد گفتم که خوشم نمیاد ازش.و بعدش که مادرشون به مادرم زنگ زد مادرم گفت جوابم منفیه.برای همین فکر نمیکنم رضایتی از جانب خونوادم حس کرده باشن!اینم بگم که من خوابگاه بودم اونموقع.
    ولی دیگه این که از چندماه پیش دوباره پیگیر شده رو نگفتم به خونوادم.چون به نظرم وقتی جواب من منفی هست لازم نیست بهشون بگم!مثل وقتای دیگه که یکی تو دانشگاه بهم پیشنهاد میداد و من قبول نمیکردم نمیگفتم بهشون.
    ویرایش توسط maryam27 : ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۰:۳۳

13. صلوات ها 3

علاقه
    خواندن عاشقانه ترین و جذابترین کتاب هستی قران
    نوشته
    349
    حضور
    22 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    2528

ممنون از راهنماییهاتون ولی در جواب دوست بالا1. خوب نمیتونم دروغ بگم وقتی نامزد ندارم بعدشم ایشون همدانشگاهیه من هستش و خوب میدونه نامزد ندارم!
    2.راستش از ظاهرشونم خیلی خوشم نمیاد (البته دوستام میگن خوبه بد نیست)ولی نمیتونم همچین چیزی رو بهش بگم!
    3.اتفاقا از لحاظ فرهنگی به هم نزدیکیم!
    سلام مریم خانوم
    لازم نیست دروغ بگین
    استاد امیدوار درست فرمودند شما مسئول فک کردن اون اقا نیستید. شما جوابی رو که فک میکردید منطقی هست رو به ایشون دادید، پس خیلی عادی برخورد کنید، از این به بعدش دیگه به خودشون مربوط میشه که بخوان به خیال پردازی کردن ادامه بدن یا واقعیت رو ببینن...
    حالا مگه ایشون مشکلی براتون ایجاد کردن که به این فکر افتادین چطور با ایشون رفتار کنید؟

سرنوشت شیعه را جور دگر میزد رقم
    در به سمت داخل کوچه اگر چرخیده بود...

15. صلوات ها 6

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

سلام دوست عزیز.از دست پیامکاش خسته شدم. خوشم نمیاد یکی این قدر عزیزیم عزیزم کنه! غیر اون خوب نمیخوام یه نفر الکی منتظرم بمونه.حس خوبی نیست ! و خوب از طرف دیگه ادم منطقی هست.دوست داره بدونه مشکلش چیه که من قبولش نمیکنم.

17. صلوات ها 6

علاقه
    خواندن عاشقانه ترین و جذابترین کتاب هستی قران
    نوشته
    349
    حضور
    22 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    2528

سلام دوست عزیز.از دست پیامکاش خسته شدم. خوشم نمیاد یکی این قدر عزیزیم عزیزم کنه! غیر اون خوب نمیخوام یه نفر الکی منتظرم بمونه.حس خوبی نیست ! و خوب از طرف دیگه ادم منطقی هست.دوست داره بدونه مشکلش چیه که من قبولش نمیکنم.
    خب من پیشنهاد میکنم اول خیلی منطقی ویژگی های خوب و بد این اقا رو برای خودتون بنویسید( حتما رو کاغذ بیارید، صرفا تو ذهنتون کافی نیست)
    دوباره به قضیه با یک دید واقع بینانه نگاه کنید، اگر دیدید جای بیشتر فک کردن داره پس الکی بهش جواب منفی ندین ولی اگر بازم به این نتیجه رسیدید که ایشون کیس مناسبی برا ازدواج نیستن، خیلی مودبانه و قاطعانه به ایشون میگید که این رفتار ایشون شما رو ناراحت میکنه و ازشون بخواه که به نظر شما احترام بذارن و دیگه تمومش کنن ( حالا اینا رو با ادبیات خودتون ازش استفاده کنید)
    رفتارتون نباید طوری باشه که با دست پس بزنید و با پا پیش بکشید!متوجه منظورم میشید دیگه...
    قدم بعدی اینه که به هیچ عنوان جواب اسمس های ایشون رو ندید، به هیچ عنوان! تحت هیچ شرایطی! خودتون رو وارد بازی که دیگران راه میندازن نکنید چون نتیجه اش واضحه...

سرنوشت شیعه را جور دگر میزد رقم
    در به سمت داخل کوچه اگر چرخیده بود...

19. صلوات ها 6

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

من جواب اسمس هاشو نمیدم.از خودم مطمئنم که نظرم عوض نمیشه .همینم بهش گفتم ولی اون میگه تو منو نمیشناسی .باید منو بیشتر بشناسی تا بتونی درموردم قضاوت کنی!
    دلم میخواد یه جوابی بدم که از من متنفر بشه.

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۷, ۱۱:۴۴ : 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری