اولین روزی که با حجاب بودم

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اولین روزی که با حجاب بودم

[="Tahoma"]هم‌زمان با روز جهانی حجاب (اول فوریه)، زنان زیادی در دنیا به استقبال "کمپین حجاب" شتافتند.

در این روز زنان غیر مسلمان و حتی مسلمانانی که به‌طور معمول حجاب ندارند به استفاده از روسری دعوت می‌شوند.

در ادامه، [="#800080"]نظرات[/] تعدادی از این زنان آمده است:

[="#0000FF"]داشا لاوور (غیر مسلمان اهل کرواسی):[/]

این حق یک انسان است که در مورد مذهب، فرهنگ و راه زندگیش محترم شمرده شود. همه ما باید به حقوق یکدیگر به ویژه به حقوق زنان احترام بگذاریم و از شأن زنانه یکدیگر دفاع کنیم.
باعث افتخار من است که عضوی از این حرکت در "روز جهانی حجاب" باشم و خوشحال خواهم شد که گردهمایی‌های بیشتری به منظور بهبود در وضعیت هم‌زیستی تشکیل شود.

[="#0000FF"] شلما اوکبارالی:[/]

پس از 8 سال بی حجابی، پوشیدن مجدد حجاب حس خوبی به من داد. بهترین ارمغانی که از پوشیدن حجاب به دست آوردم این بود که این نوع پوشش مرا به عنوان یک مسلمان از دیگران متمایز می‌کرد. امیدوارم این حس خوب به من قدرت و توانایی پوشیدن حجاب برای همیشه و تا زمان مرگ را بدهد.

[="#0000FF"]

یک زن مسلمان از آمریکا:
[/]

من یک مسلمانم. با اینکه همیشه لباس‌های پوشیده بر تن داشتم اما هرگز حجاب و روسری بر سر نمیگذاشتم.....تا امروز
از روز جهانی حجاب متشکرم که به من شجاعت این کار را داد.
روز جهانی حجاب مبارک

[="#0000FF"]

خانم پت از هند
[/]

من یک هندو هستم اما از روز جهانی حجاب حمایت می کنم.

[="#0000FF"]

دیان بریجز از استرالیا:
[/]

من یک تازه مسلمان اهل سیدنی استرالیا هستم. امروز اولین تجربه من با پوشش حجاب است.

[="#0000FF"]
استف ویلیم از امریکا:[/]

من مسلمان نیستم ولی در روز جهانی حجاب شرکت می‌کنم.

من معمولا روسری نمی گذارم، اما مورمورن‌ها مانند مسلمانان به عفت و پاکدامنی اعتقاد دارند و این بخش مهمی از عقاید ما است.

من بسیار خوشحالم که می‌توانم آزادانه به دستورات مذهبی خود عمل کنم و بر این باورم که دیگران هم باید از چنین آزادی برخوردار باشند.

[="#0000FF"]استفانی گوودوین:[/]

من امروز روسری گذاشته‌ام تا محجبه بودن را تجربه کنم. پوشیدن حجاب آزادی خاصی به من داده است و مهم آن است که پوشیدن حجاب را خودم انتخاب کرده‌ام.

[="#0000FF"]آماندا از امریکا:[/]

من آدم مذهبی نیستم اما معتقدم هر کس باید توان بیان اعتقاداتش را داشته باشد. حجاب زن را به گذشته بر نمی‌گرداند بلکه حس زیبایی به او می دهد.
منبع

[="#0000FF"]سايت روز جهاني حجاب[/]
در اين سايت به موضوعات جالبتري هم برخورد خواهيد كرد!
[/]

[="Tahoma"]به نام الله
مسئله اي كه براي من جالبه اينه كه زنان غربي با اديان و گرايشات فكري مختلف به حجاب تمايل دارند اما برخي زنان جامعه ايران و ساير كشورهاي اسلامي يا به طور نصف و نيمه به حجاب پايبند هستند يا بي حجابي مطلوبشان است!

دليل اين دو رفتار متفاوت با موضوع حجاب چيست؟

اگر فضاي فرهنگي ايران را با فضاي ساير كشور ها مقايسه كنيم مي بينيم زنان آنان در دل فرهنگ غربي هستند اما وقتي با حجاب آشنا مي شوند به آن ابراز تمايل مي كنند،اما در كشوري كه اسلامي است و تريبون ها و رسانه ها و فرصت ها و فضاهاي مختلفي براي مانور بر موضوع حجاب در دست دارد و با آنكه تبليغ بيشتري درباره ي حجاب ميشود وضعيت حجاب و فرهنگش چندان اسلامي نيست.

به نظر شما چرا در دو شرايط متفاوت كه يكي محدوديت تبليغ اسلام و ديگري آزادي در تبليغ و ترويج اسلام است نتايج معكوس است؟در جامعه اول حجاب رو به صعود و ديگري حجاب رو به نزول!

آيا احساس امنيت زن غربي در حجابي اسلامي موجب چنين تمايلي است؟

آيا اصرار نظام رسمي بر حجاب اسلامي موجب لجبازي عده اي از زنان شده است؟

چرا حجاب در اين دو جامعه و دو فرهنگ بازخوردي متفاوت دارد؟

موضوع قفل شده است